Zaloguj się, aby obserwować  
Wojman

HearthStone: Heroes of WarCraft - nowa karcianka od Blizzarda

3282 postów w tym temacie

Dnia 14.08.2014 o 14:22, DarkWolf_PL napisał:

To raczej kwestia doświadczenia i z góry przyjętej strategi bazującej na synergii kart,
sprawdź to http://www.arenavalue.com/ .

BTW dodam, że czasem trzeba kierować się własnym wyborem. ArenaValue nie widzi synergii tylko raczej
Zachłannie podpowiada, która karta jest najlepsza bazując na krzywej.

Powiedziałbym, że tak 90% kart jest zgodności.

Co do gry, to to że kończysz grę na 3-4 wygranych.
Zadaj sobie następujące pytania:
1. Czy zdarza Ci się, że zostaje Ci dużo many na koniec tury?
2. Czy marnujesz tury? Tzn, że nic nie robisz. (czasem pass jest dobry, ale rzadko)
3. Czy trzymasz się krzywej? Tzn, że jak masz 5 many, to że kładziesz kartę za 5 many, nie za 4.
4. Czy nie marnujesz zasobów?
Tzn czy nie wydajesz za dużo, żeby pozbyć się 1 karty. Np Swipe na Knife Juglera.
Wydajesz 4 many i zabijasz stwora za 2 many.
5. Czy planujesz następną turę?

Jeśli na 1 i 2 odpowiedziałeś twierdząco to znaczy, że źle budujesz deck. Jeśli na 3 ,4 i5, to znaczy, że twoim problem jest granie Tempo czyli to jak Wydajesz Manę.

Ogólnie chodzi o to, że Jeśli Wydasz Więcej Efektywnie Many niż Twój Przeciwnik, to Wygrasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej według własnych preferencji, które kształtują się wraz z nabywaniem doświadczenia. Jeśli jesteś początkujący, to możesz spróbować z programem ArenaValue.

PS. Jak ja nie zauważyłem wcześniejszych odpowiedzi?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.08.2014 o 16:15, Ecko09 napisał:

To w takim razie do jakiej talii mogę dodać sobie Feugena i Stalaga -_-

Hmm. Tak dziś sobie patrzę, że każdy trzyma Ich w talii xD. Zoo, Priest, Druid... xD
Aktualnie wrażenia z grania przeciwko. Moim zdaniem jest to Gimmicky. Nie przegrałem gry ze względu na tą kartę.

W niskich Rangach 20-10 uważam, że może być mocne kombo. I raczej polecałbym Spellbraker, BGH używać.
Bo sporo tego syfu będzie.

Wyżej, to raczej wygląda słabo. Jeśli ktoś wygrywa, to już bez Thaddiusa. Nawet jeśli jakimś cudem komuś uda się postawić go na stole to i tak Ginie w tej samej Turze. Aktualnie, to widzę tą kartę tylko u Shamana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.08.2014 o 09:32, Ecko09 napisał:

Jakieś inne dobre decki na Warriora są skoro Control Warrior bez Alex i Shield slamów
nie ma sensu?


Ok, 1 Shield Slam już mam, ale to i tak za mało :D Jak ja dawno paczek nie kupowałem już, ale 700 golda na ostatnie skrzydło jest, więc można dalej powiększać kolekcję nie naxxowych kart.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.08.2014 o 10:09, Ecko09 napisał:

Ok, 1 Shield Slam już mam, ale to i tak za mało :D Jak ja dawno paczek nie kupowałem
już, ale 700 golda na ostatnie skrzydło jest, więc można dalej powiększać kolekcję nie
naxxowych kart.

Tu masz deck od Hafu. Bez Alex co do Shield Slama, to na razie korzystaj ze Slama.

Deck wygląda na mid-range bardziej może być ci łatwiej bez Alextrazy.

20140815120832

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


>
Zmieniła pare kart.Ogólnie jeśli nie popełniasz błędu, to spokojnie można wysoko wbić tym deckiem wysoką rangę.
Aktualnie Hafu wbijam nim na EU. I ładnie jej idzie jedyny problem to takie control matchupy jak shaman.

Zmienione karty:(matchup z zoo)
battle rage for ghoul thing
belcher for spectral

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.08.2014 o 18:19, SurgeonOfDeath napisał:

> To w takim razie do jakiej talii mogę dodać sobie Feugena i Stalaga -_-
Hmm. Tak dziś sobie patrzę, że każdy trzyma Ich w talii xD. Zoo, Priest, Druid... xD


Tak się zastanawiam a propos tego combo w wersji dla szamana - opis kart jest tak zrobiony, że po zagraniu obu legendarek i skorzystaniu z Reincarnate, powinno wystarczyć zabicie jednego, żeby thaddius się pojawił (bo założenie, że drugi zginął też, jest już od dłuższego czasu spełnione).

Nie szukałem nigdzie info - da się tak, czy blizz się przygotował na taki wypadek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.08.2014 o 16:17, Adjatha napisał:

Tak się zastanawiam a propos tego combo w wersji dla szamana - opis kart jest tak zrobiony,
że po zagraniu obu legendarek i skorzystaniu z Reincarnate, powinno wystarczyć zabicie
jednego, żeby thaddius się pojawił (bo założenie, że drugi zginął też, jest już od dłuższego
czasu spełnione).

dobrze myślisz. Dodam też, że są jakieś Bugi z nim. I można na przykład z Baronem wyciągnąć 4 tadiusy zamiast 2ch.

PS. Dokształcam się z Control Warriora bez Alextrazy. Zrobiłem takie małe video z jednej gry. Niestety zepsułem dźwięk.
No, ale jest kilka sytuacji i wydaje mi się, że możliwe iż źle je zagrałem.
https://www.youtube.com/watch?v=4kTFboo48Nw

Wydaje mi się, że źle zagrałem w 6 minucie. 7-8 Tura. W 9 turze to wydaje mi się, że ok zagrałem.
W 12:30-13:00 na pewno źle zagrałem. Pomiędzy 13:50-15:00 prawie przegrałem grę przez to.
W 18:00 wydaje mi się, że źle że postawiłem Senjina.

Co do najlepszych zagrań, to miałem kilka. No, ale o tylko o jednym wspomnę. 4 minuta i Sylvana. Niby oczywiste, ale tyle armora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą zdarza wam się, że ktoś wysyła zaproszenie do listy znajomych i się nie odzywa? Jakiś nieznajomy nick mi dzisiaj przesłał, zaakceptowałem i widzę zajęty siedzi w wowie. Próbowałem zapytać kim jest, ale tylko zostałem usunięty i po chwili znowu próba dodania. Trzeci raz mam taką sytuację w ostatnich dniach za każdym razem inny nick. Ktoś słyszał czy istnieje jakakolwiek szansa na wyłudzenie danych/zhakowanie konta w ten sposób?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.08.2014 o 00:04, Nightdew napisał:

Pierwsza priestowa 12stka ever. Strasznie przyjemnie czasem się gra jak w miarę ogarnięte
karty chociaż i tak bardzo rzadko biorę go na arene.

Priest to teraz jedna z najmocniejszych klas. Więc w sumie nie ma co się dziwić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.08.2014 o 11:52, Ecko09 napisał:

Wiadomo jaką kartę dostaniemy za ostatnie wyzwanie klasowe? Tam po najechaniu na skrzynkę
pokazuje tylko karty za pokonanie bossów =/

Wydaje mi się, że tylko Secret dla Paladyna. Bo to ostatnia klasa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.08.2014 o 19:20, Budo napisał:

Coś się dostaje za pokonanie bossów na poziomie heroic?

Jakiś card back za pokonanie każdego. Czyli nic wielkiego.

Ja to robie tylko dlatego, żeby poprawić moje umiejętności w budowaniu decków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.08.2014 o 00:16, Nightdew napisał:

Swoją drogą zdarza wam się, że ktoś wysyła zaproszenie do listy znajomych i się nie odzywa?
Jakiś nieznajomy nick mi dzisiaj przesłał, zaakceptowałem i widzę zajęty siedzi w wowie.
Próbowałem zapytać kim jest, ale tylko zostałem usunięty i po chwili znowu próba dodania.
Trzeci raz mam taką sytuację w ostatnich dniach za każdym razem inny nick. Ktoś słyszał
czy istnieje jakakolwiek szansa na wyłudzenie danych/zhakowanie konta w ten sposób?

Dziś miałem tą samą sytuacje(dosłownie). Nie napisałem tylko do kolesia Ale usunąłem go z kontaktów.

Hmm możliwe, że jak z Diablo Spamują, żeby sprzedawać przedmioty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować