Zaloguj się, aby obserwować  
Alamar

Baldur's Gate 2 - Temat ogólny

21790 postów w tym temacie

Dnia 05.08.2007 o 13:13, Grizzly. napisał:

Jak dostać się do tego pomieszczenia w kanałach niedaleko kultu bezookiego. Tam jak Gaal dał
nam klucz do tych dzrwii, to jak sięidzie to jest tajemne przejście w ścianie ale nie wiem
jak je otworzyć. Co tam jest ?

Jak to jak? Najpierw musisz to przejście "zobaczyć" - umiejętność szukania pułapek u złodzieja odpowiada również za poszukiwanie ukrytych drzwi. Potem po prostu klikasz na to przejście. Jeśli masz klucz, to się otworzy.

Dnia 05.08.2007 o 13:13, Grizzly. napisał:

Czy po uratowaniu Imoen Keldorn odejdzie z mojej drużyny ?

Nie. A dlaczego miałby to zrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 05.08.2007 o 13:49, Mumin napisał:

Jak to jak? Najpierw musisz to przejście "zobaczyć" - umiejętność szukania pułapek u złodzieja
odpowiada również za poszukiwanie ukrytych drzwi. Potem po prostu klikasz na to przejście.
Jeśli masz klucz, to się otworzy.


Gdybym przejścia nie widział to bym nie pytał. Widzę j, otworzyć ich nie mogę, szukania pułapek nie używałem, ale jakie klucz ten od Gaala ? To ten mam ale otworzyć się nie chce. Jest tam coś ciekawego ?

Dnia 05.08.2007 o 13:49, Mumin napisał:

Nie. A dlaczego miałby to zrobić?


Bo jak dałem mu dzień wolnego żeby spędził go wraz z rodzinną to potem mi się chłopak rozmażył i powiedział że niedługo zrywa z zakonem i jak tylko odnajdziemy Imoen to wraca do żony i dzieci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.08.2007 o 13:56, Grizzly. napisał:

Gdybym przejścia nie widział to bym nie pytał. Widzę j, otworzyć ich nie mogę, szukania pułapek
nie używałem, ale jakie klucz ten od Gaala ? To ten mam ale otworzyć się nie chce. Jest tam
coś ciekawego ?

Tam jest cały quest do wykonania :D I kilka ciekawych przedmiotów. Że o doświadczeniu nie wspomnę.
Powiadasz, że nie chcą się otworzyć? Kurczę, czyżby znowu bug? Dostajesz jakiś komunikat albo coś? Spróbuj może wyjść z tej lokacji, wrócić i wtedy spróbować.

Dnia 05.08.2007 o 13:56, Grizzly. napisał:

Bo jak dałem mu dzień wolnego żeby spędził go wraz z rodzinną to potem mi się chłopak rozmażył
i powiedział że niedługo zrywa z zakonem i jak tylko odnajdziemy Imoen to wraca do żony i dzieci.

Eee... To chyba tylko takie gadanie. Mnie nigdy nie opuścił. On jest bardzo obowiązkowy i ma poczucie misji, więc kto jak kto, ale on byłby jednym z ostatnich, którzy by Cię opuścili w pościgu za Irkiem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.08.2007 o 13:13, Grizzly. napisał:

Jak dostać się do tego pomieszczenia w kanałach niedaleko kultu bezookiego. Tam jak Gaal dał
nam klucz do tych dzrwii, to jak sięidzie to jest tajemne przejście w ścianie ale nie wiem
jak je otworzyć. Co tam jest ?


to przejscie jest wyjsciem z nory bezokiego, tzn wyjsciem z gniazda obserwatorow...

SPOILER

zeby zrobic quest, po dostaniu klucza od gaala idziesz schodami w dol do swiatyni amauantora... tam zabierasz polowe rozdzki szczelinowej, wychodzisz i gadasz z sassarem (sassalem?)... potem idziesz do bazy kultystow, podajesz typkowi przy dziurze haslo i dostajesz sie do gniazda bezokiego... po rozwaleniu go i wyjsciu na poludniu z gniazda pojawisz sie za przejsciem i bedziesz je mogl otworzyc

SPOILER

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.08.2007 o 15:12, sig. napisał:

a to nie jest czasem to przejście co Tazook miał do niego klucz?


klucz od tazoka byl do przejscia w kanalach pod dzielnica swiatyn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.08.2007 o 13:13, Grizzly. napisał:

Jak dostać się do tego pomieszczenia w kanałach niedaleko kultu bezookiego. Tam jak Gaal dał
nam klucz do tych dzrwii, to jak sięidzie to jest tajemne przejście w ścianie ale nie wiem
jak je otworzyć. Co tam jest ?


mowisz tych drzwiach w starej czesci kanalow, zaraz przy wejsciu do obszaru gdzie idziesz po pol rozdzki szczelinowej, za siedziba wyrzuconych z sekty i grobowcem z liszem? jesli tak to jest to zwyczajnie wyjscie z jamy niewidzacego oka - jak juz go zatluczesz i bedziesz chcial wyjsc drzwiczkami, ktore sa zaraz kolo niego to pojawisz sie za tymi ''tajemnymi'' drzwiami i otworzysz je od drugiej strony. o. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.08.2007 o 15:12, sig. napisał:

a to nie jest czasem to przejście co Tazook miał do niego klucz?


Nie, nie. Tazok ma klucz do przejścia w kanałach pod dzielnicą świątynną (lokację wcześniej), które prowadzi do siedziby łupieżców umysłu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.08.2007 o 15:12, Noirr napisał:

to przejscie jest wyjsciem z nory bezokiego, tzn wyjsciem z gniazda obserwatorow...


Aaa... No przecież! To jest wyjście, a mnie się poprzestawiało i myślałem, że tamtędy trzeba wejść. Heh... Pamięć już nie ta ;)

Grizzly. -> przepraszam za wprowadzenie w błąd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam taki glupi problem, ale glowie sie z nim dobre 15 minut :D. Jak zebrac orzechy z palacu? Czy jakis czar specjalny trzeba rzucic, czy ukryte miejsce jest. Po prostu juz rece mi siadaja po takich blahych rzeczach...Ale mam nadzieje, ze to nie bug...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.08.2007 o 16:55, el-coyote napisał:

Mam taki glupi problem, ale glowie sie z nim dobre 15 minut :D. Jak zebrac orzechy z palacu?
Czy jakis czar specjalny trzeba rzucic, czy ukryte miejsce jest. Po prostu juz rece mi siadaja
po takich blahych rzeczach...Ale mam nadzieje, ze to nie bug...


Mowisz o orzechach z miasta elfow? Poruszaj kursorem po drzewie i ksztalt kursora powinnien sie zmienic w kolko(tryb wykonania akcji) i kliknij.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.08.2007 o 17:04, Sarinew napisał:

Mowisz o orzechach z miasta elfow?

Tak

Dnia 05.08.2007 o 17:04, Sarinew napisał:

Poruszaj kursorem po drzewie i ksztalt kursora powinnien
sie zmienic w kolko(tryb wykonania akcji) i kliknij.

A myślisz, że tego nie robilem? :) W ogole nie pojawia sie kursor akcji, przez co nie moge dalej przejsc gry :/.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś ma może/zna link do moda, który zapobiega... hmm, jak to napisać - odejściu Yoshima? Bo nie chce się znim rozstawać, jedyny jedno klasowy złodziej w grze. <;

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.08.2007 o 17:38, el-coyote napisał:

A myślisz, że tego nie robilem? :) W ogole nie pojawia sie kursor akcji, przez co nie moge
dalej przejsc gry :/.


a wlozyles w posagi harfe i rog? bo bez tego ani rusz... ale jak wlozyles to musi byc to drzewo... sprobuj wszystkie takze to w holu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.08.2007 o 19:52, Xanax napisał:

Mod Tortured Souls pozwala na zatrzymanie Yoshimo w drużynie i dodaje kilka innych elementów.



Dzięki, Mistrzu, tego mi brakowało. <;

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.08.2007 o 20:00, Noirr napisał:

a wlozyles w posagi harfe i rog? bo bez tego ani rusz... ale jak wlozyles to musi byc to drzewo...
sprobuj wszystkie takze to w holu...


Poradzilem sobie glupim kodem przeniesienia, nie pierwszy raz go uzywam, bo mialem inne tego typu bugi. Ale w ogole trafilem na lewa wersje :/.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.08.2007 o 19:21, ad0 napisał:

Czy ktoś ma może/zna link do moda, który zapobiega... hmm, jak to napisać - odejściu Yoshima?
Bo nie chce się znim rozstawać, jedyny jedno klasowy złodziej w grze. <;



Ja pierd***, a okienko szukaj nie istnieje? Wpisz to nieszczęsne Yoshimo, i wyskoczy ci około 5 sposobów na zatrzymanie go bez modów, i linki bezpośrednie do moda...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.08.2007 o 21:37, Battlesuit napisał:

Ja pierd***, a okienko szukaj nie istnieje? Wpisz to nieszczęsne Yoshimo, i wyskoczy ci około
5 sposobów na zatrzymanie go bez modów, i linki bezpośrednie do moda...


I naprawdę przypuszczasz, że nie szukałem? Skoro spytałem, oznaczało to, iż na własną rękę nie umiałem znaleźć odpowiedzi - odpowiedzi mi udzielono, na tym ten temat się kończy. Więc o co chodzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.08.2007 o 21:37, Battlesuit napisał:

Ja pierd***, a okienko szukaj nie istnieje? Wpisz to nieszczęsne Yoshimo, i wyskoczy ci około
5 sposobów na zatrzymanie go bez modów, i linki bezpośrednie do moda...

Spokojnie, szefie ;) Ja wiem, że to pytanie powtarzało się tutaj -naście albo i -dziesiąt razy, ale to jeszcze nie powód, żeby naskakiwać na kogoś. Była idea, żeby stworzyć FAQ na podstawie tego tematu i pytanie o Yoshiego na pewno by się w nim znalazło - wtedy mógłbyś się wściekać, że ludzie czegoś nie czytają. Ostatecznie FAQ nie powstało, a ten temat jest po to, żeby zadawać pytania. Tak więc wybacz, ale zupełnie nie rozumiem o co się tak wpieniasz. Jeśli masz kogoś w ten sposób potraktować, to dobrze się zastanów zanim klikniesz na przycisk "odpowiedz". Nie wiem jak Tobie, ale mnie (i pewnie wielu innym) zależy na tym, żeby w tym temacie utrzymała się fajna atmosfera.

To tyle jeśli chodzi o zabawę w moderatora ;) Przepraszam, wiem, że nie moja działka, ale nie mogłem się powstrzymać od skomentowania tego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować