Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Rozkmina na weekend: na diabła nam dziś tyle platform?

38 postów w tym temacie

Teoretycznie już nikt by nie powiedział, że na pc mamy porty z konsoli :)
Poza tym zwiększyło by to ilość gier na pc.

No ale.. MS i Sony raczej nie były by temu chętne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pamiętajcie że nasz piecyki - Literówka Lucasie ;-)

@UP

Dokładnie tak jak piszesz. Z jednej strony możliwe że nie dostawalibyśmy tylu słabych portów co teraz, oraz tak zwane exclusive wychodziłyby na PC, no bo skoro kodowanie byłoby takie same to nie mieli by zbyt dużego wysiłku co teraz mają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skoro PS4 ma być takim highendowym piecem, z dość normalnymi bebechami, nie zaś unikatową strojką Sony, to w zasadzie programowanie na tę maszynkę powinno być podobne do kodowania na PC, prawda?

^^ Ja tam nie jestem do końca przekonany. Nie znam się na tym za bardzo, więc wymadrzać się nie chce, ale przypomina mi się historia pierwszego xboxa, którego wręcz nazywano pecetem (przed premierą się nawet śmiano, że pewnie będzie miał Windows na pokładzie). Jeśli idzie o architekturę, to był on jeszcze bardziej zbliżony do PC niż PS4 - przecież bebechy to był zdaje się jakiś Pentium 3 i GeForce 3, nawet pamięć była typowa jak w blaszakach (PS4 jednak będzie miało 8 GB GDDR5).

I co ? Konsola już od paru lat nie wspierana, a porządnego emulatora na PC jak nie było tak nie ma.Widac spece od sprzetu i modyfikacji nie dali rady. Skoro to takie proste jak piszesz to to pytanie nasuwa się samo - dlaczego nie ma ?

Druga sprawa wprost z komputerowego poletka - Maki mają dziś bebechy praktycznie rodem z PC, a jednak gry dostają w osobnych wersjach....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.03.2013 o 18:53, Hellmut napisał:

BAN za całokształt twórczości na forum.


Długo nie potrollował ;-) Dzięki, kusiło mnie żeby mu coś powiedzieć ale wtedy by wygrał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.03.2013 o 18:57, Lordpilot napisał:

Druga sprawa wprost z komputerowego poletka - Maki mają dziś bebechy praktycznie rodem
z PC, a jednak gry dostają w osobnych wersjach....

Kwestię OS i API rozkminimy za tydzień, muszę to jeszcze przemodlić, cytując klasyczkę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.03.2013 o 19:47, Bluerain napisał:

Wnerwia mnie słowo rozkmina.

Czekałem na taki komentarz i za trzecim tekstem się doczekałem...
Oryginalnie "kminić" pochodzi ze slangu więziennego, ale od kilkunastu lat obserwuję, jak przenika do codziennego języka.No i go używam, jak słowa wygodnego, pojemnego. Myśląc nad tytułem tych kieszonkowych felietonów, postanowiłem zrobić eksperyment. Skoro po raz pierwszy od trzech tygodni ktoś się wnerwił, to znaczy, że nastąpiła pełna asymilacja słówka w potoczną mowę. No i nikt już nie pyta OCB, co ważniejsze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Skoro po
> raz pierwszy od trzech tygodni ktoś się wnerwił, to znaczy, że nastąpiła pełna asymilacja
> słówka w potoczną mowę. No i nikt już nie pyta OCB, co ważniejsze :)

Pierwsza osoba napisała, lecz kto wie ile innych cichaczem poczerwieniało z wściekłości?
Do rzeczy - po co NAM tyle platform? Po nic. Po co koncernom tyle platform? Odpowiedź w tekście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.03.2013 o 18:57, Lordpilot napisał:

I co ? Konsola już od paru lat nie wspierana, a porządnego emulatora na PC jak nie było
tak nie ma.Widac spece od sprzetu i modyfikacji nie dali rady. Skoro to takie proste
jak piszesz to to pytanie nasuwa się samo - dlaczego nie ma ?


Mam obecnie sprzęt który spokojnie dzwiga gry na wysokich detalach w 30 klatkach. Z ciekawości ściągnąłem emulator Wii. Ledwie 24 fpsy na jednym z najlepszych emulatorów tej konsoli na pcty. Niestety na emulatory ps3 i xboxa360 będziemy musieli poczekać jeszcze trochę. I przyokazji trochę wydać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nikomu nie udało się z emulować pierwszego x''a, mimo że to pc z grami na dx 9 z systemem zbudowanym na windowsie nt. Ot, zagwozdka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@autor tekstu, no wlasnie wg danych nt wielkosci rynku gier sprzedaz konsol to 25% zysku. Wiec to, ze nie zarabiaja na tym to mit.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Równie dobrze możnaby powiedzieć, dlaczego nie ujednolicić paliwa? Dlaczego by nie jeździć tylko na ropie? Odpowiedź jest prosta, urozmaicony rynek, konkurencja, gospodarka już nie centralnie planowana oraz KASA, kasa jest najważniejsza. Gdyby była tylko 1 platforma to byłoby kilkukrotnie mniej sianka do rozdania dla głodnych twórców, a tak mamy dla każdego coś innego ! :) Dlaczego by nie robić aut tylko w czerwonym kolorze? Bo komuś podoba się niebieski ! Dlaczego by nie robić gier tak, żeby chodziły na jednej platformie? Bo każda platforma jest inna, prosta odpowiedź!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do podsumowania tematu które rzucił pod koniec swego tekstu sam autor dodałbym wyłącznie fundamentalne różnice w optymalizacji gier pod konkretną konfigurację (konsole), a zupełnie przypadkową (PC)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> > Wnerwia mnie słowo rozkmina.
> Czekałem na taki komentarz i za trzecim tekstem się doczekałem...
> Oryginalnie "kminić" pochodzi ze slangu więziennego, ale od kilkunastu lat obserwuję,
> jak przenika do codziennego języka.No i go używam, jak słowa wygodnego, pojemnego. Myśląc
> nad tytułem tych kieszonkowych felietonów, postanowiłem zrobić eksperyment. Skoro po
> raz pierwszy od trzech tygodni ktoś się wnerwił, to znaczy, że nastąpiła pełna asymilacja
> słówka w potoczną mowę. No i nikt już nie pyta OCB, co ważniejsze :)


Eee, mnie też to denerwuje. Po prostu nie chciało mi się o tym pisać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować