Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Ubisoft pracuje nad poprawkami do Cieni Mroku

19 postów w tym temacie

Paweł Pochowski

Niezwykły zawód spotkał wszystkich fanów Might & Magic: Heroes VI, którzy zdecydowali się na kupno najnowszego dodatku - zawiera on wiele błędów, także takich, które uniemożliwiają rozgrywkę. Na szczęście Ubisoft już pracuje nad poprawkami

Przeczytaj cały tekst "Ubisoft pracuje nad poprawkami do Cieni Mroku" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W dzisiejszych czasach to normą u dużych wydawców jest wydawanie niesprawnych gier. Po co płacić testerom? Ludzie kupią i niech oni zgłaszają problemy. Smutne, ale prawdziwe.

Co do Ubisoftu to oni jeszcze starają się łatać jak najszybciej grę co niemniej nie usprawiedliwia ich partactwa.
Sam miałem problem po zainstalowaniu patcha z poblokowanymi mapkami z podstawki, ale na drugi dzień już naprawili ten problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio zauważyłem ciekawą tendencje.
Im głośniej o tytule w mediach przed premierą, im bardziej zachęcają nas do kupna oferując supermega nie wiadomo co, tym gorzej z samym produktem po premierze.

W sumie jest w tym sens... produkt który nie obroni się po premierze trzeba sprzedać przed premierą nim ludzie w niego zagrają i się wypowiedzą...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Już pisałem o tym w wątku o H6, ale napiszę i tu - ciekawi mnie bardzo sposób, w jaki różne firmy są traktowane przez portale poświęcone grom. Porównajmy sobie SimCity od EA i Heroesów od UBI. Przy premierze tego pierwszego wieszano psy, odsądzano od czci i wiary, mieszano z błotem, że gra wymaga stałego połączenia, że są problemy z graniem, że czasem się nie da. Teraz mamy premierę SoD, przy okazji zorganizowano promocję na Steamie, ludzie grę kupili i co? I W OGÓLE nie są w stanie w nią grać. Nie tak, jak w przypadku SimCity, że trzeba było próbować i wykazać się anielską cierpliwością. Nie. Gra po prostu nie działa i koniec. Można sobie popykać w dodatki (pod warunkiem, że ktoś ma szczęście i uda mu się grę odpalić), ale podstawka jest zablokowana na amen. I co robi Gram (oraz inne portale)? Najpierw jest cisza przez kilka dni, potem pojawia się jeden news, z którego wynika, że niby jakieś błędy są, ale ogólnie jest ok i UBI nad wszystkim panuje.

Otóż nie, nie panuje, bo przez cały weekend siedzieli na tyłkach, nie robiąc absolutnie nic i nie wiadomo, kiedy łaskawie raczą naprawić to, co skutecznie spieprzyli ostatnim patchem. No, ale na EA wieszanie psów jest "trędi", a o UBI nie można złego słowa powiedzieć.

Gramowi gratulujemy obiektywizmu. A UBI gratulujemy świetnego podejścia do klientów oraz wspaniałych relacji z mediami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ubisoft już od dłuższego czasu traktuje tę markę jak psa w dodatku takiego na którym mu nie zależy. Szkoda graczy którzy zaufali i zakupili w dniu premiery, teraz już wiedzą, że nie tylko EA potrafi wydać grę w wersji Alpha czy Beta z legionem darmowych testerów ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Naprawcie w końcu możliwość grania na kartach nvidii. Problem ten dotyczy ogromnej rzeszy graczy korzystających z kart zielonych. Ekran gry po prostu się zawiesza. Muzyka dalej leci i słychać jak klikniemy w jakiś element interakcję z nim, ale ekran zastyga bez ruchu. TEN PROBLEM JEST JUŻ OD PONAD ROKU A DALEJ NIE MOGĘ GRAĆ W GRĘ ZA KTÓRĄ ZAPŁACIŁEM! Więc wsadźcie sobie (w domyśle Ubisoft) gdzieś głęboko te wasze prace nad poprawkami... Złodzieje ot co. Już nigdy nie kupie gry od tej firmy. Tak, będe ubisowskim piratem....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.05.2013 o 15:47, Ring5 napisał:

Gramowi gratulujemy obiektywizmu. A UBI gratulujemy świetnego podejścia do klientów oraz
wspaniałych relacji z mediami.


+1

"wspanialy" to troche za malo powiedziane ;) assain, watch dogs, splinter na horyzoncie, a mozne sie przeciez kopia dla recenzenta, pres demo, albo bilety na pokaz zagubic - lepiej nie ryzykowac ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.05.2013 o 17:16, DODO1992 napisał:

Naprawcie w końcu możliwość grania na kartach nvidii. Problem ten dotyczy ogromnej rzeszy
graczy korzystających z kart zielonych. Ekran gry po prostu się zawiesza. Muzyka dalej
leci i słychać jak klikniemy w jakiś element interakcję z nim, ale ekran zastyga bez
ruchu. TEN PROBLEM JEST JUŻ OD PONAD ROKU A DALEJ NIE MOGĘ GRAĆ W GRĘ ZA KTÓRĄ ZAPŁACIŁEM!
Więc wsadźcie sobie (w domyśle Ubisoft) gdzieś głęboko te wasze prace nad poprawkami...
Złodzieje ot co. Już nigdy nie kupie gry od tej firmy. Tak, będe ubisowskim piratem....


http://store.steampowered.com/news/10536/

niby w najnowszym patchu to naprawili. czyzby jednak nie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> niby w najnowszym patchu to naprawili. czyzby jednak nie ?

Miałem ten problem i po zainstalowaniu patcha grałem ponad 5h i ani razu nie pojawił mi się ten błąd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mógłby ktoś z gramu się tu odezwać na ten temat, dokładnie w tym wątku.
Chciałbym przeczytać stanowisko w tej sprawie.

No ale cóż, skoro musiałem spamować w grudniu w jednym wątku, żeby w końcu ktoś łaskawie się przyznał o włażeniu w zad Cenedze bo tak rozkazała (karanie za przekręcanie nazw), to nie sądzę, żeby ktokolwiek z gramu miałby odwagę cokolwiek tu napisać...

Rzekłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no obecnie w tym roku już ogólnie prawie zawsze co premiera to same faile -> ACM, Startrek teraz dodatek do Homm''a ostatniego, serwery Simcity boże co będzie się działo za pół roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.05.2013 o 21:15, Cygi napisał:

Mógłby ktoś z gramu się tu odezwać na ten temat, dokładnie w tym wątku.


Podziwiam Twój optymizm :) Jakoś nie wydaje mi się, byśmy doczekali się jakiejś ostrzejszej reakcji czy chociażby mniej "politycznie poprawnego" (lecz bardziej odpowiedniego do sytuacji) komentarza. W końcu nie dzieje się żadna tragedia - UBI tylko uniemożliwiło granie tysiącom graczy, to przecież nie koniec świata!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Ubisoft już od dłuższego czasu traktuje tę markę jak psa w dodatku takiego na którym
> mu nie zależy. Szkoda graczy którzy zaufali i zakupili w dniu premiery, teraz już wiedzą,
> że nie tylko EA potrafi wydać grę w wersji Alpha czy Beta z legionem darmowych testerów
> ;)

Jeżeli ktoś nie wyciągnął wniosków przy okazji premiery podstawki, to powinien mieć pretensje głównie do siebie. Ludzie już zapomnieli jaki był lament po wydaniu H6, jak długo trzeba było czekać na patche, które swoją drogą nic nie naprawiały?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.05.2013 o 23:34, fenr1r napisał:

Ludzie już zapomnieli jaki był lament po wydaniu H6 /.../


Ludzie którzy chcą grać w swój ulubiony tytuł często potrafią wybaczyć, zapomnieć bardzo szybko. Niektórzy nawet nie zauważą rażących błędów. Chyba właśnie na tym, żerują wydawcy robiąc z dobrymi solidnymi markami podobne rzeczy. Cóż skoro mogą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ahh... te Cienie Mroku... same problemy zaczęły się już dla niektórych 28.04.2013 r. kiedy podostawali już zamówione pre-ordery... każdy się cieszył, że wcześniej zagra a tu co...

Ubi obudziło się dopiero 02.05.2013 r. z myślą, że chyba coś zaplanowali na ten dzień....
co to było....?

Porażka, żeby dopiero w dzień premiery zabierać się za aktualizacje serwerów i inne szmery bajery aby gra u niektórych wystartowała lub tylko w części poprawnie działała...
Oraz wyczekiwany patch 2.1 , który miał być popołudniu/wieczorem a praktycznie była dla niektórych noc... a dla lepszego efektu po tym jak można było ściągnąć patch za pomocą autopatcha to nie chciał się instalować...

Gdyby nie ten fatalny początek oraz różnego rodzaju błędy... to ogólnie sam dodatek niczego złego... ciekawa frakcja dodana... ciekawa kampania wymagająca czasem odpowiedniej strategii lub wyboru "odpowiednich" bonusów rodowych aby szybciej się rozwinąć...
Ciekawe bronie rodowe z kampanii i te z przedpremierowych DLC... nowe nagrody za zdobyte osiągnięcia uplay...

Także dodatek do nabycia ale dla świętego spokoju lepiej poczekać aż naprawią znów wszystko...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tak wiec ktos może mi wyjasnic WYH k€rVV@ mam kupowac orginały skoro jest 0D73byvv@ne... co ja mam za to ze jestem tym zetelnym graczem? skoro piraci juz se graja O.o
ubi potrafi na to odpowiedziec?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.05.2013 o 21:15, Cygi napisał:

Mógłby ktoś z gramu się tu odezwać na ten temat, dokładnie w tym wątku.
Chciałbym przeczytać stanowisko w tej sprawie.

No ale cóż, skoro musiałem spamować w grudniu w jednym wątku, żeby w końcu ktoś łaskawie
się przyznał o włażeniu w zad Cenedze bo tak rozkazała (karanie za przekręcanie nazw),
to nie sądzę, żeby ktokolwiek z gramu miałby odwagę cokolwiek tu napisać...

Rzekłem.


Odpowiedzi nie będzie, bo po co? Przecież niektórzy grają prawda? ;)
Przy okazji, pamiętasz może ten wątek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować