Zaloguj się, aby obserwować  
kontousuniete

Neverwinter (MMO)

259 postów w tym temacie

Tutaj jeszcze wrzucam mały FAQ związany z tym problemem: http://nw-forum.perfectworld.com/showthread.php?266921-FAQ-AD-AH-Exploit-Follow-Up

Najważniejsza z tego odpowiedź chyba:

We took the Neverwinter OBT down for emergency maintenance, found the bug, corrected it and tested it. In order to fix the damage this exploit caused to the in-game economy, we implemented a necessary rollback of our servers to 5:20 AM PDT the morning of May 19, 2013. This means that characters have been reverted to the state they were in at that time, pre-exploit damage. That includes items, level, experience, etc.

Czyli wszystko co robiliśmy wczoraj od godziny 12-tej zostało przywrócone do tej godziny jak to dobrze rozczytałem. Zmiany nie dotyczą Foundry, jak ktoś coś w nim grzebał i to to zostanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.05.2013 o 09:29, Muradin_07 napisał:

Czyli wszystko co robiliśmy wczoraj od godziny 12-tej zostało przywrócone do tej godziny
jak to dobrze rozczytałem. Zmiany nie dotyczą Foundry, jak ktoś coś w nim grzebał i to
to zostanie.


No niestety bo wczoraj od 12 to trochę pogrywałem :/

na osłodę:

"We know that character progress matters in Neverwinter, so as an apology for the lost time and as profound thanks for your continued support throughout this Beta, we are putting together a package of items to give everyone. We plan to distribute this towards the middle or end of this coming week, possibly on Friday 5/24"

ciekawe cóż to dadzą ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakoś fakt, że to "beta" nie przeszkadza twórcom w pobieraniu ciężkich pieniędzy, ale rollbacki robią jakby to była alfa.

Ech, wolałem już gry z abonamentem, były przynajmniej stabilne, bez rollbacków, uczciwsze i... tańsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To znaczy tak jak ktoś wcześniej napisał: tam był problem, że można było chyba Zeny na kasę wymieniać. Ostatecznie znalazła się grupa graczy, która wykorzystała ten myk, znalazła jakieś dojścia i zaczęła zbijać kasę. Dokładnie nie wiem, co się tym głębiej nie interesowałem. Może dlatego, iż nie wykupowałem Zenów ani raz. Co do samego rollbacku to ja nie straciłem tak naprawdę nic, bo grałem może z pół godziny i wykonałem dwa questy na mokradłach. Nadrobienie tego to formalność, gorzej jak wydarzy się to we wrześniu po premierze.

A aukcje i inne tego typu sprawy są zamknięte do odwołania. Wydaje mi się, że trochę przy tym posiedzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiem dokładnie, na czym polegał problem.
Rollback na taką skalę w tej sytuacji to całkowity brak profesjonalizmu - taki problem powinien być wykryty w ciągu kilku minut, exploiterzy wyłapani i usunięci razem ze swoim "dobytkiem", a jeżeli diamenty poszły w ruch, to najwyżej rollback o 30 minut wstecz. Tutaj z jakiegoś powodu twórcy czekali cały dzień, podczas którego ludzie sobie normalnie expili.
Moje doświadczenie w grach MMO pokazuje, że nic gorszego od olewającego podejścia do graczy w grach MMO być nie może.
Normalnie bym odpuścił, bo to beta, ale tutaj tak naprawdę z betą do czynienia nie mamy, ponieważ twórcy kasę zarabiają na graczach normalnie, a szyld "beta" służy jedynie do usprawiedliwienia braku profesjonalizmu.

Jeżeli każdy bug będzie się kończył rollbackiem o dobę do tyłu, to ta gra nie ma żadnych perspektyw - w MMO liczy się stabilność i pewność tego, co zdobywają gracze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze - też byłem zaskoczony aż takim rollbackiem praktycznie z całego dnia. W sumie to pójście na łatwiznę.

A z twórców zarabiających na graczach to gorszy przypadek, moim zdaniem, to F1 Online. Tam było tak, że przez rok prawie trwała beta i na początku maja powiedzieli - sorry guys, zamykamy grę bo się nie opłaca. Co z pieniędzmi wydanymi na CMPoints, za które można było kupować skórki i dopalacze XP/$$$ tego nie wiadomo. Tak więc tutaj to jeszcze jest tak, że gra cały czas będzie działać i ma swój moment pełnej premiery. Tam była wieczna beta i gra nie wyszła faktycznie nigdy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No tak, gorsze przypadki z pewnością były, są i będą, ale to mnie niezbyt interesuje, bo ja chciałbym grać w grę, która jest dobra, a nie tylko w taką, która nie jest najgorsza.
Widziałem wczoraj ludzi spamujących na czasie o exploitach, pomyślałem, że może będzie rollback. Odczekałem ze trzy godziny, rolbacka nie było. Żadnej informacji o tym, że rollback będzie też nie było - choć powinna wyskakiwać co 15 minut wielkimi literami na środku ekranu. No to myślę - dobra, rollbacka nie będzie, idę expić - wbiłem sobie 4 poziomy, kilkanaście tysięcy AD, dziś się loguję, a tu... rollback.
Nie nastraja pozytywnie do gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.05.2013 o 11:36, Muradin_07 napisał:

10 darmowych tokenów na kuca :D


No nie byłoby najgorzej :p Choć na oficjalnym forum ludzie płaczą, że chcą kota ... ja nie wiem co się ostatnio na świecie dzieje, że wszędzie te koty ... niecierpię tych futrzaków :P

@Zajanski

Ja też kilka poziomów wbiłem i za daily kilka K AD przepadło ale mówi się trudno.
To tylko gra, pięniędzy nie straciłem tylko trochę czasu, trochę szkoda ale co zrobisz ? Gdyby mi nikt nie dawał szansy po błędach jakie popełniłem to dziś byłbym biedny sam, bez pracy, rodziny i pewnie pod mostem mieszkał:]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja to bym chciał... z trzy klucze aby Nightmare Lockboxy otworzyć sobie, bo mam już ich po Helm''s Hold z 35 sztuk. Nie myślę nawet o pakiecie barwników czy czegoś takiego, bo wszystkie wykorzystałem, a zbroje zmieniam jak rękawiczki. Co lepsza to zmieniam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.05.2013 o 14:49, Szymon666 napisał:

pięniędzy nie straciłem


No widzisz, dlatego ja wolę gry z abonamentem - tam uczciwie płaciłem i uczciwie wymagałem. Wolę zapłacić i mieć dobry towar niż pseudodarmową szmirę, za którą jeszcze mam być przy każdym kroku wdzięczny, bo "za darmo dajo".

Dnia 20.05.2013 o 14:49, Szymon666 napisał:

szkoda ale co zrobisz?


Zgodnie z prawami wolnego rynku, grę wywalę, finansować nie będę, a samo Neverwinter będę odradzać wszystkim, którzy zapytają.
Tu nie chodzi o te kilka godzin straconych, tylko o traktowanie klienta.

Dnia 20.05.2013 o 14:49, Szymon666 napisał:

Gdyby mi nikt nie dawał szansy po błędach jakie popełniłem to dziś byłbym biedny sam,
bez pracy, rodziny i pewnie pod mostem mieszkał:]


Gdybyśmy dawali po setce szans każdej upośledzonej firmie, która nie potrafi stworzyć dobrego produktu, to dziś bylibyśmy otoczeni samą szmirą.
Oh, wait...

Gdyby gra była lepsza, a twórcy nie udawali, że to beta (przy okazji kasując pieniądze), to bym wybaczył i tygodniowego rollbacka. A tak to bojkot - za traktowanie graczy jak śmieci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Według oficjalnej strony PWE Neverwinter, ma status "live" nie "Open bety" i to nie był jedyny exploit, dzięki którym można było się dorobić AD i teraz mocno straciły na wartości, a ekonomia jest już w strzępach. No ale gdy PWE się za coś bierze to wiadomo jaki wynik końcowy będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gorzej z osobami które walutę zakupiły w tym czasie legalnie. Zresztą sam bug był podobno możliwy do wykorzystania od tygodnia, dopiero wczoraj większa część społeczność się zorientowała. Rollback nie jest dobrym rozwiązaniem, jednak nic innego nim nie pozostało, ludzie którzy korzystali z błędu wcześniej czy sprzedawcy golda i tak już na tym zarobili ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.05.2013 o 09:29, Muradin_07 napisał:

We took the Neverwinter OBT down for emergency maintenance, found the bug, corrected
it and tested it. In order to fix the damage this exploit caused to the in-game economy,
we implemented a necessary rollback of our servers to 5:20 AM PDT the morning of May
19, 2013. This means that characters have been reverted to the state they were in at
that time, pre-exploit damage. That includes items, level, experience, etc.


i takie podejscie mi sie podoba, krotko i bez kombinowania. a co blizzazd zrobil ? a moze DOPIERO zrobi ? z osobami mnozacymi golda cholera ich wie... rollback najrowniejszy dla wszystkich. pare godzin straty ? dont care.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.05.2013 o 15:33, Shinigami napisał:


No ja sam sobie zbierałem i refine''owałem diamenty za pomocą profesji. Ale to to jest ciekawe ;)

Jeżeli chodzi o osoby, które kupowały Zen to oni tam nie wiem jak to załatwią. Tak jak czytałem - niby mają się temu przyjrzeć i nikt nie powinien nic legalnego utracić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.05.2013 o 15:33, Shinigami napisał:

Dobrze by było gdyby ten rollback coś tak naprawdę dawał. Ostro się z nich śmieją ;)


nigdy wszystkich ''wykroczen'' nie wykryjesz, nigdy. zawsze po rollbacku ktory zalatwi lwia czesc sprawy moga rzucic okiem na konta i ban,ban,ban.

wg mnie to i tak lepsze niz blokowac czesc uslugi i pisac w kolko ''badamy sprawe, bedziemy stanowczy'' ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Generalnie chodzi o to, że rollback nie zmienił nic, dla tych którzy korzystali z błędu. Zmiany są najbardziej bolesne dla uczciwych graczy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.05.2013 o 15:38, EmperorKaligula napisał:

wg mnie to i tak lepsze niz blokowac czesc uslugi i pisac w kolko ''badamy sprawe, bedziemy
stanowczy'' ;)


Jeszcze masowo piszą "cieszymy się, że cały czas jesteście z nami!". Co do blokowania to i tak cieszę się, że rollback nie ogarnął kilku dni wstecz, bo faktycznie lekko bym się zdenerwował.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie ma to jak zacząć grać, a następnego dnia dowiedzieć się że twoja postać straciła przez rollback 8 lvli. No cóż, w takim wypadku ja chyba podziękuję, gra ciekawa ale drugi raz tego samego robić nie będę. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować