Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Bioshock Infinite - recenzja

159 postów w tym temacie

Dnia 26.03.2013 o 02:36, Siriondel napisał:

Nie mogę uwierzyć, że taka odtwórcza, amatorska, prostacka papka jak God of War: Wstąpienie
dostała u Was wyższą notę niż taka długa, skomplikowana, głęboka i piękna opowieść, jak
BioShock Infinite. Why, Mysza? Why, Lucas?


Nie sądzisz, że trochę przesadzasz? Fabuła w grze to nie wszystko, w końcu to ma być gra a nie książka, inne elementy też są ważne, przede wszystkim gameplay.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Mialem kupic na PS3, ale brak polonizacji jest zwyczajnie skandaliczny... Pamietam jak
> meczlem sie ze Skyrimem, drugi raz podobnego bledu nie zrobie. I niech nikt do nauki
> jezykow mnie nie wzywa, ojczyste tlumaczenie winno byc standardem, a nie jakas ekstra-widzimisie-premia
> od dystrybutora... Choc w tym przypadku to 2K ewidentnie nadstawilo ledzwi, bo Cenega
> swoja lokalizacje niemal wydziergala.

No wieź tu człowieku dogodź polskiemu graczowi... Jak nie ma po polsku źle, jak jest to jeszcze gorzej. Dają SP do przecież muszą... Ech...:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.03.2013 o 17:30, fablish napisał:

No wieź tu człowieku dogodź polskiemu graczowi... Jak nie ma po polsku źle, jak jest
to jeszcze gorzej. Dają SP do przecież muszą... Ech...:(


To nie tak. Jak jest tylko po angielsku to zle dla tych, ktorzy jezyka nie znaja. Jak jest tylko po polsku z obowiazkowym dubbingiem, ktorego sie nie da zmienic, to zle dla tych co jezyk angielski umieja, a nie trawia beznadziejnych polskich dubbingow. Dlatego najlepsze wyjscie to obie wersje do wyboru, ewentualnie napisy polskie a glosy oryginalne. Wtedy nie ma narzekan.
Poza tym- spolszczenie jest na pc, ale nie ma go na konsoli- rozumiem ludzi, ktorych to denerwuje, bo oni placa wiecej, a dostaja mniej. Wydawca po prostu dal ciala, u Cenegi to notoryczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.03.2013 o 16:53, Smash-PL napisał:

Nie sądzisz, że trochę przesadzasz? Fabuła w grze to nie wszystko, w końcu to ma być
gra a nie książka, inne elementy też są ważne, przede wszystkim gameplay.


Ale są różne tytuły. Są takie jak GoW, które mają stawiać na efektowną siekaninę i mogą w tym być po prostu genialne. To tak jak dla mnie jest z filmem 300. Może i nie był genialny, ale efekty to miał miodzio.

Natomiast są też takie tytuły jak Bioshock, które po prostu chłoniesz jak książkę. Oczekujesz fajnej historii i fabuły, nawet jeżeli by była ona niezwykle pokręcona. Ważne żeby wciągała i nie była zbytnią sieką, którą przelecisz i nic nie zapamiętasz z tego co robisz. Swoją drogą Bioshock nigdy nie miał jakiegoś słabego gameplayu. Z tego co widzę to Infinite ma lepszy niż dwie wcześniejsze części razem wzięte w związku z używaniem tego haku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tylko 14 godzin gry ? To żart ? Bardzo słabo. Liczyłem na chociaż 30 godzin :/ Nie jest to pozycja dla mnie. Zdecydowanie za krótka. Dzięki za reckę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.03.2013 o 02:09, vegost napisał:

Tylko 14 godzin gry ? To żart ? Bardzo słabo. Liczyłem na chociaż 30 godzin
:/ Nie jest to pozycja dla mnie. Zdecydowanie za krótka. Dzięki za reckę.

To sarkazm, czy Ty tak na serio, bo już się pogubiłem? ;)

A taki "Dishonored" to na ile starczał czasu? Można było przejśc w kilka godzin, ale też mozna było nabić ok. 20 godzin... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.03.2013 o 18:26, Harunia napisał:

> No wieź tu człowieku dogodź polskiemu graczowi... Jak nie ma po polsku źle, jak
jest
> to jeszcze gorzej. Dają SP do przecież muszą... Ech...:(

To nie tak. Jak jest tylko po angielsku to zle dla tych, ktorzy jezyka nie znaja. Jak
jest tylko po polsku z obowiazkowym dubbingiem, ktorego sie nie da zmienic, to zle dla
tych co jezyk angielski umieja, a nie trawia beznadziejnych polskich dubbingow. Dlatego
najlepsze wyjscie to obie wersje do wyboru, ewentualnie napisy polskie a glosy oryginalne.
Wtedy nie ma narzekan.
Poza tym- spolszczenie jest na pc, ale nie ma go na konsoli- rozumiem ludzi, ktorych
to denerwuje, bo oni placa wiecej, a dostaja mniej. Wydawca po prostu dal ciala, u Cenegi
to notoryczne.

>

Znaczy się wiesz jaka jest różnica między wydawcą, a dystrybutorem? Bo zabij mnie, ale do tej pory żyłem w przekonaniu, że Cenega jest DYSTRYBUTOREM... Więc wiesz, niby nic, a jednak to duża różnica...


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.03.2013 o 02:28, Janek_Izdebski napisał:

To sarkazm, czy Ty tak na serio, bo już się pogubiłem? ;)

Raczej na serio. Człowiek nawet nie zdąży sobie postrzelać i zaprzyjaźnić się z głównym bohaterem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.03.2013 o 13:12, vegost napisał:

Raczej na serio. Człowiek nawet nie zdąży sobie postrzelać i zaprzyjaźnić się
z głównym bohaterem.

Zapominasz jednak o czymś takim jak wartość ponownego przechodzenia - replayability. W przypadku nowego "Bioshocka" może być naprawdę duża. :)

To już nie te czasy kiedy strzelaniny były na 30 godzin. A tak w ogóle, to nawet pierwszy "Doom" można było przejść poniżej 10 godzin... :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.03.2013 o 13:25, Janek_Izdebski napisał:

To już nie te czasy kiedy strzelaniny były na 30 godzin.

A to były kiedykolwiek takie strzelaniny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.03.2013 o 13:34, Janek_Izdebski napisał:

> A to były kiedykolwiek takie strzelaniny?
"Rage" z misjami pobocznymi daje niecałe 30 godzin gry...

Tiaaa, bo jest otwarty świat i trzeba jechać przez całą mapę do misji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.03.2013 o 13:35, Dared00 napisał:

Tiaaa, bo jest otwarty świat i trzeba jechać przez całą mapę do misji.

Zapomniałeś wspomnieć o "Koszmarnym" poziomie trudności. Nowy "Hitman" na wyższych poziomach trudności też jest bardzo wymagający i zajmuje dużo więcej czasu do przejścia. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak jak mówi Dared00 Rage czy Borderlands to FPSy z dużymi otwartymi mapami i sidequestami, ja mówię o liniowych FPSach (bo takim Bioshock jest, nie ma co ukrywać). Nie przypominam sobie żadnego liniowego FPSa na 30 godzin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.03.2013 o 13:41, mati285 napisał:

Nie przypominam sobie żadnego liniowego FPSa na 30 godzin.

Bo nie da się zrobić liniowego FPSa na 30 godzin z dobrą fabułą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.03.2013 o 13:47, Dared00 napisał:

Bo nie da się zrobić liniowego FPSa na 30 godzin z dobrą fabułą.

Otóż to. Dlatego też zupełnie nie rozumiem ludzi, którzy narzekają, że 14 godzin to dla takiej gry mało. To w zupełności wystarczy, by przedstawić ciekawą historię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.03.2013 o 13:50, Janek_Izdebski napisał:

Ja też sobie nie przypominam liniowego FPS''a na 30 godzin, mówiąc szczerze. Tym bardziej
twierdzenia vegosta z posta nr 86 wydają się absurdalne. :)

Dlatego też liniowe FPSy to nic fajnego. A przecież jest taki hype na tą grę, że nie wiem. Podniecacie się liniowością fabularną ? :) Ja jednak wole pograć w dobrą fabułę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować