Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Heroes of Might and Magic V wypełnia Magią cały Świat!

392 postów w tym temacie

Powiem tak.... HOMMV jak dla mnie to straszny badziew. bez dwoch zdan. Moze mialem zbyt duze oczekiwania ale bez kitu...chwila zajawki i koniec. jest nudna do bolu. Ilosc mapek poraza, brak edytora jest jeszcze lepszy. jak dla mnie QPA. chce ktos odkupic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hehehe, dla mnie gra b. dobra, lecz wymagająca poprawek.
Klimatyczna i ładna. Brakuje jednak map, a także edytora. Lecz ubi zapowiada nam kolejne patche z owymi rzeczami. Miejmy nadzieję, że nie każa nam długo czekać. "Trójka" nadal bije ją na głowę, ale jest to powrót Heroesów na dobrą drogę po fatalnym HoMM4!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze , że po części IV nie oczekiwalem po V niczego ciekawego , jednak dziś kupiłem tą część o godzinie 20,30 , jest 3.03 w nocy a ja wciąż chcę grać ! Dawno nie miałem takich zajawek :) no a teraz ide dostać zawalu serca ( mam egzorcyzmy emili rose na dvd ) .

jednak jest jedno ''''ale'''' - qrde czemu tak malo map typu potyczka ? Hmmm jakies 10-15 . oczekiwalem co najmniej 50.
no coz trzeba bedzie posciagac troszke map albo czekac na dodatek , poniewaz kampania jes swietna - zrobiona w stylu tej z warcrafta 3 ( chodzi o przerywniki )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz wrzucam screena - macie jakieś inne fajne artefakty? Może zamiast naszym krajowym zwyczajem szukać dziury w całym - skupić się na fajnych rzeczach i przyjemności z rozgrywki?
Pozdrawiam wszystkich grających dla przyjemności ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Popieram. Nie ma gier doskonałych. Są tylko bardzo dobre... :) Jak dla mnie III-ka zawsze pozostanie obiektem czci i kultowości, ale i IV-ka znalazła u mnie swoje zasłużone miejsce. Ma bardzo baśniowy klimat, III-ka z kolei jest przeze mnie postrzegana jako powieść bardzo poważna i realistyczna. Tak jakby porównywać film typu "Władca Pierścieni" z jakimś anime typu "Magiczni Wojownicy" ("Slayers").

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja po długich oczekiwaniach i całym dniu spedzonym wczoraj w domu wreszcie otrzymalem swoja gre,juz zarejestrowalem wiec pozostaje mi jedynie zainstalowac i raczej przez 2 dni to mnie nikt nie oderwie od kompa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wam to dobrze ja sie jeszcze nie doczekałam mojej gry, a została wysłana w poniedziałek, liczyłam ze sobie pogram przed weekendem a tu lipa. Gry nie ma a ja cały weekend siedze na studiach. Ogarnia mnie rozpacz
:(((((((((((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 08.06.2006 o 18:03, Marchewa211 napisał:

Hmmm ja potwierdziłem do 30 maja moją edycje DVD i nawet w liście moich zamowien jest tak:
Status Twojego zamówienia: wysłane w dniu 5 czerwca 2006

Przewidywana data dostawy: 7 - 8 czerwca
dziwne ale nie dostalem tego a wziąłem przesyłke kurierską i powinienem już dawno grac e HOMM
V patrzylem swoje dane i wszytsko bylo dobrze musze dostac ta gre bo juz 2 dzien w szkole nie
bylem czekajac na gre ;p



Prosze sprawdź dokładniej na swoim zamówieniu jaką metode dostawy wybrałeś ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam EK i gierka spoko, ale natrafiłem już na dwa opisy zaklęć w księdze zaklęć, które nie są przetłumaczone (Widmowe zastępy, Cierpienie - chyba przeoczyli, mam zainstalowanego patcha 1.1), a dopiero zacząłem grać więc może być więcej takich niedociągnieć,
Minusy:
1. drażni mnie też fakt, że nie można sobie rozbić armi danej jednostki, np. 100 łuczników na 30+30+40 co było możliwe w trójce (chyba że się da, ale ja nie wiem jak)
2. podczas walki nie można rzucić czaru na samym początku tylko trzeba czekać na ruch bohatera
3. sterowanie myszką jest uciążliwe, ciężko jest trafić w miejsce, w które ma iść bohater
4. następna rzecz, która też mnie dobiła to to że jest za mało slotów na artefakty, np. ja chce skorzystać z koniczynki to już nie moge użyć tarczy, a w trójce były cztery dodatkowe sloty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.06.2006 o 09:36, guzi napisał:

Mam EK i gierka spoko, ale natrafiłem już na dwa opisy zaklęć w księdze zaklęć, które nie są
przetłumaczone


Wina patcha 1.1. Z jakiegoś powodu cofa tłumaczenie. CDP nad tym już pracuje.

Dnia 09.06.2006 o 09:36, guzi napisał:

1. drażni mnie też fakt, że nie można sobie rozbić armi danej jednostki, np. 100 łuczników
na 30+30+40 co było możliwe w trójce (chyba że się da, ale ja nie wiem jak)


Da się. Naciśnij Shift i przeciągnij jednostkę w puste pole.

Dnia 09.06.2006 o 09:36, guzi napisał:

2. podczas walki nie można rzucić czaru na samym początku tylko trzeba czekać na ruch bohatera


Bo bohatera również obowiązuje inicjatywa, tak samo jak inne jednostki.
To taki miks bohaterów walczących z H4 i nie walczących z H3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.06.2006 o 09:56, Daimon_Frey napisał:

Bo bohatera również obowiązuje inicjatywa, tak samo jak inne jednostki.
To taki miks bohaterów walczących z H4 i nie walczących z H3.


a ile bohaterowie maja inicjatywy? jak przewidziec przed atakiem, czy nasz bohater bedzie sie ruszal pierwszy przed bohaterem przeciwnika?

pzdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos moze mi pomoc na jakiej stronie mam zajerestrowac HV zeby stworzyc konto do grania na ubi.com probowalem wszytkiego moze cos przeoczylem :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.06.2006 o 09:36, guzi napisał:

1. drażni mnie też fakt, że nie można sobie rozbić armi danej jednostki, np. 100 łuczników
na 30+30+40 co było możliwe w trójce (chyba że się da, ale ja nie wiem jak)

Można można - przytrzymaj klawisz SHIFT

Dnia 09.06.2006 o 09:36, guzi napisał:

2. podczas walki nie można rzucić czaru na samym początku tylko trzeba czekać na ruch bohatera

Fakt - w 3 to było fajne - kto miał pierwszy ruch często wygrywał - można było np: spowolnić wszystkie jednostki wroga i zanim się doczłapał wybić łucznikami... tutaj zanim bohater ma kolejkę - zombiaki (szybkie jak nie wiem) są już w połowie planszy...

Dnia 09.06.2006 o 09:36, guzi napisał:

3. sterowanie myszką jest uciążliwe, ciężko jest trafić w miejsce, w które ma iść bohater

taki minus 3D... Czesto okazuje się ze coś przeoczyłem na mapie bo nie było widać w danym ustawieniu kamery..
Identycznie jak w Etherlords 2

Dnia 09.06.2006 o 09:36, guzi napisał:

4. następna rzecz, która też mnie dobiła to to że jest za mało slotów na artefakty, np. ja
chce skorzystać z koniczynki to już nie moge użyć tarczy, a w trójce były cztery dodatkowe

tego jeszcze nie odkryłem - dopiero zaczynam grać - jesli to prawda to szkoda....

Dnia 09.06.2006 o 09:36, guzi napisał:

sloty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.06.2006 o 09:58, panb napisał:

Czy ktos moze mi pomoc na jakiej stronie mam zajerestrowac HV zeby stworzyc konto do grania
na ubi.com probowalem wszytkiego moze cos przeoczylem :(


nie masz rejestrowac gry, tylko zalozyc konto w ubi.com

np. tu
https://secure.ubi.com/login/CreateUser.aspx?lang=en-GB&skin=heroesmm5&NextURL=http%3A%2F%2Fwww.mightandmagic.com%2Fhe roesv%2Fuk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pograłem wczoraj w swoja Edycję Kolekcjonerską ... i się trochę rozczarowałem - późno było może to dlatego...
Jakoś tak klimatu nie wyczułem... Polskie wstawki w cutscenkach mimo wszystko rażą jakimś takim brakiem synchronizacji i wczucia się w klimat..
Zresztą po obejrzeniu filmiki z produkcji można było wywnioskować że aktorzy się specjalnie nie przejeli sprawą i nie przygotowali sie do roli - przynajmniej Okupnik i Linda...
Sam filmik z produkcji to tez nieporozumienie...niedość że to kopia dokładna z Hypera (na szczęście wcześniej tego nie widziałem), to jeszcze słabiutkiej jakości i krótkie, a rozmiar ponad 600 MB - chyba by specjalnie nie udostępniać przez sieć... Nie można było tego zrobić w lepszej jakości ?
Trochę po przyjrzeniu się całości wydania można odnieść wrażenie że EK jest zrobiona niechlujnie..Diabeł tkwi w szczegółach:
- Wykonaną z drewna skrzynię ze skarbami, - ok to fajne choć podbicie w śrosdku ruchome , a farba położona niedokładnie....
Mapę świata w formacie A2 (45 x 60 cm) - nie mam zastrzeżeń
Rozszerzoną instrukcję do gry - rozszerzona instukcja to tylko opis budynków - niektóre nie mają graficznej interpretacji ...
Album z artami - kilka kolorowych stron dość luźno ( w moim odczuciu) nawiązujących do HOMM
Film dokumentalny o powstawaniu polskiej wersji gry - napisałem już wyżej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować