Zaloguj się, aby obserwować  
modestvermin

Wiedźmin (The Witcher) - temat ogólny

31506 postów w tym temacie

Mam pytanie: czy warto w ogóle wykuwać meteorytowy miecz? Kosztuje to troszkę kasy, a nie jestem pewien, czy może on zastąpić któryś z dotychczasowych broni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli jesteś w I,II lub III akcie to warto. Bo miecze z meteorytowej stali zadają większe obrażenia niż wiedźmiński. Później nie za bardzo jest sens,bo dobre stalowe mecze dostaniesz za darmo (no prawie za darmo bo jak wiadomo za darmo to można w rzyć dostać,ale nie płacąc orenami tylko wykonując zadania).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.12.2007 o 18:46, Lesz3yk napisał:

Mam pytanie: czy warto w ogóle wykuwać meteorytowy miecz? Kosztuje to troszkę kasy, a nie jestem
pewien, czy może on zastąpić któryś z dotychczasowych broni.

To zależy kto co lubi, ja uważam, że te gotowe miecze są lepsze, ale sam musisz ocenić co ci lepiej pasuje:
Kombinacje mieczy z rud:
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=851&pid=14636
Możliwe miecze do znalezienia (oprócz Ard''aenye, który jest w grze, alenikomu nie udało sie znaleźć i potwierdzić):
" http://www.gamebanshee.com/cgi-bin/search/banshee_search.pl?_layout=TheWitcher_Items&_cgifunction=search&TheWitcher_I tems.type=Steel%20Sword'

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

znalazlem genialny patent na bestie ocalilem abigail i udalo mi sie ja zabic bez wiekszego problemu hehe wzialem puszczyk i uciekalem od besii i walilem w nia ignia i dobilem ja z miecza abigail zginela po sekundzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

thx szczena i paladynka,a teraz mam kolejne pytanie-w zadaniach typu "podejrzany"(znów akt II) trzeba znaleźć dowody na niewinność tychże ludzi i nieludzi?Lub czy po tym,jak zdemaskujemy Javeda po tym jak sie ukrywał w postaci dedyktywa te zadania sie kończą czy co?Jak sie nie kończą to co zrobić?

A teraz drugie pytanko,gdzie znaleźć te kamienie(sephiry czy jakoś tak)potrzebne do wieży maga?4 już mam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spojler

Dnia 23.12.2007 o 20:36, Meykan napisał:

Jestem w 3 akcie i szukam tej samicy wywerny za którą jest nagroda od wielkiego łowczego.
Gdzie jest ta wywerna??
Koniec


Na północy bagien jest wyspa Wywern, tam szukaj. Nie jest ona specjalnie oznaczona, ale jak podejdziesz, to pojawi ci sie napis jak zwykle przy wejściu na nowy teren mapy, "nowy teren: wyspa Wywern."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

***SPOJLER***
Czy komuś udało się "poznać bliżej" Moren driade z gaju druidów? Jestem w drugim akcie. W poradniku pisze że gdy weźniemy zadanie zbłąkana owieczka(trzeba odnaleść dziecko) wystarczy pójśc do driady i zapytać ją o dziecko. Jednak nie mam takiej opcji dialogowej. Jeśli komuś się to udało prosze niech napisze jak:)
***SPOJLER***

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.12.2007 o 20:55, THE WITCHER1990 napisał:

Czy komuś udało się "poznać bliżej" Moren driade z gaju druidów?


Jeżeli chodzi o zaginione dziecko , to najpierw chyba trzeba porozmawiać z Druidami i dopiero oni skierują nas do Driady.W trakcie dalszej rozmowy dowiadujemy sie , że Driad nie interesują mali chłopcy , tylko sprawni i dorośli.Trzeba będzie zdobyć skórę wilka w celu udowodnienia swojej dzielności.Dopiero po tym i dalszej rozmowie , gdzie trzeba wyjaśnić , dlaczego seks bez prokreacji jest w porządku , możemy bliżej poznać Driadę.Niestety , szczegółów dotyczących opcji dialogowych już nie pamiętam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.12.2007 o 20:33, Mathijas W napisał:

thx szczena i paladynka,a teraz mam kolejne pytanie-w zadaniach typu "podejrzany"(znów akt
II) trzeba znaleźć dowody na niewinność tychże ludzi i nieludzi?Lub czy po tym,jak zdemaskujemy
Javeda po tym jak sie ukrywał w postaci dedyktywa te zadania sie kończą czy co?Jak sie nie
kończą to co zrobić?

Spoiler
Co uniewinnienia tych podejrzanych: jeśli odkryjesz prawdziwą tożsamość detektywa przez sekcje zwłok lub znajdziesz ciało prawdziwego detektywa w krypcie na cmentarzu to automatycznie wszyscy zostaną uniewinnieni.
Spoiler

Dnia 23.12.2007 o 20:33, Mathijas W napisał:

A teraz drugie pytanko,gdzie znaleźć te kamienie(sephiry czy jakoś tak)potrzebne do wieży maga?4
już mam.

Spoiler
Wskazówki gdzie szukać sefiry daje nam Kalkstein gdy przyniesiemy mu książki o które prosił w postaci notatki (którą trzeba przeczytać, a następnie w glosariuszu pojawią się wskazówki). Sefiry znajdziesz:
jedną sefirę da ci Kalkstein; (jedna) przy ciele kuroliszka zabitego w kanałach; trzy dostaniesz na ołtarzu Melitele w szpitalu lub na bagnach gdy złożysz na nim w ofierze jedzenie; następną kupisz od Leuvaardena za 500 orenów; kolejną dostaniesz od Vaski za zadanie glinianki; po pokonaniu golema przy jego ciele (też jedna); w jaskini na bagnach w sarkofagu; ostatnią dostaniesz od detektywa jak zabijesz/oszczędzisz Baraninę.
Spoiler

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.12.2007 o 21:22, szczena napisał:

Spoiler
Trzeba odpowiedzieć "Nawet seks bez prokreacji może być korzystny" i dalej " Seks rozładowuje
napięcie...".
Spoiler

no właśnie na tym "queście" padłem:-) przy drugim przejściu nie omieszkam skorzystać z podpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.12.2007 o 21:03, KrzychW napisał:

> Czy komuś udało się "poznać bliżej" Moren driade z gaju druidów?

Jeżeli chodzi o zaginione dziecko , to najpierw chyba trzeba porozmawiać z Druidami i dopiero
oni skierują nas do Driady.W trakcie dalszej rozmowy dowiadujemy sie , że Driad nie interesują
mali chłopcy , tylko sprawni i dorośli.Trzeba będzie zdobyć skórę wilka w celu udowodnienia
swojej dzielności.Dopiero po tym i dalszej rozmowie , gdzie trzeba wyjaśnić , dlaczego seks
bez prokreacji jest w porządku , możemy bliżej poznać Driadę.Niestety , szczegółów dotyczących
opcji dialogowych już nie pamiętam.

no faktycznie pomogło:) wcześniej zawsze pytałem starszego druida ze zwykłymi nawet nie gadałem. Nie wydaje wam sie że tych modeli postaci w grze jest za mało? jużtyle razy widze tego samego kupca albo karczmarza o żołnierzach nie wspominając...mam nadzieje że w drugiej części zrobią ich więcej:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie jestem w 4 akcie i pokonałem takiego jednego kolesia w barze w walce na pięści i kazał mi iść na cmentarz żeby walczyć z bezimiennym ale nie moge sie tam dostać i oto moje pytanie ja będe z nim walczyc w 5 akcie ?? jak nie to jak moge sie dostać na ten cmentarz w 4 akcie pomocy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.12.2007 o 23:05, Karharot napisał:

Z bezimiennym (o imieniu Zdenek:) będziesz mógł walczysz dopiero w V Akcie, znajdziesz go w
jednej z jaskiń na bagnach.


Aha ok dzięki za pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Byłam przekonana, że mam całkiem niezły sprzęt, ale jak weszłam Geraltem do dzielnicy handlowej... Chyba trzeba będzie zacząć myśeć o jakiejś modernizacji komputera... Mam pytanie, jestem na 3 akcie, kazałam Jaskierowi odprowadzić Alvina do Triss, ale gdy wchodze do domu Triss, to jest sam Alvin, gdzie znajdę Triss?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.12.2007 o 23:32, radosiewka napisał:

Byłam przekonana, że mam całkiem niezły sprzęt, ale jak weszłam Geraltem do dzielnicy handlowej...
Chyba trzeba będzie zacząć myśeć o jakiejś modernizacji komputera... Mam pytanie, jestem na
3 akcie, kazałam Jaskierowi odprowadzić Alvina do Triss, ale gdy wchodze do domu Triss, to
jest sam Alvin, gdzie znajdę Triss?


Triss możesz spotkać w karczmie na piętrze, w domu lub na drodze miedzy karczmą, a jej domem :) w zależności od pory dnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować