Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Twórcy Red Orchestra 2: Call of Duty zepsuło całe pokolenie graczy

38 postów w tym temacie

Małgorzata Trzyna

Prezesowi Tripwire Interactive, Johnowi Gibsonowi, podoba się kierunek, w którym zmierza tryb single-player w strzelankach, ale uważa, że dominacja Call of Duty na rynku to prawdziwy problem, jeśli chodzi o multiplayer.

Przeczytaj cały tekst "Twórcy Red Orchestra 2: Call of Duty zepsuło całe pokolenie graczy" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Haha, wreszcie ktoś zobaczył co dzieje się na rynku?
Czekamy na ripostę.

Jak zripostują? "My robimy gry dla ludzi według których współpraca i samozachowawczość są pojęciem abstrakcyjnym"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

CoD, jezu, jakie ta gra wszędzie wzbudza emocje, hejty, kurzawę taką, że własnego nosa nie widać. Ta gra po prostu sztucznie podwyższa dzieciakom poziom testosteronu, nad czym nie panują i zaczynają się niezdrowo nerwicować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Psychologia tłumu - "Hej wypisywanie, że CoD to odgrzewany kotlet i grają w niego tylko dzieci jest modne, więc piszmy to w każdym newsie o tym". Nie ogarniam graczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Psychologia tłumu - "Hej wypisywanie, że CoD to odgrzewany kotlet i grają w niego tylko
> dzieci jest modne, więc piszmy to w każdym newsie o tym". Nie ogarniam graczy.

Ale to się nie tyczy tylko CoD''a. Battlefield to dziś taki sam chłam co Call of Duty.
Z tego co widzę to tylko Planet Side i Red Orchestra starają się coś ogarniać w tym temacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W ostatniej fali wypowiedzi wszelkich twórców gier na wszelakie tematy to wreszcie znalazła się jedna pod którą mogę się podpisać bo jest w 100% trafna.

Ba, CoD nie tylko popsuł graczy ale też, a może nawet przede wszystkim, twórców gier...


@Witka1995

Hehe. No w sumie co może napisać ktoś kto jako avatara ma logo CoDa :D fanboy much ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.03.2013 o 20:03, Witka1995 napisał:

Psychologia tłumu - "Hej wypisywanie, że CoD to odgrzewany kotlet i grają w niego tylko
dzieci jest modne, więc piszmy to w każdym newsie o tym". Nie ogarniam graczy.


Skoro news jest o tym, to czemu mieliby pisać o czym innym? Bezsensowna wypowiedź.
Co do pana od Red Orchestry - zgodzę się, ale nic nowego nie odkrył.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady. 2 wojenne call of duty miało bardzo dobre kampanię, a Modern Warfare zaczęło wprowadzać do nich znaną dzisiaj "filmowosc" co sprawio że mogła się podobać. No i zrewocjunolizowała multiplayer pod względem customizacji klas.

Nie taki straszny diabłe jak go malują.
Inna sprawa że dzisiaj faktycznie za dużo gier podąża śladem Coda z którym nie da się pod tym względem rywalizować. Dlatego też, wbrew wywodom Sławka Serafina zachwalam próby odskoczni w takim np. Crysisie 3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gdyby nie gracze, którzy kupują co roku to samo, dając $$$ activision, to ten crap by nie powstawał, lub przyłożyliby się rzetelniej do pracy, a tak to wypuszczają co roku to samo i gracze lecą, jak na mięso, bo w końcu masa innowacji i nowych rzeczy, czyli nic... Juz wprowadzili mikrotransakcje, niedługo abonament, potem kasa za wszystko...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gosc ma racje.
Sukces MW1 na kilka lat rozwalil cala branze, w ktorej panuje stagnacja i odgrzewanie cholernych kotletow, gdzie kazdy chce uszczknac choc kawalek z tego torta. Jakichkolwiek innych strzelanek ktore nie kopiuja coda (filmowa oskrypotwana kampania, multi z perkami, killstreakami i rozwijaniem broni, odblokowywaniem dodatkow, brak recoila, coraz mniej skillowe granie aby kazdy noob mogl cos ubic i dostac za to nagrode itd.) praktycznie nie ma, ba- ten pieprzony trend przenoszony jest tez na inne gatunki. Pytam sie gdzie sa gry jak Singularity, Timeshift, RTCW, Blood, Wolfenstein, Enemy territory, Stalker, pierwszy Bioshock czy Half life? Gdzie gry z klimatem czy fajnym pomyslem, gdzie trzeba pomyslec, rozwiazac jakas zagadke, eksplorowac? Nie ma. Wszedzie tylko amerykance, "roger oscar delta", "hooorah", lazenie po waskich korytarzach jak po sznurku i nawalanie do talibow. A multi to wszedzie ta sama papka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czekałem kiedy ten news pojawi się tutaj by rozpętać jak zawsze małe piekiełko. CoD jest prostym niewymagającym od gracza zbyt wiele shooterem - oczywiście na tle takich produkcji jak RO 2 / AA / ArmA etc. Każdy znajdzie coś dla siebie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam ten avatar bo mi się podoba i tyle, ale najłatwiej jest kogoś zaszufladkować i nazwać fanbojem. Prawda jest taka, że ani BO2 ani MW3 nie kupiłem.
Zrozumcie wreszcie, że ktoś te CoDy kupuje, więc ludzie lubią mocno oskryptowaną, widowiskową i krótką kampanie, którą mogą skończyć osoby niemające za dużo czasu. Jeśli jednak posiadacie go aż nadto to macie zarąbiste multi - i proszę mi tu nie polemizować, to jest fakt. Na dodatek specopsy - nie wime jak w MW3, ale w MW2 były bardzo fajne. CoD to po prostu produkt kompletny, który jest warty swojej ceny.
Gośc od Orchestry to jakiś desperat; to gracze/klienci wybierają w co chcą grać i gdyby coś im sie nie spodobało, to by tego nie kupili. Pewnie jego tytuł sie nie zwrócił i zaczyna się szukanie winnych. Prawda jest taka, że CoD zagarnia większośc rynku, ale zamiast nażekać w wywiadach niech zrobią coś co może z nimi konkurować.
@Malitor Wytłumacz mi proszę dlaczego Battlefield to taki sam chłam jak CoD. Jestem tego ciekaw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@OP
Nie samo call od duty a DLC o casualizacja, obecnie gry są krotkie (co jeszcze jest postrzegane jako zaleta - śmiech na sali), liniowe, łatwe z dołączonym na sile multi. Coraz częściej odnosze wrażenie, ze gram w filmo-gre (assasin, tomb raider) a nie w gre z prawdziwego zdarzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Zrozumcie wreszcie, że ktoś te CoDy kupuje, więc ludzie lubią mocno oskryptowaną,
> widowiskową i krótką kampanie, którą mogą skończyć osoby niemające za dużo
> czasu.
I znowu argument z brakiem czasu. Jak się czyta książkę, gra czy ogląda film na kompie to zawsze można przerwać i wrócić później. Co do nabywców, to nie wiem kto to jest skoro podoba im się ta sama gra wydawana co rok ze zmienionym tytułem oraz DLC z mapkami i broniami gdzie każdy kosztuje ok. połowy ceny gry.

> Jeśli jednak posiadacie
> go aż nadto to macie zarąbiste multi - i proszę mi tu nie polemizować, to jest fakt.
> Na dodatek specopsy - nie wime jak w MW3, ale w MW2 były bardzo fajne.
Jest jedno ale. Multi w każdym CoD wygląda identycznie. Więc po co kupować coś nowego, skoro wie się, że to już było wcześniej?

> CoD to po prostu produkt kompletny, który jest warty swojej ceny.
Bardzo kompletny. Zwłaszcza kiedy są DLC i mikrotransakcje.

> Gośc od Orchestry to jakiś desperat;
Nie desperat. Powiedział prawdę o rynku gier.

> to gracze/klienci wybierają w co chcą grać i gdyby
> coś im sie nie spodobało, to by tego nie kupili. Pewnie jego tytuł sie nie zwrócił i
> zaczyna się szukanie winnych. Prawda jest taka, że CoD zagarnia większośc rynku, ale
> zamiast nażekać w wywiadach niech zrobią coś co może z nimi konkurować.
Prawda jest taka, że większość graczy to casuale. A oni wolą gry łatwe, proste i krótkie. No i marka musi być znana. Inaczej tego nie kupią. A wiesz czyja to wina? Molochów typu acti, ea czy ubi. To oni narzucili trendy wydawania co roku nowych za każdym razem upraszczanych gier w tasiemcu (chociaż ubi nieco rzadziej gry wydaje, ale też odcina kupony od sukcesu serii). Ci bardziej wymagający gracze (np. ja) muszą szukać gier u indianców, bo w segmencie AAA raczej nic się dobrego nie znajdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Nie taki straszny diabłe jak go malują.
> Inna sprawa że dzisiaj faktycznie za dużo gier podąża śladem Coda z którym nie da się
> pod tym względem rywalizować. Dlatego też, wbrew wywodom Sławka Serafina zachwalam próby
> odskoczni w takim np. Crysisie 3.

Crysis 3 jest praktycznie taki sam jak CoD, więc co to za odskocznia? Odskocznia to Natural Selection, Planetside, Shootmania, Chivalry nawet - bo te gry to naprawdę inne shootery. Crysis 3 to kalka.

> A multi to wszedzie ta sama papka.

No, na szczęście nie :) Patrz powyższe tytuły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.03.2013 o 22:05, Witka1995 napisał:

@Malitor Wytłumacz mi proszę dlaczego Battlefield to taki sam chłam jak CoD. Jestem tego
ciekaw.


porownaj sobie starsze battlefieldy do nowych. casualizacja, widowiskowa rozwalka i "unlocki" na kazdym kroku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.03.2013 o 21:04, Harunia napisał:

Gosc ma racje.
Sukces MW1 na kilka lat rozwalil cala branze, w ktorej panuje stagnacja i odgrzewanie
cholernych kotletow, gdzie kazdy chce uszczknac choc kawalek z tego torta. Jakichkolwiek
innych strzelanek ktore nie kopiuja coda (filmowa oskrypotwana kampania, multi z perkami,
killstreakami i rozwijaniem broni, odblokowywaniem dodatkow, brak recoila, coraz mniej
skillowe granie aby kazdy noob mogl cos ubic i dostac za to nagrode itd.) praktycznie
nie ma, ba- ten pieprzony trend przenoszony jest tez na inne gatunki.


na szczescie sa pomyslowe shootery jak blacklight retribution czy wymagajace skilla jak tribes. mainstream na dnie od paru ladnych lat...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jedyne gry które szanuję to Ghost Recon Online, Counter Strike Source i Red Orchestra 2.
Medal Of Honor i Call Of Duty to cyrk nie FPS. Coraz mnie sensownego strzelania, strategi a coraz więcej cyrku. Mam tu na myśli bieg + skok + atomówki, helikoptery, rakiety, chu... muje! Beznadziejne pierdoły którymi mogą się cieszyć tylko dzieci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To Call of Duty zniszczyło branżę, czy sami twórcy, którzy od czasu premiery MW1 nie wpadli na nic oryginalnego?

Bo ja jednak obstawiam developerów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować