Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Kingdoms of Amalur: Reckoning - pobierz testową wersję spolszczenia

31 postów w tym temacie

Potwierdzam. Spolszczenie wyszło parę dni temu. Jest naprawdę dobrej jakości, a nieprzetłumaczone rzeczy nie przeszkadzają w rozgrywce, i grając przez 3-4h natknąłem się może 2 razy na taką sytuację ;). Ogólnie ekipa świetnie się spisała, a pracowali nad spolszczeniem od co najmniej roku. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja z kolei słyszałem, że spolszczenie jest zaledwie "polskawe". Posiada ono dużo błędów i często można natknąć się na sytuację w której autor sam nie wiedział "o co chodzi jakby".

Zresztą panowie z Iron Squad - aktualnie chyba najlepszej ekipy zajmującej się spolszczeniami - dość niepochlebnie wypowiadają się na temat jego poziomu, co samym autorom bardzo się nie podoba. Polecam spojrzeć w ten temat: http://forum.ironsquad.pl/viewtopic.php?f=54&t=659

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakie by nie było, to akurat "konkurencji" nie wypada obsmarowywać tłumaczeń innych grup.
O ile temat mógłby przejść na neutralnym gruncie, to na forum grupy spolszczającej gry wygląda to niesmacznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie widze sensu wspierania tej gry, skoro tekstu jest tam tyle (podobno 63k linii), a wydawca to zwyczajnie olal, to ja bym olal wydawce i nie kupowal.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wyczytałem to Len zawsze wszystkowiedzący , nie spodobał mu się filmik, który był wstawiony na życzenie tłumacza ponad rok temu w wesji Alpha

Jednak ze względu na format plików, Iron Squad się tym nie zajęła. Dialogi tłumaczyli osoby odpowiedzialne za Dodatek Dragon Age, także nie jest tak tragicznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dialogi tłumaczyły :P (swoją drogą tłumaczące dialogi hmm... )
dodatek z małej litery i zapisałbym to inaczej ;)

Też jesteś tłumaczem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Ja z kolei słyszałem, że spolszczenie jest zaledwie "polskawe". Posiada ono dużo błędów
> i często można natknąć się na sytuację w której autor sam nie wiedział "o co chodzi jakby".
Póki co spolszczenie jak najbardziej zawiera błędy, ale po to wypuszczamy betę, żeby można było je szybciej wyłapać i poprawiać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.05.2013 o 14:59, Harrolfo napisał:

Tak samo, jak z modami. A czy te są nielegalne?
Oba rodzaje plików nie modyfikują wykonywalnych plików gry.


Mody to mody, zwykle zostają usankcjonowane przez wydawcę/producenta, czy to w postaci narzędzi czy innych. W przypadku o którym mowa to tak naprawdę wg. tego co piszecie na stronie móglbym dobrać się do każdej gry i nikt niby by mnie nie ścigał o naruszenie własności intelektualnej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.05.2013 o 14:57, maniekk napisał:

> Tak długo, jak nie pobieramy za nie opłat.
>
> http://niekradne.grajpopolsku.pl/

Naprawdę? Hmm trochę to dziwne, bo chyba trzeba się dobrać do plików?
A jakaś podstawa prawna?


Modowanie gier (a to jest modowanie) nigdy nie było nielegalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.05.2013 o 14:18, leszeq napisał:

Zresztą panowie z Iron Squad - aktualnie chyba najlepszej ekipy zajmującej się spolszczeniami
- dość niepochlebnie wypowiadają się na temat jego poziomu, co samym autorom bardzo się
nie podoba. Polecam spojrzeć w ten temat: http://forum.ironsquad.pl/viewtopic.php?f=54&t=659


A tego to nie słyszałem i szczerze powiedziawszy dla mnie wielki zawód i wielka krecha dla ludzi z Iron Squad. Szkoda, że my nigdy nie potrafimy zrobić czegoś razem, tylko zawsze znajdzie się sytuacja, gdy jeden psoci na drugiego. I może to jest przyczyną braku polskich modów do gier (wiem coś na ten temat, gdy ładnych kilka lat temu próbowałem stworzyć moda do Half-Life).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.05.2013 o 15:05, TobiAlex napisał:

> > Tak długo, jak nie pobieramy za nie opłat.
> >
> > http://niekradne.grajpopolsku.pl/
>
> Naprawdę? Hmm trochę to dziwne, bo chyba trzeba się dobrać do plików?
> A jakaś podstawa prawna?

Modowanie gier (a to jest modowanie) nigdy nie było nielegalne.


W takim razie modkowie czasem źle rozdają bany w przypadku pytania o takie modowanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zależy, co rozumiesz pod dobraniem się gry. Jeśli zmienisz pliki wykonywalne i rozpowszechnisz bez zgody producenta wersję, z której korzystasz, to tak, jest to nielegalne.
Należy także rozróżniać łamanie postanowień licencji od łamania prawa.
O ile niektóre fanowskie (darmowe) spolszczenia mogą łamać postanowienia licencji przez modyfikację plików gry, to i tak nie łamię prawa.
Najprościej: nikt nie pójdzie siedzieć za stworzenie darmowego fanowskiego spolszczenia, ale jeśli ze zlokalizowaną fanowsko grą będą problemy, producent może odmówić udzielenia pomocy przez złamanie zapisów licencji.
Dlatego też często zaleca się stworzenie kopii zapasowej plików przed instalacją spolszczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.05.2013 o 14:36, Harunia napisał:

Nie widze sensu wspierania tej gry, skoro tekstu jest tam tyle (podobno 63k linii), a
wydawca to zwyczajnie olal, to ja bym olal wydawce i nie kupowal.


A niby dlaczego? Właśnie przez takie podejście ta firma splajtowała. Gra jest świetna a to, że za jej wydanie wzięło się EA to niestety pech dla samego wydawca (to kolejna gra sygnowana logiem EA, a która nic przy danej grze nie pomogła! Tak samo było z APB czy też The Secret World).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widziałem u kumpla fragment rozgrywki i przyznam, że gra mi się podobała. Czekałem na spolszczenie, bo choć mój angielski jest w miarę dobry, a w samej grze nie zauważyłem jakichś rozbudowanych i szczególnie trudnych dialogów, to jednak cRPG jest ostatnim gatunkiem, w który mógłbym grać w języku innym niż polski ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować