Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Mortal Kombat jednak trafi na PC? Wersja GOTY w ofercie sklepu Amazon

90 postów w tym temacie

Godzina, może półtorej roboty, wliczając w to ściągnięcie wszystkich programów przy necie 6 Mb/s (pomijam fakt, że większość programów ściąga się z połową maksymalnej prędkości, czyli ok. 350 KB/s). Wiem, bo często robię sobie formata. A jako że mój komp jest moją twierdzą, to jest tego sporo i wszystko jest dopracowane w najmniejszym szczególe. Czyli 2 godziny formatowania i stawiania systemu + godzina grzebania w nim = 3 godziny, czyli 180 minut. W 600 minut można z palcem w nosie doprowadzić 3 komputery do stanu "jak nowy, tylko lepszy".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.03.2013 o 17:58, Gumisiek2 napisał:

> 5. Format - 600 min

A cóż to za format? o_O Sformatowanie dysku i postawienie systemu na nowo to maksymalnie
2 godziny roboty.

Wziąłem pod uwagę pełny proces formatowania, czyli "formatowanie właściwe", instalacja systemu, instalacja (a wcześniej wyszukanie aktualnych) sterowników, aktualizacja windowsa, aktualizacja antywira, instalacja wszystkich programów (a używam ich sporo, więc to troszkę trwa, ustawienie wsyzstkiego w win. Sam format i instalacja Win to, masz rację, ok. 2 h, ale pełne "zrobienie" kompa od A do Z trwa u mnie sporo dłużej. Oczywiście, zależy to od ilości zainstalowanych programów, ja poałem czas u siebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.03.2013 o 13:24, Torque-7 napisał:

A co jeśli Ci powiem że ani minuty przy operacjach z tego Twojego genialnego grafiku,
nie muszę spędzać przy PS3 ?


Nic. Ja wolę tą odrobinę (bo 1,5 h z 720 h dostepnych w miesiącu to jest odrobina) czasu poświęcić, i móc grać na dużo bardziej uniwersalnym sprzęcie, niż konsola.

Dnia 16.03.2013 o 13:24, Torque-7 napisał:

Konsola to nie objawienie, tylko rozwiązanie, dla ludzi
którzy nie chcą albo nie mogą wydawać co 2 lata 1000 zł żeby komputer nadganiał dzisiejsze
standardy.


Bzdura. Tak było jakieś 10 lat temu, podczas boomu w rozwoju sprzętu. Obecnie, jeśli w roku X kupisz sprzęt ze średnio-wysokiej półki, przez kolejne 3-4 lata możesz na nim odpalać najnowsze gry w wysokiej (a w jakichś 90% najwyższej) jakości grafiki. Z kolei do 6 lat spokojnie wystarczy Ci taki sprzęt, jesli będziesz odpalał gry na ustawieniach medium - co w praktyce i tak często oznacza lepsze ustawienia, niż domyślne konsolowe. Więc skończ z tym mitem.

Swoją drogą, jeśli nawet iść tym bzdurnym tropem, to ten 1000 zł, który ja rzekomo wydam raz na dwa lata, zaoszczędzę na sporo tańszych grach w porównaniu do konsol ;]

Dnia 16.03.2013 o 13:24, Torque-7 napisał:

Pozatym konsola to więcej zabawy dla większej grupy osób, jak się chcę z kumplami zrobić
turniej w Fife, w MK, w cokolwiek a zajomy ma 46 cali telewizor, jest opcja na sporo
zabawy (a przecież to ma gwarantować rozgrywka chyba ?) wystarczy wsadzić do plecaka
PS3 które waży może 2 kg.


A przepraszam, do czego podłączysz tą swoją konsolę u niego? Chyba, że znajomy ma tyle forsy, że dysponuje w pokoju DWOMA 46 calowymi telewizorami. Ale w takim wypadku najpewniej ma też samochód/stać go na taksówkę, więc różnica w wadze PC vs. konsola przestaje odgrywać jakąkolwiek rolę.

Dnia 16.03.2013 o 13:24, Torque-7 napisał:

A posiadacze PC co mogą ? Za cholerę tego pudła nigdzie nie
przeniosą, a też nie każdy PC-towiec ma odpowiedni telewizor, a granie w grupie na 17
calowym monitorku może być męczące :-)


Tyle, że ten 17 calowy monitorek bierzesz w łapę i idziesz do kumpla, po czym robicie LAN-party. A weź pod pachę 46 calową plazmę - życzę powodzenia :P Inna rzecz, że jesteś do tyłu z informacjami (znowu). 17-to calowe monitory dawno już odeszły do lamusa.

Swoją drogą, właśnie - LAN party. Na PC możesz sobie łączyć kompy w sieci lokalne i (w część gier) grać po lanie. A na konsoli? Ni-dy-ry-dy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.03.2013 o 06:14, Tenebrael napisał:

A przepraszam, do czego podłączysz tą swoją konsolę u niego? Chyba, że znajomy ma tyle
forsy, że dysponuje w pokoju DWOMA 46 calowymi telewizorami.

Ale po co dwa telewizory?
Jak się robi turniej w MK/FIFE/whatever to się gra na jednej konsoli.

Dnia 17.03.2013 o 06:14, Tenebrael napisał:

Tyle, że ten 17 calowy monitorek bierzesz w łapę i idziesz do kumpla, po czym robicie
LAN-party. A weź pod pachę 46 calową plazmę - życzę powodzenia :P Inna rzecz, że jesteś
do tyłu z informacjami (znowu).

Bo, oczywiście, by grać na konsoli, trzeba TV. Monitory z wejściami cyfrowymi pokroju HDMI, DVI czy Display Port nie istnieją i konsoli do tego nie podłączysz. Tenebrael, plz.

Dnia 17.03.2013 o 06:14, Tenebrael napisał:

Swoją drogą, właśnie - LAN party. Na PC możesz sobie łączyć kompy w sieci lokalne i (w część gier) grać po
lanie. A na konsoli? Ni-dy-ry-dy.

Oj.
https://support.us.playstation.com/app/answers/detail/a_id/828/~/play-ps3-games-in-lan-mode
http://support.xbox.com/pl-PL/xbox-360/settings-and-initial-setup/connect-system-link-play

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O co ta burza :O
Sam grałem już dawno w MK9 na ps3, teraz miałoby trafić na pc... co w tym złego? Nie każdy ma konsole, a pewnie chciałby pograć, zwłaszcza że podłączenie pada pod pc to zero problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.03.2013 o 06:14, Tenebrael napisał:

Bzdura. Tak było jakieś 10 lat temu, podczas boomu w rozwoju sprzętu. Obecnie, jeśli
w roku X kupisz sprzęt ze średnio-wysokiej półki, przez kolejne 3-4 lata możesz na nim
odpalać najnowsze gry w wysokiej (a w jakichś 90% najwyższej) jakości grafiki. Z kolei
do 6 lat spokojnie wystarczy Ci taki sprzęt, jesli będziesz odpalał gry na ustawieniach
medium - co w praktyce i tak często oznacza lepsze ustawienia, niż domyślne konsolowe.
Więc skończ z tym mitem.


Tak tak.. z tym, że skończyło się słodkie lenistwo. Nowe konsole wymusza kolejny pęd technologiczny wiec wracamy od 2014-2015 do tego co się działo w czasach dominacji ps2/x-boxa i przeskoku na ps3/x360.

Do tego tez trzeba dodać, ze na ładnych parę lat to wystarcza, ale sprzęt z wysokiej półki cenowej [3.5-4.5tysiąca w kwestii wideł cenowych].

Btw tak się czasem zastanawiam, czemu dosyć "kumaty" user zachowuje się czasem jak typowy pctowy fanboj ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.03.2013 o 12:49, Pietro87 napisał:

Do tego tez trzeba dodać, ze na ładnych parę lat to wystarcza, ale sprzęt z wysokiej
półki cenowej [3.5-4.5tysiąca w kwestii wideł cenowych].

Być może to niezbyt konkretne dane, ale ja od czasu upgrade''u kompa (2006) za jakieś 2000 PLN nie miałem problemów z odpalaniem nowych produkcji...no, ale mozliwe, że wtedy high endy były tańsze;)

Dnia 17.03.2013 o 12:49, Pietro87 napisał:

Btw tak się czasem zastanawiam, czemu dosyć "kumaty" user zachowuje się czasem jak typowy
pctowy fanboj ?

A może pisze w obronie faktów? Z tego co obserwuję fanboy''a poznasz po tym, że więcej mówi o sprzęcie, który hate''uje niż o własnym;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.03.2013 o 13:00, zadymek napisał:

> Do tego tez trzeba dodać, ze na ładnych parę lat to wystarcza, ale sprzęt z wysokiej
> półki cenowej [3.5-4.5tysiąca w kwestii wideł cenowych].
Być może to niezbyt konkretne dane, ale ja od czasu upgrade''u kompa (2006) za jakieś
2000 PLN nie miałem problemów z odpalaniem nowych produkcji...no, ale mozliwe, że wtedy
high endy były tańsze;)

Pardon, ostatni rachunek (GPU) wkazuje na 2008, niemniej to parę latek bez zmany configu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.03.2013 o 12:49, Pietro87 napisał:

Tak tak.. z tym, że skończyło się słodkie lenistwo. Nowe konsole wymusza kolejny pęd
technologiczny wiec wracamy od 2014-2015 do tego co się działo w czasach dominacji ps2/x-boxa
i przeskoku na ps3/x360.

Konsole nie wymuszają pędu technologicznego, nigdy tego nie robiły. Zawsze w tym samym roku kiedy wychodzi konsola która ma być rewolucją grafiki sprzęt pc z wysokiej półki już to deklasuje. Tak więc po prostu nie ma co narzucać pędu technologicznego. Jeszcze nie wiadomo co z nowym X ale PS4 narazie nie zaprezentowała niczego czego nie widziałem na jej poprzedniczce.

Dnia 17.03.2013 o 12:49, Pietro87 napisał:

Do tego tez trzeba dodać, ze na ładnych parę lat to wystarcza, ale sprzęt z wysokiej
półki cenowej [3.5-4.5tysiąca w kwestii wideł cenowych].

Cóż ja swój laptop kupiłem już ponad 4 lata temu i do dzisiaj nie mam problemu z odpalaniem nowych gier nawet na wysokich detalach. Spór ile to kosztuje nie ma sensu bo konsole na początku też kosztują nawet do 2k i wyżej + jeszcze trzeba mieć telewizor(pomijam dodatkowe pady i okablowanie które oczywiście firmowe kosztuje). Cena sprzętu wychodzi mniej więcej ta sama, jedyna rzecz która się nie zmienia to to że jednak pc tną koszty na cenie gier. Zwłaszcza w dystrybucji cyfrowej gdzie faktycznie różnice cen są znacznie odczuwalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.03.2013 o 13:00, zadymek napisał:

2000 PLN nie miałem problemów z odpalaniem nowych produkcji...no, ale mozliwe, że wtedy
high endy były tańsze;)


Zaraz zaraz - ale upgrade kosztował cię 200 tysiące ? czy komputer kosztował 2 tysiące - jeśli komp to ile kosztował upgrade ?
Bo takie liczenie to o kant tyłka potłuc - musisz uwzględnić cenę bazowego kompa który poprawiałeś [chyba, ze ten upgrade to było : stary na śmietnik -> nowy za 2 tysiące :)]

Dnia 17.03.2013 o 13:00, zadymek napisał:

A może pisze w obronie faktów? Z tego co obserwuję fanboy''a poznasz po tym, że więcej
mówi o sprzęcie, który hate''uje niż o własnym;)


Fakty faktami, ale czasami czuję tam jakiś tak "fanbojski ton" - nie wiem, moze tylko ja tak mam.

P.S.
Sam jestem po części dowodem na zastój technologiczny, mimo posiadania nowego sprzętu dalej sprawdzam wszystkie nowe gry na moim starym zestawie opartym o C2D E8400, GTXa 260 tech. 65nm i 3.25GB Ram DDR2 800.
Fakt faktem procek ma oc na 4.0, gtx to natomiast wersja superclokced od evga.
Fakt faktem - zagram na tamtym sprzęcie we wszystko, w rozdziałce jego monitora 1440/900 i w 85% tytułów na max ile fabryka pozwala [a w przypadku reszty np po zmniejszeniu wygładzania na 2.0 itp itd] aczkolwiek żyjemy w dobie tego zastoju i ta era imho się kończy.
Nie mniej mój komp gdy go kupowałem kosztował prawie 4 tysiące [ma już ładne 5-6 lat, jak go łykałem to jedyna lepsza od 260tki an rynku karta od zielonych to była nowo wydana 280]
Konsole hamowały multiplatformowościa tytułów obecną technologie, kolejne maszynki mogą to bardzo zmienić [aczkolwiek nie muszą]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Masz rację - nowe konsole wymusza upgrade blaszaków. Niektórzy jeszcze zapłaczą z tego powodu i będą narzekać na tzw. "problemy z optymalizacją" (panie, na moim c2d i 8800 GT nie działa, no co to ma być!), ale to już sami zobaczą z czasem :]

Dnia 17.03.2013 o 14:54, Pietro87 napisał:

Fakty faktami, ale czasami czuję tam jakiś tak "fanbojski ton" - nie wiem, moze tylko
ja tak mam.


Nie posądzałbym Tenebraela o bycie fanbojem (już nie) ale pewne jednostronne skrzywienie wciąż wykazuje (chociaż i tak mniejsze niż kilka lat temu) :]

Dnia 17.03.2013 o 14:54, Pietro87 napisał:

Nie mniej mój komp gdy go kupowałem kosztował prawie 4 tysiące [ma już ładne 5-6 lat,
jak go łykałem to jedyna lepsza od 260tki an rynku karta od zielonych to była nowo wydana
280]


Przepłaciłeś. Jeden z uzytkowników kupiłby taki komputer za 999 PLN w 2004 roku ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.03.2013 o 15:13, aope napisał:

Przepłaciłeś. Jeden z uzytkowników kupiłby taki komputer za 999 PLN w 2004 roku ;)


Chętnie bym od niego w takim razie odkupił nawet za 1600 [miał by 6 stów przebitki] =)
W sumie 4100 zapłaciłem z nowym monitorem, jak odliczyć monitor to sam sprzęt kosztował bodajże 3700 [dochodziło jeszcze chłodzenie scythea, buda id chiefteca, przyzwoity zasilacz od phentagrama]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.03.2013 o 14:54, Pietro87 napisał:

Zaraz zaraz - ale upgrade kosztował cię 200 tysiące ? czy komputer kosztował 2 tysiące
- jeśli komp to ile kosztował upgrade ?

Uścislę: upgrade = nowe bebechy=
Intel Core2Duo E8400 + Gigabyte GA-P35 DS3L + GEIL 2GB/800Mhz + Radeon HD 4870 512 MB + zasilacz BeQuiet 550W

Dnia 17.03.2013 o 14:54, Pietro87 napisał:

Bo takie liczenie to o kant tyłka potłuc - musisz uwzględnić cenę bazowego kompa który

No jasne, przeciez napisałem, że to tylko taki poglądowy przykład. Ale gdzie ja ci będe wyceniał całość, skoro:
1. HDD 160GB z 2004
2. Obudowa ATX z 2007(bo stara była za mała))
3. SB Live! Player z 1999
4. NEC V730 17" z 2002 (chyba)
5. Nagrywarka DVD -co 2-3 lata nowa
5. UPS 900W (w moim rejonie to mus)
a zwłaszcza
5. Razer Diamondback 3G na gwiazdkę + klawiatura Logitech "za grosze"+ nowa podkładka, mniej więcej co rok - które i tak się umnie regulanie "wyeksploatowują";)
Ot, poglądowo musi być bo wszytko rozkłada się w czasie. Jedyny pełny config jaki kupiłem owszem kosztował 3500PLN ...w 1998!

Dnia 17.03.2013 o 14:54, Pietro87 napisał:

poprawiałeś [chyba, ze ten upgrade to było : stary na śmietnik -> nowy za 2 tysiące :)]

Upgrade był, przyjmijmy umownie, w środku 2008 (premiera HD 4870) - i tylko to się liczy.

Dnia 17.03.2013 o 14:54, Pietro87 napisał:

Fakty faktami, ale czasami czuję tam jakiś tak "fanbojski ton" - nie wiem, moze tylko
ja tak mam.

No więc ja piszę ci: fanboyskli ton to "a te gupie konsole, a PC taki SUPER". A ja w jego wypowiedzi tego nie widzę. Są za to fakty:
- strategia cenowa gier na konsole jaka jest każdy widzi, i nikt temu nie zaprzecza
-koszty PC można od biedy oszacować, choćby na bazie takich upgrade''ów (dodaj koszty brakujących elementów, na pewno nie wyjdzie ci highendowy potór za 3500)- niestety ja cenniki podzespołów wywalam zaraz po otrzymaniu paragonu:(
-tego, że do PC da się podpiąć wszystko co możliwe nawet nie musze komentować
Natomiast brakuje mi tu hate''owania na temat konsol.

Dnia 17.03.2013 o 14:54, Pietro87 napisał:

Sam jestem po części dowodem na zastój technologiczny, mimo posiadania nowego sprzętu

No proszę:)

Dnia 17.03.2013 o 14:54, Pietro87 napisał:

Nie mniej mój komp gdy go kupowałem kosztował prawie 4 tysiące [ma już ładne 5-6 lat,
jak go łykałem to jedyna lepsza od 260tki an rynku karta od zielonych to była nowo wydana 280]

I ty się jeszcze dziwisz? Przecież kupowałeś tuz po premierze i w dodatku drogi sprzęt. To jasne, że musiał "kosztować". A że nie tylko drożyzna jest na lata, cóż...
Sam też mogę ci to i owo powiedzieć o wyścigu technologicznym, ale z własnego doświadczenia -mnóstwo GPU- datuję go na czasy 1998-2006. W tym okresie miałem ze 6 kart graficznych -od Voodoo Graphics poczynając na XT1900 PRO kończąc - i nie wydałem na żadną więcej niż 750PLN. Resztę podzespołów wymieniłem zaledwie 3 razy (1 usmażony procek).

Dnia 17.03.2013 o 14:54, Pietro87 napisał:

Konsole hamowały multiplatformowościa tytułów obecną technologie, kolejne maszynki mogą
to bardzo zmienić [aczkolwiek nie muszą]

I co? Ktoś cię teraz wyzywa od fanboy''ów PC?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.03.2013 o 13:11, mtsach napisał:

"Mniej więcej rok temu" nie odnosi się do premiery konsolowych wersji gry, a do opublikowania
pierwszych informacji na temat możliwości przygotowania przez twórców wersji na blaszaki.

No tak. Nie wiem jak ja to wcześniej przeczytałem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.03.2013 o 16:04, zadymek napisał:

Uścislę: upgrade = nowe bebechy=
Intel Core2Duo E8400 + Gigabyte GA-P35 DS3L + GEIL 2GB/800Mhz + Radeon HD 4870 512 MB
+ zasilacz BeQuiet 550W


No i o coś takiego mi chodziło :)
Aczkolwiek sam musisz przyznać - sprzęt owszem służył lata, ale porównywalne jest kupno solidnego pc i konsoli. Imho z drobna przewaga konsoli, bo tam niewiele trzeba się martwić o słabe optymalizacje, problemy z kompatybilnością [sterowniki, konfiguracje, system].

Tak gwoli ścisłości - oprócz ps2 nie mam w domu żadnej konsoli obecnej generacji [no jest jeszcze gba ale to inna para kaloszy :)]

Dnia 17.03.2013 o 16:04, zadymek napisał:

I co? Ktoś cię teraz wyzywa od fanboy''ów PC?


Zaraz zaraz, ale spokojnie.
Ja nie napisałem, że Tenebrael jest "fanbojem" tylko, ze czasami zarzuca taki tok myślowy jak u fanbojów którzy widza tylko jedno jako super a drugie jako be [przykład - chociażby to co wytknął Henrar]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować