Zaloguj się, aby obserwować  
Alamar

Baldur's Gate 2 - Temat ogólny

21790 postów w tym temacie

No Aerie mam w drużynie bo gram obecnie drużyną stracenców znaczy ludzi, których nigdy nie brałem (mazy, aerie, jan, haerdalis). Z tego wszystkiego tylko Anomena przedtem brałem, ale teraz jest tylko dlatego, by moja elfia łuczniczka nie musiała zasypiać sama.
Aerie posyłać do przodu nie mam zamiaru, ale troche czytam to tu tam i niektórzy ludziska mają takie dziwne pomysły. Aha właśnie czy ktoś wie co to "Czik czika szybkołapy" czy jakoś tak :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.05.2006 o 22:01, Haerdalis napisał:

To chyba tylko Ci którzy nie umieją znaleźć innych NPC-ów ;-)

Ja zwykle umiem. Z Aerie zrobiłem maszynę do bicia (oczywiścnie nie wręcz).
Jej największą siłą jest uniwersalność. Ma możliwość rzadkiego połączenia na sobie czarów kapłana i maga. Niektóre kombinacje są naprawde zaskakujące i zupełnie nieprzewidywalne. Żadna inna postać nie ma tej możliwości.
W praktyce dobrze opakowana jest wystarczająca do grania dwiema postaciami.
Czy ktoś kto mówi o Aerie jako NPC, źle chociaż raz dociągnął ją do maksa? W BG2 nie ma postaci jednoznacznie słabych. To tylko kwestia braku umiejętności wykorzystania i rozwinięcia.
A co do smęcenia, to w późniejszych etapach trzeba posłuchać jej tekstów jak komuś przywali z krytyka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.05.2006 o 22:47, Padishah napisał:

Aha właśnie czy ktoś wie co to "Czik czika szybkołapy" czy jakoś tak :D

Poczytaj jej biografię. :), Później dowiesz się też więcej rozmawiając z nią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aaa właśnie jeszcze jedno pytanie. Czy jak zbroja jest +1 np. to te plus jeden coś wogóle daje poza zwiększeniem poziomu AC. Co się bardziej opłaca zbroja +2 czy zbroja normalna i pierścien ochronny +2. Bo mi gdzieś migneło, że te +2 np jest też bonusem do rzutów ochronnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.05.2006 o 22:57, Padishah napisał:

Bo mi gdzieś migneło, że te +2 np jest też bonusem do rzutów ochronnych.

To ci się porządnie obiło o uszy. Owszem w pierścieniach masz zarówno modyfikator do KP jak i rzutów obronnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.05.2006 o 22:57, Padishah napisał:

Aaa właśnie jeszcze jedno pytanie. Czy jak zbroja jest +1 np. to te plus jeden coś wogóle daje
poza zwiększeniem poziomu AC. Co się bardziej opłaca zbroja +2 czy zbroja normalna i pierścien
ochronny +2. Bo mi gdzieś migneło, że te +2 np jest też bonusem do rzutów ochronnych.

Ja bym wzioł ten pierścien z tą zbroją, bo rzuty obronne to ważna rzecz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z modem Tactics v23. Zainstalowałem go w folderze głównym BGII, otwieram grę, a tu... nic się nie zmieniło. Jest to popularny mod więc może ktoś będzie wiedział co mam z tym zrobić. Z góry dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.06.2006 o 08:29, proxy12 napisał:

Mam problem z modem Tactics v23. Zainstalowałem go w folderze głównym BGII, otwieram grę, a
tu... nic się nie zmieniło. Jest to popularny mod więc może ktoś będzie wiedział co mam z tym
zrobić. Z góry dzięki.

W Bezpiecznej Przystani masz opis zmian tego moda. Zprawdź je sobie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.06.2006 o 08:29, proxy12 napisał:

Mam problem z modem Tactics v23. Zainstalowałem go w folderze głównym BGII, otwieram grę, a
tu... nic się nie zmieniło. Jest to popularny mod więc może ktoś będzie wiedział co mam z tym
zrobić. Z góry dzięki.

Rozumiem, że ściągnąłeś plik i rozpakowałeś go do katalogu głównego BGII? No to za mało - wysil się jeszcze troszkę ;-) Znajdź w tym katalogu plik Setup-Tactics i uruchom go, instalator zapyta Cię o język w jakim chcesz mieć moda, a potem czy zainstalować wszystkie komponenty czy tylko wybrane (w tym drugim wypadku będzie pytał kolejno o każdy z osobna). A potem dobrze by było jeszcze zacząć nową grę (niby Tactics jest na WeiDu, więc teoretycznie powinno działać, ale dla wszelkiej pewności lepiej zacznij od nowa) i cieszyć się wymagającymi przeciwnikami :-]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.05.2006 o 21:31, Padishah napisał:

Jak wogóle gracie postaciami typu Aerie: z tyłu procy + czary, czy może płytówka albo jakieś
czary ochronne crom frajer i hajda na wroga??

to ja zgodniym chorem z olamagato: polaczenie kaplana z magiem jest bardzo efektywne. po pierwsze szata vekny i amulet mocy (ten co przsypiesza rzucanie czarow), dzialaja rowniez na czary kaplanskie. to bardzo wygodne, bo te maja zwykle duze opoznienie.
po drugie: kombinacja sekwencera: zaglada+zmiennobarwna kula to prawdziwy killer.
a jesli chcesz ja wyslac do boju to oczywiscie: sanktuarium i wirujace ostrza.
haerdelis, dzieki za info o rogu valhalli. czyli jednak, nic nie zasstapi druidycznego przyzwania zywiolaka ognia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy ja wiem te polaczenia specjalizacji kaplan +mag...u mnie sie to nie sprawdzilo ,ja cos jest do wszystkiego to jest do dupy i tyle ;-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.06.2006 o 10:48, wanan napisał:

ja cos jest do wszystkiego to jest do dupy i tyle ;-D

Akurat w przypadku wieloklasowców to się NIE sprawdza :-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.05.2006 o 22:57, Padishah napisał:

Aaa właśnie jeszcze jedno pytanie. Czy jak zbroja jest +1 np. to te plus jeden coś wogóle daje
poza zwiększeniem poziomu AC.
Co się bardziej opłaca zbroja +2 czy zbroja normalna i pierścien ochronny +2.

Inni napisali, a ja tylko dodam, że zależy czy Twoja postać uniesie pełną płytówkę razem z inną ciężką bronią...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.05.2006 o 17:47, Mumin napisał:

Na pewno nie do Furii Niebios (serce demona, różdżka błyskawic, 20 000sz) ani nie do Dziennej
Gwiazdy (4x zwój ochrony przed nieumarłymi (zielony), 2x święcona woda, 2x gwiezdny szafir,
15 000sz). Beluryl jest potrzebny tylko do ulepszenia Tarczy Harmonii.


Tak;) to był drobny błąd w sztuce ! (poza tym kiepsko się pisze gdy człowiek wciąż ukrywa się przed kierowniczką he he)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Hm, pojawil sie kolejny problem, nie wiem co zrobic, mam jednego zlodzieja w druzynie, awansujac kolejne lvl`e uzyskalem zdlonosc zlodziejem noszenia wszystkich przedmiotow klasowych np. Tylko dla wojownika, etc, pomyslalem ze fajnie byloby to wykorzystac i zalozylem zlodziejowi bardzo fajna tarcze +5 ktora znalazlem gdzies tam w ToB`ie nie pameitam nazwy lokacji, w kazdym razie do czego daze, mianowicie do tego ze teraz moj zlodziej stracil mozliwosc unicestwiania pulapek i otwierania drzwi/zamkow, bez tego raczej sobie dlugo nie pogram, jakies pomysly?

Pzdr,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Zrobiłem podobnie, ale z tego co pamiętam nie zlikwidowało mi możliwości używania zdolności złodziejskich. Spróbuj przed rozbrojeniem pułapki zdjąć tarczę, to powinno pomóc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem w Podmroku z zabiciem demona Balora. W druzynie jestem ja (wojownik), Minsc, Jaheira, Aerie, Valygar i Imoen. Aerie jako mag ma czary piątego poziomu, Imoen ma jedno miejsce na czar 6 poziomu. I moim problemem jest to ze nie moge tego Balora zabic ;p Udało mi się zranic go ze mial srednie obrażenia ale potem moj glowny bohater spanikowal i uciekł... i tak jest ciągle moj glowny bohater ucieka. Ma ktos jakies dobre taktyki na walke w Balorem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hmm z tego co pamietam to on ma na sobie jakies czary ochronne wiec proponuje wyłom albo pierce magic jak je rzuci przyzwac mu jakies stworki i co jakis czas go bic...bez furii niebios walczy sie z nim ciezko bo widzialem jak moj brat sie meczy a jakie masz lvl postaci?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować