Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Wystartowała strona poświęcona Dawngate - grze MOBA od EA

21 postów w tym temacie

Małgorzata Trzyna

Dawngate powstaje w Waystone Games. Jeśli z tym tytułem i nazwą nie zetknęliście się nigdy wcześniej, to nic dziwnego – Dawngate jest pierwszym projektem studia Waystone, który nie został formalnie zapowiedziany.

Przeczytaj cały tekst "Wystartowała strona poświęcona Dawngate - grze MOBA od EA" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trudno żeby to odniosło jakiś większy sukces. Rynek jest już przesycony grami MOBA i coś kopiującego istniejące schematy nie ma szans na stanie się jakąś liczącą konkurencją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Trudno żeby to odniosło jakiś większy sukces. Rynek jest już przesycony grami MOBA i
> coś kopiującego istniejące schematy nie ma szans na stanie się jakąś liczącą konkurencją.

To samo mówiono o MMO, a jednak wiele gier z tego gatunku odnosi zadowalające sukcesy. Na papierze brzmi dobrze i cieszyłoby mnie ciekawe MOBA, bo żadne z obecnych mnie nie pociąga, ale EA + "F2P" - ha ha, potrzebowałem paru chwil by przestać się śmiać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Grałem w HoN''a, ale to było dawno temu. Przesiadłem się na LoL''a i pomimo krótkiego "romansu" z DOTA2 gram w LoL do dziś.
Osobiście nie mówię nie nowym grom MOBA: może wyjdzie z tego coś innowacyjnego, albo chociaż udanego. Ale MOBA od EA...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Latwo mozna stwierdzic od kogo będą zrzynac- mówią "czempion", czyli na stowe z LoLa.
Ja tam grac w to nie zamierzam z dwoch powodow, po pierwsze sa juz 2 bardzo dobre i bardzo znane gry tego typu (Dota2 i Lol, ktory ostatnio wraca u mnie do lask), po drugie to EA, wiec z zasady nie dam im zarobic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może kiedyś tam czeknę z ciekawości cóż to za potworek, ale na razie nie wzbudza we mnie żadnych emocji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.05.2013 o 21:08, czopor napisał:

a dzieci dalej tylko "zue EA" ^^


Popisałeś się. Niektórzy nie lubią polityki EA i dają temu wyraz. Nie oznacza to, że wielbią inne firmy i jadą po "elektronikach" tylko po to by się wyrzyć. Widzę, że należysz do tych ludzi, którzy idą pod prąd tylko po to by popisać się swoją "alternatywnością", a nie z konkretnego i wartościowego powodu (stwierdzam to po tym, że nazywasz innych "dziećmi"). Każdy ma prawo wyrazić swoje zdanie, o ile robi to wsposób na poziomie. Jakbyśmy łykali wszystko z milczeniem, bo "trzeba brać co dają" i "narzekanie na [tu wstaw obiekt] jest już nudne" oraz (jakże infantylne i prostackie) "jesteśmy narodem narzekaczy, taka nasza polaczkowość", to byśmy otrzymywali produkty coraz gorsze i w coraz gorszy sposób.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.05.2013 o 20:09, Sinirio napisał:

To samo mówiono o MMO, a jednak wiele gier z tego gatunku odnosi zadowalające sukcesy.
Na papierze brzmi dobrze i cieszyłoby mnie ciekawe MOBA, bo żadne z obecnych mnie nie
pociąga, ale EA + "F2P" - ha ha, potrzebowałem paru chwil by przestać się śmiać.

To jednak dwa różne gatunki gier i trochę inny target. Np. taka gra z abonamentem dzisiaj by raczej nie przeszła, inna sytuacja z MMO. MOBA są też o wiele bardziej przystępne dla szerszego grona graczy. Jeśli szukać jakichś podobieństw, to tego, że tytuły kopiujące tylko istniejące rozwiązania od najpopularniejszych okazują się albo totalną porażką lub zdobywają co najwyżej względnie niewielką liczbę stałych graczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.05.2013 o 22:09, Arcling napisał:

> To samo mówiono o MMO, a jednak wiele gier z tego gatunku odnosi zadowalające sukcesy.

> Na papierze brzmi dobrze i cieszyłoby mnie ciekawe MOBA, bo żadne z obecnych mnie
nie
> pociąga, ale EA + "F2P" - ha ha, potrzebowałem paru chwil by przestać się śmiać.

To jednak dwa różne gatunki gier i trochę inny target. Np. taka gra z abonamentem dzisiaj
by raczej nie przeszła, inna sytuacja z MMO.


Porównałem tylko sytuacje. W przypadku MMO o przesyceniu mówiono już dawno temu, a nie jest tak źle. Nie rozumiem, o co chodzi z abonamentem. Jest multum MMO we F2P, więc konkurencja w tym sektorze jest najostrzejsza (jeśli chodzi o ten gatunek gier).

Dnia 16.05.2013 o 22:09, Arcling napisał:

MOBA są też o wiele bardziej przystępne


Nie dla mnie ;-) Dużo łatwiej mi ogarnąć MMO, więc mamy tu inne zdanie.

Dnia 16.05.2013 o 22:09, Arcling napisał:

dla szerszego grona graczy. Jeśli szukać jakichś podobieństw, to tego, że tytuły kopiujące
tylko istniejące rozwiązania od najpopularniejszych okazują się albo totalną porażką
lub zdobywają co najwyżej względnie niewielką liczbę stałych graczy.


DotA, LoL i DOTA2 naprawdę za wiele się nie różnią, a jednak radzą sobie dobrze wszystkie.

Marzy mi się jakieś rozwinięcie tego gatunku, bo granie według ścisłych wytycznych (wręcz w chory spośób) nie daje mi dużo frajdy, a ten rodzaj gier ma potencjał o wiele wyższy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.05.2013 o 22:31, Sinirio napisał:

Nie dla mnie ;-) Dużo łatwiej mi ogarnąć MMO, więc mamy tu inne zdanie.

MOBA mimo wszystko nie wymaga aż tak intensywnego grania, jak MMO, w które często trzeba grać codziennie, jeśli nie chce się być "do tyłu" z pewnymi rzeczami (typu daily w WoWie).

Dnia 16.05.2013 o 22:31, Sinirio napisał:

DotA, LoL i DOTA2 naprawdę za wiele się nie różnią, a jednak radzą sobie dobrze wszystkie.

No właśnie i dlatego trudno żeby znalazło się tutaj miejsce dla kolejnych tytułów kopiujących jedynie te najpopularniejsze. Zwłaszcza, że znajdzie się jeszcze trochę mniej znaczących, które jakoś tam sobie jeszcze radzą i kolejne produkcje przejdą przez to bez echa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.05.2013 o 22:01, Sinirio napisał:

Jakbyśmy
łykali wszystko z milczeniem, bo "trzeba brać co dają" i "narzekanie na [tu wstaw obiekt]
jest już nudne" oraz (jakże infantylne i prostackie) "jesteśmy narodem narzekaczy, taka
nasza polaczkowość", to byśmy otrzymywali produkty coraz gorsze i w coraz gorszy sposób.


Tak jakby wylewanie żali na forum, o którego istnieniu wielkie korporacje nie mają pojęcia, cokolwiek zmieniało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> > a dzieci dalej tylko "zue EA" ^^
>
> Popisałeś się. Niektórzy nie lubią polityki EA i dają temu wyraz. Nie oznacza to, że
> wielbią inne firmy i jadą po "elektronikach" tylko po to by się wyrzyć. Widzę, że należysz
> do tych ludzi, którzy idą pod prąd tylko po to by popisać się swoją "alternatywnością",
> a nie z konkretnego i wartościowego powodu (stwierdzam to po tym, że nazywasz innych
> "dziećmi"). Każdy ma prawo wyrazić swoje zdanie, o ile robi to wsposób na poziomie. Jakbyśmy
> łykali wszystko z milczeniem, bo "trzeba brać co dają" i "narzekanie na [tu wstaw obiekt]
> jest już nudne" oraz (jakże infantylne i prostackie) "jesteśmy narodem narzekaczy, taka
> nasza polaczkowość", to byśmy otrzymywali produkty coraz gorsze i w coraz gorszy sposób.

Raczej posty pod każdym newsem z "EA" w tekście z wpisami "nie kupię bo od EA", "ale EA + "F2P" - ha ha, potrzebowałem paru chwil by przestać się śmiać." (toś chyba nigdy w ich gry f2p nie grał bo mieli produkcje gdzie można było grać bez wkładania grosza), "Ale MOBA od EA..." nie są krytyką na jakimkolwiek poziomie tylko podążaniem za modnym dzisiaj laniem jadem na EA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Trudno żeby to odniosło jakiś większy sukces. Rynek jest już przesycony grami MOBA i
> coś kopiującego istniejące schematy nie ma szans na stanie się jakąś liczącą konkurencją.

niech robią.. trzeba coś robić - wcześniej czy później i tak te gry zostaną zastąpione przez inne, jak to zawsze bywa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak będzie dobre pogram, jak nie to nie, EA robi coraz więcej chłamu ale od czasu do czasu wyjdzie im coś wartego uwagi, jedyne co mnie boli to to że strona i zapisy na bete sa, ale ani jednego info o samej grze ,żadnych screenów niczego (na dzień dzisiejszy), to jest żenada i dlatego mają juz u mnie minusa na wstępie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

EA stara się pewnie podpiąć pod przynoszący niezłe zyski gatunek. Sklep z dodatkami jest zapewne już ładnie przygotowany, teraz pora na grę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować