Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Xbox One: Codzienny check-in konsoli możliwy przez komórkę; proces pobiera mniej danych niż synchronizacja Facebooka

54 postów w tym temacie

Brak słów... Nie wiem co za "inteligenci" to kupią.
Obecnie Sony ma doskonałe podejście do gracza a M$ kombinuje tylko jak graczowi życie utrudnić i wyciągnąć od niego jak najwięcej pieniędzy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Brak słów... Nie wiem co za "inteligenci" to kupią.
> Obecnie Sony ma doskonałe podejście do gracza a M$ kombinuje tylko jak graczowi życie
> utrudnić i wyciągnąć od niego jak najwięcej pieniędzy...
Kupią ją ci którzy wolą gry od M$, średnio mnie interesują brednie o always ON skoro it tak będzie ON, czy pożyczaniu gier... nigdy na X360 nie sprzedawałem, ani nie pożyczałem gier, fakt kupno używek będzie wnerwiać... ale jakoś ważniejsze są dla mnie same tytuły i pad, nie zbieram z kieszonkowego by płakać na 4 stówy nadwyżki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odrobinę wiary panie adminie :)
Po to podałem panu tą informację, aby odrobinę złagodzić hejt, bo aż czytać się nie da. A to w jakim stylu pan ją przedstawił jest źródłem kolejnego zalewu beznadziejnych i nic nie wnoszących komentarzy. Chce pan zalet wykorzystania internetu w X1? Proszę:

1. Dzięki temu krótkiemu pingowi co 24h posiadacze X1 zapomną co to znaczy aktualizacja i czekanie na download. Konsola dzięki pomocy chmury, będzie to robiła za nas w tle nawet wtedy kiedy nie będzie włączona, nie będzie nas w domu, albo będziemy spać

2. Forza 5 oraz funkcja Drive-atar. Dzięki temu krótkiemu pingowi, radość z jazdy z prawdziwym graczem będzie nie do przebicia, kiedy jeździ się z ustalonymi z góry danymi przez twórców. Wszystkie nasze poczynania są zapisywane w chmurze i każdy nasz świetny przejazd będzie dostępny dla naszych znajomych w XboxLive. Wygląda to tak, że Nasz kumpel nawet nie będzie musiał grać w tym samych czasie co my, jego przejazd, błędy oraz matematyczna precyzja zostaje wykorzystana podczas naszych zmagań w wyścigu i mamy wrażenie, że na torze jedzie prawdziwy człowiek zamiast bota.

Poczekajmy na więcej in formacji, bo ta konsola nawet jeszcze nie wyszła i nikt dokładnie nie wie co ma do zaoferowania. Jak dla mnie, robi się coraz ciekawiej i coś czuję, że jak ktoś będzie chciał nowatorskich rozwiązań i doznań jakich nigdy dotąd, to właśnie dzięki internetowej maszynce Microsoftu będzie mógł tego liznąć. Bo to nie chodzi tylko o sam sprzęt, ale również o znakomicie rozbudowaną sieć XboxLive, któa jest znacznie szybsza niż PSN i oferuje znacznie więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.06.2013 o 12:45, Kirlen napisał:

(...) ale jakoś ważniejsze są dla mnie same tytuły
i pad, nie zbieram z kieszonkowego by płakać na 4 stówy nadwyżki

To oczywiście kwestia gustu, ale jak do tej pory M$ poza Forzą, Halo i Ryse nie zaprezentowało żadnego miażdżącego tytułu, który nie miałby swego odpowiednika w obozie Sony. Mówię to z punktu widzenia kogoś, kto czekał na E3, by zdecydować która konsola mi bardziej pasuje - czekałem właśnie na listę exclussive od jednej i drugiej firmy, a żadna nie ma czegoś na tyle wyjątkowego, by mnie przekonać. Ewentualnie - co przegapiłem?
Sprawa pada... ten od X360 rzeczywiście jest minimalnie wygodniejszy, niż od PS3 - nowej generacji nie testowałem, ale wątpię, by różnica była tak znaczna że decydująca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.06.2013 o 12:53, Rafalinda_san napisał:

Odrobinę wiary panie adminie :)
Po to podałem pan u tą informację, aby odrobinę złagodzić hejt, bo aż czytać się da.
A to w jakim stylu pan ją przedstawił jest źródłem kolejnego zalewu beznadziejnych i
nic nie wnoszących komentarzy. Chce pan zalet wykorzystania internetu w X1? Proszę:

Ech, wiara skończyła mi się, kiedy Microsoft przestał skupiać się na normalnych grach przez niemal ostatnie dwa lata. Ale nieco mi ją podbudowałeś, nazywając mnie adminem. To miłe. Mów mi tak dalej.

Dnia 15.06.2013 o 12:53, Rafalinda_san napisał:

1. Dzięki temu krótkiemu pingowi co 24h posiadacze X1 zapomną co to znaczy aktualizacja
i czekanie na download. Konsola dzięki pomocy chmury, będzie to robiła za nas w tle nawet
wtedy kiedy nie będzie włączona, nie będzie nas w domu, albo będziemy spać

Czyli tak jak PlayStation 4 z PlayStation Plus. Dodatkowo prawda, że w przypadku PS3 rozmiar aktualizacji był co najmniej śmieszny, ale jeśli polityka M$ wobec łatek utrzyma się i na Xbox One, to nie mam nic przeciwko całym dziesięciu sekundom poświęconym na aktualizację przed włączeniem gry, tak jak miało to miejsce na X360.

Dnia 15.06.2013 o 12:53, Rafalinda_san napisał:

2. Forza 5 oraz funkcja Drive-atar. Dzięki temu krótkiemu pingowi, radość z jazdy z prawdziwym
graczem będzie nie do przebicia, kiedy jeździ się z ustalonymi z góry danymi przez twórców.
Wszystkie nasze poczynania są zapisywane w chmurze i każdy nasz świetny przejazd będzie
dostępny dla naszych znajomych w XboxLive. Wygląda to tak, że Nasz kumpel nawet nie będzie
musiał grać w tym samych czasie co my, jego przejazd, błędy oraz matematyczna precyzja
zostaje wykorzystana podczas naszych zmagań w wyścigu i mamy wrażenie, że na torze jedzie
prawdziwy człowiek zamiast bota.

Uhm... czyli mówisz, że kiedy gry korzystają z Internetu, by dodać kilka pomniejszych bajerów (yep, nie jest to główna funkcjonalność, ale zwykły bajer, który choć fajny, to nie usprawiedliwia always-online. Ot, mamy Internet - mamy AI z chmury. Nie mam Internetu - nie mamy AI z chmury), to i sama konsola ma być podłączona non-stop?

Dnia 15.06.2013 o 12:53, Rafalinda_san napisał:

Poczekajmy na więcej in formacji, bo ta konsola nawet jeszcze nie wyszła i nikt dokładnie
nie wie co ma do zaoferowania. Jak dla mnie, robi się coraz ciekawiej i coś czuję, że
jak ktoś będzie chciał nowatorskich rozwiązań i doznań jakich nigdy dotąd, to właśnie
dzięki internetowej maszynce Microsoftu będzie mógł tego liznąć. Bo to nie chodzi tylko
o sam sprzęt, ale również o znakomicie rozbudowaną sieć XboxLive, któa jest znacznie
szybsza niż PSN i oferuje znacznie więcej.

Czekamy na więcej informacji - i póki co dostajemy niemal same badziewia i /jedną/ dobrą informację o dzieleniu się grami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


> Bo to nie chodzi tylko
> o sam sprzęt, ale również o znakomicie rozbudowaną sieć XboxLive, któa jest znacznie
> szybsza niż PSN i oferuje znacznie więcej.
>

Nie no Stary teraz mnie zabiłeś. Daleko mi do fanboizmu ponieważ posiadam obie konsole, ale wytłumacz mi co według Ciebie oferuje XBL w tej chwili? i niby z czym jest lepszy od PSN?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zastanawia mnie jedno - czemu ww3pl caly czas tak napedza hejtem jakiekolwiek newsy do X1. Rozwiązanie aktywacji przez komórki złe bo ktoś nie ma smartfona... hmm . mamy połowę 2013, wiem że to polska.. ale narzekanie na brak takiego telefonu to jak marudzenie że na pegasusa nie wychodzą next genowe tytuły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.06.2013 o 13:16, Benlor napisał:

Zastanawia mnie jedno - czemu ww3pl caly czas tak napedza hejtem jakiekolwiek newsy do
X1. Rozwiązanie aktywacji przez komórki złe bo ktoś nie ma smartfona... hmm . mamy połowę
2013, wiem że to polska.. ale narzekanie na brak takiego telefonu to jak marudzenie że
na pegasusa nie wychodzą next genowe tytuły.


Tu nawet nie chodzi o to, że nie masz neta smartfona czy jeszcze czegos, a o sam fakt, że musisz się logować do sieci. Nikt nie lubi być zmuszany do czegokolwiek. Poza tym dla mnie byłoby upierdliwe logowanie się przez smartfona za kazdym razem kiedy chce odpalić konsole. Zabezpieczenia jakbyś chciał dokonywać jakiś wielomilionych transakcji. Daj spokój.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.06.2013 o 13:16, Benlor napisał:

Zastanawia mnie jedno - czemu ww3pl caly czas tak napedza hejtem jakiekolwiek newsy do
X1. Rozwiązanie aktywacji przez komórki złe bo ktoś nie ma smartfona... hmm . mamy połowę
2013, wiem że to polska.. ale narzekanie na brak takiego telefonu to jak marudzenie że
na pegasusa nie wychodzą next genowe tytuły.

Problemem jest nie tylko telefon, ale też konieczność wykupowania odpowiednich pakietów internetowych, jeżeli nie posiadasz telefonu na abonament.
Jasne, pojedynczo, wszystkie te szczegóły nie są ogromnym problemem, ale razem stanowią kupę, na którą powoli odechciewa mi się patrzeć - jak powtarzałem już wcześniej, sytuację wyratowało dzielenie się grami, bo przebija to nawet to, co jest na Steamie.

Microsoft dostarcza tyle kiepskich informacji o Xbox One, że muszą powstrzymywać się od większych wylewów na jego temat, bo po raz kolejny zostałbym nazwany fanboyem tej, a nie innej platformy (sytuacja zmienia się co miesiąc, widać narzekanie na kiepskie informacje wskazuje na zamiłowanie do konkurencji).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Kupią ją ci którzy wolą gry od M$, średnio mnie interesują brednie o always ON skoro
> it tak będzie ON, czy pożyczaniu gier... nigdy na X360 nie sprzedawałem, ani nie pożyczałem
> gier, fakt kupno używek będzie wnerwiać... ale jakoś ważniejsze są dla mnie same tytuły
> i pad, nie zbieram z kieszonkowego by płakać na 4 stówy nadwyżki

Tak trzymaj a w następnej generacji MS będziesz mógł grać od 19 do 24 (i tak w końcu pewnie będziesz pracować więc nie będziesz miał czasu wcześniej ani później). Gry będą kosztować 100$/euro (parę piwek więcej więc nie ma problemu).
To, że zaczyna się przeginać z grami to właśnie wina samych graczy którzy zgadzają się na wszystko aby pograć w giereczki. Pora przestać się zachowywać jak narkomani którzy zrobią wszystko i zapłacą każdą cene za odrobinkę działki. Trzeba myśleć przyszłościowo.
Odpuścimy w jednej generacji, będzie gorzej w następnej. Tak działa rynek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tu nie chodzi o zamiłowanie a dosłowne "narzekanie". Psuje to obraz całego newsa.

Ambr0ktn - nie popadajmy w skrajność.
Opcja telefonu przydatna jest jak jesteś gdzieś po za domem , w miejscu bez internetu . W domu to chyba bez różnicy powinno być - nie musisz niczego robić jeśli konsola podłączona jest do internetu. Argument typu jak ktoś nie ma internetu też trochę jest wciskany na siłę. To jak taka osoba pisze komentarz ? Biega do sąsiada co 15min by to zrobić ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.06.2013 o 12:53, Rafalinda_san napisał:

Odrobinę wiary panie adminie :)


Konsole czy MS to nie religia, żeby wierzyć ślepo. A na razie gigant z Redmond robi bardzo dużo, żeby im nie ufać. Pamietasz majową prezentację i gaszenie pożaru? "Poczekajcie na E3, prasa wszystko przeinacza, więcej informacji wkrótce". E3 przyszło i się okazało, że żadnego przeinaczania nie było. Więc powiedz - skąd ma być niby ta wiara?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.06.2013 o 13:30, ww3pl napisał:

jak powtarzałem już wcześniej, sytuację
wyratowało dzielenie się grami, bo przebija to nawet to, co jest na Steamie.


Jeszcze poczekaj na to, jak to będzie faktycznie działać. Przypomne, że na PSN miałeś współdzielenie jednej gry na pięć kont. Teraz są już tylko na dwa, bo wydawcy w końcu podnieśli raban, a Sony się ugięło. Naprawdę szanse na to, żeby 10 osób mogło kupić jeden tytuł i grać w tym samym czasie są znikome.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.06.2013 o 14:12, Bambusek napisał:

Naprawdę szanse na to, żeby 10 osób mogło kupić jeden
tytuł i grać w tym samym czasie są znikome.

Uch, gdzie kto wyczytał, że 10 osób /naraz/ będzie mogło grać w grę jednego użytkownika z udostępnioną biblioteką.
Jak w newsie - maksymalnie jedna osoba naraz ze złotej dziesiątki + właściciel.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.06.2013 o 14:17, Masquamacus napisał:

A co będzie, jak wyjadę na wakacje na tydzień? rozumiem, że amerykańce nie wyjeżdżają,
ale u nas się to zdarza. I nagle ban na konto?

Ugh... nie. Jak pisaliśmy wcześniej - konsola bez Internetu nie będzie po prostu działać (ew. będzie miała bardzo ograniczoną funkcjonalność, jak np. możliwość słuchania muzyki/oglądania filmów). Raz na 24 godziny wymagany jest check-in (a więc połączenie z Siecią), żeby móc odzyskać pełną jej funkcjonalność.
Jeśli weźmiesz konsolę na wakacje, gdzie nie ma Internetu, albo korzystasz ze wspomnianego tetheringu, albo ganiasz dzieci turystów zasilaczem od Xboksa One, jeśli będzie tej samej wielkości, co przy X360.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować