Zaloguj się, aby obserwować  
LFG-Foley

Bleach - Temat ogólny

6149 postów w tym temacie

Dnia 29.05.2009 o 22:26, Rick napisał:

Tylko nie ważne jak bardzo ten zły był potężny, to zawsze znajdzie się dobry młokos,
który mu skopie d... ;)


No oczywista, np. Hitsugaya i Tia (Halibel, ale wolę to imię. Śliczne, zresztą ^^): na pocżatku Hitsu dostawał baty jak nigdy, a tu nagle hop-siup "bałem się tego użyć, bo zbyt potężne, ale jednak użyję" (uwielbiam ten tekst) i Tia niemalże jest spisana na straty.

Tymonius:

Spoiler

Chodzi mi o moment, gdy przyjaciel Urahary (wtedy jesczze kapitan oddziału kidou) uderzył w Aizena Hado 88 [ http://www.onemanga.com/Bleach/315.11/10-11/ ] a Aizen bez żadnego wysiłku jako porucznik wykonuje Bakudo 81, blokując uderzenie kapitana. Na następnej stronie widać jego niedowierzanie itp, więc to musiało być coś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.05.2009 o 22:40, nazgul47 napisał:

Tymonius:

Spoiler

Chodzi mi o moment, gdy przyjaciel Urahary (wtedy jesczze kapitan
oddziału kidou) uderzył w Aizena Hado 88 [ http://www.onemanga.com/Bleach/315.11/10-11/
] a Aizen bez żadnego wysiłku jako porucznik wykonuje Bakudo 81, blokując uderzenie kapitana.
Na następnej stronie widać jego niedowierzanie itp, więc to musiało być coś.



Tyle że mogło to być efektem hipnozy... Nic tak naprawdę nie jest powiedziane, aż do momentu jasnego wyjaśnienia przez autora.

Spoiler

A co do Soi-fon, to czy ona odleci, że przywiązała się do tego budynku, czy jak ?


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po 1.
Masz rację, numeracja jest względem mocy, ale chodziło o użycie tej techniki bez wymawiania inkantacji. Czyli jakiejś tam modlitwy Bla bla bla coś tam coś tam szalone osy bla bla dzikie płaszczki coś tam coś.

Po 2. Gdyby to wszystko okazało się iluzją, straciłbym szacunek do autora. Zagranie byłoby zwyczajnie tak proste i olewające czytelników, że i ja olałbym jego. (a przynajmniej uniósłbym się honorem ;P)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.05.2009 o 22:40, Kedziorus napisał:

Przecież Aizen jest najpotężniejszy ;P Przynajmniej narazie.


Bez urazy ale chyba za dużo Star Wars''ów się naoglądałeś i zawsze trzymałeś ciemną strone mocy i uwierzyłeś w słowa Vadera że "The dark side is the real power". Słowa wymyślona ale podobny masz tok myślenia. I tak czy siak znajdzie się ktoś potężniejszy i ja mówie że to Nasz Itsygo dostanie znowu jakiegoś power-up''a. Main Hero must Win ! ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.05.2009 o 23:06, Infes napisał:

Bez urazy ale chyba za dużo Star Wars''ów się naoglądałeś i zawsze trzymałeś ciemną strone
mocy i uwierzyłeś w słowa Vadera że "The dark side is the real power". Słowa wymyślona
ale podobny masz tok myślenia. I tak czy siak znajdzie się ktoś potężniejszy i ja mówie
że to Nasz Itsygo dostanie znowu jakiegoś power-up''a. Main Hero must Win ! ;)


Dokładnie! 4# Espada mi nie wystarcza, Icziga stać na wiele więcej, i chcę widzieć jak "He pwnz da badass!".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.05.2009 o 23:05, KooK napisał:

Po 2. Gdyby to wszystko okazało się iluzją, straciłbym szacunek do autora. Zagranie byłoby
zwyczajnie tak proste i olewające czytelników, że i ja olałbym jego. (a przynajmniej
uniósłbym się honorem ;P)


Tylko czy aby posiadając faktycznie taką moc nie byłby zbyt potężny ?

A tak z innej beczki. Czy zastanawiał się ktoś do czego dąży moc Ichigo, lub z czym się kojarzy kształt jego ban-kai ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.05.2009 o 23:16, Tymonius napisał:

Tylko czy aby posiadając faktycznie taką moc nie byłby zbyt potężny ?

A tak z innej beczki. Czy zastanawiał się ktoś do czego dąży moc Ichigo, lub z czym
się kojarzy kształt jego ban-kai ?

Bankai Ichigo jest takim wszystkoposiadaczem... Ma reiatsu, miał je w sumie już na początku. Od Zangetsu dostał megauberszybkość. Jest takim uniwersalem :P A kształt bankai... Zbyt mało znam japońską kulturę, żeby coś mówić :P

Co do Aizena - w TBtP nie mógł zadziałać iluzją na Tessaia. Kidou Corps o ile wiem nie należy do Gotei 13, a sam Aizen nie był kapitanem, więc nikomu nie pokazywał uwolnionego miecza, a na pewno nie Tessaiowi. Nawet gdyby było coś takiego jak "test na porucznika", to bardzo wątpię, żeby był na takim teście Aizena Tessai. Aizen go po prostu zownił, umie Kidou jak nikt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zaintrygowała mnie jedna rzecz. Otóż gdy fracion Barangara otoczyli Histugaye i Matsumoto. To jedna z fraccion powiedziała iż oboje są na poziomie kapitańskim. A jak każdy doskonale wie, kapitan musi posiadać bankai. Zatem czyżby nasza pani z dużym biustem coś ukrywała?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.05.2009 o 21:17, Kraju napisał:

Zaintrygowała mnie jedna rzecz. Otóż gdy fraccion Barragana otoczyli Histugaye i Matsumoto.
To jedna z fraccion powiedziała iż oboje są na poziomie kapitańskim. A jak każdy doskonale
wie, kapitan musi posiadać bankai. Zatem czyżby nasza pani z dużym biustem coś ukrywała?


Być na poziomie kapitańskim nie oznacza być kapitanem. Pewnie chodziło jej o to, że Matsumoto ma moc zbliżoną do kapitana. Chociaż bardzo możliwe że Rangiku coś chowa za tymi monstrami ;D.

PS. Z tego co pamiętam to otoczyły ich Fraccion Halibel, a nie Barragana. Ale głowy za to nie dam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.05.2009 o 21:53, KooK napisał:

Być na poziomie kapitańskim nie oznacza być kapitanem. Pewnie chodziło
jej o to, że Matsumoto ma moc zbliżoną do kapitana. Chociaż bardzo możliwe że Rangiku
coś chowa za tymi monstrami ;D.


Ale jednak coś w tym jest.

Dnia 30.05.2009 o 21:53, KooK napisał:

PS. Z tego co pamiętam to otoczyły ich Fraccion Halibel, a nie Barragana. Ale głowy za
to nie dam.


Tak, masz rację, ja się pomyliłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie widziałem, żeby ktoś w ostatnim czasie podawał linka do tego filmiku, więc gratka dla fanów Bleach, a szczególnie anime. Myśle, że z ciekawością zobaczycie jak wyglądają osoby, które podkładają głos do anime. Największe wrażenie zrobili na mnie osobie dubbingujące Renjego, oraz Kon''a:)

http://www.maxior.pl/film/127681/Bleach_Dubbing

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.05.2009 o 22:57, Azra napisał:


a gdzie Kenpachi, Aizen i Byakuya? T_T


Widocznie ich nie zaprosili, chociaż bardzo możliwe jest, że jeden aktor podkłada głos kilku postacią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Masa tego na YT jest,wystarczy wpisać "Bleach Dubbing" i multum tego ;) Swoją drogą ten co podkłada Abarai,niesamowity talent ma gość. Swoją drogą wszyscy co tam podkładają mają całkiem inny głos na codzień aniżeli podczas podkładania go do odcinków Bleach''a.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W Bleachu pojawiło się już takie coś wiele razy, Kubo po prostu poziomem kapitańskim określa kogoś będącego wysokiej rangi shinigami. A seiyuu jak seiyuu :P Bardziej podziwiam kobietę, która podkładała głos Pikachu czy Chopperowi z OP :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem zamiast np Sado mogli pokazać jak głos podkłada Byakuya albo Mayuri ewenutalnie Yammamoto :D
A po za tym... ojj chyba zaczyna sie pogrzeba Baragana.. skoro Soifon nie chciał używać bankaia to widocznie ma kozackiego ;] i chciałbym wreszcie zobaczyć bankai Kyoraku ale ten chyba nie prędko go wyciągnie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.05.2009 o 19:43, Stein napisał:

Moim zdaniem zamiast np Sado mogli pokazać jak głos podkłada Byakuya albo Mayuri ewenutalnie
Yammamoto :D
A po za tym... ojj chyba zaczyna sie pogrzeba Baragana.. skoro Soifon nie chciał używać
bankaia to widocznie ma kozackiego ;] i chciałbym wreszcie zobaczyć bankai Kyoraku ale
ten chyba nie prędko go wyciągnie :D


SoiFon ma na pewno potężnego, skoro uznała że Barangar jest godzien go zobaczyć i musi być potężny tak samo jak nowy atak Histugayi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę wielki respect dla gości. Osobiście uważam, że Japończycy są mistrzami w robieniu dubbingu i zawsze chętnie go słucham. Gościo się do Ichiga trochę upodobnił, ale i tak najlepszy Hanataro.;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.05.2009 o 19:56, Kraju napisał:

SoiFon ma na pewno potężnego, skoro uznała że Barangar jest godzien go zobaczyć i musi
być potężny...


Gdyby nie wiedzieć o co chodzi, to to zdanie brzmi poprostu zarąbiście :D ^^
Ja się zastanawiam po co w jej Ban-kai jest ten bandaż.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować