Zaloguj się, aby obserwować  
adamello190

Fallout

1103 postów w tym temacie

Dnia 17.07.2007 o 10:35, KrzychW napisał:

W jaki sposób można otworzyć skrzynie znajdujące się w pomieszczeniach w Katedrze? Wielokrotne
próby z umiejętnością "otwieranie" , nic nie dają , a gdy próbuję użyć elektronicznego wytrycha
, również nic się nie dzieje , pomimo tego , że po kliknięciu na skrzynię pojawia się komumikat
: zamknięte , potrzebny klucz lub wytrych.Aha.Klucz Morfeusza również nie otwiera skrzyń.

weś na skrzynkę perawy (przytrzymaj) i wtedy wes ikonkę plecak następnie wskaż klucz no albo weś w ręce i użyj na skrzynce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.07.2007 o 10:47, Iroks1 napisał:

weś na skrzynkę perawy (przytrzymaj) i wtedy wes ikonkę plecak następnie wskaż klucz no albo
weś w ręce i użyj na skrzynce


Poradziłem sobie z tym problemem inwestując część niewykorzystanych punktów nauki w otwieranie zamków i w końcu sie udało.Przy poprzednim poziomie tej umiejętności próbowałem przynajmniej kilkanaście razy i nic , a wystarczyło 8 punktów więcej i łatwo poszło.Co prawda skrzynie mam otwarte , ale większość zawartosci i tak w nich pozostała.Broń mam dobrą i nie zamierzam jej zmieniać , a włóczyć wszystkiego do kupców równiez nie potrzebuję.Mam w plecaku 60.000 kapsli i na dodatek jestem po operacjach w Brotherhood of Steel , więc kasy mam wystarczającą ilość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>

no widzisz kilka % więcej i odrazu idzie tak od 60% już 90% zamków można otworzyć

ja tam z tym nie mam problemów moja postać zawsze sprzeda lód eskimosom przekona żołnieży aby do niego dołączyli i żaden zamek mi sie nie oprze :)

polecam taką postać naprawdę fajnie się tak gra niż kolesiem co wszystkich wrogów załatwia jednym strzałem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ja mam problem natury technicznej. Kiedy gram w Fallouta to nagle obraz staje się cały czarny a jak poruszam myszką to ta czerń się zmazuje. Wiem, wiem już było o tym pisane ale nic mi nie pomogło. Wyłączam program działające w tle(sidebar) i nic. Próbowałem włączać w trybach zgodności z inymmi systemami. Z 256 koloram i w rozdziałce 640x480 i nic. Czy ktoś mógłby mi jakoś pomóc? Mam GeForce 7600GT, direct 9.0c i najnowsze stery do karty graf.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.07.2007 o 12:46, Iroks1 napisał:

polecam taką postać naprawdę fajnie się tak gra niż kolesiem co wszystkich wrogów załatwia
jednym strzałem :)


Starałem sie zrobić postać maksymalnie wszechstronną i chyba mi wyszło , ponieważ z zadaniami wymagającymi różnych umiejętności , jakoś sobie poradziłem.Sporo wydałem na książki , dzięki którym znacznie podniosłem statystyki swojego bohatera.Poniewaz gram w Fallout po raz pierwszy , zawsze staram się mieć w zapasie przynajmniej 20 punktów nauki , więc w nagłej potrzebie mogę podnieść najbardziej potrzebne umiejętności i jak na razie , takie postepowanie zdaje egzamin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.07.2007 o 13:00, Benqiu napisał:

Witam. Ja mam problem natury technicznej. Kiedy gram w Fallouta to nagle obraz staje się cały
czarny a jak poruszam myszką to ta czerń się zmazuje. Wiem, wiem już było o tym pisane ale
nic mi nie pomogło. Wyłączam program działające w tle(sidebar) i nic. Próbowałem włączać w
trybach zgodności z inymmi systemami. Z 256 koloram i w rozdziałce 640x480 i nic. Czy ktoś
mógłby mi jakoś pomóc? Mam GeForce 7600GT, direct 9.0c i najnowsze stery do karty graf.

Poza sidebarem w tle działają jeszcze komunikatory i programy P2P - też do wyłączenia. Praktycznie cały syf, który leży w trayu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.07.2007 o 13:32, samson92 napisał:

Poza sidebarem w tle działają jeszcze komunikatory i programy P2P - też do wyłączenia. Praktycznie
cały syf, który leży w trayu.


Ha!!! Dzięki! Pomogło! Nareszcie sobie pogram w Fallouta jak należy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W lokacji Katedra , gdy stoimy w głównej sali w pobliżu dużych monitorów , widać , już poza budynkiem , psa o imieniu Sasza , wygladającego tak , jak Ochłap towarzyszący naszej postaci.W jaki sposób można do tego pieska się dostać? I czy w ogóle jest taka możliwość? Dość długo szukałem przejścia poza budynek i niestety , bez skutku.Jak teraz nie znajdę przejścia , to po wybuchu atomowym , raczej nikogo w tej lokacji nie spotkam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trochę się powtórzę , bo jakoś żadnego odzewu nie ma.
W lokacji Katedra , gdy stoimy w głównej sali w pobliżu dużych monitorów , widać , już poza budynkiem , psa o imieniu Sasza , wygladającego tak , jak Ochłap towarzyszący naszej postaci.W jaki sposób można do tego pieska się dostać? I czy w ogóle jest taka możliwość? Dość długo szukałem przejścia poza budynek i niestety , bez skutku.Jak teraz nie znajdę przejścia , to po wybuchu atomowym , raczej nikogo w tej lokacji nie spotkam.

I jeszcze mam jedno dodatkowe pytanie.Po zakończeniu oficjalnych misji , można dalej grać w Fallouta , czy też gra automatycznie się kończy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do tego psa nie można się dostać.

SPOILER!
Fallout kończy się po pokonaniu armi mistrza i zniszczenia bazy wojskowej [nadzorca wyrzuci cię z krypty(nawet próbowałem go zabić ,ale się nie da).
SPOILER!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.07.2007 o 10:37, KrzychW napisał:

...
I jeszcze mam jedno dodatkowe pytanie.Po zakończeniu oficjalnych misji , można dalej grać w
Fallouta , czy też gra automatycznie się kończy?


Oficjalnie nie da się kontynuować gry, ale jest kilka sposobów by to zrobić - nie pamiętam ich, ale z tego, co sobie przypominam, to czytałem o nich albo na 13 Schronie albo na Sierra Army Depot (powinny gdzieś tam jeszcze być).

Zgliszcz
Nadzorcy nie da się zabić samodzielnie, ale jeśli wybrało się przy tworzeniu postaci traita Bloody Mess (w wersji pl to będzie chyba Krwawa Jatka), to postać gracza sama pakuje temu niewdzięcznikowi kulkę w łeb :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Daruj sobie komentowanie ,,spojlerów". Gra ma swoje lata, była w kilku edycjach, większość ludzi ją przeszło.... Nie oczekuj, że po blisko 8 latach po premierze, gdy ktoś ma problem z końcówką gry, będziemy chuchać, dmuchać i autocenzurować się, żebyś broń Boże nie poznał zakończenia. W jakim świecie żyjesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.07.2007 o 16:06, hito_kun napisał:

Daruj sobie komentowanie ,,spojlerów". Gra ma swoje lata, była w kilku edycjach, większość
ludzi ją przeszło....


Wyobraź sobie , że ja w Fallout gram po raz pierwszy i wpadłem niechcacy na kilka spoilerów.A wystrczy w komentarzu ostrzec przed spoilerkiem i wszystko będzie ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Lol i myślisz, że w jakimkolwiek wątku o grze, ktoś będzie to szanował? Jeszcze w topicu o filmach można takie zabiegi zrozumieć, ale nie w przypadku gdzie ludzie pomagają przechodzić innym trudne fragmenty, w tym zazwyczaj te nieszczęsne końcówki. To nie nasza sprawa i wina, że nie przeszedłeś jeszcze gry. Przecież trzeba by umieścić to nieszczęsne ,,spojler" przed każdą wskazówką podpowiadającą jak przejść dany fragment (bo zdradza fabułę). Podobałby ci sie taki cyrk?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.07.2007 o 16:22, hito_kun napisał:

Lol i myślisz, że w jakimkolwiek wątku o grze, ktoś będzie to szanował? Jeszcze w topicu o
filmach można takie zabiegi zrozumieć, ale nie w przypadku gdzie ludzie pomagają przechodzić
innym trudne fragmenty, w tym zazwyczaj te nieszczęsne końcówki. To nie nasza sprawa i wina,
że nie przeszedłeś jeszcze gry. Przecież trzeba by umieścić to nieszczęsne ,,spojler" przed
każdą wskazówką podpowiadającą jak przejść dany fragment (bo zdradza fabułę). Podobałby ci
sie taki cyrk?

znalazl kotos tego wieloryba z kapslami ????
ja znalazlem juz nigdy nie potrzebowalem kapsli :PPP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.07.2007 o 16:22, hito_kun napisał:

Przecież trzeba by umieścić to nieszczęsne ,,spojler" przed
każdą wskazówką podpowiadającą jak przejść dany fragment (bo zdradza fabułę). Podobałby ci
sie taki cyrk?


spojlery!
"na dodatek jestem po operacjach w Brotherhood of Steel , więc kasy mam wystarczającą ilość." lub "weś na skrzynkę perawy (przytrzymaj) i wtedy wes ikonkę plecak następnie wskaż klucz no albo weś w ręce i użyj na skrzynce" nie równa się "Fallout kończy się po pokonaniu armi mistrza i zniszczenia bazy wojskowej [nadzorca wyrzuci cię z krypty(nawet próbowałem go zabić ,ale się nie da)."

Mam nadzieję, że widzisz subtelną różnicę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.07.2007 o 16:51, samson92 napisał:

Mam nadzieję, że widzisz subtelną różnicę?


Cieszę się, że wierzysz w moje siły...:/ I cóż takiego strasznego stało się, iż wyjawiono (po raz n-ty) w tym wątku, jak się kończy Fallout? Jeżeli ja chcę przejść jakąś grę bez wcześniejszego poznania fabuły, to absolutnie nie korzystam z solucji, ani nie zaglądam na fora. Albo przechodzisz sam, albo przechodzisz z czyjąś pomocą, ale wtedy licz się z ryzykiem, że poznasz fabułę. Nie róbcie cyrku. A jeżeli mam ochotę z kimś porozmawiać o różnych aspektach zakończenia, to ja i moi rozmówcy mamy ,,spoilerować" bo tak WAM będzie wygodniej? To WY wchodzicie do topicu o grze, to WY czytacie posty innych użytkowników i to DO SIEBIE możecie mieć pretensje, że poznaliście jakiś element fabuły. A nie, żalicie się, że ktoś wam wyjawił zakończenie i jeszcze wymagacie od wszystkich, którzy grę ukończyli, żeby się bawili w jakieś spoilery, bo wasza przyjemność płynąca z rozgrywki i odkrywania fabuły powinna być dla nas priorytetem. Yeah, sure XD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.07.2007 o 17:15, hito_kun napisał:

Ciach! : wywód :P

Cóż, tak to już jest jak wszystko tłoczy się w jednym wątku. Jeśli ktoś przechodzi grę pierwszy raz i zatnie się w jakimś momencie, to nie może wejść na forum i się spytać? Ja tutaj zrobiłem ogólne ''upomnienie'', ponieważ ktoś w odpowiedzi na czyjeś pytanie sobie dopisał "Fallout kończy się po pokonaniu armi mistrza i zniszczenia bazy wojskowej [nadzorca wyrzuci cię z krypty(nawet próbowałem go zabić ,ale się nie da).". No bez przesady? Spojlery są gajowe i powinno się ich unikać. :P Tyle. I nie żal się, że komuś to się nie podoba. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.07.2007 o 17:44, samson92 napisał:

Spojlery są gajowe i powinno się ich
unikać. :P


Za moich czasów był taki obyczaj, że spoiler [czyli podpowiedź dotyczącą jakiegoś ważnego elementu gry] wyraźnie się oznaczało [np. wykrzyknikami, napisem "spoiler" pogrubioną czcionką etc.] - wiem, wiem, jestem swego rodzaju dinozaurem ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować