Zaloguj się, aby obserwować  
Wojman

HearthStone: Heroes of WarCraft - nowa karcianka od Blizzarda

3282 postów w tym temacie

Dnia 22.02.2015 o 23:19, Madoc napisał:

Tylko że ostatnio przestałem zupełnie rozumieć, co się dzieje w tej grze, kiedy na nowej
talii Druida przeszedłem prawie bez przegranej od 19 rangi do 14, po czym bez żadnej
zmiany w tej talii prawie spadłem do 17. A mój Szaman, który w sumie zawsze był niezły,
dzisiaj przegrał 5 meczy z rzędu podczas robienia daily (w tym jeden z Wojownikiem grającym
podstawowymi kartami), więc na szybko stworzyłem nową talię. Wygrałem trzy mecze z rzędu.


No ja również nie rozumiem, o co chodzi czasami :P Ja to ogólnie stare taktyki stosuje jeszcze (podwajanie HP stronnikowi który ma tyle samo ataku co hapsów). Ale jak gram z takim magiem, to się nabuffuje, a on mi zmienia w żabę :<

Chociaż zawsze się śmieje, jak gram magiem a ktoś nawrzuca sobie stronników na stół, a ja mu podmuchem ognia zabieram wszystko co ma do ~4HP :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Po pierwsze to sugeruję zmienić wersję na angielską. Naprawdę- nauczysz się języka w przyjemny i łatwy sposób i nie będziesz śmiesznie brzmiał gadając o grze, a w dodatku ogarniesz zagraniczne poradniki i stronki.

Po drugie- talie robię sam, czasami podpatruję u przeciwników, a czasami biorę z netu od prosów. Powiedz jeszcze jaką masz legendę, to Ci powiemy, czy jest bezużyteczna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.02.2015 o 00:37, Budo napisał:

/.../

Po pierwsze to sugeruję zmienić wersję na angielską. Naprawdę- nauczysz się języka w
przyjemny i łatwy sposób i nie będziesz śmiesznie brzmiał gadając o grze, a w dodatku
ogarniesz zagraniczne poradniki i stronki.

Dlaczego niby mam brzmieć śmiesznie o grze mówiąc o niej po polsku?
Podoba mi się dubbing.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.02.2015 o 00:37, Budo napisał:

Po pierwsze to sugeruję zmienić wersję na angielską. Naprawdę- nauczysz się języka w
przyjemny i łatwy sposób i nie będziesz śmiesznie brzmiał gadając o grze, a w dodatku
ogarniesz zagraniczne poradniki i stronki.


A ja mam pytanie z jakiego powodu. Polski dubbing jest całkiem niezły, a i nazwy kart też przetłumaczyli wg mnie dobrze. No i moim zdaniem polski głos karczmarza brzmi lepiej od angielskiego (Tak próbowałem angielskiej wersji ale jakoś mnie nie przekonała). Większość poradników człowiek jest w stanie ogarnąć z podstawową znajomością języka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie pamiętam ile to już czasu, ale pewnie ponad rok (od czasów otwartej bety). Też mam problem ze znalezieniem naprawdę dobrych legendarek, bo wymaga to niesamowitej ilości kasy w grze i czasu, więc staram się tworzyć dobre talie z tego, co mam. Na początek wystarczają, ale później chyba jednak tracę możliwości obronne przeciwko kilku legendarkom pod rząd. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oj, po prostu Budo nie może strawić tłumaczeń kart i pęka ze śmiechu kiedy czyta większość z nich.
Sam gram na polskiej przez dziewczynę i zgadza się, odrobina umiejętności jeśli chodzi o angielski i można spokojnie każdy poradnik ogarnąć.

Kaerobani - bez legendarek i tak można spokojnie wskoczyć do powiedzmy... 7? 5? rangi. Jasne, można i wejść do legendy, ale ja mówię tutaj o takim zwyczajnym poziomie gracza, który nie poświęca na to zbyt dużo czasu.

A co do samych legendarek. Kasa, czas... albo szczęście na arenach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.02.2015 o 00:37, Budo napisał:

Po pierwsze to sugeruję zmienić wersję na angielską. Naprawdę- nauczysz się języka w
przyjemny i łatwy sposób

Rozumiem naukę języka przez granie w RPGi czy oglądanie filmów (polecam czytanie komiksów- sporo potocznych zwrotów), ale granie w karciankę? Chyba że ktoś jest na bardzo podstawowym poziomie i nie wie, jak komuś powiedzieć, że jego magia rozerwie go na strzępy.

A karczmarz w polskim języku brzmi jakoś bardziej swojsko, przez co i milej ogrzać się przy kominku. Tylko drzwi zamknij, bo zimno, że aż strach.

Irytują mnie tylko niektóre tłumaczenia nazwisk, w szczególności Piekłorycz czy Dumnar (na szczęście ten potworek został już zlikwidowany).

>Powiedz jeszcze jaką masz legendę, to Ci powiemy, czy jest bezużyteczna.
Ja mam Van Cleefa (używam w moim pseudo-miracle), Harrisona (którego dałem sobie do Druida, ale mam strasznego pecha, jeśli chodzi o dobieranie tej karty), Al'akira i Deathwinga (zrobiłem sobie talię pod niego, ale nie miałem okazji go użyć, więc nie wiem nawet, czy ma sens).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wrocilem po jakims czasie do gry i probuje z marnych kart postawic jakas sensowna talie Rogue. Z legendarnych mam Illidana i Onyxie. Macie jakis pomysl jak z biednymi kartami i tymi legendami cos sprytnie zbudowac? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o obecną metę to Rouge działa chyba tylko w wersji Oil (ewentualnie z Malygosem na kurczakach, ale tej legendarki nie masz). Nie mam pojęcia jakimi kartami dysponujesz, więc też ciężko mi powiedzieć co można zrobić. Bo zapewne by działąło tylko pytanie jak dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.02.2015 o 09:33, Piotrek-14 napisał:

Wrocilem po jakims czasie do gry i probuje z marnych kart postawic jakas sensowna talie
Rogue. Z legendarnych mam Illidana i Onyxie. Macie jakis pomysl jak z biednymi kartami
i tymi legendami cos sprytnie zbudowac? :)


Rogue nie wymaga jakichś wyjątkowo drogich kart, jedynym wyjątkiem potencjalnie jest Bloodmage Thalnos (choć można tymczasowo użyć Kobold Geomancera/Loot Hoarder by go częściowo zastąpić), niektórzy lubią też VanCleefa. Poza tym jedynym wymogiem z rzadszych kart jest 2x Preparation.
https://tempostorm.com/decks/hyped-shredder-rogue

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzieki, talia wyglada jak stworzona dla mnie (uwielbiam wszystkie combo i tony synergii w karciankach), teraz tylko zdobyc karty, ale przynajmniej mam jasny cel :)

@akwyx
Wiadomo, potrzebowalem po prostu generalnej porady w temacie Rogue i ew. uzycia kart legendarnych, ktore mam. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.02.2015 o 09:33, Piotrek-14 napisał:

Wrocilem po jakims czasie do gry i probuje z marnych kart postawic jakas sensowna talie
Rogue.

Ja ostatnio eksperymentuję z Rogue''em i moim najnowszym prototypem jest to coś, które działa całkiem nieźle. Rozegrałem tylko kilka towarzyskich i nie mam jeszcze odwagi rzucić się z tym na rankingowe, ale gra się tym całkiem fajnie. Niestety brakuje mi kilku kart (szczególnie często boli brak Prepów), ale da się grać z tym co mam.

Swoją drogą, granie Valeerą daje mi chyba największą satysfakcję. Całe to żonglowanie kartami, kombinacje, buffowanie, cofanie minionów na rękę sprawia, że czuję się jak ninja.

20150224135517

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.02.2015 o 13:55, Madoc napisał:

Ja ostatnio eksperymentuję z Rogue''em i moim najnowszym prototypem jest to coś, które
działa całkiem nieźle. Rozegrałem tylko kilka towarzyskich i nie mam jeszcze odwagi rzucić
się z tym na rankingowe, ale gra się tym całkiem fajnie. Niestety brakuje mi kilku kart
(szczególnie często boli brak Prepów), ale da się grać z tym co mam.


Wyglada fajnie, dzieki. Tak sie zastanawiam czy nie wcisnac gdzie tam Illidana, przy duzej ilosci tanich kart w tej talii moglby sie nawet sprawdzic.

Btw. jaki masz ranking skoro na razie boisz sie grac ta talia rankingowo?

Dnia 24.02.2015 o 13:55, Madoc napisał:

Swoją drogą, granie Valeerą daje mi chyba największą satysfakcję. Całe to żonglowanie
kartami, kombinacje, buffowanie, cofanie minionów na rękę sprawia, że czuję się jak ninja.


+1 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.02.2015 o 14:04, Piotrek-14 napisał:

Btw. jaki masz ranking skoro na razie boisz sie grac ta talia rankingowo?

Chyba przez przypadek zabrzmiałem jak pro: waham się ostatnio między 16 a 14. Niepewność wynika z tego, że na rankingach gram raczej moim w miarę sprawdzonym druidem, natomiast Valeerą muszę jeszcze trochę poćwiczyć, nadal na przykład mam wątpliwości, jakie karty sobie zostawić na potem.

Illidan mógłby w sumie być niezły, wprawdzie swoje kosztuje, ale zawalenie stołu jego przywołakami może sprowokować przeciwnika do wykorzystania swoich AoE, co zwiększa szansę na przeżycie ukrytej Manaholiczki w przyszłości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy tylko ja mam wrażenie, że Illidan byłby o wiele lepszą legendarką gdyby miał odwrotnie statystyki i był 5/7? Zwłaszcza w obecnej mecie gdzie praktycznie każdy gra BGH.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.02.2015 o 15:26, akwyx napisał:

Czy tylko ja mam wrażenie, że Illidan byłby o wiele lepszą legendarką gdyby miał odwrotnie
statystyki i był 5/7? Zwłaszcza w obecnej mecie gdzie praktycznie każdy gra BGH.


BGH jest w każdej talii prawie od początku tej karcianki :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.02.2015 o 15:39, Outlander-pro napisał:

> Czy tylko ja mam wrażenie, że Illidan byłby o wiele lepszą legendarką gdyby miał
odwrotnie
> statystyki i był 5/7? Zwłaszcza w obecnej mecie gdzie praktycznie każdy gra BGH.


BGH jest w każdej talii prawie od początku tej karcianki :P

Oj, raczej nie.
Może na turniejach, ale poza tym popularny byl przede wszystkim na Druidzie. Tak naprawdę popularność BGH wzrastała z czasem, a po GvG pojawia się praktycznie wszędzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.02.2015 o 16:16, akwyx napisał:

Oj, raczej nie.
Może na turniejach, ale poza tym popularny byl przede wszystkim na Druidzie. Tak naprawdę
popularność BGH wzrastała z czasem, a po GvG pojawia się praktycznie wszędzie.


No to mamy sprzeczny obraz tego jak to było, ja już nie gram w tę grę, grałem przez kilka pierwszych miesięcy i pamiętam BGH w praktycznie każdym decku na heartpwnie i w grze, zwłaszcza jak się grało w okolicach rangi 10-1.
Może grałeś na niższej randze, bo tam to rzeczywiście często jest trochę inaczej. Ja mówię o topce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.02.2015 o 16:40, Outlander-pro napisał:

No to mamy sprzeczny obraz tego jak to było, ja już nie gram w tę grę, grałem przez kilka
pierwszych miesięcy i pamiętam BGH w praktycznie każdym decku na heartpwnie i w grze,
zwłaszcza jak się grało w okolicach rangi 10-1.


Po pierwsze, przez kilka pierwszych miesięcy nie było nawet ranków 10-1, tylko tiery z gwiazdkami... A później, nawet na tych rangach (a bywałem regularnie, uściślając, głównie r5 - r3, bo to były limity grindu dla mnie), bgh nie było na bank aż tyle, ile teraz. Aggro decki tego nie używały, vs aggro też nie było po co, a to był najważniejszy wyznacznik afair.

Dnia 24.02.2015 o 16:40, Outlander-pro napisał:

Może grałeś na niższej randze, bo tam to rzeczywiście często jest trochę inaczej. Ja
mówię o topce.

Topka to jest #100 w legendzie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Grałem w sumie niżej, chociaż z czasem dobiłem do okolic 5 rangi. Ale to później, kiedy faktycznie te rangi były. I nie wydaje mi się, żeby BGH był często (poza druidem, o czym wspomniałem). Tak jak napisał Adjatha nie było za bardzo po co go grać. Bo i na co? Do głowy przychodzą mi dwie karty, które mógłby spokojnie kontrować: Ragnaros i Alex.
Hm, ale wydaje mi się, że znam wyjaśnienie. Grałeś taliami, które posiadały minony z atakiem 7+. Takie zawsze przyciągają BGH. Czasami masz wrażenie, że grasz na talię, która tylko ze względu na mecz z Tobą dostała trzydziestą pierwszą kartę - Big Game Huntera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować