Zaloguj się, aby obserwować  
Alamar

Baldur's Gate 2 - Temat ogólny

21790 postów w tym temacie

Dobra, a ja niedługo zabieram się za Sagę BG, bo to już tradycja, że przechodzę Baldury w wakacje :) Tym razem pobawię się modami, np. tym który przestawia BG1 na silnik z 2, i może coś jeszcze. Pobawię się też innymi klasami postaci, bo ile można przechodzić BG magiem? :P Tym razem wezmę łotrzyka, bo chcę zobaczyć jakie możliwości daje ta postać. No i możliwe, że pobawię się z tymi pantalonami :> Będę miał w co grać, to wiem na pewno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Słowa mocy do bardzo dobre czary, bo jak przeciwnikowi nie wyjdzie rzut obronny to ma przesrane. Oczywiście jest jeszcze druga strona medalu, jak rzut obronny się powiedzie to nic się nie stanie.
Słowa mocy albo działają na maksa, albo wcale.

Hervenar
Polecam zawadiakę albo mnicha, barbarzyńca tez jest spoko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.06.2008 o 12:00, Moray napisał:

...


na slowo mocy : gin niema rzuru obronnego:D

Harvenar -> sprobuj zabojcy. mnoznik ciosu w plecy x7 to nie w kij dmuchal:) potem jeszcze dual na wojownika i bedziesz sadzic ogromne backstaby

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.06.2008 o 12:10, Noirr napisał:

na slowo mocy : gin niema rzuru obronnego:D


Ale za to ten czar jest nieskuteczny przeciwko istotom posiadającym w momencie rzucenia więcej niż 60 pż. W sumie jest to niezłe zaklęcie do dobijania twardych przeciwników posiadających zdolność rzucenia "uzdrowienia" jednak to że nie można go wykorzystać wcześniej trochę boli...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.06.2008 o 12:17, Karharot napisał:

...


no nieskuteczne, ale podalem sytuacje w ktorej mozna to wykorzystac. ogolnie na smoki bardzo dobre, do dobijania np. draconisa czy abizigala. a slowo mocy : oslepienie, ktore rzucamy po wielkim oslabieniu, wlasciwie wylacza z walki grupke przeciwnikow. oczywiscie nie sa to jedyne taktyki ( krzywdzenie:) ), ale mowimy o bladesingerze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.06.2008 o 12:28, Noirr napisał:

no nieskuteczne, ale podalem sytuacje w ktorej mozna to wykorzystac. ogolnie na smoki
bardzo dobre, do dobijania np. draconisa czy abizigala. a slowo mocy : oslepienie, ktore
rzucamy po wielkim oslabieniu, wlasciwie wylacza z walki grupke przeciwnikow. oczywiscie
nie sa to jedyne taktyki ( krzywdzenie:) ), ale mowimy o bladesingerze.

No słowa mocy czasem się przydają, ale i tak najlepszy jest stary, dobry Plugawy Uwiąd Abidalzima. Pamiętam jak zacząłem grać w IWD 2 po skończeniu BG II. Patrzę jest Plugawy Uwiąd, no to daje. Wykosiło mi prawie całą drużuynę. Tam Plugwy Uwiąd działa na wszystkich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.06.2008 o 13:39, Moray napisał:

/.../ ale i tak najlepszy jest stary, dobry Plugawy Uwiąd Abidalzima. /.../

Wiedziałem co dobre, gdy go tworzyłem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szkoda tylko, że nekromantą się trudniej gra, niż takim np. wywoływaczem kul ognistych;) Plugawy i zabijające paluchy są daaaleko, po kilku rozdziałach możemy rzucać te czary. A wywoływacz, swoje łańcuchy, błyski i inne kulki ognia rzuca już w 1-2 rozdziale:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nic nie stoi na przeszkodzie aby Nekromanta używał kul ognia. Tak od siebie stwierdzę że fajnie by było gdyby zamiast dodatkowego slotu na zaklęcia z kolejnych poziomów specjalista dostawał jakiś sensowny bonus do czarów z tej szkoły w której się specjalizuje, byłoby to moim zdaniem o wiele ciekawsze rozwiązanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.06.2008 o 01:04, Karharot napisał:

Nic nie stoi na przeszkodzie aby Nekromanta używał kul ognia. Tak od siebie stwierdzę
że fajnie by było gdyby zamiast dodatkowego slotu na zaklęcia z kolejnych poziomów specjalista
dostawał jakiś sensowny bonus do czarów z tej szkoły w której się specjalizuje, byłoby
to moim zdaniem o wiele ciekawsze rozwiązanie.

Dokładnie. Nowe czary dostępne tylko dla maga specjalizującego się w wybranej szkole. To by było fajne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.06.2008 o 15:22, seraphe napisał:

Odezwijcie się do Yarpena. Akurat ma wenę do robienia małych usprawnień w BG2 :)

Dodam tylko, że na forum gram.pl jest znany jako Gnilson ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.06.2008 o 01:04, Karharot napisał:

Nic nie stoi na przeszkodzie aby Nekromanta używał kul ognia. Tak od siebie stwierdzę
że fajnie by było gdyby zamiast dodatkowego slotu na zaklęcia z kolejnych poziomów specjalista
dostawał jakiś sensowny bonus do czarów z tej szkoły w której się specjalizuje, byłoby
to moim zdaniem o wiele ciekawsze rozwiązanie.


No rzeczywiście to mogłoby być ciekawe. Twórcy BG2 poprawili nastroje wszystkim graczom, dodając dzikiego maga, który swoje czary ma niejako wbudowane. A co z resztą magów specjalistów? Ano nic. Uważam, że tak potężny czar jak plugawy uwiąd powinien być dostępny tylko dla maga nekromanty:)

No tak, nekro może rzucać kule, ale tylko do swoich czarów klasowych dostaje bonus do rzutu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Grałem ostatni raz dawno temu i nie pamiętam już - czy podpowiecie mi, gdzie można znaleźć jakiś przedmiot dający bonus do kondycji? Albo ustawiający kondycję na 18?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pas który raz dziennie na 8h podnosi kondycję do 18 jest w posiadaniu Gaala - głównego kapłana Niewidzącego Oka, spotkasz się z nim (i zabijesz go) w trakcie wykonywania questa w kanałach pod Dzielnicą Świątyń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Naszła mnie taka myśl wczoraj: ostatnia reedycja BG na DVD była cokolwiek nieudana, bo gracze zgłaszają sporo dziwnych błędów (a to ktoś nie chce z nimi rozmawiać, a to dołączyć do drużyny, a to kogoś nie ma, a to coś tam jeszcze). Kupiłem sobie tą edycję, bo pomyślałem, że dobrze jest mieć drugą kopię BG na wypadek gdyby moje stare CeDekowe wydanie odmówiło wreszcie posłuszeństwa, ale skoro są z nią takie problemy, to nie wiem czy nie byłoby rozsądniej po prostu skopiować sobie te stare płyty CD na jedną DVD i mieć całego Baldurka na jednym krążku, ale w wydaniu, które przynajmniej działa bez zarzutów ;) Czy ktoś próbował robić coś takiego i czy to ma jakieś szanse powodzenia, tzn. czy można to zrobić tak po prostu kopiując zawartość wszystkich CD na DVD czy trzeba jakieś dodatkowe zabiegi przeprowadzać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.06.2008 o 17:47, Mumin napisał:

Czy ktoś próbował
robić coś takiego i czy to ma jakieś szanse powodzenia, tzn. czy można to zrobić tak
po prostu kopiując zawartość wszystkich CD na DVD czy trzeba jakieś dodatkowe zabiegi
przeprowadzać?

Ja się w coś takiego nie bawiłem, ale przecież zawsze można zgrać te płytki w obrazy i wrzucić je w takiej formie na DVD, no ale na pewno ktoś ci tutaj lepiej poradzi ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W przypadku bg2 działa mi to bez problemu, starczyło skopiować pliki na dysk a potem hurtem nagrać na dvd (wersja z nex-a). z jedynką jest gorzej, bo tam dodatek na osobnej płytce jest i pliki by się dublowały (być może pomogło by stworzenie osobnego katalogu dla dodatku).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.06.2008 o 18:24, sig. napisał:

W przypadku bg2 działa mi to bez problemu, starczyło skopiować pliki na dysk a potem
hurtem nagrać na dvd (wersja z nex-a). z jedynką jest gorzej, bo tam dodatek na osobnej
płytce jest i pliki by się dublowały (być może pomogło by stworzenie osobnego katalogu
dla dodatku).


Nie mam w tej chwili edycji CD w domu, więc nie mogę sprawdzić jak to jest dokładnie, ale z tego co pamiętam, to na wszystkich płytach jest katalog "CDx" (x = numer płyty), więc z tym nie byłoby problemów. Na płycie z dodatkiem też tak jest? No i jak to wygląda w jedynce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować