Zaloguj się, aby obserwować  
Renzov

Xbox One - temat ogólny

1856 postów w tym temacie

Pytanko. Za linkowanie do trailerów też dajecie ostrzeżenia?

@Niflheim
Akurat Mass Effect nigdy nie miało być tytułem wyłącznościowym. Po prostu Bio nie miało kasy. Gdy kupiło ich EA, to okazało się, że Mass Effect się sprzedaje i przeniesiono grę na PS3 i PC. Alan Wake miał natomiast być grą na PC i X360, ale stał się wyłącznościową grą w ostatniej chwili. Potem stracił ten tytuł.

Jest jeszcze Halo, Forza, GoW, Microsoft przetrwa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.06.2014 o 22:57, StrictlyBananas napisał:

Akurat Mass Effect nigdy nie miało być tytułem wyłącznościowym.


ME ukazał się na PC ze znacznym opóźnieniem, zresztą gra od podstaw była zaprojektowana właśnie pod pada / konsole. Co moim zdaniem było niezbyt dobrym rozwiązaniem. Zresztą widać do jakich absurdów doprowadziło to walkę w kolejnych odsłonach. Na początku było fajnie, potem - cóż zwyczajnie nudno.

Dnia 07.06.2014 o 22:57, StrictlyBananas napisał:

Jest jeszcze Halo, Forza, GoW, Microsoft przetrwa...


Pewnie, że tak. Zdrowa konkurencja zawsze jest dobra, szkoda tylko, że panowie z MS sami chcieli jakiś czas temu pozbyć się marki. Można powiedzieć, że w tej generacji przegrali na starcie - dopiero teraz wycofują się z co dziwniejszych pomysłów. Dostosowując konsolę do oczekiwań graczy. Dobrze, pytanie tylko czy nie za późno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie z MS nigdy nie chcieli się jej pozbyć. Gdy odszedł poprzedni CEO, jeden z kandydatów powiedział, że gdyby miał mieć władzę, to najchętniej pozbyłby się Xbox Team. On nie został CEO, został kto inny, kto mówi, że nie ma zamiaru nic zmieniać z Xboksie.

Waga tamtej wypowiedzi jest zerowa.

Ta generacja potrwa góra 5 lat, tyle co każda przed XVII. To będzie krótki epizod. Gdy Intel i Nvidia ogłoszą, że dotarli do ściany i zaczną od nowa tworzyć technologię produkcji mikroprocesorów, to zacznie się kolejna długa generacja. Nie będzie po prostu nowych, mniejszych i jeszcze bardziej wydajnych, mikroprocesorów, co znacznie zwolni postęp techniczny pamięci RAM, GPU i CPU. Najpewniej konsole będą dokładnie takie same.

Czego ja się obawiam, i wcale nie jestem fanboyem Microsoftu, po prostu widzę jak jest, to fakt, że Sony może nie mieć wystarczająco zasobów, żeby wystartować tak szybko z nową generacją. Wtedy na polu walki zostanie tylko Microsoft i Nintendo, bo obie te firmy mogą spalić dużo pieniędzy na nowe R&D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.06.2014 o 17:23, StrictlyBananas napisał:

Panowie z MS nigdy nie chcieli się jej pozbyć.


Ależ chcieli, w sumie dalej mają takie plany. Wredni inwestorzy. Pewnie się nie uda, ale zawsze to jakiś (nawet minimalny) rozłam.

http://www.tapscape.com/microsoft-investors-sell-xbox/

Dnia 08.06.2014 o 17:23, StrictlyBananas napisał:

Ta generacja potrwa góra 5 lat, tyle co każda przed XVII. To będzie krótki epizod.


Pełna zgoda, mnie najbardziej interesuje polityka cenowa, ciekawe jak szybko możemy się spodziewać znacznych obniżek. Resztę pozostawię w sferze kryształowych kul ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nowy CEO nie sprzeda, już się o tym wypowiadał. Odwołany za chęć zatrzymania Xboxa nie zostanie, więc Xbox Team może spać spokojnie. Poza tym "inwestorzy" to nie jest potężna grupa. Nie ma pojedynczej osoby, czy spółki, które posiadają więcej niż 5 procent. Gates sprzedał chyba 4,3 miliona akcji (zostawiając sobie 330 tysicy) i jest obecnie drugim największym posiadaczek akcji, zaraz po Balmerze, który ma 333 tysiące. To nadal są miliony dolarów (chyba koło 15), ale waga tych pieniędzy jest znikoma.

Obniżka cen Xboxa One już się wydarzyła. Uważam, że Sony nie może sobie pozwolić na obniżkę cen PS4 w najbliższym czasie, bo ich sytuacja finansowa jest nadal tragiczna. Wyprzedawanie kolejnych dywizji firmy nie jest dobrym znakiem na przyszłość. Jak już pisałem MS i Nintendo mają pieniądze, Sony nie i właśnie z tego powodu Sony musi być bardzo zachowawcze, bo obniżka cen może odebrać im pieniądze.

Kiedy natomiast pojawią się obniżki na pewno? Gdy potanieje produkcja, czyli AMD wypuści nowsze procesory i karty graficzne.

I żadne kryształowe kule nie są potrzebne. Wystarczy mała analiza tego co się dzieje. Z MS dzieje się lepiej niż z Sony, bo zarobili więcej na swoich konsolach, bo chyba nie uśmiecha się Sony. Zresztą ich margines zarobku na konsoli to tylko kilka $.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Forza Horizon 2 wyglada fenomenalnie przywodzila jedna z najlepszych tras wyscigow ulicznych, czyli Cote d''Azur z Porsche 2000: https://www.youtube.com/watch?v=8XijeNDFS_Q Szkoda, ze juz zapewne nigdy nie doczekam sie podobnej gry ;(

Z ciekawszych wiesci: http://www.neogaf.com/forum/showthread.php?t=833907 juz sie zaczyna ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.06.2014 o 20:22, Piotrek_K napisał:

Forza Horizon 2 wyglada fenomenalnie przywodzila jedna z najlepszych tras wyscigow ulicznych,
czyli Cote d''Azur z Porsche 2000: https://www.youtube.com/watch?v=8XijeNDFS_Q Szkoda,
ze juz zapewne nigdy nie doczekam sie podobnej gry ;(

Z ciekawszych wiesci: http://www.neogaf.com/forum/showthread.php?t=833907 juz sie zaczyna
;D

pomyslalem o TYM SAMYM. nfs 2000 to obok underground 2 moj ulubiony. fajnie lazurowe wybrzeze zrobione jest w gridzie 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.06.2014 o 20:34, Niflheim napisał:

https://twitter.com/NerdBurglars/status/476058074571366401/photo/1 xD

Z kolei nowy Crackdown - FUCK YEAH. Szkoda tylko, że to chyba jedyna gra w którą zagrałbym
na XBone.


serio crackdown taki fajny? ogolnie 1 ma niezle oceny, ale nigdy nie grałem i mnie nie ciagnelo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.06.2014 o 22:38, MrGregorA napisał:

serio crackdown taki fajny? ogolnie 1 ma niezle oceny, ale nigdy nie grałem i mnie nie
ciagnelo


Jedynka była IMO jednym z najlepszych exclusivów na X360, naprawdę dobra gra. Może nie jakiś system seller, Xboksa dla nowej części też nie kupię, ale jeśli masz konsolę to warto zagrać. Druga część była już średnio-kiepska.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.06.2014 o 22:43, Niflheim napisał:

Jedynka była IMO jednym z najlepszych exclusivów na X360, naprawdę dobra gra.


Ta brzydka prosta gra w której gameplay wyglądał kiepsko nawet jak na stare konsole nie licząc oprawy? Błagam...
Grałem w to tylko dlatego że mnie znajomy namawiał, ale jeden z gorszych exów ever.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.06.2014 o 22:48, Stfforex napisał:

Ta brzydka prosta gra w której gameplay wyglądał kiepsko nawet jak na stare konsole nie
licząc oprawy? Błagam...
Grałem w to tylko dlatego że mnie znajomy namawiał, ale jeden z gorszych exów ever.


Brzydka, ale jak fajnie skakało się po mieście gdy miało się już w miarę rozwinięte umiejętności. ;D Wiadomo, to nie był żaden sandbox na miarę GTA, gra po prostu była dobra - może to nostalgia przeze mnie przemawia, ale chętnie sprawdzę tą nową część.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.06.2014 o 22:56, Niflheim napisał:

Brzydka, ale jak fajnie skakało się po mieście gdy miało się już w miarę rozwinięte umiejętności.
;D Wiadomo, to nie był żaden sandbox na miarę GTA, gra po prostu była dobra - może to
nostalgia przeze mnie przemawia, ale chętnie sprawdzę tą nową część.


Jedyną frajdę jaką miałem w tej grze to tylko przez możliwość kooperacji:) Choć nie zmienia to faktu że to raczej średniak był:>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tego co ja wiem o procesie developerskim, to każda gra zaczyna na Windowsie, więc nie ma powodów do obaw. Poza tym sądzę, że ani 343, ani Microsoft nie są aż tak głupie. 343 jst w pełni zależne od Microsoftu. To nie są Twisted Pixel i Press Play, które należą do Microsoftu, ale są w zasadzie niezależne.

@MrGregorA
Crackdown to gra dość wyjątkowa. Nie sprzedała się dobrze, może nie jest grą najlepszą, ale ma niesamowicie dobrą opinię wśród graczy. Na jednym czysto Xboxowym forum widziałem samo podniecenie nową wersją Crackdown, bo ludzie lubili grę i chcą więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.06.2014 o 21:14, Henrar napisał:

http://www.misterxmedia.livejournal.com

Jakby ktoś czasem się chciał pośmiać, w co ludzie wierzą, jeżeli chodzi o Xboksa One
:D


"But the main idea will be still right. For now main idea is - Xbox One is 2014-2015 tech and is 2-3 more powerful than PS4 at minimum. Connect the dots of what Microsoft say(no it is not PR only) and what developers started to say as some NDA expires.

Be aware of lie and brainwash of Sony propaganda since 2005. They will fight till the end."

Ale gniję. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

“And it’s not a small benefit. It’s… like getting four generations of hardware ahead with this API.”

Chodzi oczywiście o DX12. Nie wiem kim jest idiota, który poświęcił na to tyle linijek tekstu, ale wygląda to jak zmasowana głupawka marketingowa nakierowana na bezrefleksyjnych, nieprztomnych z przepicia pochłaniaczy doritos;

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować