Zaloguj się, aby obserwować  
modestvermin

Wiedźmin (The Witcher) - temat ogólny

31506 postów w tym temacie

Wątki, czyli np

Spoiler

. Decydujemy, czy pomagamy zakonowi, czy wiewiórkom, pomagamy Vincentowi, jak jest wilkołakiem Itd, to nam się wyświetla inny filmik(Nie końcowy), jak rozumiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Krótki research nie przyniósł mi odpowiedzi, więc zapytam:

W końcu chciałbym kupić Wiedźmina, tyle że różnie może być z kwestią internetu, a jak wiem patch 1.5 zdejmuje z gry zabezpieczenia. Czy to dotyczy też kwestii obowiązkowej rejestracji? W sumie jakoś bym to przebolał i ogarnął, ale byłoby to nieco upierdliwe... Przeglądałem ostatnio w sklepie pudełko Platynowej Kolekcji i nie znalazłem informacji, że do odpalenia gry jest potrzebne połączenie. Jak właściwie jest? Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do odpalenia Wiedźmina nie jest potrzebny net, to nie Ubisoft :P
Co do rejestracji - nigdy nie była obowiązkowa, nic mi nie wiadomo, aby to się nagle zmieniło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.04.2010 o 19:56, szypek26 napisał:

Do odpalenia Wiedźmina nie jest potrzebny net, to nie Ubisoft :P
Co do rejestracji - nigdy nie była obowiązkowa, nic mi nie wiadomo, aby to się nagle
zmieniło.


Miałem na myśli tylko pierwsze odpalenie, ale mniejsza. W takim razie przepraszam za pomyłkę, ale naczytałem się dużo o tym, że tak właśnie jest. o.0 Nie wiem, może chodziło o coś jeszcze. Dzięki, wobec tego mogę spokojnie kupić grę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam to do instalacji gry jak i włączenia nie potrzebny jest net, ale żeby zainstalować patcha to trzeba się zarejestrować/zalogować (ale to tylko przy instalacji), potem już odpalasz grę bez płyty i bez neta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To ja może jeszcze bardziej uściślę:
1) Do odpalenia Wieśka net w ogóle nie jest potrzebny. Instalujesz i grasz.
2) Rejestracja nie jest obowiązkowa i nie jest wymagana do odpalenia gry. Niemniej możesz się zarejestrować jeśli chcesz uzyskać jakieś-tam korzyści, trudno jednak powiedzieć jakie, bo patche można spokojnie zasysać z innych hostingów niż oficjalna strona Wiedźmina (która ostatnio jest w przebudowanie, więc i tak niespecjalnie nadaje się do pobierania czegokolwiek), tak samo zresztą jak mody i dodatkowe przygody. Trudno więc powiedzieć, że rejestracja cokolwiek sensownego daje. W każdym razie - nie jest wymagana i jej brak w niczym nie będzie cię ograniczać.
Patch 1.5 zdejmuje zabezpieczenia (w Platynowej Kolekcji chyba jest już władowany do instalatora od razu), także zapewne będzie to wyglądało tak, że instalujesz, wyciągasz płytkę i grasz.
Miłego grania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam to, to zabezpieczenie było już zdjęte w edycji rozszerzonej (jeszcze przed pojawieniem się w platynowej kolekcji) więc jeśli masz taką możliwość to bierz pierwszą (bogatszą) wersję ER. Jest tam kawałek opowiadania pierwszej części sagi o wiedźminie w formie drukowanej. Może, nawet ci się spodoba i zainwestujesz w sagę tak jak ja;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.04.2010 o 23:51, radziejr napisał:

Z tego co pamiętam to, to zabezpieczenie było już zdjęte w edycji rozszerzonej (jeszcze
przed pojawieniem się w platynowej kolekcji) więc jeśli masz taką możliwość to bierz
pierwszą (bogatszą) wersję ER. Jest tam kawałek opowiadania pierwszej części sagi o wiedźminie
w formie drukowanej. Może, nawet ci się spodoba i zainwestujesz w sagę tak jak ja;-)


Jestem ogromnym fanem Sagi od przeszło 6 lat, śmiało mogę powiedzieć, że Sapek to mój ulubiony pisarz. Właściwie słowo fan wydaje się nawet zbyt delikatne. Cieszę się, że gra nakłoniła wiele osób do zainteresowania się książką.
Po grę sięgam dopiero teraz z różnych przyczyn. Ach, to już 2.5 roku od premiery, co? Przynajmniej Wiedźmina 2 będę przeżywał równocześnie ze wszystkimi. Nie mogę się już doczekać.

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi, mam teraz jasną sytuację. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.04.2010 o 16:53, Oloninho napisał:

Jeśli nie zrobiłem jakiegoś questa w II akcie (jestem już w III), to mogę wrócić do Wyzimy Klasztornej i go zrobić?

W Wyzimie Klasztornej, kanałach i na bagnach będziesz miał parę głównych zadań do wykonania. Po całej Wyzimie można poruszać się bez ograniczeń do końca aktu III.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakoś nie wygląda na to, żebym pograł sobie w Wiecha. Czy mógłbym prosić o chwilę uwagi i rady?

Generalnie grę zakupiłem kilka dni temu, po instalacji uruchomiła się pomyślnie, ale kłopoty zaczęły się, gdy obejrzałem opcje. Próbowali wcisnąć mi jako domyślne średnie ustawienia, co trochę mnie zdziwiło. Rozpocząłem więc przygodę na najwyższych detalach i już po chwili przekonałem się, że coś jest nie tak – gra się zwyczajnie cięła. Po godzinie testowania stwierdziłem, że w sumie pograć można, ale strasznie muli w trakcie cut-scenek, a sama rozgrywka także pozostawia trochę do życzenia. Sprawia flegmatyczne wrażenie, zwłaszcza w trakcie walki czy zmiany perspektywy kamery, choć są momenty, gdy “chodzi” bez zarzutu. Same dialogi są zupełnie płynne i nie mam z nimi problemu. Sądzę, że mimo wszystko dałoby radę przeboleć to kilkadziesiąt h i przejść ją, ale nie o to chyba chodzi, co?

Jestem zdziwiony tą sytuacją, bo nie powinna tak działać na moim pc. Przeszukałem net i okazało się, że ludzi z moim problemem jest dosyć dużo – są tacy, którzy mają gorszą konfigurację od mojej, a twierdzą, że (w miarę) płynnie “idą” im na maksie takie gry, jak np Mass Effect 2, a Wiedźmin – nie. Choć nie testowałem (jeszcze), to wnioskując po podanych wymaganiach – tak powinno też być z moim sprzętem w przypadku wielu nowych tytułów, a już przynajmniej nowszych niż Wiesiek.

Na oficjalnym forum rozwiązania nie otrzymałem, choć znalazłem kilka dobrych sugestii. Spróbowałem takich prostych pomysłów, jak zmniejszenie rozdzielczości, filtrowania, wyłączenie wygładzania krawędzi, ogólnie zmniejszenie jakości grafiki. Na dobrą sprawę wydaje mi się, że tylko brak wygładzania lekko poprawił działanie. Ktoś zasugerował, że gra może nie obsługiwać poprawnie czterech rdzenii. Nie wiem, co o tym sądzić, ale raczej silnik gry jest wszystkiemu winny... Inna osoba pisała jeszcze, że problem sam minął z czasem, ale nie miałem jeszcze okazji się przekonać jak będzie dalej, bo za dużo nie pograłem.

Jestem pewien, że pc jest poprawnie skonfigurowany, mam najnowsze sterowniki do karty graficznej i nigdzie nie zalęgł się żaden “syf”. Próbowałem reinstalacji. Problem dotyczy większej grupy osób i sądzę, że gra po prostu zachowuje się nietypowo w stosunku do różnych kompów. Szczerze zaczynam wątpić, że można coś na to poradzić... Krótko – mój pc (żadna część nie figuruje jako niekompatybilna), który teoretycznie powinien gładko obsługiwać grę nie robi tego. Gra ma ścinki, nie aż tak super poważne, ale jednak.

Prosiłbym o sugestie i pomoc.

BTW, na domiar złego dzień po tym wszystkim płytka z grą zaliczyła 5-centymetrowy upadek i teraz na zupełnie zewnętrznej stronie ma kilka jakby uszczerbków i wgnieceń. W sumie nigdy nie załatwiłem sobie w żaden sposób żadnej płyty, a tu musiało mi się zdarzyć akurat z Wieśkiem. :< Dobra, dosyć frustracji. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy zainstalowałeś wszystkie aktualizacje? Najnowsza wersja to chyba 1.5(albo 1.6). Zaktualizowany Wiedźmin działa (podobno) szybciej i sprawniej od czystej wersji premierowej(1.0). A wersje od 1.4 w górę nie wymagają płyty w napędzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.04.2010 o 21:48, Lfdracon napisał:

Czy zainstalowałeś wszystkie aktualizacje? Najnowsza wersja to chyba 1.5(albo 1.6). Zaktualizowany
Wiedźmin działa (podobno) szybciej i sprawniej od czystej wersji premierowej(1.0). A
wersje od 1.4 w górę nie wymagają płyty w napędzie.


Kupiłem wersję z Platynowej Kolekcji, jest to bodajże 1.5? Chyba nowszego patcha nie było? Jeśli się mylę to mała gafa w takim razie, ale wydaje mi się, że to jest maks. o . 0 Tak, działa bez płyty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trudno mi coś powiedzieć na temat twojego problemu, bo patche niekoniecznie muszą przynieść poprawę. A skoro nie masz syfu na kompie, aktualizujesz sterowniki itd, to ja niespecjalnie mam na chwilę obecną jakieś odkrywcze rady, ale i tak wymienię wszystko, co przyjdzie mi do głowy
1) Odsyfianie kompa (RegSeeker, Odkurzacz, NTRegOpt oraz CCleaner)
2) Defragmentacja
3) Najnowsze sterowniki do grafy
4) Instalacja MS Visual C++ 2008, ponoć ma jakiś wpływ na grę
5) Wyłączanie procesów tła w trakcie grania
6) Patchowanie gry
7) Możesz spróbować zabić ze dwa rdzenie (jeśli dobrze doczytałem, masz 4 jaja :D ) w trakcie gry
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Ale może przynajmniej rozjaśnię kwestię patchy, bo Lfdracon troszku namieszał :p
Najnowsza wersja to 1.5. Patch 1.4 faktycznie bardzo usprawnia działanie gry, natomiast 1.5 to tylko i wyłącznie dwa hotfixy + zdjęcie zabezpieczeń.
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Tak w ogóle, jaki masz sprzęt? Nie siedzi tam przypadkiem GF8600 w parze z quad corem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może spróbuj uruchomić grę w trybie zgodności z win 98 i rozdzielczością 640x480. Mi to pomogło nieraz z innymi grami więc może warto spróbować?
Ostatecznie możesz zrobić format kompa i zainstalować Wieśka na "świeżo". Czasami problemy może powodować dosłownie pierdoła zalegająca w komputerze po której byś się tego nie spodziewał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam!
Zakupiłem niedawno PC.
Będę miał go we wtorek.
Mam do Was pytanie.
Czy na tym sprzęcie pogram komfortowo w Wiedźmina na full detalach?
Intel Core 2 Duo E7600 3,2 Ghz
Geforce 9800GT 512mb ddr3
4GB Ram.

Pozdrawiam Serdecznie i proszę o odpowiedź :)
Damian

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.05.2010 o 08:34, amek11 napisał:

Witam!
/ciach/


Tak pograsz na full detalach ;)
Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować