Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

CDP RED wyjaśnia różnicę między Skyrimem a Wiedźminem 3

44 postów w tym temacie

Dnia 06.03.2013 o 13:49, SpiralArchitect napisał:

Wystarczy dać grze brodatych facetów z rogatymi hełmami, trochę śniegu, otwarty świat
i już każdy widzi Skyrima. Nie dajmy się zwariować...


Ludzka mentalność - szukają najbliższych możliwych podobieństw, a nawet jedna lub dwie wystarczą, by gra X=Y.

Spoiler

To takie... ludzkie. Rzekłbym: krasnoludzkie.



Mimo rzucania rękawicy Skyrimowi i przyrównywania na płaszczyźnie reklamowej tych obu tytułów, nie widzę wiele podobieństw między nimi. Inne podejście, filozofia, nacisk położony gdzie indziej.

Oczywiście, jestem w pełni świadom, że jest to tylko moje zdanie i jestem otwarty na dyskusję, która może zmienić mój pogląd, jeśli ktoś będzie chciał takową dyskusję nawiązać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przez taki obrzydliwy marketing jestem coraz bardziej sceptycznie nastawiony wobec Wiedźmina 3. Czy twórcy mają nas za idiotów? Czy w takim razie to będzie gra dla idiotów? Czekam na wyjaśnienie różnicy między Wiedźminem 3 a koszykówką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dla mnie 1 była cudowna z dwójką skończyłem po 4 godzinach słabo na dziki gon nie czekam wcale jakoś nie wyobrażam sobie sztywnego rpg z animacją otwierania drzwi i brakiem skakania i przy karzdej wspinaczce wciskanie guzika i czekanie aż tam wskoczy myślę że za wysoką poprzeczkę już przy 2 sobie postawili

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a tak w ogóle skyrim to słaba gra i po co się tym chwalicie cdp red? zadania losowe idź zanieś to jakieś 80% zadań jakie spotkałem niektóre z deadr były fajne ale nie ma fajnych rzeczy do zrobienia i świat brzydki oblivion duuużo lepszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale Skyrim miał słaby tryb fabularny, powiedziałby, że nie istniała żadna kampania... Więc Redzi mają się podniecać i promować Wiedźmina 3 otwartym światem tylko ? To ma być ta super nowość, która może uśmiercić ostatnią część ? Według mnie powinni zrezygnować z tego pomysłu, teraz zanim będzie za późno. Coś mi się wydaje, że to będzie nie wypał.. kosztem kampanii ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie otwarty świat może przynieść grze, serii i twórcom tylko korzyści, ale to moje skromne zdanie, które mam w stosunku do każdej gry z otwartym światem, może to dlatego, ze od zawsze lubiłem takie gry, ale potencjału świata gry nie można zmarnować :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Przez taki obrzydliwy marketing jestem coraz bardziej sceptycznie nastawiony wobec Wiedźmina
> 3. Czy twórcy mają nas za idiotów? Czy w takim razie to będzie gra dla idiotów? Czekam
> na wyjaśnienie różnicy między Wiedźminem 3 a koszykówką.

Tak twórcy mają Was za idiotów. Bo inaczej nie nazwe akcji z edycją rozszerzoną i aktem 3. Plus rozdanie za darmo DLC, które były do kolekcjonerek.

Marketingowe gatki, szumne zapowiedzi konferencji, z tego wszystkiego gówno wynika. To jest właśnie prawdziwy CDPR, może chcą robić świetne gry, ale robią w konia ciągle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"stwierdza marketingowiec CDPR"

Mnie nie przekonal, to jasne ze tak gada, bo za to mu placa. Na gre czekam, ale dobrej mysli niestety wcale nie jestem, a kolejne zapowiedzi i tego typu newsy tylko mnie utwierdzaja w przekonaniu, ze to bedzie polska kalka Skyrima.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O ile nie będzie "50 MB" to zapowiadam tej grze świetlaną przyszłość i z miejsca zamawiam kolekcjonerkę :) Głowa Geralta dumnie stoi u mnie na szafce :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zaś chodzi o konsekwencje wyborów, będzie ich całe mnóstwo. Znacie przecież Wiedźmina 2 - mówi.

Znamy... Pewnie że będzie więcej takich konsekwencji, tylko szkoda że tak jak przy załadowaniu sejwa z W2, gówno nam dadzą...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja znalazłem ważniejszą różnice. Bethesda zrobiła grę z otwartym światem w którym możemy grać jak chcemy (mag, woj i złodziej, każda z osobnymi mechanikami) a CDP robi RPGa w którym gramy wojownikiem polującego na stwory.
Zamiast tego dowiedzieliśmy się , że masło maślane.

Skyrim to nie tylko otwarty świat ale i możliwość bycia w nim jako różne osoby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.03.2013 o 14:51, kuzyn123 napisał:

Marketingowe gatki


Gdzie mogę takie kupić? Będzie +10 do charyzmy.

Widzę, że Skyrim z 2011 roku wciąż żywy. Gdyby go zabrakło, to CDPR nie miałby pomysłu na marketing :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> W świecie monotonii, pozbawionym jakiejś lepszej fabuły....

Na tym właśnie polega różnica pomiędzy Skyrimem a Wiedźminem, że w tym pierwszym żeby dobrze się bawić musisz sam sobie stawiać cele, wykreować swoją postać, żeby nie czuć tej monotonii podczas gdy Wiedźmin jest bardziej jak książka lub film, a mniej jak gra - przedstawia opowieść, bardziej spójną i bogatą, której jesteś uczestnikiem, ale na którą masz relatywnie niewielki wpływ (pomimo istotnych wyborów). Kto włączy Skyrima z nastawieniem "na Wiedźmina" będzie się - tak jak ty - nudził i narzekał na brak dobrej fabuły. Kto włączy Wiedźmina z nastawieniem "na Skyrima" będzie czuł się zniewolony formami i narzuconą postacią. Dlatego porównywanie tych dwóch gier jest tak głęboko idiotyczne. Czy ktoś normalny narzeka na to, że w grach z serii Total War nie ma dostatecznie rozwiniętych aspektów RPG, albo na to, że w Doom95 nie możemy sobie postawić chatki i znaleźć żony?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.03.2013 o 16:24, EmperorKaligula napisał:

zaczynam odczuwac przesyt marketingiem i obietnicami...

Dokładnie. A został jeszcze rok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.03.2013 o 16:33, Ostrowiak napisał:

snap, to jak tyś się biedaku czuł gdy wychodził Mass Effect 3

a przy każdej kolejnej odsłonie AC to zapewne depresja murowana


lepiej, zdecydowanie lepiej. nie bylo az takiego przesytu obietnic, porownan bez pokrycia itd. ostatnie takie cos pamietam przy premierze wiesia 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować