Zaloguj się, aby obserwować  
Renzov

Xbox One - temat ogólny

1856 postów w tym temacie

Dnia 23.05.2013 o 00:57, Sigu napisał:

Wiesz co...
Z exclusivów na Xboxa 360 mam Left 4 Dead, Forza Motorsport 3, Gears of War, kilka gierek
na Kinecta, Just Cause. Nie wiem czy jakakolwiek by mnie zatrzymała przy X360, gdybym
miał możliwość przeniesienia Gamertaga na PS3... Ale z drugiej strony co ma do zaoferowania
PS3?

Dla mnie powodem wyboru X360 był Gamertag, możliwość grania na kilku platformach z jednym
kontem (z czego cały czas korzystam) i achievementy (Gamerscore). Jestem zadowolony.
Zostanę przy Xboksie.


Wiesz, ja korzystam z dwóch konsol i powiem Ci, że czytając co raz to nowe wieści od MS, wycieram ich ślinę z mojej twarzy. Szybko się wyjaśniło, dlaczego online passy zostały wycofane przez EA - jest blokada używanych gier (częściowa), konieczność logowania się itp. I znowu - traci uczciwy klient, bo zapewne za pół roku wyjdzie CFW, przeróbka, 90% ludzi w Polsce przerobi konsole i w zasadzie nie będą ich dotyczyły te ograniczenia. Kupując grę nie będę mógł sobie pojechać "na działkę" i pograć, bo nie mam tam internetu. To już jest żart.
Jeśli zaś chodzi o gry - cenię sobie bardziej PS3 właśnie ze względu na nie. A narzekanie, że Xbox One nie będzie miał gier jest trochę rozdmuchane. Poczekajmy do E3. JEDNAKŻE. Na pokazie każdy chce wytoczyć najcięższe działa, nie? OD razu widać, jaką drogę obrał MS - coraz bardziej uśmiecha się do casuali. To jest w zasadzie OK, bo nie mają monopolu na rynku i jest alternatywa w postaci PS4. Nie sądzę, żeby pokazali na E3 cokolwiek spoza wszystkim już znanej grupie nextgenowych gier (Black flag, bf4, watch dogs). Nie liczę tutaj popierdółek na kinecta i gier, które będą planowane za 2 lata.
Plus - trzeba pamiętać, że sony też nie wyciągnęło wszystkich kart. Trochę się obawiam, że pod koniec konferencji pojawi się "one more thing", a następnie wyświetli się lista ograniczeń podobna do tej, wprowadzonej przez MS. Trzeba czekać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ciekawy artykuł o tym, jak Microsoft projektując całą otoczkę wokół TV popełnił dokładnie te same błędy, co Google TV:
http://www.theverge.com/2013/5/21/4352710/live-tv-on-the-xbox-one-microsoft-didnt-learn-from-google-tv

Czyli nawet tego nie zrobili dobrze. Już pomijam tu fakt, że do tego trzeba mieć specjalne pudełko dostarczane z kablówki a praktycznie cała Europa tego nie posiada (bo u nas to leci wszystko kablem antenowym bezpośrednio do TV).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.05.2013 o 18:19, Henrar napisał:

Bardzo ciekawy artykuł o tym, jak Microsoft projektując całą otoczkę wokół TV popełnił
dokładnie te same błędy, co Google TV:
http://www.theverge.com/2013/5/21/4352710/live-tv-on-the-xbox-one-microsoft-didnt-learn-from-google-tv

Czyli nawet tego nie zrobili dobrze. Już pomijam tu fakt, że do tego trzeba mieć specjalne
pudełko dostarczane z kablówki a praktycznie cała Europa tego nie posiada (bo u nas to
leci wszystko kablem antenowym bezpośrednio do TV).

o.O Przecież enki, cyfry i polsaty mają dekodery

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.05.2013 o 21:57, Marcin08 napisał:

nie wiem czy to nie jest jakoś zmanipulowane, czy YT troluje ale...

To może ja wyjaśnię tym mniej bystrym (jak ja): chodzi o ostatnie 3 znaki w podanym linku. Nie ma za co. Głowiłem się nad tym 15 minut zanim postanowiłem spojrzeć na komentarze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.05.2013 o 22:28, Sandro napisał:

> nie wiem czy to nie jest jakoś zmanipulowane, czy YT troluje ale...
To może ja wyjaśnię tym mniej bystrym (jak ja): chodzi o ostatnie 3 znaki w podanym linku.
Nie ma za co. Głowiłem się nad tym 15 minut zanim postanowiłem spojrzeć na komentarze
:)


popsułeś zabawę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.05.2013 o 08:24, Damianuss1 napisał:

Jednak brak opłat za używki?

Jeżeli to prawda to Microsoft właśnie zniósł jedyny powód, dla którego miałem zrezygnować z X1 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.05.2013 o 08:24, Damianuss1 napisał:

Jednak brak opłat za używki? http://www.polygon.com/2013/5/24/4362680/xbox-one-games-will-require-regular-authentication-checks-used-games
Tak to jest jak się wiele spraw zostawi niedomówionych i później internety atakują. Nie
mogli tego powiedzieć na samej konferencji?

Nie mogli bo sami powiedzieli że wiele decyzji jeszcze nie zostało podjętych. Sam cały czas powtarzam żeby traktować to w ramach plotki, ale wszyscy wolą hejtować!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


I bardzo dobrze, że ludzi hejtowali w tym przypadku, bo gdyby po każdym to spływało "bo to nic pewnego, bo to jakaś plotka pewnie", to M$ by się tym nie przejął i bez problemu wprowadziłby opłaty za używki. Dlatego trzeba robić hałas, mówić, a czasami nawet krzyczeć (toż to internet jest) jeśli coś jest naprawdę złe. Sony też zrezygnowało z takiej polityki używek, ponieważ "klienci tego nie chcieli", czytaj: internet się wkurzał na sam widok poletek na temat blokowania używek. Dlatego trzeba robić burdę jeśli coś nam się nie podoba, zaszantażować swoim problemem i wtedy korporacje mogą się choć trochę złamać. Szkoda, że nie jesteśmy tacy jeśli idzie o rodzimą politykę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować