Zaloguj się, aby obserwować  
adamello190

Fallout

1103 postów w tym temacie

Dnia 19.04.2014 o 12:07, In_The_End napisał:

Moje 3 lub 4 podejście do Fallouta, chyba będzie udane :)


Generalnie jeśli odpowiem na Twoje pytania to popsuję przyjemność grania w tę grę.

wersja 1 bez psucia przyjemności

Przy pomocy perków nie ma takiej możliwości.
Każdą postacią czyli Max-em

Spoiler

silny i głupi

, Albertem
Spoiler

charyzmatyczny prawnik,

Natalia
Spoiler

- złodziejka.

da się ukończyć grę bez zmiany ich charakterystyk początkowych.

Raczej nie, jeśli idzie o walkę to i tak będziesz musiał przy większej ilości wrogów obmyślić taktykę, metoda na Rambo ma zazwyczaj opłakane skutki.

Masz drużynę ? dozbrajaj ją w jak najlepsze pukawki.
Dużo zależy od współczynnika handlu jeśli niski zdobywaj broń na wrogu jeśli wysoki to kupuj.

Broń Ciężka potrafi namieszać strzał z bazooki w chmarę wrogów razi iluś naraz wady ciężka amunicja i można oddać jeden strzał na turę.

Broń energetyczna przy maksymalnej zwinności AG plus kilka perków i zanim wrogowie do Ciebie dojdą rozwalisz ich z dystansu.
A jak już znajdziesz alien blaster to dla wrogów jest w zasadzie po zawodach warunek wychylasz się za rogu budynku strzelasz i chowasz.

Wersja 2 z psuciem przyjemności
OSTRZEGAM przeczytanie poniższych porad znacząco ułatwi grę ale ujawni spoilery i popsuje przyjemność z samego odkrywania niuansów gry.

CZYTASZ NA WŁASNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ

Spoiler

+ 2 do LUCK?

A teraz coś do ciekawych qestów w F1 -jak zwiększyć szczęście o 2 w Audytum. Otóż w Audytum poniżej gościa, który ulepszy nam karabin plazmowy,jest namiot, a w nim gostek w czerwonym ubraniu - Chuck.Gdy pierwszy raz do niego zagadamy - NIE PROSIMY GO O ŻADNĄ PORADĘ.Gdy zagadamy do niego 2 raz zobaczymy następujące dialogi:
tylko przestaję, aby powiedzieć "cześć"
potrzebuję drobnej porady
czy mogę zapytać, czym się zajmujesz

Klikamy 2 odpowiedz, kontynuujemy rozmowę do końca następnie znowu rozmawiamy z nim-pokazują się te same dialogi,2 odpowiedz itd. Czynność tą powtarzamy jeszcze raz wtedy szczęście rośnie nam o 1. Gdy znowu do niego zagadamy zobaczymy tylko 1 i 3 odpowiedz - klękamy na 3, prosimy o drobną poradę kontynuujemy rozmowę, gdy ją zakończymy szczęście wzrośnie nam znowu o 1.

Bractwo stali

Na poziomie drugim znajdziesz medyka. Dzięki niemu możesz podnieść swoje główne atrybuty: siłę, percepcję, wytrzymałość, inteligencję i zręczność. Musisz być jednak gotowy na wydanie 20 000 kapsli i przeznaczenie na zabiegi kilkunastu tygodni, ale opłaca się.

Czy rozwijać umiejętności ponad 100% (a może to błąd gry, który to umożliwia? )
Czy warto kupować bronie, czy lepiej poczekać, aż sam je znajdę?


Przy tworzeniu postaci Luck:8 i wysoki lockpick jak najszybciej podnieś sztukę przetrwania do 100%.
Kiedy będziesz szedł do Glow - Blask
natkniesz się na

CEASHED SAUCER - ROZBITY SPODEK

Jak się okazało koło latającego talerza znajdowały się także dwa ciała obcych, a właściwie ich szkielety. Jeden z nich miał przy sobię "Alien blaster", jest to całkiem mocna broń, będziesz musiał nad nią popracować, później..

BOB''S CAR MART - AUTO KOMIS BOBA

Jeżeli pokusimy się o włamanie na zaplecze auto komisu, to znajdziemy tam Red Raider BB Gun LE (Limited Edition), który umieszczony jest w prawym rogu budynku, w jednej z powywracanych skrzynek. O ile plądrowanie dobytku Boba się nam nie znudziło, to możemy jeszcze spróbować otworzyć metalową skrzynie w której znajdziemy gorszą wersję poprzedniej broni oraz 100 kulek śrutu do strzelby. W przypadku gdy będziemy czuli niedosyt, możemy zabić Bob''a, ma on przy sobie 61 kapsli, jednak egzekucja może spowodować mały spadek naszej karmy.

Znajdziemy tam:
Red Ryder BB Gun (Czerwony Kapturek)
Obrażenia: 1-3

oraz
Red Ryder LE BB Gun (Czerwony Kapturek LE)
Obrażenia: 25-25

Mam rozwiniętą umiejętność " small guns" na ponad 100% i chyba najkorzystniej byłby pakowanie w duże pukawki, tak? :)
Czy warto kupować bronie, czy lepiej poczekać, aż sam je znajdę?

Jeśli w krótkim czasie wybierzesz się do Glow i zajdziesz po drodze Alien blaster to pakowanie w small guns nie ma sensu.

Jeśli masz drużynę jak tylko będziesz mógł pozwolić sobie na to finansowo kupuj im jak najlepsze zabawki.

ps: http://fallout.wikia.com/wiki/Red_Ryder_LE_BB_gun wydaje mi się, ze ją znalazłem ze 3 razy, ale zadawała ze 1-3 dmg, lol. Miała taki sam "avatar" w tle.

Odpowiedź udzielona parę akapitów wyżej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam nowy problem.
Nie mogę zabić samicy potworów, moje bronie zadają jej tylko kilka dmg... Nie rozumiem tego. Jej koledzy z góry dostawali normalny dmg, coś robię nie tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.04.2014 o 23:08, In_The_End napisał:

Mam nowy problem.
Nie mogę zabić samicy potworów, moje bronie zadają jej tylko kilka dmg... Nie rozumiem
tego. Jej koledzy z góry dostawali normalny dmg, coś robię nie tak?


Musi to być błąd gry.

1) Wczytaj ponownie stan gry

2) Użyj broni ciężkiej - Bazooki

3) Użyj karabinu snajperskiego - celuj w oczy

4) Zbierz drużynę nec Hercules contra plures

5) Użyj grantów plazmowych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.04.2014 o 07:56, kerkas napisał:

1) Wczytaj ponownie stan gry

Nic nie daje :(

Dnia 20.04.2014 o 07:56, kerkas napisał:

2) Użyj broni ciężkiej - Bazooki

Mam już rakiety, spróbuje później

Dnia 20.04.2014 o 07:56, kerkas napisał:

3) Użyj karabinu snajperskiego - celuj w oczy

Nic nie daje.

Dnia 20.04.2014 o 07:56, kerkas napisał:

4) Zbierz drużynę nec Hercules contra plures

Że co? Mój Ian pomimo super giwer w plecaku używa beznadziejnej broni z samego początku gry :/ Co robić?

Dnia 20.04.2014 o 07:56, kerkas napisał:

5) Użyj grantów plazmowych

Musze kupić.

Jestem w tej bazie mutantów, byłem nawet w środku, ale jest mnóstwo laserowych drzwi, które prawie mnie zabijają... chyba mam teraz wrócić do bazy BS i dostarczyć im dowody, tak?

Czy da się bezpiecznie przejść przez to terytorium bez wpadania na mutanty na pustyni? Nie ma jak ich pokonać, zawsze ginie Ian(mój muł tragarz). Co robić :/ ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.04.2014 o 15:59, In_The_End napisał:

> 4) Zbierz drużynę nec Hercules contra plures
Że co? Mój Ian pomimo super giwer w plecaku używa beznadziejnej broni z samego początku
gry :/ Co robić?


Znów muszę popsuć przyjemność z gry :(

NPC nie mogą używać lepszych zbroi niż te które mają kiedy ich zwerbujesz także nie ma sensu brać ich do Katedry, Blasku, Necropolis, Military Base.
Dawaj im jak najwięcej superstimpaków i stimpaków w tej kolejności.


Przed każdą walką zapisuj stan gry koniecznie.


Ian kiedy go zwerbujesz ukradnij mu nóż i podłóż pistolet.
Ian z uporem maniaka mając do wyboru broń palną wybiera broń białą (ukradnij mu z ekwipunku całą broń białą i daj broń palną) , jak już wybierze broń palną to oczywiście najgorszą zostaw tylko jedną sztukę broni palnej tej której ma używać.
Najlepszy pistolet dla Iana to:
.223 Pistol (pistolet 5,56 mm)
Min. siła: 5
Zasięg: 30
Obrażenia: 20-30
Magazynek: 5 .233 FMJ
Punkty ruchu: 5P, 6C
Waga: 7

Jedyny egzemplarz tego pistoletu można zdobyć w HUB po wykonaniu zadania dla farmera stoi obok wanny.
UWAGA Potrzebne wsparcie minimum Ian i Tycho, dobry pancerz, stimpaki, najlepsza broń.

Dogmeat (w polskiej wersji Ochłap)
Ginie wkrótce potem jak go zwerbujesz także, szkoda słów.

Tycho
To samo co Ian ukradnij wszytko zostaw tylko jedną sztukę broni palnej do wyboru:
Combat Shotgun (strzelba bojowa)
Min. siła: 5
Zasięg: 22
Obrażenia: 15-25
Magazynek: 12 12 ga. Shotgun Shells
Punkty akcji: P: 5 S: 6
Waga: 11

albo
Red Ryder LE BB Gun (Czerwony Kapturek LE)
Min. siła: 3
Zasięg: 32
Obrażenia: 25-25
Magazynek: 100 BB''s
Punkty akcji: P: 3
Waga: 15

Katja
To samo co Ian i Tycho.
14mm Pistol (pistolet 14 mm)
albo
10mm SMG (pistolet maszynowy 10 mm)

Dnia 20.04.2014 o 15:59, In_The_End napisał:

> 5) Użyj grantów plazmowych
Musze kupić.

Jestem w tej bazie mutantów, byłem nawet w środku, ale jest mnóstwo laserowych drzwi,
które prawie mnie zabijają... chyba mam teraz wrócić do bazy BS i dostarczyć im dowody,
tak?


Tak, przy okazji możesz się upomnieć o Pancerz Wspomagany o ile

Spoiler

uratowałeś członka Bractwa Stali w HUB-ie.


Są jeszcze dwa inne sposoby zdobycia PW w Bractwie.

Dnia 20.04.2014 o 15:59, In_The_End napisał:

Czy da się bezpiecznie przejść przez to terytorium bez wpadania na mutanty na pustyni?
Nie ma jak ich pokonać, zawsze ginie Ian(mój muł tragarz). Co robić :/ ?


Z tego co pamiętam to wyskoki współczynnik sztuki przetrwania oraz wysokie szczęście zmniejszały częstotliwość spotkań.
Najlepsza rada to robić save co "parę kroków".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak apropo towarzyszy.

Nie mogą na zwykłej wersji gry, ale już z modem, towarzysze zyskują poziomy, mogą używać lepszych broni oraz mogą zostać ubrani w lepsze zbroje (a przy okazji będzie widać, że są w takiej zbroi. Pamiętam, jak pod koniec gry miałem drużynę w pancerzach wspomaganych [ze dwa znalazłem] :) ).

Nie jestem tylko pewien, czy mod przypadkiem nie zmusza do gry od początku. Zwie się to Fallout NPC Mod i jest gdzieś tego polska wersja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.04.2014 o 20:05, kerkas napisał:

Znów muszę popsuć przyjemność z gry :(

Nie popsułeś właśnie ją skończyłem :)
Coś mi się ubzdurało i nie brałem nikogo więcej do mojego teamu bo myślałem, że mogę mieć tylko jednego towarzysza.
Sztuczki z zabraniem broni przydałyby mi się wcześniej, może w F2 działają tak samo, pewnie za jakiś czas zagram. Ian padł w bazie wojskowej, ale nie był już potrzebny. Wyrzutnie rakiet, miniguna plazmowego, karabin plazmowy i amunicja do tych broni miałem przy sobie. Do końca używałem tych broni i siekłem.

W końcu olałem zadanie z zabiciem matki potworów, jak bug to bug. Nie ostałem też nagrody za zniszczenie bazy wojskowej(pancerza bractwa), kolejny mocny błąd :/

Trochę zmylił mnie ten system rozwoju małych broni i big guns i lassry/plazma. Tak jak w innych rpg sądziłem, że jak wyrobie mistrzostwo w jednym typie to do końca gry będę korzystał właśnie z takiego rodzaju broni, a tu nie. Moje MEGA przeinwestowanie w małe bronie okazało się nic nie warte bo potem są bezwartościowe i przyniosły mitylko straty. Następnym razem przy F2 będę o tym pamiętał :)

Dopiero przy 3 perku odkryłem, że jest ich więcej niż się wyświetla bo nacinałem strzałkę w dół...

Moim zdaniem cała ekonomika gry jest zrobiona perfekcyjnie. Towaru nie brakuje, pieniędzy owszem.Nie było sztucznych, cholernie drogich rzeczy odblokowujących się pod koniec gry. Mogłem spokojnie przeć i nawalać i nie przejmować się zbieraniem itemów na handel.

Najbardziej brakowało mi choć minimalnego dziennika bo te suche frazesy nie mówiły nic, a jak po kilku dniach odpalałem to już nie pamiętałem o co tak naprawdę chodzi... Wkurzało też mnie konieczność przejście niekiedy 3 lokacji by wydostać się na mapę świata.

Gra naprawdę wara zagrania w nią pomimo swych lat. Choć raz każdy powinien w nią zagrać. Ja mogę już odhaczyć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.04.2014 o 23:23, Heartbreaker napisał:

Tak apropo towarzyszy.

Nie mogą na zwykłej wersji gry, ale już z modem,


To jednakowoż "podrasowanie" łatwości gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.04.2014 o 23:24, In_The_End napisał:

> Znów muszę popsuć przyjemność z gry :(
Nie popsułeś właśnie ją skończyłem :)
Coś mi się ubzdurało i nie brałem nikogo więcej do mojego teamu bo myślałem, że mogę
mieć tylko jednego towarzysza.


Dopiero w Falloucie 2 charyzma ma wpływ na ilość towarzyszy broni ch:2 - jeden NPC, ch: 4 dwóch towarzyszy itd. itp. plus magnetyczna osobowość czyli maksymalnie można mieć 6 NPC.
NPC w F2 mogą używać lepszych pancerzy nawet PW i lepszych broni.

Dnia 20.04.2014 o 23:24, In_The_End napisał:

Sztuczki z zabraniem broni przydałyby mi się wcześniej, może w F2 działają tak samo,


W F2 można na szczęście się wymieniać ekwipunkiem.

Dnia 20.04.2014 o 23:24, In_The_End napisał:

W końcu olałem zadanie z zabiciem matki potworów, jak bug to bug. Nie ostałem też nagrody
za zniszczenie bazy wojskowej(pancerza bractwa), kolejny mocny błąd :/


E to nie tak z tym PW ale skończyłeś grę więc o.k.

Dnia 20.04.2014 o 23:24, In_The_End napisał:

Następnym razem przy F2 będę o tym pamiętał :)


Otóż w F2 można przejść grę ładując tylko w small guns ale oczywiście jest to nieopłacalne ponieważ są bronie energetyczne i ciężkie które po prostu wymiatają.

Dnia 20.04.2014 o 23:24, In_The_End napisał:

Gra naprawdę wara zagrania w nią pomimo swych lat. Choć raz każdy powinien w nią zagrać.
Ja mogę już odhaczyć :)


Do zobaczenia przy falloucie 2 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.04.2014 o 23:24, In_The_End napisał:

Nie popsułeś właśnie ją skończyłem :)


To teraz szybciutko "dwójeczka"? :)

Dnia 20.04.2014 o 23:24, In_The_End napisał:

Nie ostałem też nagrody
za zniszczenie bazy wojskowej(pancerza bractwa), kolejny mocny błąd :/


W jedynkę grałem lata temu, ale z tego co kojarzę to pancerza się nie dostawało "do łapy". Trzeba było gdzieś tam zejść i albo z jakimś kwatermistrzem pogadać albo pogrzebać przy którejś z ławeczek z częściami. Ale mówię, moją wiedzę można tu określić wyłącznie jako "spleśniałą".
EDIT: Tak w ogóle to pancerz się chyba za eksplorację Blasku zdobywało, nie?

Dnia 20.04.2014 o 23:24, In_The_End napisał:

Moje MEGA przeinwestowanie w małe
bronie okazało się nic nie warte bo potem są bezwartościowe i przyniosły mitylko straty.
Następnym razem przy F2 będę o tym pamiętał :)


W F2 jest sporo doskonałej broni korzystającej ze "small guns". Jako, że ta kategoria obejmuje też strzelby i karabiny, to nawet przy końcu gry można skutecznie wymachiwać snajperką, bronią Gaussa i Panzor Jackhammerem. Big guns się - po mojemu - niezbyt opłaca; najwyżej w energetyczną możesz zainwestować.
Plus F2 przejść się go da bez jednego wystrzału. I jest to łatwiejsze niż w jedynce.

Dnia 20.04.2014 o 23:24, In_The_End napisał:

Gra naprawdę wara zagrania w nią pomimo swych lat. Choć raz każdy powinien w nią zagrać.
Ja mogę już odhaczyć :)


No ba!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dostawało się ulepszoną wersję najdroższego armoru, który można było kupić od kupców(nie pamiętam nazwy). Nie mogłem zdobyć lepszego z powodów o jakich pisałem.
Bazuka na supermutanty nie okazała się tak skuteczna jak minigun plazmowy. Przy 5 wrogach stojących obok siebie, a nawet 3 bazuka wymiata. Nie dałbym radę przejść bez niej gry.

Nie mam 2 i F2:BS, teraz za kilka złotych pewnie kupie. Nie ma o dziwo na steam ;/ A może jest już za darmo?
Mam ochotę na Wasteland 2 i dlatego sięgnąłem do Fallouta. Grałem na laptopie, teraz w czasie czekania na nowy komp chyba odświeżę HM&M III z dodatkami, w którą nigdy nie grałem. Raz odpaliłem na kilkanaście minut i mnie odepchnęło. Fallout na początku też. Zobaczymy, oby poszło na W7.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Masakra nie ma gdzie kupić tej 2 i F2:BS. Na allegro drożej niż za Fallout New Vegas, lol
Ma ktoś może darmową kopie z gog''a? (kiedyś była promocja, a na gogu nie ma o falloutach nic jakby zniknęły)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fallouta 1 i 2 oraz Tactics nie kupisz na Steamie lub GOGu, gdyż wygasły do serii prawa.

Prawa posiadał Interplay Entertainment. Wygasły one 31 grudnia 2013 roku i od tej daty, prawa do marki posiada Bethesda. Od stycznia "pracują" nad przywróceniem serii do cyfrowej dystrybucji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.04.2014 o 02:24, Heartbreaker napisał:

Prawa posiadał Interplay Entertainment. Wygasły one 31 grudnia 2013 roku i od tej daty,
prawa do marki posiada Bethesda. Od stycznia "pracują" nad przywróceniem serii do cyfrowej
dystrybucji.


Więc to dlatego gog tak chętnie rozdawał fallouty za darmo :D Nie mieli nic do stracenia i chcieli obdzielić ludzi, póki mieli prawa do gier.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.04.2014 o 01:42, In_The_End napisał:

Masakra nie ma gdzie kupić tej 2 i F2:BS. Na allegro drożej niż za Fallout New Vegas,
lol
Ma ktoś może darmową kopie z gog''a? (kiedyś była promocja, a na gogu nie ma o falloutach
nic jakby zniknęły)


http://trzynasty-schron.net/ie_ogrze_f1_fallout1.htm

lub

http://allegro.pl/gry-sacred-plus-gothic-saga-fallout-i4149431733.html

Rozumiem że np. na Steam-ie bądź gogu byłoby taniej ale jak już gramowicz @Heartbreaker wspomniał online gry nie kupisz.

Ps. Za swoją Sagę Fallout zapłaciłem 40zł.
Natomiast za angielską wersję gry
http://www.amazon.com/Fallout-Classic-Collection-Pc/dp/B003U3NXLM/ref=sr_1_8?s=videogames&ie=UTF8&qid=1398064092&sr=1-8&keywords=fallout
68zł

Tak jestem hardcorowym fanem fallouta :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.04.2014 o 01:42, In_The_End napisał:

Masakra nie ma gdzie kupić tej 2 i F2:BS. Na allegro drożej niż za Fallout New Vegas,
lol
Ma ktoś może darmową kopie z gog''a? (kiedyś była promocja, a na gogu nie ma o falloutach
nic jakby zniknęły)

Jak uda się, to wygrzeb polskie wersje bo w tych amerykańskich można natrafić na absurdalną pewnymi momentami cenzurę. Co do Tacticsa, tu do wyboru - jeżeli wolisz Mirosława Bakę jako narratora - bierz polską, jeżeli wolisz pozostać przy nieśmiertelnym już narratorze - angielska. Jednakże Tactics to jak nazwa wskazuje, gra taktyczna z elementami RPG.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pierwszego Fallouta miałem właśnie z gog''a, wymieniłem go za punkty. Dlatego byłem trochę zaskoczony, że już go w szukajce nie znalazłem.

Nie chce płacić za grę, która powinna być już za darmo, jak za Fallout 3 :/ Chyba poczekam jak będzie na steam w promocji za 2 euro... Hmm sam nie wiem.
Pożyczy mi ktoś swoje konto na gogu, gdzie ma F2 i BS :D ? Grałem w F1 w angielską wersję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.04.2014 o 12:12, In_The_End napisał:

<ciach>


Przez lata zdobyłem kilka egzemplarzy Falloutów. Powinienem mieć coś zapasowego. Jeśli skontaktujesz się ze mną a ja znajdę którąś z tych wersji to za pokrycie kosztów przesyłki mogę Ci go wysłać; co się ma niepotrzebnie kurzyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie zacząłem nadrabiać zaległości i gram sobie w F1.. Wszystko super poza grafiką - czyli mam problem z wyszukiwaniem elementów które mogą zawierać jakieś przedmioty.. np na ziemii .. Szafki są jeszcze czytelne .. Jest jakiś sposób by było to czytelniejsze?

Druga sprawa. Chodzi o towarzyszy. Czy np mogą oni zginąć? Czy muszę im uzupełniać amunicje czy sami sobie uzupełniają?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować