Zaloguj się, aby obserwować  
modestvermin

Wiedźmin (The Witcher) - temat ogólny

31506 postów w tym temacie

W takim razie najlepiej używaj Sihila:)
A tak na poważne - każdy styl którym walczysz ma szansę na zadanie jakiegoś krytycznego efektu (możesz to sprawdzić w oknie rozwoju postaci), bronie dające bonusy do efektów krytycznych po prostu zwiększają szansę na ich wystąpienie gdy używasz odpowiedniego stylu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zastanawia mnie jedna rzecz odnośnie mieczy stalowych, wszystkie wiedźmińskie miecze (te wykute z meteorytów)
są dłuższe od innych, czy to się przekłada na walkie? (jak wiadomo dłuższy miecz, większy zasiek)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.11.2007 o 19:25, szczena napisał:

Zastanawia mnie jedna rzecz odnośnie mieczy stalowych, wszystkie wiedźmińskie miecze (te wykute
z meteorytów)
są dłuższe od innych, czy to się przekłada na walkie? (jak wiadomo dłuższy miecz, większy zasiek)


Zgadzam się z Tobą - dłuższy miecz to większy zasięg i zasiek też ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.11.2007 o 19:28, Jabłoński napisał:

> Zastanawia mnie jedna rzecz odnośnie mieczy stalowych, wszystkie wiedźmińskie miecze (te
wykute
> z meteorytów)
> są dłuższe od innych, czy to się przekłada na walkie? (jak wiadomo dłuższy miecz, większy
zasiek)

Zgadzam się z Tobą - dłuższy miecz to większy zasięg i zasiek też ;)


Tak? oO Pierwsze słyszę... w walce też tego nijak nie zauważyłem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zastanawia mnie jeszcze jedna umiejętność odbijanie pocisków. Co to znaczy dobry miecz? Wiedźmińskie stalowe są długie i dość szerokie, reszta jest krótsza i na dodatek część zakrzywiona jak szable (np. D''yaebl, Gwalhir ). Który jest najlepszy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

SPOJLER

Huh, pokonałem Kościeja ...padł po 30 sek :P Zasotosowałem się do rad naszego ulubionego modka RobeN''a :) (rady podał mi na GG). A mianowicie:

- Styl Mocny
- Ignia
- Ucieczka
- Rosomak

Jakoś poszło bez porblemów :) Później był Azar...dziecinnie prosta zabawa. Walka z barghestem w I akcie byłe trudniejsza. Azar zaczął z połową życia, więc sklepałem go 15 sek. Nie zadał mi ani jednego ciosu. Z tym wystarczyło tylko

- Jaskółka
- Ignia
- Styl Mocny :)

szczena --> ja używam D'yaebl ...wydaje mi się być lepszy od Gwalhir'a ponieważ Rycerz Zakonu pada za II hitami xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aby odbijać pociski musisz mieć wykupioną tą umiejętność oraz dobyty miecz którego można używać w stylach wiedźmińskich. Sam proces odbywa się automatycznie i kształt czy długość miecza nie mają tu znaczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Później był Azar

SPOILER
Jedynym problemem na poziomie trudnym , było utrzymanie przy życiu Berengara , ale się udało.Niestety ,po walce nie miałem żadnych możliwości rozmowy , a liczyłem na jakieś rozbudowane zamknięcie tego wątku.Czy miałeś tak samo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

SPOILER
Postać Berengara właściwie przestaje istnieć po tej walce, czy przeżył czy zginął - na jedno wychodzi.
Być może dałoby się go przekonać żeby stał się bardziej rozmowny jak zaczęłoby się mu ucinać różne mniej potrzebne części ciała... Ludzie zazwyczaj stają się wtedy rozmowniejsi:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.11.2007 o 19:44, Farmer Widomo napisał:

szczena --> ja używam D''yaebl ...wydaje mi się być lepszy od Gwalhir''a ponieważ Rycerz Zakonu
pada za II hitami xD


W tym momencie gry postać jest tak rozwinięta, że niema znaczenia jakiego używasz miecza. Ten który dostajesz w epilogu z odpowiednim doładowaniem run też dobrze się sprawcza na rycerzy.

PS. Na średnim poziomie gry (poziom 42 postaci ) łyknołem tylko Rosomaczka i Kościej nie dotrwał do piątej sekwencji silnego stylu. Rozczarowałem się!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hah, jedyny eliksir którego użyłem przed walką z Kościejem to był... kot. Stwór nawet mnie nie trafił, rozłożyłem go dwiema pełnymi sekwencjami (średni poziom, styl silny IV, Sihil)
W finale łyknąłem tylko jaskółkę, wystarczyła na obu bossów :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tyle, że jakoś nie widziałem skutków tych trafień, choć takie napisy miałem nie raz. Jedyny dobrze zauważalny efekt to rozbrojenie. ;) W każdym razie wybrałem Sihilla, zobaczymy jak dalej się moje losy w grze potoczą. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.11.2007 o 20:02, Qbli napisał:

Hah, jedyny eliksir którego użyłem przed walką z Kościejem to był... kot. Stwór nawet mnie
nie trafił, rozłożyłem go dwiema pełnymi sekwencjami (średni poziom, styl silny IV, Sihil)
W finale łyknąłem tylko jaskółkę, wystarczyła na obu bossów :/


Nawet jak bym nie łyknął to i ta by mu nie pomogło, bo nie zdążył wyprowadzić kontry. Gram teraz na trudnym i zobaczymy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Próbował ktoś pokonać królowe kikimor inaczej niż zawalić jaskinie?
Bo ją traktowałem Ignią i energia spadła jej tylko o jedną czwartą dalej nie chciała. Ależ się z nią naganiałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym sobie zrobić kopie zapasową wiedźmina (o ile wiem jest w Polske legalne posiadanie 1 kopii) ale nie wiem jakim to programem zrobić. Czy ktoś to prubował a jak tak to jaki programem da się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.11.2007 o 20:28, Thalanthas napisał:

Chciałbym sobie zrobić kopie zapasową wiedźmina (o ile wiem jest w Polske legalne posiadanie
1 kopii) ale nie wiem jakim to programem zrobić. Czy ktoś to prubował a jak tak to jaki programem
da się.



jak wydawca gwarantuje wymianę nośnika bez podania przyczyn, to AFAIK nie jest legalne posiadanie kopii bezpieczeństwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować