Zaloguj się, aby obserwować  
kontousuniete

Neverwinter (MMO)

259 postów w tym temacie

Dnia 20.05.2013 o 18:22, Akoss-94 napisał:

Wbicie 30 lvla to kwestia 3-4 dni... Lvluje się straaaaaasznie łatwo. :P


Łatwo, ale nie za bardzo ciekawie. :) Jakbym mógł jeszcze zacząć w innej lokacji startowej to może, ale tak to wrócę póki co do innych gier. Chociaż muszę przyznać, że jak na grę która od początku jest F2P to Neverwinter jest bardzo porządny, a fakt że można sobie pospacerować po np. właśnie Neverwinter to wielki plus. Jedynie te mikropłatności... niby można te diamenciki spokojnie zdobywać, ale jakoś wolałbym podział na jedynie golda+zen, tak jak w np. GW2 jest gold i gemy, bez zbędnych komplikacji. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A byłeś na Devilach? ;D Tam się zaczyna zabawia i nie ma nudy. Powinni reklamować: Helm''s Hold - miejsce, gdzie Erynie dadzą Ci po łapach. Było kilka takich momentów kiedy powiedziałem niewiele brakowało. Chyba najlepsza miejscówka do tej pory, jaka mi się w Neverwinterze trafiła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie byłem ale tak jak mówię na razie dam sobie spokój, mam inne gry, chociaż kiedyś pewnie wrócę bo jest to naprawdę ciekawe MMO. Mam tylko nadzieję że dodadzą więcej klas, chociaż zrobienie postaci i tak zajęło mi kupę czasu niczym w porządnych RPG-ach. :D A każdemu kto myśli czy nie ściągnąć polecam to zrobić przynajmniej po to żeby przetestować, bo jest to dość wyróżniające się MMO. :) Gdyby nie fakt, że regularnie grywam w GW2 to prawdopodobnie bym się wciągnął. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U kogo można kupić zwoje identyfikacji? Mam w ekwipunku kupę zielonych, niezidentyfikowanych przedmiotów i szkoda mi szczerze mówiąc pozbywać się ich za kilka miedziaków, skoro na pewno kosztują kilka sztuk srebra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.05.2013 o 14:51, Narmo napisał:

U kogo można kupić zwoje identyfikacji? Mam w ekwipunku kupę zielonych, niezidentyfikowanych
przedmiotów i szkoda mi szczerze mówiąc pozbywać się ich za kilka miedziaków, skoro na
pewno kosztują kilka sztuk srebra.



U Kobiety z ikonką Astral Diamond nad głową ,zaraz obok tego kobolda który daje questy daily

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Muszę powiedzieć że jestem szczerze zdziwiony tak niską popularnością tej gry w Polsce i tak słabym zaangażowaniem np. polskich youtuberów w reklamowanie tej gry. Premiera tuż tuż bo już 20 czerwca (ogłoszenie oficjalnej premiery nie wzbudziło wielkich emocji, na większych serwisach wspomniano o tym 2-3 dni po fakcie) a Polacy dalej nie angażują się do gry. A gra jest na prawdę zacna i Ja jako doświadczony gracz MMO - nie będę mówił weteran bo to słowo ma ostatnio coraz bardziej pejoratywne znaczenie - mogę powiedzieć że od czasów WoWa po raz pierwszy spotkałem się z grą która by mnie przyciągła na dłużej i po kilku godzinach grania nie mogłem znaleźć wielu minusów a w przypadku innych MMO zawsze już po chwilowym obcowaniu z grą mogłem wymienić kilka rzeczy które mi się nie podoba. Gra Neverwinter faktycznie jest mocno niedopracowana ale wszystko to co jest niedopracowane zostanie naprawione wielkim patchem 20 czerwca , wtedy kiedy będzie miała miejsce premiera gry. To co grę odróżnia od multum innych gier MMO których ostatnimi czasami mamy przytłaczającą ilość to to że gra posiada prawdziwy ENDGAME taki z jakim mieliśmy do czynienia w przypadku WoW-a. Gra która jest w fazie open bety jest mniej więcej na takim stopniu zaawansowania jak WoW podczas premiery WoTLK - w sensie różnego rodzaju urozmaiceń do gry. Bardzo ważnym aspektem jest to że gra nie jest grą P2W, oczywiscie gracze płacący mają możliwość być o krok do przodu od innych jednak tak naprawdę nic co jest w sprzedaży za prawdziwe pieniadze nie można zdobyć samemu. Płacąc w itemshopie tak na prawdę po prostu płacimy za czas potrzebny na zdobycie go niż za sam item. Podchodząc do tej gry miałem wrażenie że to będzie kolejny gniot F2P tymczasem dostajemy grę w bardzo ładnej oprawie graficznej przypominającej stylowo GW2, walki w grze są dynamiczne i nie ograniczają się do bezmyślnego wciskania przycisków (rownież mam wrażenie że twórcy inspirowali się GW2 i slasherami pokroju DMC) i co najwazniejsze content jak na grę która ledwie co powstała jest ogromny! I w dodatku rozwijany nie tylko przez developerów ale i graczy dzięki narzędziu Foundry służacemu do tworzenia własnych questów. Podsumowując dostaliśmy poważnego MMORPG które bardzo przypomina dotychczasowych królów MMO tj. WoW-a i GW2 i jak na tak dobrą grę uważam że troszeczkę za mało się o niej mówi. Jeżeli ktoś chce mnie zaatakować że gra ma sporo bugów i niedoróbek to zapraszam do listy zmian w patchu który wejdzie 20 czerwca(to nie wszystkie zmiany) i może to zamknie mu buzię ;) Pozdrawiam i zapraszam wszystkich wachających się do gry w Neverwinter ponieważ naprawdę warto. Pierwsza gra MMO F2P która może rywalizować o piedestał :)

Edit: Zapomniałem wspomnieć że grałęm w 3/4 dostępnych MMO F2P które są czesto reklamowane przez youtuberów w Polsce i nie tylko. Jednak żadna z tych gier pod względem contentu(czyli tego co najwazniejsze w MMORPG) nie umywa sie do Neverwintera. I naprawdę apeluję do tego by tą grę rozpowszechnić bo jest to w mojej opinii jedyna gra F2P obecnie która można śmiało polecić każdemu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci, że chyba najbardziej prawdopodobne są dwie opcje. Pierwsza: gra nie jest jeszcze "wydana" i jest ciągle w fazie open beta. Ale pod koniec czerwca to się zmieni i mam nadzieję, że znani yutuberzy bedą robić z tej gry jakieś materiały. Z drugiej strony pamiętać trzeba też to, że oni zazwyczaj pokazują gry, które przy okazji reklamują. Z tego idzie jakiś pieniądz na kolejne produkcje i tak dalej. Lepiej się zawsze ogląda filmy z gier bardzo popularnych czy nowości. Choć powiem szczerze, że bardzo miło oglądało mi się filmiki z Army Rage od Roja.

Mam właśnie nadzieję, że te niedoróbki będą w dużej mierze wyeliminowane z tym patchem, który jest zapowiadany. Nawet jak patrzyłem na listę to jest tego naprawdę sporo i raczej ciężko jest mi powiedzieć co w tym wszystkim jest najważniejsze. No i już są zapowiadane dodatki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj po prostu taki jest styl wydawania gier F2P, twórcy wydają grę jako open beta żeby im się nie oberwało za różnego rodzaju niedoróbki i błędy a w ramach obrony zawsze mogą mówić "Hej, to dopiero open beta!". Ale czy można nazywać grę mianem open bety kiedy to można już dokonywać naprawdę dużych transakcji pieniężnych itd itd.?
W poprzednim poście nie zdążyłem również powiedzieć że gra typowo jest przeznaczona dla graczy MMO którzy celują w zabawę PO osiągnięciu maksymalnego lvl-u. Większość gier MMORPG obecnie powstaje w formule - "wbij powoli 80 lvli z kumplami a potem zrob nastepna postac" vide GW2. Neverwinter natomiast raczej celuje w szybkie wbicie lvl''a(bo te lecą naprawdę szybko i nie potrzeba żadnych dodatkowych boosterów XP żeby wbić 60 lvl w tydzień) a potem bawienie się razem z gildią kolegami.
Gdyby GW2 wyszło w takiej formie jak teraz Neverwinter myśle że to GW2 zdominowałoby rynek gier MMO. Neverwinter połączył grafikę i efektowną walkę w stylu GW2 z end-gamem WoW-a i dlatego właśnie gra zasługuje na uwagę.
Co do youtuberów i reklamowania gry - faktycznie podejrzewam że PR Neverwintera w Polsce rozkręci się dopiero przy okazji wydania pełnej polskiej wersji językowej. Jednak mimo wszystko kłuje w oczy gdy youtuber reklamuje gry pokroju TERA Online czy wspomniany wyżej Army Rage które - nie oszukujmy się - są w większej lub mniejszej mierze gniotami bez przyszłości które po tygodniu gry możemy usunąć z dysku. A taki Neverwinter siedzi sobie z tyłu cicho i nikt go nie reklamuje choć deklasuje obie gry. (Nie, nie porównuje Army Rage FPS-a do Neverwintera MMO - bo zaraz ktoś się znajdzie kto mi to wytknie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze, że zaskoczony jestem. Po ostatnim patchu, w dniu wejścia Neverwinter w wersję "live" gra chodzi mi o wiele lepiej na ustawieniach, które gra oferuje mi jako "rekomendowane". Wcześniej było o wiele gorzej i ogólnie wszystko cięło się niemiłosiernie :/

Mam takie pytanie do osób, które grają - czy jest ktoś na Dragonie, kto miałby chęć zaliczyć jakiś quest grupowy z którejś lokacji? Bo ogólnie chciałbym zobaczyć jak to wygląda :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem ta gra jest przeciętna, nie reprezentuje sobą żadnych innowacji, grafika z nóg nie zbija, a gra samemu(bez zgranej gildii/party) jest straszliwie nudna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hmm a ile w nią grałeś ?

Widziałeś Foundry? Wiesz w ogóle co to jest ??
A jak wiesz to powiesz mi, że to nie jest innowacja w mmo no proszę :O

Możliwość tworzenia misji jakich tylko ci się żywnie podoba i udostępnianie to innym. Plus masz za to REALNE korzyści in game oraz w realu.
Pokaż mi grę w której gracze tworzą misje, które polegają na pokazie mody przez potwory i głosowanie na nie zero walki :)?
Na misjach w której opowiadane są historie rodem z książek fantasty a ty czujesz się niczym w ebooku czytanym przez Fronczewskiego. Z tą różnicą, że jesteś żywym uczestnikiem i masz wpływ ograniczony, ale masz wpływ na ową historię. Czy też misje w której skaczesz po schodach pośród chmur bawiąc się niczym Icy Tower :P (to tylko kilka ciekawszych misji, które widziałem in game, youtube)
Jeśli owy system nie nazwać innowacją w systemie MMO to widać mamy różną definicję innowacyjności.
Do tego dorzućmy możliwość ocenianie graczy grających w twoją historię, dzięki którym zarabiasz walutę w grze. A ostatni news Cryptic Studio ogłosiło, że najlepsi Autorzy Foundry, będą nagradzani finansowo przez studio. Obecnie mają na oku Anglika i Niemkę którzy tworzą profesjonalne misję. Nie wykluczono możliwość większej współpracy z takimi autorami.
Każdy element, tekstura użyta w grze jest dostępna dla Foundry czyli nadchodzący duży dodatek jeszcze bardziej poszerzy możliwości.

Jak dla mnie Polacy po otrzymaniu narzędzia Foundry (w pełni spolszczonego) pokarzą jak się tworzy prawdziwe perełki patrząc na Redkit i Wieśka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Okej, ale niektórzy mimo wszystko od tego mmo oczekują mmo. Foundry jest spoko, choć zagrałem tylko w jednego questa, to był on niesamowicie rozbudowany i pasujący do starych klimatów sesji rpg z ekipą. Ale poza foundry, to jednak solidne choć niezbyt innowacyjne pvp, typowy gear progress, do tego masa enchantów i innych dupereli. Sam gear przez 15 leveli wyglądem praktycznie w ogóle się nie zmienił. Do odsłoniętego prawego biodra doszło odsłonięte lewe biodro. W tej samej, o tym samym kolorze, skórzanej kurtce.
Gra nie jest zła, na razie. Foundry jest spoko, ale przez te 15 leveli jakie wbiłem to nie wygląda zbyt innowacyjnie. Ba zmusza mnie nawet do ulepszania skilli których nie będę używać na tricksterze, przez limity wydanych skillpointów, które trzeba przekroczyć by dalej ulepszać posiadane skille i zdobywać nowe... Więc 1sp poleciał w coś czego nie użyję. Do tego nieco irytuje całkowity brak możliwości zmiany broni. Jaką wybierzesz klasę z taką bronią będziesz chodzić do końca gry z tego co widzę. Trickster może tylko dwa daggery, great weapon figher tylko miecze dwuręczne, bo żadnych młotów ani toporów na razie nie widziałem. Łuków też nie niestety.

Foundry owszem, fajne i rzeczywiście całkowicie innowacyjne w MMO, ale sama gra... po prostu kolejne MMO z gear progresem znanym od lat, jedynie z nowym modelem walki, nieco niedopracowanym moim zdaniem.
Przyjemna na zabicie czasu. Hajsu na Zen jednak bym nie wydał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja też nie planuję wydawać na nią choćby grosza.
Ja nie nazwałem tej gry nigdzie hitem ani jej nie bronię.
Ale irytuję mnie pociskanie pierdół typu zero innowacyjności blablabla a gada tak bo pewnie się naczytał a nawet nie pograł nvm.

A u mnie gra pewnie zagości na dysku z prostej przyczyny jedyne obecnie sensowne MMO w języku polskim. A jako, że same MMO już mnie makabrycznie odrzucają, to chociaż nie będę się męczył z eng :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bo i faktycznie po 15 levelach nie było w tej grze aż tak wiele. Później zaczyna się robić naprawdę fajnie, lokacje są całkiem fajnie zrobione. Jedyny minus to tak jak wszędzie się to pojawia - powtarzalność tego, co robimy. Ale z drugiej strony kurczę... grałem w WoWa i miałem praktycznie to samo, a nawet chyba gorzej. Bo jak szło się przez pustkowia to wiało nudą na kilometr, bo totalnie nic się nie działo. To chyba lepiej niż mamy całą tonę stworów do rozłożenia niż iść kilometrami przez pustkowia.

W samo Foundry wtapiałem się tylko raz i było całkiem spoko ze względu na łatwość w tworzeniu własnych lokacji. Zapewne jak zdobędę krasnoludem max to więcej czasu będę spędzał tam i robiąc drugą postać.

Swoją drogą wczoraj na streamie (Piotr145... skądś kojarzę chyba... ale mogę pewny nie być) były potwierdzone dwie nowe rasy elfów i to, że będą nowe klasy postaci. Tak więc będzie całkiem spoko. Ale to nie zmienia faktu, że chyba będę robił guardiana orczycę :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że 15 leveli to mało, ale w tym samym czasie jaki spędziłem na wbicie tego poziomu w innych mmo miałem nieco więcej różnorodności. Mam tu na myśli GW2. Akurat ja wolę bardziej wędrować po pustkowiach niż nonstop naparzać moby. Lokacje (jak na razie) są małe, z wąskimi przejściami, przepakowane mobami. Po jakimś czasie mam ich dość. Pogram jeszcze trochę to na pewno, jeżeli zrobi się ciekawiej to może nawet dobiję do 60.
Raidy są tylko na 60lvl?

A zamiast co chwila dodawać nowe rasy i klasy mogliby je od razu wpakować... Brak łucznika na starcie to istna porażka imo... A gra nie wygląda na alt friendly, patrząc na ilość złomu jaką trzeba targać i zbierać na jednej postaci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W niektórych momentach, jak chcesz szybko wrócić do zleceniodawcy zadania, a masz do rozłożenia cały tabun mobów to faktycznie wkurza. Tak jak mnie wczoraj jak kończyłem te wybrzeże piratów... jakoś się ono nazywało. Co do łucznika samego w sobie to też było wspomniane coś, ale nie mogli niczego zdradzić. W sumie też myślę, że powinien być w grze od samego początku, a nie dodany w dodatku. Ale zobaczymy co będzie w przyszłości - mam nadzieję, iż będzie ta klasa dodana tak jak topory, bo ich brak mnie boli najbardziej.

Co do raidów to nie wiem nic niestety, bo sam się tym nie interesowałem :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Piotr145 stary nick jeszcze z czasów dzieciaka na co-dzień używam Anginsan na steamie też :)

Rajdy będą dodane w dodatku.

Najpierw pvp o dostęp między dwoma drużynami a potem wejście do raidu naparzanka z potworami i loot.
Obecny progres to T2

Brak łucznika trochę żal, brak toporów to już całkowita masakra. Ale Cryptic już pokazał, że słucha graczy wprowadzając chociażby ogromnego patcha w którym bardzo wiele elementów to było to o co gracze prosili.

Ja nie mogę sobie odmówić przyjemności zagrania w pełni zlokalizowaną grę MMO
A jak usłyszę Fronczewskiego to już na całej linii mnie mają :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Okej, zrobiłem Cloak Tower, pierwszego dungeona. Dwa razy, bo akurat wpadł mi quest z nim potem. Ogólnie... przyjemnie się tłucze. Podoba mi się, że na sprzęt się rolluje, a consumable, kity, enchanty są osobne dla graczy. Jedyne co to poziom trudności. Trudno było oberwać nieco mocniej, jedynie potworki wytrzymalsze niż zwykle. Boss niespecjalnie skomplikowany ani trudny. Ale pasuje do systemu walki, przyjemny. Trudniejszy content mam nadzieje nadejdzie na 60lvl z jakimś Hard Mode.
Dodatkowo teraz dopiero odkryłem Invocation... Serio, jak na f2p to gra oferuje masę dróg do zdobycia rzeczy które typowo w grach f2p są do kupienia za miliony dolarów.
Do tego doceniam fajne wykorzystanie Shifta przy rollowaniu i dołączaniu do party.

17 poziom i chce się grać dalej. Nigdy nie sądziłem, że to powiem, ale... Ta gra F2P jest dobra.


A co do różnorodności gearu pod względem wyglądu... W CT wydropiłem dwa Rare''ki, które już nieco różnią się od tego co nosiłem. Pewnie oszczędzali siły na zielonym szajzie i jako taki wygląd dali rare i very rare.

Wciągneło cholerstwo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować