Zaloguj się, aby obserwować  
modestvermin

Wiedźmin (The Witcher) - temat ogólny

31506 postów w tym temacie

Dnia 24.10.2007 o 12:25, ReWelot napisał:

Ludzie, ludzie zobaczcie !!!! http://[m] jak to możliwe?? Przesuńcie w dół...


2. Co jest zabronione: Piractwo
* propagowanie piractwa, a szczególnie oferowanie, udostępnianie bądź linkowanie do pirackich plików (gry, filmy, muzyka, programy, książki ... itp.) lub stron umożliwiających pobranie takich plików oraz inne działania które wprost lub nie-wprost mogą być uznane za propagowanie piractwa

Użytkownikowi, który popełni jedno lub więcej z powyższych przewinień na FORUM grozi:
* nieodwołalne pozbawienie możliwości wypowiadania się w serwisie gram.pl
* powiadomienie właściwych instytucji lub organów o wykroczeniu/przestępstwie

Ban.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Grę otrzymałem dziś 10:30. Sam dzwoniłem do kuriera, aby się umówić. Formatuję dysk, jak skończę instaluję Wiedźmina. Dam znać jak działa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.10.2007 o 12:16, Kocis1524 napisał:

Nie wiem czy na tym procesorze ci odpali bo z tego co pamiętam to jest on w spisie nieobsługiwanych
procków tak samo jak i mój.
Ale ja zaryzykowałem i wygrałem;P


jaki masz procek i jak ci chodzi gra? ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.10.2007 o 11:33, Masterekxx napisał:

Właśnie się dowiedziałem że dzięki CDP, który pomylił nr paczek ( czy jakoś tak ) i nie
dostane paczki dziś, tylko ( nie jest to pewne ) jutro albo po jutrze. tyczy się to też innych
osób.


Wielkie dzięki CDP za poinformowanie o tym fakcie, bo przecież to do mnie należy żeby dzwonić
i dopytywać się czemu paczka jest wstrzymana.



Czyli te paczki, ktore mialy dojsc wczoraj i w koncu nie doszly nie dojda tez dzisiaj???!!! 3 razy do nich dzwonilem i pytalem sie czy dostane wiedzmina dzisiaj i 3 razy dostalem odpowiedz twierdzaca!!! Jezeli mam to dostac jutro to juz wole sobie pojsc w piatek do sklepu i sam kupic!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do mnie paczuszka dotarła wczoraj rano, ale usiadłem do niej około 17 (po przyjściu z pracy). Tak jak usiadłem tak skończyłem grać gdzieś około 2 w nocy. Powiem tak ostatni raz tak się czułem grając w w Baldur''s Gate''y, Icewind Dale''e i Tormenta. Nie powiem obawiałem się ponieważ jestem ogromnym fanem literatury Sapkowskiego, a Wiedźmina w szczególności. Ale od początku.
Intro - hmm naprawdę ciekawe, długie, wspaniale zrealizowane tylko że moje wyobrażenie strzygi było zupełnie inne (ale na tym właśnie polega piękno literatury)
Oczywiście menu, opcje itd. są poukładane logicznie i co najważniejsze intuicyjnie. No ale dość o menu''sach, czas zacząć grać. Powiem tylko tyle że mam już dość leciwy komputer i w związku z tym opcje ustawione mam na średnie.
Sam początek gry zrobiony całkiem dobrze ale...no właśnie, powiem wprost nie podoba mi się. Przede wszystkim zostaliśmy rzuceni od razu w wir walki. A walka, jak sami wiemy, jest nowością. I prawdopodobnie w tym tkwi mój początkowy sceptycyzm. Po całym zamieszaniu i dynamice fabularnej przechodzimy do gry ''jako takiej'' i wtedy można powiedzieć że gra zachwyca. Tak, tak zachwyca i nie boję się powiedzieć tego słowa. Od strony technicznej o grafice nie będę wspominał bo jak już wspomniałem nie gram na najwyższych detalach (aczkolwiek gra działa mi płynnie), za to muzyka gra sobie cichutko w tle i potęguje całą atmosferę. Naprawdę utwory ''wpadają w ucho'' i bardzo miło słucha jej się w pracy ;-). O fabule pisać nie będę bo póki co poznałem jej fragment (w każdym razie póki co wciąga). Chciałbym teraz przejść do rzeczy dla mnie najważniejszej do dialogów. I w tym momencie odetchnąłem z ulgą. Jest świetnie, sam wygląd postaci jest bardzo charakterystyczny (chociaż zdarzyło się że jednej lokacji są identyczne modele npc''ów), ale dialogi i aktorzy które je wypowiadają brzmią tak jak chciałem. Babcia mówi jak babcia, ''gówniarz'' jest irytujący jak ''gówniarz'' a wieśniak gada jak wieśniak. Postacie oczywiście nie przebierają w słowach, ale nie kojarzy się to z wizytą w gimnazjum . No i aluzje które występują tak często w prozie Sapkowskiego. Trochę nie podoba mi się ''opłotkowanie'' świata, ponieważ przyzwyczaiłem się chodzić swoimi ścieżkami, ale nie jest to rzecz uciążliwa a raczej odmienna koncepcja której akurat zwolennikiem nie jestem. Wspomniałem na początku że walka wydała mi się dziwna, ale tak naprawdę nie jest. Walka jest emocjonująca, animacje bardzo charakterystyczne, a same kombinacje i zmiana między stylami (aktywna pauza) intuicyjne !!! Jakieś było moje zdziwienie gdy bijąc sie z utopcami, zabiłem tego z przodu, kliknąłem tego z tyłu, po czym moje interaktywne alter ego zwane Geraltem, wykonało piękną szarże w drugim kierunku i przewróciło potwora. Oczywiście leje sie posoka, odpadają głowy - czyli po raz kolejny fani książki będą zachwyceni. Nie wspomniałem jeszcze o eliksirach, maściach i innych dekoktach. Warzenie tego jest bardzo proste, a efekty mają kolosalny wpływ na walkę (świetny efekt widzenia w ciemnościach). Oczywiście używając miksturki zatruwamy organizm naszego bohatera co jest widocznie na pasku, efekt zatrucia maleje z biegiem czasu. Było już o walce mieczem, było o przyrządzaniu eliksirów, a nie wspomniałem powiedzieć o znakach. Powiem tak podczas walki trzeba zwracać dużo uwagi na kursor i uniki że o zastosowaniu znaków się zapomina. Być może jest to tylko wrażenie bo zawsze preferuje proste rozwiązania ;-). Cóż ten post nie jest ani recenzją ani nawet zaczątkiem owej. Jest spojrzeniem człowieka dla którego świat Sapkowskiego jest majstersztykiem fantasy, a grę przyjął z wypiekami na twarzy zapominając o świecie realnym. Pisałem o tym na początku i napiszę o tym jeszcze raz, czuje się jakbym cofnął sie w czasie i usiadł po raz pierwszy do tytułó pokroju BG i Torment.

Warto było czekać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.10.2007 o 14:01, nazgul47 napisał:

Ty już grałeś, więc wiesz: Multi przez sieć nie ma. Ale czy można grać przez LAN? Albo we dwóch
na jednym kompie?

nie żadnej z tych opcji które wymieniłeś,tylko tryb dla jednego gracza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Warto było czekać na te piękne czasy
By na własne oczy cuda te zobaczyć
Aż z uciechy westchnął osłupiały świat
Warto było czekać klepiąc biedę tyle lat"

To najlepiej chyba opisuje sytuację z cRPG oraz Wiedźminem. Ciekawe, czy teraz czeka nas siedem lat tłustych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.10.2007 o 13:50, gemGreg napisał:

> Warto było czekać.

moglbys napisac na jakim sprzecie grasz? ;]


Mógłbym Athlon 3000+ 2,2 GHz (podkręcony do 2,5 GHz), GF 6600 GT 126 MB (podkręcony - ale niewiele ;-)), 1,5 GB RAM DDR, do tego kartę Creative X-Fi. Zresztą powiem tak, sami pokombinujcie z ustawieniami bo np. niektórym drobne zwolnienia nie przeszkadzają (mnie okropnie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja mam od wtorku i co?
Jajeczko :(
Nie wiem co jest tego przyczyną (a strona z pomoca techniczną rozrasta się bardzo szybko) ale udaje mi się pograć może przez 10 minut z godziny... cały czas co filmik to wywala do Visty... No ale powinnam się cieszyć bo wielu ludziom wogóle nie chce się zainstalować..
Gra jest zrobiona świetnie - ale mnie już przestało bawić wtwalanie, wczytywanie, wywalanie, wczytywanie....
BU:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować