Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Twórcy Red Orchestra 2: Call of Duty zepsuło całe pokolenie graczy

38 postów w tym temacie

Nie wiem, co ten gość preferuje z trunków, ale jak zdradzi, to mu załatwię całą beczkę...

Chivalry, Tribes Ascend, PlanetSide 2, Natural Selection 2, Red Orchestra, Team Fortress 2, seria ArmA, to przykłady gier "innych", unikatowych, wymagających zgrania, ćwiczeń, po prostu czegoś więcej niż W + Mouse 1 ;)
Nie twierdzę, że Call of Duty, to jakieś zło.... Złem jest raczej podejście graczy i lenistwo twórców, którzy co rok puszczają na rynek "dodatek" za śmieszne 60$ (50 jest już widocznie niemodne :P), bo przecież i tak będzie bestseller.

Znam ludzi, którzy grają w multiplayer CoD, bo lubią i wcale nie chodzą do gimnazjum, ani nie są w jakiś sposób upośledzeni, jak pewnie uważają niektórzy hejterzy ;) Nie można wyzywać kogoś od najgorszych, tylko dlatego, że nie sięga po "ambitniejsze" produkcje. Niech każdy gra w to, co mu sprawia frajdę. W końcu o to w tym wszystkim chodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak wy, ale mnie ginięcie któryś raz z kolei nie bawi i wolę grę przejśc bez żadnych zgrzytów. Czasy trudnych gier odeszły do lamusa - oczywiście z wyjątkami np. Super Meat Boy, ale to nisza - i teraz granie ma dawać po prostu frajdę i dać przeżyć daną historię.
@Co do argumentu, że kampanie zawsze można zatrzymać. Owszem, ale wątpie żeby wiele osób wytrzymało natłok tylu wybuchów, skoków i innych pier**lnięć więcej niż 6 godzin. Inną sprawą jest, że w shooterze fabuła jest nieważna, ma się po prostu dobrze strzelać, więc nie wiem co by wyszło z rozciągania już i tak słabego scenariusza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

omfg >.> to proponuje tak - trening, 4h przerywnika filmowego jak gość ratuje świat, wtedy wracasz d akcji i przechodzisz 2 metry do linii i wygrywasz grę. Przejdziesz grę bez żadnych zgrzytów...

Mi frajdy nie daje przejście gry trzymając W...

Jeszcze te durne argumenty o długości i fabule... Typ gracza przez którego jst coraz większa kaszana na rynku gier.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a grał ktoś w Red Orchestry ? Zrobili grę która odrzuca od siebie i twórcy oczywiście zamiast zastanawiać się co źle zrobili wolą powiedzieć że to wina CoD''a .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Nie wiem jak wy, ale mnie ginięcie któryś raz z kolei nie bawi i wolę grę przejśc bez
> żadnych zgrzytów. Czasy trudnych gier odeszły do lamusa - oczywiście z wyjątkami np.
> Super Meat Boy, ale to nisza - i teraz granie ma dawać po prostu frajdę i dać przeżyć
> daną historię.
> @Co do argumentu, że kampanie zawsze można zatrzymać. Owszem, ale wątpie żeby wiele osób
> wytrzymało natłok tylu wybuchów, skoków i innych pier**lnięć więcej niż 6 godzin. Inną
> sprawą jest, że w shooterze fabuła jest nieważna, ma się po prostu dobrze strzelać, więc
> nie wiem co by wyszło z rozciągania już i tak słabego scenariusza.
Po co w ogóle wdajecie się w dyskusje z 13 (?) latkiem z logiem MW2. Pisze zupełnie nielogicznie podsłyszane rzeczy i nie potrafi z nich uformować konkretnych - sensownych argumentów nie wspominając o ortografii.
Panów z Tripwire znam już kupę czasu, paru nawet osobiście i bardzo szanuje. Trzeba mieć w dzisiejszych czasach dużo odwagi żeby tworzyć gry dla konkretnej grupy odbiorców a nie dla mainstreamu. Jednak też zapominają ze w porównaniu do oryginalnej Orkiestry dwójka też poświeciła bardzo dużo rzeczy. Czuje tu troszkę hipokryzji. Prawda jest taka, że mi obecny stan rynku się podoba. Dzieci - niedzielni gracze dostają to co chcą, żrą gówna ile wlezie do czasu aż się przejadają. Molochy wydawnicze zaczynają podejmować idiotyczne decyzje powoli podupadając (patrz EA przy Bioware). Developerzy którzy są na rynku od lat jak min. Creative Assembly, Tripwire, Boehmia, itd. Robią to co robili dalej i dzięki temu mamy z reguły małe zwarte społeczności na MP. Chociaż ostatnio dużo zmienił DayZ w multiplayerze Armed Assault mam nadzieję, że to tylko chwilowa moda.
> a grał ktoś w Red Orchestry ? Zrobili grę która odrzuca od siebie i twórcy oczywiście
> zamiast zastanawiać się co źle zrobili wolą powiedzieć że to wina CoD'a .
RO2 odrzuca? No nie jest to typowy run & gun. Duży nacisk na ostrożność, prace zespołowa, itd. to dziś rzadko spotykana rzecz. Nie dziwie się, że po 20 minutach biegania środkiem i zgarniania przypadkowych pocisków może się odechciewać. Dla mnie to jedno z najlepszych doświadczeń MP jakie miałem okazje przeżyć mimo, że mapy kulały to gracze przy pomocy SDK zaczynają to naprawiać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.03.2013 o 11:01, PolAndRock napisał:

Po co w ogóle wdajecie się w dyskusje z 13 (?) latkiem z logiem MW2. Pisze zupełnie nielogicznie
podsłyszane rzeczy i nie potrafi z nich uformować konkretnych - sensownych argumentów
nie wspominając o ortografii.

O ironio, nie znalazłem w jego poście żadnych poważnych błędów ortograficznych, za to ty masz problemy z matematyką, jak widzę. Niech żyją argumenty ad hominem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> > Po co w ogóle wdajecie się w dyskusje z 13 (?) latkiem z logiem MW2. Pisze zupełnie
> nielogicznie
> > podsłyszane rzeczy i nie potrafi z nich uformować konkretnych - sensownych argumentów
>
> > nie wspominając o ortografii.
> O ironio, nie znalazłem w jego poście żadnych poważnych błędów ortograficznych, za to
> ty masz problemy z matematyką, jak widzę. Niech żyją argumenty ad hominem.
Problemy z matematyką? Nie specjalnie rozumiem ale dzięki za wielki wkład w dyskusje. Herp Derp pod twoim nickiem wiele wyjaśnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.03.2013 o 11:01, PolAndRock napisał:

Po co w ogóle wdajecie się w dyskusje z 13 (?) latkiem z logiem MW2. Pisze zupełnie nielogicznie
podsłyszane rzeczy i nie potrafi z nich uformować konkretnych - sensownych argumentów
nie wspominając o ortografii.

Jeżeli liczba z jego ksywki to rok urodzenia, to raczej 13 lat nie ma. Coś matma zawiodła :D Błędów ortograficznych nie widzę. No i jak na rzekomego fanboja podał całkiem dobre argumenty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.03.2013 o 12:34, Darkstar181 napisał:


> Po co w ogóle wdajecie się w dyskusje z 13 (?) latkiem z logiem MW2. Pisze zupełnie
nielogicznie
> podsłyszane rzeczy i nie potrafi z nich uformować konkretnych - sensownych argumentów

> nie wspominając o ortografii.
Jeżeli liczba z jego ksywki to rok urodzenia, to raczej 13 lat nie ma. Coś matma zawiodła
:D Błędów ortograficznych nie widzę. No i jak na rzekomego fanboja podał całkiem dobre
argumenty.

Aaaa o to wam chodzi... Miałem na myśli raczej posty niż Pseudonim ale dzięki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.03.2013 o 09:39, Witka1995 napisał:

/.../ teraz granie ma dawać po prostu frajdę i dać przeżyć daną historię.


Widząc to co dzieje się teraz na rynku gier trudno się z tym nie zgodzić. Jednak z zasadniczą różnicą - wystarczy bezmyślnie klikać z przeżyciem to nie ma nic wspólnego. Historia odkrywa się sama. Kiedyś od tego był wybór poziomu trudności - teraz mamy specjalnie dostosowany pod ''przeciętnego'' gracza gameplay.

Dobrze, że jest kilka tytułów które traktują graczy poważniej ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dopracowywaliśmy szczegóły przez długi czas. Jednak kiedy przysłuchiwałem się, jak narzekają na drobiazgi i drugorzędne rzeczy, które sprawiały, że nie chcieli w to grać, pomyślałem sobie: "Poddaję się. Call of Duty zepsuło całe pokolenie graczy."

^^ IMO to ten pan ma mało pokory w sobie, a i wnioski wyciaga błędne. Skoro ludzie na coś (masowo) narzekają i nie chcą grać, tzn., że jest nudne/do dupy/źle zbalansowane/nieciekawe/zajeżdża crapem, etc. Tak to widzę :) Widać multi w CoD jest po prostu bardziej dopracowane (nie potwierdzę na 100% - za mało i za krótko grałem, preferuje raczej Battlefieldy i "hordy" w przeróznych grach) niż w Red Orchestra (nie grałem - wyciągam wnioski z narzekań dewelopera). Goście z Tripware zapewne nie potrafili zrobić ciekawego multiplayera i tyle, doszukiwanie się "zepsucia" i zrzucanie winy na konkurencję to śmiech na sali po prostu :). Zapewne testerzy po przesiadce z CoDa poczuli się jak po przesiadce z Ferrari do malucha, stąd narzekania. A facet zamiast wyciagać wnioski idzie w zaparte i chwali swój produkt, ktory jak widać nie jest doskonały i tyle ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> ^^ IMO to ten pan ma mało pokory w sobie, a i wnioski wyciaga błędne. Skoro ludzie na
> coś (masowo) narzekają i nie chcą grać, tzn., że jest nudne/do dupy/źle zbalansowane/nieciekawe/zajeżdża
> crapem, etc. Tak to widzę :)
Proponuje Ci przeczytać to co masz zamiar napisać zanim to wyślesz. Ciekawe i dojrzałe wnioski, komentarz pełen pokory od człowieka który nawet 5 min nie spędził przy omawianej grze i wspomina, że jest graczem tytułu która także odczuł na sobie ogromne piętno ''casualizacji''.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Wnioski wyciągam na podstawie wypowiedzi dewelopera - widzę tutaj zwyczajną zazdrość wobec konkurencji, nic więcej :) Stękanie i jęczenie, bo testerzy się nie zachwycili produktem - jak w ogóle śmieli ! Może na drugi raz niech w ogóle nie zatrudnia testerów skoro ośmielają się cokolwiek krytykować, tylko najlepiej lizusów, którzy zlego slowa nie powiedzą - "łubudubu, łubudubu, niech nam żyje prezes naszego klubu ! Niech żyje nam !!!"

^^ Czy o to może chodzi ?

Wycieczki osobiste sobie daruj - wolny kraj, wolne forum, pisać mogę co chcę. Krytyki od człowieka, który jak pisze "zna paru panów z Tripwire osobiście i bardzo szanuje", wybacz ale nie będe bral poważnie :). Skoro znasz i cenisz tych ludzi, to wiadomo że nie będziesz po nich za bardzo jechał - nie potrafisz na całą sprawę spojrzeć z dystansu, jesteś zaangażowany emocjonalnie po jednej stronie. Nie ma więc o czym rozmawiać :)

Ja tu widzę wyraźnie zawiść i nic wiecej - "ludzie wolą grać w CoDa, to trzeba po Codzie pojechać" (a przy okazji ogrzać się w ciepelku tej marki i zestawić nasz tytuł z ich). Ty dodajesz do tego jeszcze "dzieci", "niedzielniaków" i "żarcie gówna" - człowieku ile Ty masz lat ? 10 ? 12 ? Bo mentalnie to są teksty na takim poziomie. Poniżej wszelkiej krytyki.

Gość z Tripwire (powtórzę to jeszcze raz) po krytyce ze strony testerów, zamiast wyciągnąć wnioski i poprawić to co w jego grze niedomaga, to bierze się za jechanie po konkurencji :). LOL- jak to szło: "złej baletnicy przeszkadza rąbek u spódnicy". Naprawdę nietrudno to dostrzec, wystarczy tylko spojrzeć z boku na chłodno :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.03.2013 o 15:52, Lordpilot napisał:

Wycieczki osobiste sobie daruj


Dlaczego? Wolny kraj, wolne forum, może pisać, co chce :D.

Najprawdopodobniej narzekali dlatego, że Red Orchestra 2 to multi staroszkolne, inne niż oferowane przez współczesne shootery. A czytałem, że to ponoć realistyczny shooter dla hardkorów, więc i pewnie taki tryb bardziej ukierunkowany na akcję jest dość wymagający.

Podobna sytuacja pewnie by była, gdyby gracz z Ace Combat czy HAWX przesiadł się na (zręcznościowe, bo zręcznościowe, ale mimo wszystko) symulatory od NovaLogic :D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Najprawdopodobniej narzekali dlatego, że Red Orchestra 2 to multi staroszkolne, inne

Dnia 15.03.2013 o 21:07, Demagol napisał:

niż oferowane przez współczesne shootery.


No ok :). Tylko widzisz - w takim wypadku (jeśli robi się grę pod konkretny target, a nie wszystkich jak leci) to po cholerę brali jako testerów ludzi od CoDa ? A skoro już wzięli, to potem niech się nie dziwią, że ci im wytykali rzeczy, które się nie spodobały ;-)

IMO takie przytyki pod adresem konkurencji są zwyczajnie niesmaczne i podszyte potężną dawką zawiści. Na rynku jest miejsce i dla CoDa i Battlefielda i Red Orchestra i hardkorowej Army i pierdyliarda innych FPSów. Od koloru do wyboru. Co tam chcesz. IMO lepiej się skupić na doszlifowaniu swojej gry niż podkładaniu świni konkurencji i stękaniu, że ludzie wolą grać w grę konkurencji. Wolny wybór ;-) Nie jest przyjemnie potem przyjmować kubeł pomyj - co i mnie się zdarzyło: nasłuchalem się swego czasu od fana Army jakim to jestem "niedzielniakiem" grając w BF ;-) A wydawało się mi zawsze, że fani ArmY to raczej dość rozsądni ludzie trzymajacy emocje na wodzy.

Ale gracze graczami :). Jeśli jednak takie wojenki prowokuje sam deweloper, to to jest zwyczajnie dno. I metr mułu :)

Dlaczego? Wolny kraj, wolne forum, może pisać, co chce :D.

No w sumie racja ;-) Chciałem tylko chłopakowi czasu oszczędzić, bo wycieczki osobiste=brak argumentów = nie ma sensu dyskutować ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że raczej chodzi o to, że współczesne shootery oferują tylko jeden model rozgrywki, a na całą resztę nie ma już z tego powodu miejsca. To wymagałoby długiego odzwyczajania od takich gier :D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@PolAndRock Idź człowieku wyjdź czasem na dwór i ochłoń, bo czytać sie tego nie da. Co z tego, że mam CoD w avku. Nie grałem w żadną gre z tej serii od dwóch lat i równie mocno lubię Battlefielda.
Wskaż mi proszę gdzie popełniłem błąd ortograficzny. Bo mi się zdaje, że mamy tu do czynienia z pseudo-inteligentem, który to właśnie podłapał jakieś hasełka i nawet jeśłi tuż przed oczami ma podane arguemnty, to i tak twierdzi, że ich nie ma -_- Ale najłatwiej jest wrzasnąć FANBOJ COD-a!!!!! i tak pewnie dla ciebie rozmowa się kończy.
PS Wolność wyrażania zdania to nie jest to samo co możliwość rzucania inwektywami w kogoś:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować