Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Call of Juarez: Gunslinger - recenzja

57 postów w tym temacie

> > Myślałem, że to gra korzystająca ze steamworks.
> Gry Ubisoftu wymagają Uplaya. Tylko wersje kupione w sklepie Valve wymagają Steam.
> Choć na pocz. tego roku na dużej wyprzedaży na Amazon.com "Far Cry 3" był w postaci kluczyka
> Steam (ale by ge uruchomić i tak potrzeba uruchomić UPlay).
>

A oto z oficjalnego FAQ Call of Juarez Gunslinger na Steam, od przedstawiciela Techlandu:

Does the game require Uplay?
There''s no Uplay support. The game is 100% Steamworks.

Is there an option to play using gamepad?
The game supports gamepads - i.e. the Xbox 360 Controller for Windows.

Are there any Steam Achievements in the game?
Yes, there are some nice achievements to collect.

A to kolejna ich wypowiedż:
Gunslinger is 100% Steamworks, no matter where you buy it. This weapon pack you mentioned is only available at Ubisoft online store for those people, who pre-purchase the game.

Link: http://steamcommunity.com/app/204450/discussions/0/810924134051648630/#p1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Janek nie wprowadzaj ludzi w błąd - gry z serii CoJ nie są grami Ubi a co za tym idzie nie korzystają z Uplaya. Ubi jest tylko dystrybutorem gier (i to nie wszystkich) Techlandu. Najnowsze gry Techlandu, w tym i nowy CoJ, korzystają 100% z Steam, bez żadnego Uplaya.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.05.2013 o 23:40, TobiAlex napisał:

Janek nie wprowadzaj ludzi w błąd - gry z serii CoJ nie są grami Ubi a co za
tym idzie nie korzystają z Uplaya. Ubi jest tylko dystrybutorem gier (i to nie wszystkich) Techlandu.
Najnowsze gry Techlandu, w tym i nowy CoJ, korzystają 100% z Steam, bez żadnego Uplaya.

"CoJ: The Cartel" z CDA wymagał zarówno Steam jak i UPlaya.

"Far Cry 3" zarówno pudełkowy jak i cyfrowy wymgał UPlaya. Do Steam podpinała się wersja zakupiona w sklepie Valve oraz wersja na którejś z większych wyprzedaży na Amazon.com.

"Far Cry 3: Blood Dragon" zarówno pudełkowy jak i cyfrowy wymaga UPlay. Do Steam podpina się wersja zakupiona tamże.

W sklepach cdp.pl oraz muve.pl w kartach gry "Call of Juarez: Gunslinger" widnieje wyraźnie dopisek, że gra wymaga UPlaya. Wychodzi na to, że Steam będzie obsługiwać tylko wersja zakupiona w skelpie Valve, jak w przypadku produkcji, które wymieniłem wyżej. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.05.2013 o 23:14, Half-Life22 napisał:

No to zarówno cdp.pl jak i muve.pl wprowadzają klientów ordynarnie w błąd.

Jest jeszcze taka możliwość, że wersje gry dystrybuowane na terenie Polski (zarówno pudełkowe jak i cyfrowe) wymagają tylko UPlaya, a pod Steam podpinają się tylko wersje kupione w sklepie Valve.

Sam nie wiem co o tym myśleć, po prostu chaos informacyjny ze strony Ubi/Techlandu oraz sklepów oferujących pre-order.

Co ciekawe, niedawno wydany "Far Cry 3: Blood Dragon" zarówno w wersjach cyfrowych jak i pudełkowych wydanych w Polsce wymaga tylko Uplaya.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Janek, akurat The Cartel niedawno instalowałem i ta gra NIE WYMAGA Uplaya (wersja z CD Action). Po drugie, nie rozumiesz. Znowu podajesz przykład z Far Cry 3 Blood Dragon - TO JEST GRA UBI - gry UBI wymagają Uplay, CoJ nie jest grą UBI, nie wymaga Uplaya. Oczywiście jak kupisz grę z UBI shopu to zapewne będzie potrzebny Uplay (choć wcale nie jest powiedziane, że Steam też).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.05.2013 o 09:47, TobiAlex napisał:

Janek, akurat The Cartel niedawno instalowałem i ta gra NIE WYMAGA Uplaya (wersja z CD Action).


Dziwne, również instalowałem CoJ: The Cartel w wersji z CDA i bez Uplaya ani rusz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.05.2013 o 09:47, TobiAlex napisał:

Janek, akurat The Cartel niedawno instalowałem i ta gra NIE WYMAGA Uplaya (wersja
z CD Action).

Wersja z CDA wymagała UPlaya. Było odpowiednie info na ten temat o tym w samym piśmie na stronie 127 (CDA 01/2013 [212]). Z tego co także pamiętam, po przypisaniu gry do biblioteki Steam, w opcjach gry pojawiał się dodatkowy kluczyk do aktywacji na UPlay. Niestety w tym momencie nie mogę tego sprawdzić.

Dnia 21.05.2013 o 09:47, TobiAlex napisał:

Po drugie, nie rozumiesz. Znowu podajesz przykład z Far Cry 3 Blood Dragon -
TO JEST GRA UBI - gry UBI wymagają Uplay, CoJ nie jest grą UBI, nie wymaga Uplaya. Oczywiście
jak kupisz grę z UBI shopu to zapewne będzie potrzebny Uplay (choć wcale nie jest powiedziane,
że Steam też).

"CoJ: Gunslinger" jest wydawany przez Ubi. Na wizualizacjach okkładki widnieje logo Ubisoftu. Zatem dlaczego w kartach produktu na cdp.pl i na muve.pl podają, że gra wymaga UPlaya skoro wg Ciebie oraz w linku zamieszczonym przez użytkownika Half-Life22 jest mowa o Steamworks? Wytłumaczysz mi to? Dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

info z FB Techlandu co napisali odnosnie CoJ: Gunslinger

Niezależnie od tego, czy pudełkowa czy cyfrowa, gra jest zawsze w 100% pod Steama.

+ to potwierdzenie kolegi powyżej

a z muve mi odpisali

Witam,
cena nie powinna zostać podwyższona w najbliższym czasie. Gra jest kompatybilna z Uplay.


To chyba Techland najlepiej wie o co kaman w tym burdelu? XD

GMG - Steamworks - http://www.greenmangaming.com/s/pl/en/pc/games/shooter/call-juarez-gunslinger/
GG - Steamworks - http://www.gamersgate.com/DD-COJG/call-of-juarez-gunslinger
GGG - Steamworks - http://getgamesgo.com/product/call-of-juarez-gunslinger-po
GF - Steamworks - http://www.gamefly.co.uk/Download-Call-of-Juarez-Gunslinger/5005759/
Amazon - Steamworks - http://www.amazon.com/Call-of-Juarez-Gunslinger-Download/dp/B00CMSCWEU

+ powyższe sklepy grę mają na Steam

CZYLI kurde pudełkowa chyba na Steam, jeśli wierzyć Techlandowi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pudełkową wersję PC będzie można nabyć w sklepach typu Empik? / nie widzę jej w ich ofercie /, czy tylko na Muve, Gram.pl, itp?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.05.2013 o 14:59, lis_23 napisał:

Pudełkową wersję PC będzie można nabyć w sklepach typu Empik? / nie widzę jej w
ich ofercie /, czy tylko na Muve, Gram.pl, itp?.

Na pewno będzie w Empikach, MM oraz w Saturnach. Przedwczoraj widziałem "FC3: Blood Dragon" w Saturnie oraz w Empiku w warszawskiej Arkadii. Pewnie "CoJ: Gunslinger" także niebawem tam się pojawi. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Janek czy Ty naprawdę nie potrafisz zrozumieć różnicy między WYDAWANY (np. gry Techlandu) a PRODUKOWANY (np. Far Cry 3 Blood Dragon)? Wszystkie gry PRODUKOWANE przez UBI wymagają Uplaya, bo to ich DRM, gry dystrybuowane już nie. A to, że na muve czy cdp.pl jest Uplay - po prostu sprzedają wersję dystrybuowaną przez Ubisoft. Ja mam wersję z GMG i ta wymaga Steama.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.05.2013 o 19:04, TobiAlex napisał:

Odnośnie The Cartel zwracam honor, aż grę musiałem zainstalować :D

Nie musisz mnie tak personalnie atakować. Ok? Wyluzuj trochę. :)

To Ubi oraz sklepy cdp.pl i muve.pl są winne całemu zamieszaniu komunikacyjnemu. Skoro "CoJ: Gunslinger" jest grą Steamworks, to wspomniane sklepy nie powinny wprowadzać w błąd. Co więcej, skoro jest to wersja Steamworks, to czemu w wymienionych sklepach nie oferują wersji cyfrowych zwierających najpopularniejszy DRM od Valve, a wolą sprzedawać wersję z UPlayem? Dla mnie to kompletnie niezrozumiałe. Dla Ciebie to też powinna być dziwna decyzja, nieprawdaż?

A jak skomentujesz, że na wszystkich wizualizacjach okładki znajduje się logo Ubisoftu? Może w wersjach pudełkowych sprzedawanych na terenie Polski Ubi wymusił na Techlandzie użycie UPlaya. Taka możliwość także istnieje. Koniec końców, przekonamy się jak pudełko trafi wreszcie do sklepów. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.05.2013 o 10:06, CristianoRonaldo napisał:

Hehe Techland odpisał

Witam

Pytania odnośnie Call of Juarez: Gunslinger należy kierować do wydawcy, tj firmy ubisoft:


http://www.ubi.com/PL/


parodia xD nie wiem w końcu czy ta pudełkowa jest pod Steam w takim razie ;(

Zatem pudło na 99% będzie miało UPlaya. Czyżby jednak wyszło na moje? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować