Zaloguj się, aby obserwować  
Alamar

Baldur's Gate 2 - Temat ogólny

21790 postów w tym temacie

O tak jesli chodzi o swobodną eksplorację świata, to zdecydowanie pod tym względem BG 1 jest lepsze. W BG 2 troche tego brakuje, tam świat jest zdecydowanie mniejszy, a wszystkie lokacje są ścisle związane z questami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.06.2008 o 19:14, Abi Dalzim napisał:

Czy da się jakoś przenieść głosy postaci z dwójki do części pierwszej?

Dzwięki można przenieść bez problemu. Pliki mają to samo rozszerzenie. Wystarczy je przekopiować z katalogu sounds. Sprawa komplikuje się trochę jeśli chciałbyś przenieść dzwięki z IWD do BG. Trzeba ręcznie dopasować każdy dziwięk zmieniając jego nazwę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.06.2008 o 22:41, Kalejdoskop86 napisał:

Zamierzam kupić BGII, ale czy nie wymaga ona znajomości świata z BG? I co lepsze, bo
jak wiadomo to BGII jest w sprzedaży, a o nową jedynkę trudno. :/


Wcale nie trudno: http://sklep.wirtus.com.pl/produkt/13421 BG 1 i 2 + wszystkie dodatki oraz kilka modów, choć te najlepiej pobierać bezpośrednio z Internetu, bo wtedy mamy pewność, że to najaktualniejsza wersja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy wiecie może (wczoraj szukałem ale nie mogę znaleźć w necie) gdzie da się zassać patch zdejmujący limit doświadczenia w BG1 + Opowieści z Wybrzeża Mieczy? Gram bez żadnych modów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.06.2008 o 09:20, Abi Dalzim napisał:

Czy wiecie może (wczoraj szukałem ale nie mogę znaleźć w necie) gdzie da się zassać patch
zdejmujący limit doświadczenia w BG1 + Opowieści z Wybrzeża Mieczy? Gram bez żadnych modów.

Taki komponent jest na przykład w TWM. Istnieje możliwość zainstalowania tylko niego bez reszty.
http://www.bg2.gram.pl/index.php?file=article&id=304

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I jednak nie wytrzymałem i gram po raz drugi w dwójkę(:)). A tak na marginesie chciałem przekonwertować grafę z dwójki do jedynki BG1TuTu i Trilogy i żaden się nie powiół. Mógł by ktoś tak precyzyjnie wytumaczyć jak to zrobić?( wiecie DialogF.tlk i Dialog.tlk, czy coś takiego)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.06.2008 o 19:22, Kalejdoskop86 napisał:

Mam rozumieć, że bez płytki chodzi? :>


Dobrze rozumiesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.06.2008 o 21:07, GanD napisał:

> Mam rozumieć, że bez płytki chodzi? :>

Dobrze rozumiesz.

Ach, a więc zamawiam, póki jasno (hehe, już czuję ten klimat) !
Nie mogę się doczekać, kiedy przyjdzie. Z tego co słyszałem to gra w 100% odpowiada moim wymaganiom co do gry RPG. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.06.2008 o 17:52, Xanax napisał:

Te dwa mody służą do konwersji jedynki na silnik dwójki, a nie na odwrót.

No toć wiem:) Chodzi mi o to, że w "jedynkę" chcę grać na grafie "dwójki".
Noirr---> Thanks

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy po powrocie z Czarowięzów będzie jeszcze możliwość i czas na wykonanie zadań w lokacjach "pozamiejskich" (Twierdza D''Arnise, Wzgórza Umar, itd.)? Docelowo w drużynie znajdzie się Imoen, więc chciałbym, żeby skapło jej coś doświadczenia z tych zadań;)
Czy też może po jej przyłączeniu dostosuje się do poziomu na którym będzie drużyna (co oznaczałoby, że nie ma znaczenia, czy udamy się tam z nią, czy bez niej)?
Z góry dzięki za odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.06.2008 o 21:58, Rafal G napisał:

Czy po powrocie z Czarowięzów będzie jeszcze możliwość i czas na wykonanie zadań w lokacjach
"pozamiejskich" (Twierdza D''Arnise, Wzgórza Umar, itd.)? Docelowo w drużynie znajdzie
się Imoen, więc chciałbym, żeby skapło jej coś doświadczenia z tych zadań;)
Czy też może po jej przyłączeniu dostosuje się do poziomu na którym będzie drużyna (co
oznaczałoby, że nie ma znaczenia, czy udamy się tam z nią, czy bez niej)?
Z góry dzięki za odpowiedź.

Będziesz mógł wykonywać zadania w tych lokacjach a Imoen niestety będzie na niższym poziomie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.06.2008 o 21:58, Rafal G napisał:

Czy po powrocie z Czarowięzów będzie jeszcze możliwość i czas na wykonanie zadań w lokacjach
"pozamiejskich" (Twierdza D''Arnise, Wzgórza Umar, itd.)?


Tak.

Dnia 04.06.2008 o 21:58, Rafal G napisał:

Czy też może po jej przyłączeniu dostosuje się do poziomu na którym będzie drużyna (co
oznaczałoby, że nie ma znaczenia, czy udamy się tam z nią, czy bez niej)?


Niestety jej poziom się nie dostosowuje. Gdy ją przyłączysz będzie prawdopodobnie najmniej doświadczoną postacią w drużynie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.06.2008 o 21:58, Rafal G napisał:

Czy też może po jej przyłączeniu dostosuje się do poziomu na którym będzie drużyna (co
oznaczałoby, że nie ma znaczenia, czy udamy się tam z nią, czy bez niej)?
Z góry dzięki za odpowiedź.


Jeśli bardzo ci zależy na tym, by mieć w drużynie Imoen i miała tyle doświadczenia co reszta, to możesz skorzystać z edytora zapisów. Jednak ta metoda to jest swego rodzaju cheat i od ciebie zależy, czy z tego skorzystasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.06.2008 o 22:40, Shadowtear napisał:

Jeśli bardzo ci zależy na tym, by mieć w drużynie Imoen i miała tyle doświadczenia co
reszta, to możesz skorzystać z edytora zapisów. Jednak ta metoda to jest swego rodzaju
cheat i od ciebie zależy, czy z tego skorzystasz.


Nie, nie, z cheatów wolę nie korzystać. Jeśli jednak rzeczone zadania można wykonać później, to w takim razie najpierw ją odbiję, a dopiero później udam się do poza miejskich lokacji. Różnica w poziomach nie powinna jeszcze być jakaś tragiczna... w najgorszym wypadku wymienię ją na kogoś innego (aż tak desperacko mi na niej nie zależy;))
Dzięki wszystkim za odpowiedź:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.06.2008 o 23:40, Rafal G napisał:

> Jeśli bardzo ci zależy na tym, by mieć w drużynie Imoen i miała tyle doświadczenia
co
> reszta, to możesz skorzystać z edytora zapisów. Jednak ta metoda to jest swego rodzaju

> cheat i od ciebie zależy, czy z tego skorzystasz.

Nie, nie, z cheatów wolę nie korzystać. Jeśli jednak rzeczone zadania można wykonać później,
to w takim razie najpierw ją odbiję, a dopiero później udam się do poza miejskich lokacji.
Różnica w poziomach nie powinna jeszcze być jakaś tragiczna... w najgorszym wypadku wymienię
ją na kogoś innego (aż tak desperacko mi na niej nie zależy;))
Dzięki wszystkim za odpowiedź:)



ja tylko za pierwszym razem jak przechodzilem mialem Imoen, i nie bylem zadowolny w koncu, bo nastenym razem mialem zawsze Jan i stwierdzam ze najlepsza i unikatowa z niego postac. :) i super zlodziej i jescze jak sie go doprawi wlasnymi czarami to nawet przy malej ilosci zycia moze stac sie nie pokonana postacia, jescze tym bardizej ze od penego momentu moze uzywac dowlnych broni :) i mozna go niezle dopakowac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.06.2008 o 09:41, winthrop napisał:

ja tylko za pierwszym razem jak przechodzilem mialem Imoen, i nie bylem zadowolny w koncu,
bo nastenym razem mialem zawsze Jan /.../


Jana w drużynie mam i rzeczywiście jest jedną z moich ulubionych postaci. Jednak docelowo chciałbym mieć w drużynie dwie czarujące postaci. Imoen się kwalifikuje;) Raz, że darzę ją sentymentem jeszcze z pierwszej części gry, a dwa, że oprócz tego, że w lochach Irenicusa radziła sobie bardzo dobrze, czary miała całkiem ciekawe, to można ją nauczyć czarów z nekromancji, czego w przypadku Jana się nie da.
Oczywiście tak jak napisałem wcześniej, jeśli Imoen będzie zbytnio odstawała od drużyny wymienię ją na kogoś innego. Może nawet nie będzie to musiał być mag. Lista ewentualnych kandydatów jest przygotowana;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.06.2008 o 09:58, Rafal G napisał:

Oczywiście tak jak napisałem wcześniej, jeśli Imoen będzie zbytnio odstawała od drużyny
wymienię ją na kogoś innego.

IMO Edwin jest najlepszym magiem, jeśli nie najlepszą postacią w całej grze. Po przekroczeniu ok. 20 levelu miota czarami, jak z pepeszy. Szczególnie polecam wszystkim combo, które wynalazłem jakieś 6 miesięcy temu. Ładujemy Plugawe Uwiądy Abi Dalzima na poziomie 8 na maksa, a jeśli mamy już czary z 9 to uczymy Eda tzw. Łańcucha czarów. Uruchamiamy Łańcuch i ''wkładamy'' w niego 3 Plugawe uwiądy z warunkami Najbliższy przeciwnik i Spostrzeżono wroga. Przy najbliższym starciu wróg otrzyma GIGANTYCZNE obrażenia. Po zdjęciu czarów ochronnych padają tak lisze i smoki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować