Zaloguj się, aby obserwować  
adamello190

Fallout

1103 postów w tym temacie

http://mikesrpgcenter.com/fallout/maps/necropolis.html

Nr. 34

Ja za to mam innego rodzaju pytanie.

Spoiler

Aktualnie rozmawiam z supermutantem Harrym. Wmówiłem mu, ze nie jestem normalniakiem, a on wspomina o niejakim Porze. Wiem, że mogę poprosić go, aby mnie do owego Pora zabrał i wtenczas przenoszę sie do czegoś przypominającego Kryptę. Moje pytanie:

Co się bardziej opłaca-wyrżnięcie supermutantów na miejscu i kontynuowanie rozgrywki, czy pozwolenie odprowadzić się do Pora?

Będę miał jeszcze szansę kiedyś tam zajrzeć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.08.2009 o 21:17, igor8472 napisał:

Najodpowiedniej wyrżnąć teraz mutków w Nekropolis, do Military Base i tak jeszcze później
trafisz, to jedno z 2 finałowych zadań.


W porządku, dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

czy jest gdzieśdo ściągnięcai fallouty 1 PL za darmo i lealnie? Swoją płytkę pożyczy lem koledze, a że to ćpunto już ją sprzedałpewnie za narkotyki :( gre mam z clicka, zarówno 1 jak i 2. 2 to jednak nie to samo co jdeynka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czytam sobie poradniki tworzenia postaci i widzę, że popełniłem sporo błędów... Atrybuty już zwiększyłem u lekarza, ale nie wiem co począć z umiejętnościami. Wyczytałem, że nie ma sensu brać Ręcznej Broni Palnej na główną, bo później i tak korzysta się tylko z ciężkiej i energetycznej. Cóż, ja oczywiście ją wziąłem na główną, mam bodaj 105%, a Ciężką na jakieś 45, Energetyczną ze 40. I w związku z tym mam pytanie - nadrabiać błąd i walić teraz wszystko w Ciężką i Energetyczną, czy inwestować dalej w Ręczną? Już widzę różnice, jak się uda przywalić z energetycznej bądź np. takiego Gatlinga [ale toto pożera amunicję...] i nie wiem, na co się zdecydować. ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zmień profil na energetyki i big gunsy, w palną opłaca się inwestować w Fallu 2 bo później znajdziesz karabin gausa i snajperkę ale w Fallu 1 nie warto, tu najlepsze narzędzie zagłady to Turbo Plasma Rifle zmodowana przez mechanika w Boneyard.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki. Choć okazało się, że broń energetyczną mam na zaledwie 27%... Ale cóż, ze dwa levele i się podbije do jakichś 60, więc nie będzie tak źle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Da się to jakoś skorygować - na 12 poziomie pojawiają się perki pozwalające zwiększyć cechy główne (siła, inteligencja, ...) o 1, w pewnym momencie można też wziąć perka dającego czwartą umiejętność główną (nie pamiętam, jakie ma wymagania) a nietrafionego "optional trait" można zamienić na innego za pomocą perka Mutacja.
Broni ciężkich w F1 nie opłaca się rozwijać - jest ich niewiele, a ich wady skutecznie niwelują potencjalne zalety (bazookę trzeba przeładowywać po każdym strzale, miotacz ognia ma marny zasięg, minigun pożera ammo w przerażającym tempie, dodatkowo amunicja do broni ciężkich jest, hm, ciężka :)).
Oprócz Turbo Plazmy fajny jest też Alien Blaster (niestety, ma niewielki zasięg, ale za to ma zaje... powera i zabiera mało punktów akcji na strzał).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To się zobaczy, 12 lvl już niedługo.
Co do broni, latam teraz z Winchesterem jakimś tam, niezły jest, i na specjalne okazję taszczę miniguna na ogniwa termojądrowe.
Ale mam pewien problem. Jestem w Bazie wojskowej, znalazłem chyba główny komp [na tym samym poziomie co Porucznik, w pomieszczeniu z Dziećmi Katedry], ale jedyne co mogę zrobić po jego włączeniu to... wyłączenie. -.- Jak próbuję pogadać z którymś z Dzieci to... wybuchają. Taśmę już wczytałem [może przez nią wybuchają?] do pip-boya, ale dalej nic. A winda, którą jak myślę dojechałbym wyżej nie działa... Co mam robić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może masz ''science'' i inteligencje za słabe.

Spoiler

Możesz wysadzić kompa dynamitem i zrobić tym samym jeden z 2 finałowych questów ale o wiele ciekawiej dostać się do niego i trochę se poczytać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Naukę mam na 51% a Inteligencję na 1, ale to przez Psycho jak mi się zdaje. Zresztą mam trochę dragów, coś na pewno Int. podbija [Mentantsy? czy jak to się zwie...].

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.08.2009 o 13:43, JayL napisał:

Naukę mam na 51% a Inteligencję na 1, ale to przez Psycho jak mi się zdaje. Zresztą mam
trochę dragów, coś na pewno Int. podbija [Mentantsy? czy jak to się zwie...].


Tak , to to.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.08.2009 o 11:15, igor8472 napisał:

Zmień profil na energetyki i big gunsy,


Po co? Jaki jest sens pakowania w dwie konkurujące umiejętności? Albo energetyczne albo big guns, ale nie obie naraz. W F1 najlepiej w energetyczne ze względu na plazmę, w F2 jest już bozar.

w palną opłaca się inwestować w Fallu 2 bo później

Dnia 24.08.2009 o 11:15, igor8472 napisał:

znajdziesz karabin gausa i snajperkę ale w Fallu 1 nie warto, tu najlepsze narzęd> zie
zagłady to Turbo Plasma Rifle zmodowana przez mechanika w Boneyard.


Nie do końca. Po pierwsze trzeba jakoś przeżyć do zdobycia broni energetycznej. A i pod koniec gry przydaje się do posługiwania snajperką, która ma największy zasięg i często po strzale w oko zabija od razu. Ostatniego bossa można dzięki niej pokonać w ogóle się nie zbliżając, z odległości w której jego działka nawet nas nie drasną i nie wpadniemy w żadną z pułapek w tunelu. Fakt, wymaga to większej ilości strzałów, ale martwić musimy się tylko o paru mutantów, zamiast iść na wymianę ognia z kolesiem uzbrojonym w gatlingi mając 1 percepcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.08.2009 o 15:13, tykus napisał:

Zastanawiam się, czy nie spróbować tego, tylko że boję się dominacji rosyjskiej :D


Did you say something? :D http://www.nma-fallout.com/forum/album_page.php?pic_id=1913
Mam cholerną nadzieję, że to wypali. Ruscy naprawdę dobrze czują klimat Fallouta (może to przez Czarnobyl?).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.08.2009 o 16:11, McFlash napisał:

Ruscy naprawdę dobrze czują klimat Fallouta (może to przez Czarnobyl?).

Oni tak dobrze się wczuwają bo mają tak na co dzień :P A tak na serio to oni od dawna się tak wczuwają. Wystarczy wziąć jakieś radzieckie s-f i tam pełno jest post apokaliptycznych klimatów :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować