Zaloguj się, aby obserwować  
adamello190

Fallout

1103 postów w tym temacie

Dnia 07.02.2009 o 22:06, Kalejdoskop86 napisał:

Eee tam, mnie Vista pasi, dla mnie to najlepszy system, jaki wyszedł. Źle jest, jak niektórzy
dziwacy gnoją Vistę, bo im się tnie albo gry nie działają, gdyż mają słaby PC... Windows
Vista to przyszłość według mnie. ;)


Wg mnie to Vista będzie dopiero dobra w przyszłości, kiedy już będzie win7 albo i jeszcze większy. Windowsy to jeden z czynnikow napędzjących upgrade sprzętu. Teraz trendy jest Vista to każdy, przynajmniej na zachodzie, chce ja mieć. U nas jest raczej pakowana na siłe. Niestety tutaj większość rodaków ma za słabe sprzęty i nikt ie wymieni kompa dla systemu, a prędzej dla gier. Gdzieś w CDA bodajże napisali, że Vista wypada o 20% słabiej w grach od XP i ma większe wymagania. Póki co niechce tego mieć i nie potrzebuje - dokładeni to samo mówiłem jak wyszedł XP, a ja miałem 98. Teraz nie wyobrażam sobie życia bez mojego dziubaska XP ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Heh, zainstaluj Virtual PC i na niego wrzuć XP (albo 98) a pod nim - zainstaluj Fallouta. Problem powinien zniknąć :), dodatkowo będziesz mógł grać w okienku. W razie czego polecam blog http://blogs.msdn.com/Virtual_PC_Guy/, zwłaszcza sekcję "Gaming under Virtual PC".
A na problemy z płynnością - może pomoże odpalanie gry na jednym rdzeniu? Niestety, nie wiem, jak to pod Vistą wygląda - pod XP wystarczało uruchomić grę w trybie zgodności z Windows 98 lub w Menedżerze Zadań ustawić we właściwościach procesu gry koligację (czy jakoś tak).

PS Quake 2 można odpalić nawet w 1600x1200, trzeba tylko w opcjach graficznych pogrzebać, bo gra domyślnie uruchamia się w 320x200 w 256 kolorach i trybie software :)/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tyle że vista na całym świecie ma niską popularność.... podejrzewam że czeka ją los windowsa ME (był między 98 oraz xp) ponieważ seven już w wersji beta zbiera świetne opinie..... (a co dopiero jak go "dpicują" i wydadzą wersję końcową)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.02.2009 o 21:36, sig. napisał:

Tyle że vista na całym świecie ma niską popularność.... podejrzewam że czeka ją los windowsa
ME (był między 98 oraz xp) ponieważ seven już w wersji beta zbiera świetne opinie.....
(a co dopiero jak go "dpicują" i wydadzą wersję końcową)


A no moze i tak być. Mój kuzyn miał kiedys tego ME. Miałą być rewelacja i wogóle a okazało się shitem jakich mało. Nie mógł komputera wyłaczyć przez start. Niewiem czemu tak było, ale po dłuższej pracy musiał komputer resetem wyłączyć, włączyć i dopiero mógł windows zamknać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.02.2009 o 20:43, Kalejdoskop86 napisał:

/.../
Mam to gdzieś... jak ktoś ma pirackie wersje gier czy system i mu się tnie oraz ma słaby
sprzęt to później narzeka... Vista jest wspaniała jak dla mnie.

Heh, czyli jak komuś się tną gry na Viście to ma piraty albo słaby sprzęt, tak? :) To są właśnie argumenty wielbicieli Visty. Tylko te same gry (niekoniecznie piraty :) na tym samym kompie chodzą słabiej niż na XP, bo VISTA MA WYŻSZE WYMAGANIA, to jest coś, co nazywamy "faktem". Tobie najwyraźniej podoba się to, co Vista oferuje w zamian za pożeranie mocy komputera, czyli... ładniejszy wygląd. To wszystko, przynajmniej jak dla mnie, co jest warte wspomnienia w tym systemie.
Dodajmy, że wiele starszych gier sprawia problemy i stabilność Visty jest gorsza niż XP. Mogę długo narzekać na ten system, a miałem go zaledwie 2 miesiące. Ostatecznie czarę goryczy przelał Kotor 2 (oryginał :)) , który z Vistą w ogóle nie chciał współpracować. Oczywiście w końcu bym go uruchomił, ale ile razy można przechodzić przez te same upierdliwe problemy...
O, teraz sobie przypomniałem, to temat o Falloucie :) No to dodam, że miałem problemy z działaniem którejś części na Viście. Nie był to pirat i nie mam kompa za słabego na żadnego Fallouta :)
Dziękuję, zostaję przy XP dopóki nie wyjdą przynajmniej 2 SP do Windowsa 7 :) Pamięta ktoś koszmarek zwany windowsem me? Vista to coś w tym rodzaju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.02.2009 o 07:20, Telomo napisał:

Co do visty: jestem niestety na nią skazany :( to jest piekło...

Z czystej ciekawości, co cię powstrzymuje przed wywaleniem jej z kompa i zainstalowaniem np. WinXP ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.02.2009 o 08:47, Hubi Koshi napisał:

> Co do visty: jestem niestety na nią skazany :( to jest piekło...
Z czystej ciekawości, co cię powstrzymuje przed wywaleniem jej z kompa i zainstalowaniem
np. WinXP ??


a to, ze moj starowniki do karty graficznej do mojego laptopa sa tylko pod viste... taki haczyk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.02.2009 o 11:46, Telomo napisał:

a to, ze moj starowniki do karty graficznej do mojego laptopa sa tylko pod viste... taki
haczyk.

A to nie możesz sobie normalnych skądś ściągnąć ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.02.2009 o 11:48, Hubi Koshi napisał:

> a to, ze moj starowniki do karty graficznej do mojego laptopa sa tylko pod viste...
taki
> haczyk.
A to nie możesz sobie normalnych skądś ściągnąć ??


nie nie mogę, nie nie ma, moja karta graficzna jest jedyna w swoim rodzaju, a cały laptop to kupa złomu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.02.2009 o 20:09, Kalejdoskop86 napisał:

Gdzie jest ten wredny hydroprocesor?! :/


o ile dobrze pamiętam to w nekropolis w mieście ghouli.

łatwo jest go znaleźć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.02.2009 o 20:13, Telomo napisał:

o ile dobrze pamiętam to w nekropolis w mieście ghouli.

łatwo jest go znaleźć...

A gdzie jest Nekropolis i jak się dowiedzieć, że tam jest? I czy lina jest potrzebna, aby zejść na dół V15?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.02.2009 o 20:14, Kalejdoskop86 napisał:

> o ile dobrze pamiętam to w nekropolis w mieście ghouli.
>
> łatwo jest go znaleźć...
A gdzie jest Nekropolis i jak się dowiedzieć, że tam jest? I czy lina jest potrzebna,
aby zejść na dół V15?



Do V 15 z tego co pamiętam była potrzebna lina.

Przechodź fabułę do przodu do dojdziesz wkońcu do Nekropolis.

Wątek główny powinien Cię tam chyba zaprowadzić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.02.2009 o 20:16, mateuszencja napisał:

Do V 15 z tego co pamiętam była potrzebna lina.

No, to tam się udam... ;P

Dnia 09.02.2009 o 20:16, mateuszencja napisał:

Przechodź fabułę do przodu do dojdziesz wkońcu do Nekropolis.

Mam tylko nadzieję, że limitu dni nie przekroczę...

Dnia 09.02.2009 o 20:16, mateuszencja napisał:

Wątek główny powinien Cię tam chyba zaprowadzić

Heh, ok. :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do Vault 15 chyba dwie trzeba mieć, albo tam jedna jest w środku. Ponadto: jak zejdziesz na sam dół, podejdź do zawalonej części drzwi. Dostaniesz komunikat i exp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Dnia 09.02.2009 o 20:17, Kalejdoskop86 napisał:

Mam tylko nadzieję, że limitu dni nie przekroczę...



Spokojnie, tylko Ci się wydaje :)

A jak nie starczać będzie to idź do Hub i do kupców wody (Potem skumasz o co chodzi)

U nich zapłacisz 1000 kapsli (Potem to nie dużo) i dostaniesz doświadczenie i dodatkowe 100 dni na uratowanie mieszkańców Vault 13

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja w falloucie nie wiedziałem już co robić z kasą :D Tak się zaczyna po tym forcie z fosą z kwasu, gdzie obok jest pełno szponków śmierci :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować