Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Jak wybrać grę dla dziecka? Electronic Arts Polska i SPIDOR tworzą poradnik zakupowy

36 postów w tym temacie

Wiktor Keller

Poradnik prócz podstawowych informacji potrzebnych przy zakupie gry wideo zawiera również wyniki badań dotyczących najbardziej pożądanych prezentów. Na którym miejscu znalazły się gry wideo i konsole?

Przeczytaj cały tekst "Jak wybrać grę dla dziecka? Electronic Arts Polska i SPIDOR tworzą poradnik zakupowy" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i bardzo dobrze że rodzice nie uznają komputera i gier za właściwy prezent. Dzieci powinny biegać na zewnątrz zamiast godzinami siedzieć przed komputerem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niech dadzą dzieciakowi trochę kasy i może nie wyda tego w jeden dzień.matthew87 ja pamiętam jak za dzieciaka spędzało się całe dnie na dworze,większość dzieciaków wtedy wolała przesiadywać na zewnątrz niż kisić się w domu przed kompem,dzisiaj niestety większość dzieciaków woli kisić się w domu przed kompem z chipsami zamiast wyjść się trochę poruszać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poradnik może i fajny, ale też i fajny zabieg marketingowy jakie gry komputerowe są najlepsze dla dziecka - patrz: te od EA są doskonałymi przykładami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak jest, dzisiejsza młodzież to sama degeneracja, nie to co kiedyś.
Piłki nie chcą kopać, nie podejmują się takich stymulujących intelektualnie zajęć.
Mirabelek i szczawu nie chcą jeść, tylko wybrzydzają, że chcą ciepłego posiłku.
Wszystko to wina Tuska i bezstresowego wychowania.
Ja bym cudze dzieci wychował lepiej.
Paskudna młodzież.
Za moich czasów było lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam,że jak miałem komunię to dostałem Quada,który do teraz stoi w garażu,a jest używany bardzo mało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A tak nawiasem mówiąc do tematu ciekawe ile EA zapłaciło za reklamę swoich gier tutaj :D!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ehh.. niestety.. wyobrazcie sobie moj szok i niedowierzanie, gdy ostatnio wyjrzalem za okno i zobaczylem dzieciarnie grajaca w pilke! Szok i niedowierzanie wziely sie stad, ze byly to same dziewczynki..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trochę się zmieniło ostatnimi czasy :D Jak byłem młodszy, to na boiskach zawsze była masa wszelkiej maści dzieciarni - zawsze spotkało się kogoś znajomego, z kim można by pograć w piłkę :) A teraz? Przechodzę obok boisk, piękna pogoda i żywej duszy nie ma :D Czasami się zdarzy kilku chłopaków grających, ale to wszystko. Tłumów nie ma :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czasy się zmieniają, a to gadanie, że wszyscy siedzą cały czas przed kompem to bullshit, swoją drogą więcej czasu nastolatkom i już dzieciom zajmują portale typu fb niż gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sorry, poradnik sponsorowany przez EA... i Wy o tym informujecie jak o prawdziwych informacjach? Takie rzeczy mają prawo być na stronach EA, a nie w serwisie informacyjnym. Przecież to jest jak artykuł sponsorowany. Oh wait.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.05.2013 o 10:50, kuzyn123 napisał:

Czasy się zmieniają, a to gadanie, że wszyscy siedzą cały czas przed kompem to bullshit,
swoją drogą więcej czasu nastolatkom i już dzieciom zajmują portale typu fb niż gry.


To i tak nie zmienia faktu, że jeszcze kilka lat temu dzieciaki latały po podwórku z piłką chętnie, a orlików i innych tego typu cudów było jak na lekarstwo. Nawet kopanie gały w ścianę i zrobienie z niej prowizorycznej bramki dawało całą masę radości. Teraz faktycznie - dzieciom czas zajmują portale społecznościowe... i gry na nich często też.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@maggit
Przeczytałeś to chociaż? Rozumiem, że teraz jet taka maniera - widzę EA=hejt. Ja myślałem na początku, że cały ten poradnik to będzie jedna wielka reklama gier EA, a tutaj mamy tylko jedną planszę z tym, którą można łatwo pominąć. Moim zdaniem całość jest dość sensowna, poza tymi statystykami - "z badań przeprowadzonych..." jak przeprowadzonych? Gdzie? Na jakim społeczeństwie i na podstawie ilu badanych? Te liczby są znikąd wzięte, ale przypuszczam, że akurat w przypadku gier komputerowych zależność "dziecko chce - rodzice chcą" będzie rozkładała się mniej więcej w taki sposób.
Plansza 8 - tutaj zgadzam się w całości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> @maggit

> Plansza 8 - tutaj zgadzam się w całości.
Co nie zmienia faktu, że taki news nie powinien się znaleźć na gram.pl. Jest to poradnik zakupowy sponsorowany przez EA... no czyje produkty będize polecał jak nie EA? Jesli byłby to poradnik przygotowany choćby przez sam sklep albo w pełni niezależnie to inna sprawa. W obecnej formie jest to jak informowanie o tym, że jakaś pasta do zębów jest polecana przez PTS albo, że proszek X jest lepszy od zwykłego proszku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.05.2013 o 09:59, Moooras napisał:

Quad?! Mi by to nawet do głowy nie przyszło. Po ile lat miały te "dzieci"?


Teraz quady dzieci dostają na komunię :) A potem kończą nim na drzewie, albo po wywrotce quad jest przygniata. Taka nowa świecka tradycja :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.05.2013 o 12:11, maggit napisał:

Co nie zmienia faktu, że taki news nie powinien się znaleźć na gram.pl.


To tak jakby firma Colgate wskazywała, co jest zdrowe dla zębów, a na koniec podała, że można to osiągnąć stosując ich produkty. Choćby moi rodzice (głównie matka) mają mierne pojęcie na temat gier. Każdy, kto ma chociaż trochę oleju w głowie, rozróżni co jest w miarę "neutralne", a gdzie zaczyna się tradycyjna reklama.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.05.2013 o 12:02, SerwusX napisał:

Rozumiem, że teraz jet taka maniera - widzę EA=hejt.


Nie, EA bardzo solidnie na to pracowało przez lata. Teraz zbiera owoce.

Dnia 19.05.2013 o 12:02, SerwusX napisał:

Ja myślałem na początku, że cały ten poradnik to będzie jedna
wielka reklama gier EA, a tutaj mamy tylko jedną planszę z tym, którą
można łatwo pominąć.


Oj wcale nie jedna. Strona:

1. EA wymienione z nazwy,
4. pudełko z SC,
5. "Najbardziej popularnymi są gry akcji, sportowe i strategiczne."

Strategiczne najpopularniejsze? Say what? W tekście sprytnie wymieniono piłkę nożną (która gra piłkarska jest najpopularniejsza?) i gry symulacyjne ("budowanie miasta" :D).

6. Kolejny obrazek z SC
7. FIFA, FIFA, FIFA, FIFA....
10. ....
11. "Poradnik -- Jak wydać grę na prezent? -- Wydany przez EA" - jest to napisane tak, że odruchowo czyta się "Jak wydać grę na prezent wydany przez EA". Szprytnie.

Podsumowując: miejscami nachalna reklama, gdzie indziej bardziej subtelna, dobrze wpleciona w pozornie niewinny komunikat. O ile sama idea poradnika jest jak najbardziej chwalebna i pożądana, o tyle reklama EA (zwłaszcza EA) jest po prostu ohydna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> No i bardzo dobrze że rodzice nie uznają komputera i gier za właściwy prezent. Dzieci
> powinny biegać na zewnątrz zamiast godzinami siedzieć przed komputerem.

W 100% się zgadzam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tyle racji, z tego wynika konflikt pokoleń. :>

@Vojtas
Jest w tym trochę racji, ale ja nie traktuję od razu wszystkiego od EA jako złe (a że na ogół takie jest - to już inna sprawa). Poradnik i tak jest o niebo lepszy od np. "komunijnego poradnika zakupowego", według którego upragnionym prezentem dzieci na komunię jest symulator farmy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować