Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

SimCity debiutuje w Europie, gracze z Polski mogą bez przeszkód rozpocząć zabawę

27 postów w tym temacie

Małgorzata Trzyna

EA zapowiedziało, że w dniu premiery SimCity w Europie obejdzie się bez przykrych niespodzianek. Wczoraj jeszcze mogliśmy doświadczyć kłopotów z logowaniem, ale dziś mogliśmy zacząć budować swoje miasto.

Przeczytaj cały tekst "SimCity debiutuje w Europie, nie obyło się bez problemów" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hahahahahha ale fail EA... chyba myśleli, że zainteresowanie grą będzie znikome :) tak jak Blizzard przy Diabolo III

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jak sprawdzaliście bo ja mam na liczniku 12h z czego w samej grze spędziłem może połowę.... Ciągle gra traci połączenie, pojawiają się kolejki a wczoraj wszystkie servery były wieczorem na full załadowane. Błędy przy tworzeniu regionów, crashe w trakcie zmiany miast itp...

No może ja mam jakąś inną definicję działania :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To jest po prostu niepoważne. Świadomie sprzedają wybrakowany produkt. Może właśnie chodzi im o to by o tym się mówiło (nie ważnie czy dobrze czy źle ale jednak...)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Produkt wybrakowany nie jest... servery sa zwyczajnie jakies czysto dziadowskie - wyviagneli te stare po Ultimie Online pewnie :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, problemy z serwami oznaczają wybrakowany produkt. Owacje na siedząco za to stwierdzenie. Z Diablo 3 było podobnie, setki trolli że nie przetrwa nawet kilku miesięcy a tu prawie rok od premiery i miliony grają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Kiedy sprawdzaliśmy, dało się zalogować... dzięki za info.
Rano dzisiaj było nieźle bo wszyscy byli w pracy/szkole itp. Ale teraz znowu jest jak wczoraj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziwne, wydaje mi się, że Mass Effect 3 mógł zostać kupiony na premierę w większej liczbie egzemplarzy niż SimCity (chociaż SimCity to gra tylko na PC), a pamiętam, że rok temu, równo o północy odpaliłem ME3 bez problemów (obie gry od EA). Ciekawe czy będą we wtorek jakieś problemy z Heart of the Swarm, Blizzard powinien być gotowy biorąc pod uwagę, że serwery StarCrafta działają już od ponad 2 lat i nie jest to taki czysty debiut.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> > Kiedy sprawdzaliśmy, dało się zalogować... dzięki za info.
> Rano dzisiaj było nieźle bo wszyscy byli w pracy/szkole itp. Ale teraz znowu jest jak
> wczoraj.
To jeszcze jedna poprawka. Thx.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.03.2013 o 16:18, Skrzypiec napisał:

a tu prawie rok od premiery i miliony grają.


tylko farma w d3 nie ma konca (zawsze jest cos lepszego do zdobycia, ciagle jest szansa na ten super-hiper drop), a ilosc budynkow, zaleznosci miedzy nimi/eventow jest skonczona.

singlowa strategia na lata ? tylko jak beda wypuszczac dodatki co kwartal (a pewnie beda)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kolejki są jeszcze do przeżycia bo co tego, że się zalogujemy, założymy miasto, pogramy 3-4h jak nazajutrz nie będzie się dało wczytać naszego miasta. Przynajmniej tak jest w moim przypadku (2 miasta na dwóch różnych serwerach z czego oba nie da się wczytać). ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.03.2013 o 16:18, Skrzypiec napisał:

Faktycznie, problemy z serwami oznaczają wybrakowany produkt. Owacje na siedząco za to
stwierdzenie.


Chybiona ironia, bo akurat dokładnie to oznaczają w przypadku gry wymagającej nieprzerwanego połączenia z serwerami. Jeśli te się nie sprawdzają, bo nie została odpowiednio przygotowana infrastruktura, a w rezultacie nie można grać, to znaczy, że mamy do czynienia z produktem, który nie spełnia swojej funkcji. Innymi słowy - z produktem wybrakowanym.

Nie wątpię, że za X tygodni sytuacja wróci do normy, natomiast warto zauważyć, że dokładnie taka sama sytuacja miała miejsce w przypadku premiery Star Wars: The Old Republic, gdzie przez pierwsze dni nie dało się zalogować do gry w godzinach szczytu. EA po raz kolejny wyraża ubolewanie, po raz kolejny liczy na wyrozumiałość i cierpliwość, i wreszcie - po raz kolejny daje ciała na całej linii. No bo po co wyciągać wnioski z wcześniejszych wpadek, prawda?

A różnicę między SimCity a D3, polegającą na obecności lub braku grindu, wyjaśnił wyżej EmperorKaligula. Ja od siebie tylko dodam, że w SimCity 2000 przestałem grać, gdy miałem całe miasto pokryte Arcologies. W D3 taka sytuacja raczej nie będzie miała miejsca, bo zawsze znajdzie się lepszy przedmiot do znalezienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przykre jest to że my się tu męczymy, a ci co maja pirata graja sobie w najlepsze. Chyba już nie kupie gry w dniu premiery, jeśli będzie wymagała połączenia z netem. Szkoda moich nerwów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.03.2013 o 16:42, Goozer86 napisał:

Przykre jest to że my się tu męczymy, a ci co maja pirata graja sobie w najlepsze.


simcity nie zostalo i prawdopodobnie nie zostanie zlamane az do wypuszczenia jakiegos offline patcha przez EA. technicznie to jest MMO (ciagle polaczenie z serverem i trzymanie danych na serverze)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.03.2013 o 16:47, EmperorKaligula napisał:

> Przykre jest to że my się tu męczymy, a ci co maja pirata graja sobie w najlepsze.


simcity nie zostalo i prawdopodobnie nie zostanie zlamane az do wypuszczenia jakiegos
offline patcha przez EA. technicznie to jest MMO (ciagle polaczenie z serverem i trzymanie
danych na serverze)

Nie do końca. Wczoraj rozłączyło mnie z serwem, a grać mogłem dalej normalnie, po ponownym połączenie zsynchronizowało i tyle. Z tego wynika że obliczenia itp wykonuje gra i jakaś porządna witamina załatwi sprawę serwów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niezly hejt na metacriticu i ogolnie w sieci, widac EA znowu poplynelo. Co jak co rozumiem ze wymagany jest origin, ale to ciagle podpiecie do sieci to mogli odpuscic w grze singlowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Super ta firma działa, drugi dzień i nic znowu nie działa. Proponuję chcącym dokonać zakupu tej gry albo czekać albo dać sobie spokój. Jak nie patrzeć to wywalona kasa w błoto EA w ciula poleciało sobie na całej linii z ludzi. Zagrasz jeśli się zalogujesz rano i nie będziesz wylogowywał inaczej można tylko chcieć grać ale na pewno nie pograć. WIOCHA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie myślę, że twórcom i wydawcom gier troszkę się ostatnio poprzestawiało w głowach. Jest to chyba efekt nieodpowiedniej definicji gry jako produktu i wynikającej z tego niewłaściwej kontroli tego typu podmiotów. Gdyby podobny przypadek spotkał Samsunga, którego klienci, na przykład, nie mogliby uruchomić zakupionych telewizorów sprawa pewnie skończyła by się sporym rabanem a firma zostałaby zmuszona do odszkodowań. A co się dzieje z EA? Nic. Firma zupełnie nie przygotowana, tak jakby nie potrafili policzyć ile egzemplarzy gry sprzedali (w tym w zakupach przedpremierowych) i ile będą potrzebowali serwerów żeby to obsłużyć. I szczerze denerwują mnie ludzie, którzy bronią na forach EA twierdząc, że firma robi co w jej mocy żeby wszystko naprawić. Niestety, takie zachowania, jak to EA, powinny być zawsze z całą mocą piętnowane. Chodzi tu po prostu o dobro nas - klientów. Może EA przydałoby się takie odszkodowanie jakie zasądziła Komisja Europejska w stosunku do Microsoftu. Pewnie to trochę by ich otrzeźwiło...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować