Zaloguj się, aby obserwować  
modestvermin

Wiedźmin (The Witcher) - temat ogólny

31506 postów w tym temacie

mam pytanie: Przekułem sobie miecz srebrny runami u kowala. I teraz w jego opisie nie ma, że obrażenia zależne od talentów i że jest używany z technikami wiedźmińskimi. Znaczy to że ten nowy przekuty miecz tego nie używa ? Straciłem tamten miecz, został zastąpiony tym. Wg mnie powinno być lepiej a nie gorzej po ulepszeniu eh ;/ A może po prostu ta informacja, że "jest używany z technikami wiedźmińskimi" jest tylko pominięta w opisie a tak naprawdę nadal działa jak srebrny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Informacja jest pominięta. Miecz działa tak jak poprzednio tyle że dodatkowo korzysta z zaklętych w nim bonusów.
Przypuszczam że opis miecza został skrócony gdyż byłby za długi gdyby zawierał informację o wszystkich efektach + informację o tym że współdziała ze stylami wiedźmińskimi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.11.2007 o 23:46, Therror napisał:

2 Runy Księżyca 1 Runa Ziemi -> to mi się podoba? :D Gdzie mogę zdobyć 2 runy księzyca?


Wybrałeś taką samą kombinację jak ja:)
SPOILER
Pierwszą runę księżyca można znaleźć w leżu królowej kikimor pod koniec 3 Aktu (jest przy zwłokach leżących w tunelu z podporami). Drugą można wygrać walcząc na pięści w karczmie w IV Akcie, trzecią też można zdobyć w IV Akcie chociaż nie pamiętam gdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z jakich składników zrobić eliksir Kot? Nie znalazłem go w Recepturach, a chcę wejść do jaskini i przy okazji coś widzieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Recepturę na kota dostajesz w Prologu od Triss. Składniki do jego stworzenia są następujące:
1x Rebis
2x Quebrith
Bazą musi być mocny alkohol

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem!!!
Spojler
Mam problem z zadaniem uwolnienia trzech grup ceglarzy na bagnach. Vasca powiedziałe mi co mam zrobić i gdzie ich szukać, jednak uwalniam ceglarzy tam gdzie są drwale, druga grupa jest w jaskini, a trzecia wg tego co mi powiedziała Vasca powinna być w okolicach zawalonej wieży. Biegałem tam wszedzie dookoła, o każdej porze dnia i nocy, ale nikogo nie spotkałem. Czy ta trzecia grupa napewno jest w tym miejscu?? Właściwie to przebiegłem całe bagna i nic.
Sięgnałbym po poradnik, ale został w domu ;) a pracę dzisiaj kończę dopiero o 2 w nocy :/
Czy to nie będzie czasem błąd gry??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trzecia grupa jest w okolicach zawalonej wieży na północ od wieży maga i na zachód od obozu Wiewiórek. Powinni być dosyć łatwi do spotkania, oby nie okazało się że trafiłeś na jakiś błąd...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.11.2007 o 00:25, Karharot napisał:

Trzecia grupa jest w okolicach zawalonej wieży na północ od wieży maga i na zachód od obozu
Wiewiórek. Powinni być dosyć łatwi do spotkania, oby nie okazało się że trafiłeś na jakiś błąd...

No więc prawdopodobnie błąd :/
Nikogo nie ma koło zawalonej wierzy. NIEEEEEEE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Żadnego błędu nie ma - weź sobie kliknij na przycisk "Pokaż zadanie na mapie" i będziesz miał kropki gdzie jest kolejna grupa. Z tego co pamiętam to grupa koło wieży była pierwsza do załatwienia, potem drwale i na koniec jaskinia, więc zacząłeś od d... strony :P Ale mimo wszystko nie powinno to chyba rzutować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.11.2007 o 23:46, Karharot napisał:

Informacja jest pominięta. Miecz działa tak jak poprzednio tyle że dodatkowo korzysta z zaklętych
w nim bonusów.
Przypuszczam że opis miecza został skrócony gdyż byłby za długi gdyby zawierał informację o
wszystkich efektach + informację o tym że współdziała ze stylami wiedźmińskimi.


dzięki, obyś miał rację :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem na forum Wiedźmina. Ktoś inny też już miał problemy z tym questem (zniknęli mu strażnicy przy jednej z grup zaś pozostawieni sami sobie ceglarze odmawiali ucieczki dopóki nie zabiło się strażników). Wygląda na to że najlepiej jest do ich uwalniania podejść w takiej kolejności jak wymieniła starsza ceglarzy czyli: jaskinia->przesieka->zrujnowana wieża, no i nie należy rozbijać głównego obozu salamandry na bagnach zanim nie uwolni się wszystkich grup ceglarzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Własnie ukończyłem Wiedzmina. Całość psuje bardzo słabe moim zdaniem outro...Imho i tak warto zagrać, ja spróbuje jeszcze raz, inaczej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam wrazenie, ze odkrylem powaznego BUG''a - jak na razie nie mam na to innego wytlumaczenia.
***SPOJLER***
W akcie II, na koniec zadania "Tajemnice Wizimy", po rozmowie z Raymondem i umowieniu sie z nim na bagnach, otrzymuje od niego ostatnia sefire Keth''aar. Wszystko o.k., mam ja w tym momencie na stanie. Kiedy udaje sie na bagna w celu umieszczenia jej w obelisku i otworzenia wiezy, okazuje sie, ze juz jej NIE MAM!!! Tym samym nie moge uruchomic ostatniej sefiry i otworzyc wiezy, co praktycznie uniemozliwia kontynuacje gry...Czy ktos moze mi logicznie wytlumaczyc dlaczego po przeplynieciu na bagna sefira wyparowala z mojej sakwy zadan?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Być może po prostu okienko na przedmioty questowe zawiera więcej przedmiotów niż może jednocześnie wyświetlić - spróbuj przesunąć listę przedmiotów questowych strzałkami po bokach tego okienka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.11.2007 o 00:51, _DOOMinik_ napisał:

Żadnego błędu nie ma - weź sobie kliknij na przycisk "Pokaż zadanie na mapie" i będziesz miał
kropki gdzie jest kolejna grupa. Z tego co pamiętam to grupa koło wieży była pierwsza do załatwienia,
potem drwale i na koniec jaskinia, więc zacząłeś od d... strony :P Ale mimo wszystko nie powinno
to chyba rzutować.

Wiem jaka była kolejność i klikam na śledzenie zadania, ale powtarzam nie ma nikoko koło zawalonej wieży :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 03.11.2007 o 01:07, Karharot napisał:

no i nie należy rozbijać głównego obozu salamandry na bagnach zanim nie uwolni się wszystkich
grup ceglarzy.

Niestety to właśnie zrobiłem dość dawno temu :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

SPOILER
Chcąc nie zdradzać zbyt dużo powiem tak: grę ukończyłem i jest poprostu GENIALNA a filmik końcowy zaskakujący i trzymający w napięciu a zarazem oznacza chyba nową intryge i kontynuację gry na co bardzo się cieszę:)
SPOILER

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować