Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Rozkmina na weekend: Xbox One czy PlayStation 4?

195 postów w tym temacie

Dnia 28.05.2013 o 10:43, ixi24 napisał:

Kto normalny kupuje win 8 ?!!!

Ktoś, kto chce mieć legalny system?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.05.2013 o 19:10, Namaru napisał:

Jeśli nikt nie kupi to będą 1000 zł do tyłu, a nie 200 zł. A tak serio to naprawdę pokrętna
i osobliwa logika ;)


Nie będą. Bo opcje są 2:

- nie mógł kupić używki, więc jednak poszedł do sklepu - twórcy są 200 zł w przód
- nie mógł kupić używki, więc nie kupił wcale, bo założył sobie z góry, że w ten tytuł zagra tylko doastajac go z drugiej reki. Wtedy twórcy i tak kasy by nie mieli i tak

Teoretycznie jest opcja 3, gdzie za brak używki Jasio obraża się na wydawce/devsów i już więcej żadnej ich gry nie kupuje, ale wiadomo jak z tym bywa.

Tak czy siak z punktu widzenia wydawcy to ten człowiek z przykładu mógłby równie dobrze grę scrackować, wypalić na płytkę i dać 4 kolegom do pogrania.

Osobliwa logika to założenie, że dla twórców/wydawcy jest dobrze, jak w sklepie kupi jeden a zagra pięciu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.05.2013 o 18:56, ozoqq napisał:

Nie wymaga aktywacji steam to wymaga aktywacji Uplaya. Albo Origina. Albo Battle.netu.
Już naprawdę mało jest gier z kluczem wielokrotnego użytku.


Tylko UPlay nie blokuje używek (co jest śmieszne akurat), ponieważ po jednokrotnej aktywacji można grać w trybie offline na kilku kompach :) No tracisz funkcje sieciowe, czyli w sumie tyle samo co kupując na Allegro grę z wykorzystanym juz online pass.

Dnia 27.05.2013 o 18:56, ozoqq napisał:

Małe studio ma jeden
strzał. Wyjdzie albo nie wyjdzie, zostajemy w branży albo bankrutujemy.


No to jest jasne. Tylko nie widzę co ma do tego obecnosć rynku wtórnego czy jego brak.

Dnia 27.05.2013 o 18:56, ozoqq napisał:

Więc naprawdę
lepiej dla nich żeby na ich grze pograł trochę rynek wtórny, niż żeby każdy olał ich
grę, bo jest zbyt słaba by ponieść tak wysoki koszt bez możliwości odsprzedaży. Myślę,
że wiele studiów poszłoby do piachu tylko dla tego że na metacritic uzbierali mniej jak
80% a ich gra jest na platformie bez rynku wtórnego.


Fajna teoria, tylko fakty do niej nie pasują. Na jakiej platformie najlepiej ma się rynek indie? Na pecetach, czyli tam gdzie "rynek wtórny nie istnieje". Ale za to istnieją inne narzędzia jak HIB i wyprzedaże steamowe. Jesli ktoś ma dobry bizness plan, potrafi oszacować realny próg sprzedaży gry i pod niego zrobić budżet to się utrzyma. Z rynkiem wtórnym czy bez niego. I mniejsze studia tak robią. A przynajmniej powinny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.05.2013 o 18:37, StNimrod napisał:

Jesli ktos jeszcze ma zamiar kupic Xboxa to jest idiota, bo narazie nie ma ku temu powodow.

Ostrzeżenie. Uszanuj proszę to że inni mają prawo do własnego zdania, to że jest ono odmienne od Twojego nie daje Ci prawa do ich obrażania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.05.2013 o 10:43, ixi24 napisał:

Kto normalny kupuje win 8 ?!!!
Dziękuje dobranoc ;)

Powstrzymaj się proszę od takich wypowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie przekonuje mnie aktualnie nic co pokazał Microsoft, a nawet jeśli bym był fanem sportu i gadania przez Skype przy włączonej konsoli (co mogę już teraz zrobić w Smart TV) to i tak wydaję mi się, że większość tych opcji nie będzie nawet dostępna po za USA. Dobra Skype pewnie będzie, ale ten ich sport, rozgrywki, magiczne drużyny? Eee, wątpię. Plus to co pokazali ma już z kolei mój TV, nowe TV od Samsunga mają to co Kinect, może nie tak dokładne, ale jest. Fakt te TV są drogie, ale np. ja mając taki TV z tymi opcjami co ma nowy Xbox to nie odpalę Xboxa, żeby akurat oglądać coś przez Xboxa, bo po prostu jak to się mówi - szkoda mi prądu. :D Nawet na PS3, fajnie, że wprowadzili TVN player, YouTube, super, dla innych. Nie dla mnie mam to już w TV.
Nowy pad? Z samych obrazków to jestem na nie, na pewno kupię pod PC, ale aktualnie ''lepszy'' (jeśli mogę tak to ująć) wydaje się ten z X360tki.
Już nie będę wkraczał w temat DRM i blokad, bo po co - diabli wiedzą co Sony z tym zrobi. Ale na podstawie samiusienkich konferencji? Wybieram Sony i PS4.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak słucham lamentów, że PC jest najdroższe to śmiać mi się chce. Zazwyczaj mówią to hipokryci, którzy przy kupowaniu większej ilości tytułów na konsole przepłacają czasami dwukrotnie wartość wypasionego blaszaka, na którego tak psioczą!

My (pecetowcy) kupując gry nie spłacamy raty za konsolę!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wojny fanów różnych platform zawsze wyglądają tak samo, jeden chce udowodnić drugiemu, że jego sprzęt jest przecież najlepszy, a to na czym on gra to dno. Szczególnie zabawne są spory padowych fanatyków, pół biedy jak walczą między sobą - prawdziwy cyrk zaczyna się w momencie rozpalania stosu i wieszania psów na wspólnym wrogu czyli PC - na którym jak wiadomo, piractwo, czity, smród, brud i ubóstwo ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> > > PC za bardzo wkurza
> >
> > Wkurza? Czym? To już nie czasy Win XP przecież. Win 7 sam wszystko aktualizuje i
> instaluje,
> > sam się czyści, zero problemów. To samo Steam. Od paru lat nie musiałem na poważnie
> przy
> > niczym grzebać - dawniej owszem, ale teraz to nawet Metro: Last Light mi pięknie
> śmigało,
> > choć mam Radka, więc teoretycznie nie powinno. A śmigało. PC jest teraz tak samo
> bezproblemowy
> > w użytkowaniu jak dawniej konsole - ale dalej ma większe możliwości, jest bardziej
> uniwersalny
> > i ma 100x większą bibliotekę gier ze wszystkich możliwych gatunków, a nie tylko
> mainstreamu.
> > Rozumiem, że można kupić sobie konsolę dla fajnych gier exclusive, ale jeśli masz
> kasę
> > tylko na jeden sprzęt do grania, to najsensowniejszy jest PC, tak 100% obiektywnie
> patrząc.
> >
> >
> w 100% się zgadzam, i dodam tylko, że po co płacić 250 zyla za gre na PS czy XBox''a,
> skoro... :)

Co ty chcesz od Win XP :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skłaniam się ku PS4 i PC. Jak będę chciał pudełko, do którego będę mógł pomachać i coś powiedzieć to kupię Xbox One :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na co stawiam? Na ps4. Ale mimo wszystko szybko u mnie nie zagości gdyż mam jeszcze sporo gier do ogrania na Ps3, a XOslim szkoda mi sprzedawać bo mam na niego sporoa kolekcje gier zbieraną od 5 lat w tym wiele kolecjonerek. Plus na lapku pocinam teraz w Diablo3, które na tą chwile całkowicie mnie pochłoneło. Podsumowując, po doświadczeniach z XO jestem zrażony do M$ i ich tuner u mnie nie zagości w przeciwieństwie do sprzętu sony, który sobie bardzo chwale

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla wszystkich na pewno jest pewne to że ten kto ma xbox 360 i mu sie ono podoba to będzie wolał xbox one (np.mam xbox 360 i chcem xbox one) , ten kto ma play station 3 będzie wolał play station 4 . nie ma co sie kłucić co wybrać lepiej porównać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.05.2013 o 11:50, Bambusek napisał:

Tak czy siak z punktu widzenia wydawcy to ten człowiek z przykładu mógłby równie dobrze
grę scrackować, wypalić na płytkę i dać 4 kolegom do pogrania.


Ktoś musi kupić tą kopie którą potem odsprzeda więc to nie to samo.

Dnia 28.05.2013 o 11:50, Bambusek napisał:

Osobliwa logika to założenie, że dla twórców/wydawcy jest dobrze, jak w sklepie kupi
jeden a zagra pięciu :)


Masz 5 ludzików którzy są w stanie na grę wydać 40 zł. I teraz jeżeli nie będzie można kupić używek to żaden nie kupi i żaden nie zagra. Jeżeli będą używki to jeden się odważy i kupi. Przejdzie i sprzeda drugiemu za 160 zł, tamten przejdzie i sprzeda za 120 zł itd. Wg. mnie to jaskrawo pokazuje, że używki mogą się opłacać, a do zachowania swojej kopii powinni zachęcać jakimiś fajnymi bonusami dla pierwszego właściciela, ale gra po odsprzedaży powinna być kompletna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować