Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Główny projektant Diablo III przyznaje: wprowadzenie domu aukcyjnego było błędem

82 postów w tym temacie

Obecnie można sobie craftować itemy przypisane do konta na prawie każdy slot i to z wybrana statystyką. Większość kosztuje między 50-100k i zazwyczaj po zrobieniu ok. 20 takich itemów mamy niezly egzemplarz z dużą ilością (nierzadko 300+) danej statystyki, all resami i jakimś critem czy czymś innym, zależnie od slota.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.04.2013 o 10:06, leszeq napisał:

Gram od premiery, ale pierwszy raz ukończyłem moim DH dopiero po wprowadzeniu paragonów
(czyli już po wszystkich nerfach). W międzyczasie obczajałem wszystkie klasy i próbowałem
przebić się przez ścianę inferno moim barbem, ale zaraz po premierze to było raczej niemożliwe.


Dokładnie. I o tym pisałem - w tej chwili jest znacznie łatwiej, bo dawne Inferno to mniej więcej MP1-2 obecnie. Na początku sprawa była bardzo prosta - gracz solo, korzystający jedynie z tego, co wypadło z przeciwników, nie miał szans. Dopiero w grupie można było coś zdziałać, jeśli nie chciało się korzystać z GAH.

Dnia 07.04.2013 o 10:06, leszeq napisał:

Może akurat miałem dużo szczęścia albo wynika to z tego, że grałem z dość dużą ekipą
znajomych


I właśnie dlatego nie podoba mi się wywalenie trybu solo... W tej chwili masz do wyboru grać w grupie lub farmić złoto na zakupy.

Dnia 07.04.2013 o 10:06, leszeq napisał:

Mi po tym patchu wypada średnio jedna legendarka dziennie


A ile godzin dziennie grasz?

Dnia 07.04.2013 o 10:06, leszeq napisał:

IMO aktualnie bez GAH można grać do pewnego momentu.


Nie tylko aktualnie. Taka sytuacja miała miejsce od samego początku. Teoretycznie powinno dać się rozsądnie grać bez korzystania z GAH, ale teoria z praktyką mają raczej mało wspólnego i niestety kupować trzeba. Pominę tu milczeniem fakt, że twórcy na początku zarzekali się, że będą buildy, nie będzie klonów itp, a i tak większość postaci biega dokładnie z tym samym sprzętem - czyli, w przypadku DH, jest to taka właśnie Manticore...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.04.2013 o 10:38, Ring5 napisał:

> Mi po tym patchu wypada średnio jedna legendarka dziennie

A ile godzin dziennie grasz?


Legendarów to i ja wydropiłem z 10 w ciągu wbijania p12, tyle że wszystkie był warte między 20k, a 100k
Najbardziej imponujące są "legendarne' bronie z 600-700 (jednoręczne) lub 1000-1200 (dwuręczne) dps...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.04.2013 o 10:40, Zajanski napisał:

Legendarów to i ja wydropiłem z 10 w ciągu wbijania p12


Co w sumie oznacza, że Legendary są w takiej sytuacji mało legendarne :) Jeśli Legendary jest gorszy od żółtych (a często i niebieskich), to ktoś chyba nie odrobił pracy domowej ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.04.2013 o 23:37, zadymek napisał:

> Cóż to prawda ale drop dobrych rzeczy w grze jest tak znikomy, że bez domu aukcyjnego

> mało kto przeszedłby inferno
Piszesz tak jakby inferno nie był -wzorem innych endgame''owych atrakcji- dla najbardziej
zdeterminowanych no-life''ów jakich Diablo nosiło tylko obowiązkowym punktem programu;)


Sorry ale załóżmy takiego God of wara, jak przechodzę grę na najtrudniejszym poziomie nie oznacza to, że muszę grać 1000h żeby ukończyć grę. Wymaga więcej skilla a w Diablo trzeba mieć mega szczęście, żeby wydrobić jakiś durny item który pociągnie cię do końca gry to jest głupota.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Załączam screena zielonego itema, który mi ostatnio wypadł.
Zanim go zidentyfikowałem miałem nadzieję, że może w końcu wypadło mi coś wartościowego - zielona broń ilvl 63.
Lol, nope.

20130407104617

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.04.2013 o 10:29, Ring5 napisał:

tak, widziałem Manticore za miliard gold)


no i co w tym dziwnego ze najlepsze na serverze grze maja ceny z kosmosu ? minimalnie gorsza kupisz 100x taniej. albo w tym ze w grze sa tez idioci ktorzy przecietne bronie wyceniaja setki milionow ?

Dnia 07.04.2013 o 10:29, Ring5 napisał:

, jeśli nie wydropi mu dmg 1300, to przynajmniej będzie to jakieś 900-1000, a z tym już da się wytrzymać.


czyli chcesz aby obecne smieci zastapily lepsze smieci. tak bron 900-1000 stanie sie smieciem ktorego nie bedziesz podnosil w pare dni. bo tania i z rollami odpowiednimi kupisz ZA GROSZE.

czyli zalew srednich przedmiotow na AH, ktore i tak kosztuja grosze. swietny pomysl. potem bedziesz zrzedzil ze za duzo srednich leci i bedziesz chcial podniesc prog jakosci dropu.

Dnia 07.04.2013 o 10:29, Ring5 napisał:

Nie od MP (w którym momencie coś takiego napisałem?), tylko od poziomu trudności lub
poziomu postaci.


poziom trunosci w diablo = MP. kogo obchodzi wszystko ponizej inferno ? comon...

Dnia 07.04.2013 o 10:29, Ring5 napisał:

To ile takich udanych rollów (rolli?) miałeś? Bo ja praktycznie ani jednego.


sporo. 3-4 ostatnie bronie wszystkie z dropu. 2 czesci setu ktory nosze z dropu. troche z craftu, troche z GAH. ogolnie moj drop oceniam jako slaby, ale klikam bo mnie to odpreza.

Dnia 07.04.2013 o 10:29, Ring5 napisał:

To nie jest kwestia cierpliwości, tylko skopanego systemu.


szanse masz taka sama jak wszyscy *Twoj magic find

Dnia 07.04.2013 o 10:29, Ring5 napisał:

Ciekawa teoria. Rozwiniesz?


nie

ps:

wypada mi srednio 1 legenda na act 3 na mp3. czasem zadna, czasem kilka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.04.2013 o 10:36, Zajanski napisał:

Obecnie można sobie craftować itemy przypisane do konta na prawie każdy slot i to z wybrana
statystyką. Większość kosztuje między 50-100k i zazwyczaj po zrobieniu ok. 20 takich
itemów mamy niezly egzemplarz z dużą ilością (nierzadko 300+) danej statystyki, all resami
i jakimś critem czy czymś innym, zależnie od slota.


no wiem ze mozna i sam sobie crafce, czemu mi to mowisz? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.04.2013 o 10:38, Ring5 napisał:

Dokładnie. I o tym pisałem - w tej chwili jest znacznie łatwiej, bo dawne Inferno to
mniej więcej MP1-2 obecnie.


Dla uściślenia - skończyłem Inferno zanim jeszcze wprowadzili MP.

Dnia 07.04.2013 o 10:38, Ring5 napisał:

Na początku sprawa była bardzo prosta - gracz solo, korzystający
jedynie z tego, co wypadło z przeciwników, nie miał szans. Dopiero w grupie można było
coś zdziałać, jeśli nie chciało się korzystać z GAH.


Ale po co rozpamiętywać co było, skoro "to se ne vrati" ? Rozmawiajmy o aktualnym stanie rzeczy :)

Dnia 07.04.2013 o 10:38, Ring5 napisał:

I właśnie dlatego nie podoba mi się wywalenie trybu solo... W tej chwili masz do wyboru
grać w grupie lub farmić złoto na zakupy.


Wciąż możesz grać solo i nie farmić złota na zakupy - pograsz dłużej ale inferno też skończysz.

Dnia 07.04.2013 o 10:38, Ring5 napisał:

A ile godzin dziennie grasz?


1h-2h dziennie.

Dnia 07.04.2013 o 10:38, Ring5 napisał:

Nie tylko aktualnie. Taka sytuacja miała miejsce od samego początku. Teoretycznie powinno
dać się rozsądnie grać bez korzystania z GAH, ale teoria z praktyką mają raczej mało
wspólnego i niestety kupować trzeba.


Ponownie "to se ne vrati". Teraz można grać bez GAH, można ukończyć inferno bez GAH, można wbić wszystkie achievmenty bez GAH. Wyższe MP są przeznaczone dla hardcorowców, którzy wyciskają po kilka tysięcy godzin na farmieniu golda/itemów. Dla nich AH jest niezbędny jeśli chcą ukończyć mp10. IMO zostało to dobrze wyważone.

Dnia 07.04.2013 o 10:38, Ring5 napisał:

Pominę tu milczeniem fakt, że twórcy na początku
zarzekali się, że będą buildy, nie będzie klonów itp, a i tak większość postaci biega
dokładnie z tym samym sprzętem - czyli, w przypadku DH, jest to taka właśnie Manticore...


To akurat prawda choć nie do końca. Co do samych buildów skilli to polecam zajrzeć na http://diablo.somepage.com/popular/ Jak widać z najpopularniejszych korzysta tylko jakiś ułamek graczy. Większośc (w tym ja) lubi jednak coś namieszać mimo, że core się nie zmienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

AH jest jedyną opcją dostania dobrych przedmiotów, ponieważ zrobili koszmarny drop, po oczyszczeniu aktu 3 inferno nawet na wysokich mp 99,9999% przedmiotów leci do vendora, bo kompletnie do niczego się nie nadają. Przez ten prawie rok, znalazłem dokładnie 3 przedmioty po 60 lvlu, które założyłem postaci, bo były lepsze niż to co znalazłem na AH. Run nie ma, gemy znajduje się tylko bardzo słabe, więc nic dziwnego, że ludzie siedzą na AH. Jak ktoś nie umie zrobić porządnie podzielonych affixów i znajdujesz w każdej grze inferno łuk 63lvl z dodatkiem 200 INT i 130 dps, albo miecz 200 dps, to ja się nie dziwię, że ludzie farmią aukcje, a nie potwory.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.04.2013 o 10:49, EmperorKaligula napisał:

nie


To zakończymy dyskusję, bo argumentacja "tam działało, tu nie działa i jest gópie bo ja tak mówię" jakoś do mnie nie przemawia. EOD z Tobą z mojej strony. Miłego dnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poprzez różne aktywności w grze (dodatkowe eventy czy jakieś Scavenger Hunty) będzie można w jakiś sensowny sposób zdobyć przedmiot, które akurat chcemy, który będzie przypisany do konta. Jeśli ktoś nie będzie chciał robić danego eventu będzie mógł i tak kupić ten przedmiot na AH, bo wypada on też przeciwników z tą nikłą szansą...
Coś ala Guild Wars 2 tylko bardziej dopracowane.
Daily reward - nagradza systematyczne granie, a nie farmienie. Jako nagrodę dostajemy materiały/kasę/etc z których możemy scrafcić sobie przedmioty, które rzeczywiście nam się przydadzą na wyższych poziomach trudności.
Pozostaje kwestia dopracowania i zbalansowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wilson to musi być naprawdę mądry człowiek, zrozumiał, że wprowadzenie takiego domu aukcyjnego nie jest czymś dobrym, normalnie nic tylko postawić mu piwo!
A tak na serio, koleś odszedł od projektu (bo pewnie Blizz stwierdził, że spierdzielił sprawę po całości) i teraz próbuje robić za męczennika, niech się już od Diablo od koleguje na zawsze. Żal mi gry przy, której on teraz pracuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.04.2013 o 11:32, Ring5 napisał:

EOD z Tobą z mojej strony. Miłego dnia.


dalem Ci pretekst aby nie komentowac reszty posta. wiedzialem ze skorzysztasz. ten typ tak ma. i nie zycze milego dnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.04.2013 o 11:33, qq_MoaR napisał:

Pozostaje kwestia dopracowania i zbalansowania.


ok juz kumam o co Ci chodzi. tylko to jest prosciutki hns, a nie mmo. ciezko wymyslic jakis sensowny event czy daily questa, ktory nie bedzie sprwadzal sie do wyczszczenia jakiejs lokacji :D i jak to zbalansowac by mialo rece i nogi ? bo jak questa/mobka bedzie mozna zrobic na mp0 w ulamku sekund to kazdy bedzie robil go raz dziennie wlasnie na mp0 a nie wyzej. jak sie da nagrode w zaleznosci od MP to jak teraz z uberami bedzie :D (jedni przeciagaja drugich po mp10 - jak z uberami)

ale zgadzam sie czegos takiego, wlasnie takiej namiastski ze grasz jednak w mmo (global eventy) brakuje. moze kiedys.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 07.04.2013 o 10:00, EmperorKaligula napisał:

teraz dopiero do Ciebie dotarlo ze w wielu grach sprzedaje sie przedmioty/postaci na
serwisach aukcyjnych ? lepiej pozno niz wcale. ta era trwa od daaaaaaaaaaaaaaaaawna,
blizz tylko jak pierwszy jakos to zalegalizowal. kto chce i tak zaplaci i tak kupi konto/przedmioty/golda
na aukcjach. dotyczy to kazdej gry.


Tylko dotąd było to zjawisko niszowe i nielegalne. Jak czytamy w artykule, nawet główny projektant jest zaskoczony sytuacją z AH i nie spodziewał się takiej aktywności. Pojawia się też wątpliwość, czy AH jest dodatkiem do gry, czy odwrotnie i jaki wpływ AH miał na mechanikę gry (głównie droprate).

Dnia 07.04.2013 o 10:00, EmperorKaligula napisał:

> Czym właściwie różni się transakcja w RMAH od innych gier z (mikro)płatnościami
z perspektywy
> konsumenta?

pewnie tym ze większość idzie do kieszeni innego gracza.


No i co z tego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.04.2013 o 11:40, Deturis napisał:

Wilson to musi być naprawdę mądry człowiek, zrozumiał, że wprowadzenie takiego domu aukcyjnego
nie jest czymś dobrym, normalnie nic tylko postawić mu piwo!
A tak na serio, koleś odszedł od projektu (bo pewnie Blizz stwierdził, że spierdzielił
sprawę po całości) i teraz próbuje robić za męczennika, niech się już od Diablo od koleguje
na zawsze. Żal mi gry przy, której on teraz pracuje.


O nie! Ja mam wrażenie, że to jest świadoma polityka BLizza. Przy okazji edycji na konsole odcinają się od dwóch najbardziej kontrowersyjnych elementów, czyli AH i stałego połączenia z siecią. Rozwiązania, które Blizz wcześniej bronił nagle okazują się zbędne (albo nawet negatywne) dla kształtu gry i satysfakcji jaką ona daje. Edycja konsolowa jest wymierzona w sporą grupę klientów rozczarowaną edycją na PC. Blizz chyba liczy na to, że ludzie zrażeni do AH i online kupią jeszcze raz prawie to samo na konsole i jestem zdania, że wcale się nie pomyli. Tak się dyma klientów.

Swoją drogą jestem pewien, że droprate na konsolach będzie sporo większy. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.04.2013 o 11:54, fenr1r napisał:

Tylko dotąd było to zjawisko niszowe


watpie aby ktokolwiek mogl ocenic skale tego zjawiska (handel itemami, zlotem, postaciami), a juz na pewno nie Ty ;) no chyba ze prowadziles jakies badania, statystyki itp

Dnia 07.04.2013 o 11:54, fenr1r napisał:

Jak czytamy w artykule, nawet główny
projektant jest zaskoczony sytuacją z AH i nie spodziewał się takiej aktywności.


zaskoczenie tym ze ludzie sa wygodni ? szczegolnie gdzie loot jest kompletnie losowy, a nie dostosowywany do klasy grajacego ? nie kupuje tego calego zaskoczenia.

Dnia 07.04.2013 o 11:54, fenr1r napisał:

Pojawia
się też wątpliwość, czy AH jest dodatkiem do gry, czy odwrotnie


dla mnie jako gracza nie ma watpliwosci.

Dnia 07.04.2013 o 11:54, fenr1r napisał:

i jaki wpływ AH miał
na mechanikę gry (głównie droprate).


tzn ? wielki spisek masonow, ktorzy zanizaja wysokie rolle zeby ludzie korzystali z GAH ? litosci :D

chyba jedynym sensownym rozwiazaniem byloby stworzenie osobnego servera bez zadnego AH, dla fanow barteru i przekopywania sie przez miliony watkow na forum w poszukiwaniu "okazji" :D

Dnia 07.04.2013 o 11:54, fenr1r napisał:

No i co z tego?


dla mnie roznica pomiedzy kupic cos (korzystam tylko a GAH) od gracza czy od tworcow jest oczywista.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.04.2013 o 10:46, Czaroxxx napisał:

Sorry ale załóżmy takiego God of wara, jak przechodzę grę na najtrudniejszym poziomie
nie oznacza to, że muszę grać 1000h żeby ukończyć grę. Wymaga więcej skilla a w Diablo

Nie widzę problemu: tak jak skiller GoW wyrobił sobie skilla i nie trwało to krótko, tak itemiarz z Diablo III zdobywa sprzęt i to też bynajmniej nie trwa krótko.

Dnia 07.04.2013 o 10:46, Czaroxxx napisał:

trzeba mieć mega szczęście, żeby wydrobić jakiś durny item który pociągnie cię do końca
gry to jest głupota.

Ja tu czytam co innego: ludzie piszą, ze na niebieskich dają radę.

BTW poziom trudności Inferno to "koniec" gry? A nie zabicie Diablo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować