Zaloguj się, aby obserwować  
Alamar

Baldur's Gate 2 - Temat ogólny

21790 postów w tym temacie

O ile mi wiadomo to jest to jedna drużyna działająca na tej samej zasadzie co singlu tyle że postacie (albo ich część) są kierowane przez różnych graczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.06.2009 o 16:29, jaki_of_blade napisał:

Witam, mam bardzo głupie pytanie. BG 2 oczywiście przeszedłem i to nie raz, ale chciałbym
do niego wrócić, z tym że przez multi, chciałem spytać na czym ono polega i jak ogólnie
wygląda

No i plus to co mówi Karharot to potrzeba najlepiej hamachi.
Jest jeden mistrz gry i to on zapisuje grę oraz może dowolnie "oddawać" władzę komu zechce, np kto moze handlować, a kto nie, takie pierdółki no i teamspek obowiązkowy xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.06.2009 o 16:12, Budo napisał:

Skąd mam wiedziec, ja nie testowałem czarownika, ale z tego co kojarzę, to we wszystkich
grach forgotten realms dla czarowników głównym współczynnikiem jest charyzma, co jest
nawet napisane przy tworzeniu postaci. W nwn, czy nwn2 magia czarowników na bank opiera
się na charyźmie, nie mam teraz zainstalowanego bg2, więc nie mogę sprawdzić.

Nie mam zainstalowane bg2, ale jestem PEWIEN, że współczynnikiem czarka jest INT.
I jest to napisane przy tworzeniu postaci.
Raz już tu wrzucałem screena, ale ludzie dalej nie wierzą.

I w tabelkach wyraźnie widać, że czarownik zna/może rzucić czarów w/g poziomu, a nie INT, ani CHA. Więc i tak ten atrybut jest niepotrzebny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem. otóż "zgubiłem" gdzieś ciało Valguarda (czy jak mu tam było) i nie mogę się do kuli sfer dostać. wydaje mi się że zostawiłem je w domu łowcy, ale go tam niema jest za to kilka nowych itemów (być może wieśniacy którzy je przynieśli uznali że honor łowcy musi być nieskazitelny i się go pozbyli ;). w każdym razie da się je jakoś przywołać/inaczej dostać się do kuli?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.06.2009 o 09:45, S1G napisał:

byłem w obu, poza tym pokonałem go już wcześniej tylko ciało "na potem" zostawiłem

Znajdź kod na ten "przedmiot" innego wyjścia nie widze :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.06.2009 o 09:45, S1G napisał:

byłem w obu, poza tym pokonałem go już wcześniej tylko ciało "na potem" zostawiłem

A nie żal ci było zabijać Valygara ? Ja tam zawsze zostawiałam go przy życiu, nawet jak nie brałam do drużyny. A poza tym nie miałam zamiaru przysługiwać się czarodziejom, którzy porwali mi Imoen.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.06.2009 o 15:18, S1G napisał:

A kto wspominał o przysługiwaniu się nim? " jednostki szybkiego reagowania" już dawno
wybite do nogi.


To po co zabijałeś Valygara, odjąłeś sobie jednego najemnika ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.06.2009 o 20:01, Vantor_Zorin napisał:

Witam , dużo stracę grając odrazu dwójke pomijająć jedynke?

W sumie raczej tak, przede nie będziesz do końca wiedział O Co Kaman w dwójce bo fabularnie jest to kontynuacja jedynki, no i pewnych smaczków nie docenisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kilka postaci z jedynki występuje w dwójce, w większości wypadków są opcje dialogowe mówiące co nieco o przeszłości ale aby lepiej poznać historię tych NPC lepiej jest zagrać najpierw w jedynkę. Podobnie jest z fabułą - niby można załapać o co chodzi zaczynając grę od BG2 jednak IMO dużo się traci.
Poza tym jedynka to świetna gra i choćby z tego powodu warto w nią zagrać (i lepiej jest to zrobić przed dwójką bo potem trudniej jest się przyzwyczaić do braku pewnych rzeczy które pojawiły się dopiero w BG2).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak to jest z twierdzą dla dwuklasowca (przykład - zawadiaka/mag)? Może zdobyć jedną czy dwie? Na którym lvl'u opłaca się dwuklasować zawadiakę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.06.2009 o 11:45, Spolskee napisał:

Jak to jest z twierdzą dla dwuklasowca (przykład - zawadiaka/mag)? Może zdobyć jedną
czy dwie? Na którym lvl''u opłaca się dwuklasować zawadiakę?

Tylko jedna ):

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.06.2009 o 12:08, Spolskee napisał:

Która ( z 1 czy2 klasy)? Kiedy otrzymujemy "use any item"?

Obojętnie, która. Zależy co wybierzesz. Drugiego pytania nie kleje :P
EDIT:
Kleje, kleje już. Po przekroczeniu limitu PD z SoA oraz wybraniu odpowiedniej cechy przy level upie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować