Zaloguj się, aby obserwować  
Renzov

Xbox One - temat ogólny

1856 postów w tym temacie

Tak, ale fakt, że na konferencji na której ujawniono konsolę pokazano głównie multimedia, sport i TV, a gry... 3 (nie liczę tych EA Sportsów), daje znać, że Xbox One to konsola bardziej multimedialna niż do gier. A poza grami, pewnie muzyką i skajpem i IE w Polsce żadna z dodatkowych funkcji nie będzie działać znając życie (chyba, że pozytywnie zaskoczą, to odszczekam, choć i tak nie korzystałbym z funkcji innych niż gry). Sony na konferencji ujawnienia pokazało Killzone, Drive Club, The Witness, Deep Down, to coś od Square Enix, Watch Dogsy no i tam Diabolo.
MS pokazał Fify, NFL, jakieś Maddeny, CoDa, który nadal wygląda kiepsko w porównaniu do tego co pokazuje nowy Killzone, który zdaje się być idealnym przykładem furtki pomiędzy current a next genem. Jedyne co to Forza utrzymuje poziom.

Sony pokazało nam dema techniczne i gry.
MS pokazał TV, muzykę, kinecta i dwie gry.

Pierwsze wrażenie jest najważniejsze. Na konfie Sony widziałem to co mnie w konsoli ciekawi - giersy na maxa. MS pokazał to co mnie nie ciekawi, a nawet nie będzie pewnie dostępne w Polsce.

Może E3 to zmieni. MS śmiał się z Sony, że nie pokazalo konsoli na jej ujawnieniu. MS pokazal konsolę i jednego exa oraz coda. Sony pokazało parę exów i innych gier.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.05.2013 o 15:38, Sigu napisał:

I nie wmawiaj mi, że jestem laikiem, bo nie jestem.

Erm... chyba jasno i wyraźnie napisałem, że to ja jestem laikiem (stąd forma pierwszoosobowa w moim poście, duh?) i dlatego pytam, czy dobrze rozumiem aktualne zamieszanie wokół ilości gier na X1 i PS4. Sheeesh... tylko chciałem się dopytać, bo naprawdę zamierzam wybrać sobie konsolę i to jedną i to do gier.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Jeśli ktoś chce się porządnie ścigać to musi wybrać Xboxa, bo Forza.
Lol, bo Gran Turismo i Drive Club (nowa marka) to mało. W dodatku nie od dziś wiadomo, jak wygląda sytuacja Microsoftu i Xboksa z kierownicami a jak wygląda to u Sony.

I tak, Microsoft powinien Ci płacić za ich obronę.

Dnia 22.05.2013 o 15:38, Sigu napisał:

Poza tym, ile tytułów obiecuje Sony?

Killzone: Shadow Fall, Knack, Drive Club, Deep Down, Final Fantasy Versus XIII jako ex (to jest pewne), Diablo 3 prawdopodobnie tylko na platformę Sony, Watch Dogsy z zawartością dla PS4, to samo Assassin''s Creedy, The Witness, wsparcie twórców indie (zobacz sobie reakcje twórców na Xbox One - już widać, że MS ma ich gdzieś) - to wiemy z konferencji.
Dodatkowo wiadomo, że Guerilla Games, Naghty Dog i Sony Santa Monica ma nowe marki na PS4. Wiadomo, że Quantic Dream robi grę na PS4. Sorry, ale jeżeli to jest słaba sytuacja, to nie wiem, jak nazwać to, co ma w tej chwili Microsoft.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To co teraz do mnie dotarło to fakt, że nikt nie nazwał Xboxa One konsola do gier.

The Witness? Gierka od hipokryty Blowa? Nie mam pojęcia co może sobą reprezentować. Nie żebym był jakimś hejterem, ale jest dużo więcej utalentowanych twórców indie, którzy zasługują na uwagę. On... nie.

Kolejna sprawa.
Kinect, TV i muzyka to są ważne ficzery. Oni mieli pokazać ogół konsoli. Muszę przyznać, że nieco mnie zawiodła prezentacja, ale nie była zła. Jeśli ktoś się nastawiał na to, że pokażą gry, cóż, problemik. Jednak sądzę, że nie na grach MS zarabia najwięcej. Oni zarabiają na Goldzie i sprzęcie. Sprzedadzą konsole, sprzedadzą Gold. Głównie o to chodzi. Gry będą tak czy inaczej. Przez pewien okres czasu gry będą wydawana na 4 konsole, potem te dwie znikną. Zacznie się pełny support nowych konsol.

I tak w ogóle, jeśli by nie liczyć japońskich popierdułek, to Xbox jest dużo do przodu z tytułami ekskluzywnie wydawanymi na konsolę. Sądzę, że tak pozostanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wybacz, szybkie czytanie między grami Warfighter nie sprzyja precyzji :D

Moja rada? Nie decyduj teraz. Poczekaj do premiery. Wtedy wszystko będzie jasne.

@Henrar
Sądzę, że mimo wszystko zawartość w CoD bardziej przekona ludzi niż w AC i WD.
I hej, nie zapominajmy, że Xbox ma bardzo bogate Arcade i kanał Indie. To są ważne rzeczy dla twórców. Do Indie możesz dostać się teraz łatwiej niż na Steam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.05.2013 o 15:59, Sigu napisał:

@Henrar
Sądzę, że mimo wszystko zawartość w CoD bardziej przekona ludzi niż w AC i WD.

Przekona fanów CODa. Nie graczy. Fanów CoDa i to w dodatku tych hardcore''owych. A oni innych gier nie kupują, na czym przejechali się już chyba wszyscy wydawcy.

Dnia 22.05.2013 o 15:59, Sigu napisał:

I hej, nie zapominajmy, że Xbox ma bardzo bogate Arcade i kanał Indie. To są ważne rzeczy
dla twórców. Do Indie możesz dostać się teraz łatwiej niż na Steam.

XNA jest martwe i MS już powiedział, że tego nie zamierzają wspierać. Już teraz wiadomo, że Xbox One nie wspiera samodzielnego wydawania gier:
http://www.cdaction.pl/news-32649/xbox-one-gry-uzywane-internet-indyki-kinect-cena-i-inne-wiesci.html
Jak mają powstawać indyki, skoro główne środowisko jest martwe?

I sorry, ale ludzie słuchający muzyki i oglądający filmy nie kupują konsoli do gier na start. Pierwsze wersje ZAWSZE kupują hardcore'owcy. To oni rozkręcają maszynkę. To oni płacą abonament. To oni kupują DLC. I tych ludzi MS kompletnie olał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Coraz więcej informacji o tym nowym Xboxie i z tego co widzę, to Microsoft ma już w stopie kilka pocisków (choćby te indyki)... Na dzień dzisiejszy wybór konsoli nowej generacji jest dla mnie oczywisty. :P Ale zobaczymy jeszcze na E3, a nuż uda im się pokazać coś ciekawego.

Edit: Właśnie przeczytałem że dysku nie będzie można w ogóle wymienić. Śmiech na sali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.05.2013 o 16:21, Janek_Izdebski napisał:

I kolejny strzał w stopę i pokaz, że MS gry przestały obchodzić.

Podręcznikowy przykład Klątwy Trzeciej Konsoli. A myślałem, że w MSie siedzą ludzie, którzy pamiętają początki PS3...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.05.2013 o 17:18, MrGregorA napisał:

Ciekawy jestem, ile dostaje Sigu za to waleczne serce : D


Nie ogarniesz tej sumy. Ja po prostu czekam. 18 dni do E3. Zaczekajcie z tym hejtem. To nie była prezentacja konsoli do gier, to była prezentacja konsoli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.05.2013 o 18:03, Sigu napisał:

To nadal jest konsola do gier. Znowu nie rozumiem waszego punktu widzenia.
Wkurzacie się, bo nie pokazano gier? CZEKAJCIE DO E3!

Daj sobie spokój z tą walką z wiatrakami. Międzykontynentalny hejt na Microsoft to standardowe następstwo jakichkolwiek nowin z ich stajni i nic na to nie poradzisz. Znowu wszyscy zadeklarują, że nie wydadzą na nowego Xbox''a ani grosza, ale wyniki sprzedaży będą mówiły same za siebie. Wielu z tych wszystkich krzykaczy ma problem nie z nowymi funkcjami TV lecz z logiem Microsoftu na konsoli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No niby tak. Ale wiesz, to jest oznaka głupoty. Poza tym większość hejterów nie rozumie, że Microsoft szedł w stronę HE od dawna. Prezentacja konsoli nie była eventem branży gier, takim jest E3, to był event dla ogółu użytkowników.

Ehh... Chyba masz rację. Chyba sobie odpuszczę. Zacznę odwoływać się do hejtów po E3. Bo jeśli wszystko pójdzie tak jak sobie wyobrażam, to akcje Microsoftu zaczną piąć się ostro w górę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.05.2013 o 18:19, Sigu napisał:

Ehh... Chyba masz rację. Chyba sobie odpuszczę. Zacznę odwoływać się do
hejtów po E3. Bo jeśli wszystko pójdzie tak jak sobie wyobrażam, to akcje Microsoftu zaczną
piąć się ostro w górę...

Na razie to akcje Sony mocno zwyżkują... :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.05.2013 o 18:19, Sigu napisał:

Prezentacja konsoli nie była eventem branży gier, takim jest E3, to był event dla ogółu użytkowników.

Ja również trochę się zawiodłem wczorajszą prezentacją, bo oczekiwałem czegoś zupełnie innego, ale temat gier, który to interesuje chyba nas wszystkich, jeszcze nie został poruszony. Od wczoraj napływa sporo niepokojących informacji na temat X1 jako urządzenia samego w sobie, ale z ostateczną oceną poczekam do E3. Bo na cóż mi biadolenie na temat funkcji TV skoro i tak nie będę z nich korzystał? To na grach zależy mi najbardziej i jeżeli Microsoft nie pochwali się paletą interesujących exclusivów to wtedy dopiero zacznę się martwić. Ale nawet jeżeli uznam, że nowy Xbox nie jest warty swojej ceny to i tak nie przesiądę się na PS4, właśnie z powodu gier. Na chwilę obecną konsola SONY nie ma ani jednego tytułu, który by mnie zainteresował ich konsolą. Wręcz przeciwnie - większość z flagowych pozycji zwyczajnie mnie odpycha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować