Zaloguj się, aby obserwować  
modestvermin

Wiedźmin (The Witcher) - temat ogólny

31506 postów w tym temacie

Ale CDP może pójść za wydawcą Namco i zrobić tego zabezpieczenie. Teraz CDP mi i tak podpadło wiec wszystkiego można się spodziewać, ale ejśli tak zrobią to nich wiedza że Ci co mają jakiś problem z netem tego produktu nie kupią. A jak wiadomo net w naszym kraju nie jest tak rozwinięty jak w Europie.
Liczę że CDP przemyśli ta sprawę czy wprowadzając nie straci zbyt dożo graczy, nie wprowadzając może dobrą kasę zrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.05.2010 o 10:50, karolekx23x napisał:

Ale CDP może pójść za wydawcą Namco i zrobić tego zabezpieczenie. Teraz CDP mi i tak
podpadło wiec wszystkiego można się spodziewać, ale ejśli tak zrobią to nich wiedza że
Ci co mają jakiś problem z netem tego produktu nie kupią. A jak wiadomo net w naszym
kraju nie jest tak rozwinięty jak w Europie.
Liczę że CDP przemyśli ta sprawę czy wprowadzając nie straci zbyt dożo graczy, nie wprowadzając
może dobrą kasę zrobić.


Ja tam jestem przekonany, że CDP nie wyda DRM''u. Przecież sprzedaż pierwszej części Wieśka w Polsce nie była zła, nawet jak nie było DRM''u. A zamiast tego jest przecież w jedynce opcja rejestracji gry w internecie. Jak będzie podobnie w dwójce będzie fajnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.05.2010 o 10:50, karolekx23x napisał:

Liczę że CDP przemyśli ta sprawę czy wprowadzając nie straci zbyt dożo graczy, nie wprowadzając
może dobrą kasę zrobić.


Wydaje mi się , iż zdecydowana większość osób piszących o Wiedźminie 1 i 2, popełnia zasadniczy błąd myśląc, iż Polska to jakiś szczególny rynek dla CDP. Sprzedaż w tym kraju nie jest i nie będzie znacząca, biorąc pod uwagę całą planowaną do sprzedania ilość egzemplarzy gry. Oczywiście nie wyklucza to braku zabezpieczeń, ale wydaje mi się, że tylko wtedy, gdy nie będzie to stanowić żadnego problemu technicznego i wymagać dodatkowych nakladów. W przeciwnym razie, witaj DRM. Niestety, gracze w Polsce to taki sobie kąsek dla wydawców. Nawet filmiki promocyjne Wieśka 2 powstają w języku angielskim, a po polsku takowych nie widać. Czytałem niedawno o różnych powstających u nas grach i w części przypadków nawet ma nie być pełnych, polskich wersji językowych, a tylko kinówki (między innymi chyba Two Worlds 2).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.05.2010 o 12:32, karolekx23x napisał:

Liczą podbić Świat ale swoim rodakom powinni trochę ułatwić granie


Biznes jest biznes, a CDP, o ile oficjalnie wiadomo, znajduje sie raczej w finansowym dołku, a nie na szczycie. Dlatego też, dopuszczam możliwość specjalnego traktowania tylko w przypadku, gdy nie będzie to wiele kosztować.
A tak w ogóle, to wiadomo chociaż, czy dostaniemy pełną polską wersję, czy tylko kinówkę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.05.2010 o 12:30, KrzychW napisał:


Wydaje mi się , iż zdecydowana większość osób piszących o Wiedźminie 1 i 2, popełnia
zasadniczy błąd myśląc, iż Polska to jakiś szczególny rynek dla CDP. Sprzedaż w tym
kraju nie jest i nie będzie znacząca, biorąc pod uwagę całą planowaną do sprzedania
ilość egzemplarzy gry.

Mylisz się Polska to bardzo szczególny rynek bo to u nas poszło najwięcej egzemplarzy gry, a sprzedaż była bardzo duża już w I dniu. No i popatrz na Wiedźmina w Polsce- nie wiem czy w innych krajach mieli tyle materiałów dodatkowych co u nas:) AS jest najbardziej znany u nas więc zbyt będzie większy, chodź teraz to już wszędzie go kojarzą tak samo jak i Wieśka.

Dnia 29.05.2010 o 12:30, KrzychW napisał:

Oczywiście nie wyklucza to braku zabezpieczeń, ale wydaje mi się,
że tylko wtedy, gdy nie będzie to stanowić żadnego problemu technicznego i wymagać dodatkowych
nakladów. W przeciwnym razie, witaj DRM. Niestety, gracze w Polsce to taki sobie kąsek
dla wydawców. Nawet filmiki promocyjne Wieśka 2 powstają w języku angielskim, a po polsku
takowych nie widać. Czytałem niedawno o różnych powstających u nas grach i w części przypadków
nawet ma nie być pełnych, polskich wersji językowych, a tylko kinówki (między innymi
chyba Two Worlds 2).

Robią po angielsku bo mogą puścić na cały świat i wszyscy zrozumieją. Dla mnie to akurat zaleta widać, że poziom w firmie skoczył.
TW to przecież polska gra jak może być tylko kinówka?;o

Dnia 29.05.2010 o 12:30, KrzychW napisał:


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.05.2010 o 13:43, Witcher1990 napisał:

TW to przecież polska gra jak może być tylko kinówka?;o

>

Nie jestem pewny na 100%, czy chodziło o TW2, czy może o Afterfall(też polska), ale czytałem gdzieś niusa, iż ma być tylko wersja kinowa i również się zdziwiłem. Koszty pewnie tną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kogo się zapytam to każdy wiec co to jest wiedźmin i grał w niego. Jeśli komuś się spodobała jedynka to an pewno kupi 2 . Mnie 2 bardzo ciekawi ale tylko nie złośliwy DRM.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.05.2010 o 14:40, karolekx23x napisał:

Kogo się zapytam to każdy wiec co to jest wiedźmin i grał w niego. Jeśli komuś się spodobała
jedynka to an pewno kupi 2 . Mnie 2 bardzo ciekawi ale tylko nie złośliwy DRM.



no na pewno ja osobiście czekam na 2 bo 1 mi sie bardzo podobala ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.05.2010 o 15:34, Witcher1990 napisał:

Dobra ale w czym ten DRM przeszkadza?

Mi osobiście podczas gry w AC2 nie przeszkadzał kompletnie w niczym. Nie miałem żadnego uczucia jakiegokoleiwk jego istnienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.05.2010 o 15:30, Karol44 napisał:

Wiedzmina 2 nie zrobią zdubbingowanego a arcanie zrobią;-D

Wyobrażasz sobie niezdubbingowanego Wiedźmina 2? Bo ja nie. Jedynka miała genialny dubbing i nie ma mowy aby nie było go w dówjce, przecież to jeden z genialnych składników tej gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.05.2010 o 15:34, Witcher1990 napisał:

Dobra ale w czym ten DRM przeszkadza?


Masz wymóg aby w trakcie rozgrywki było łącze neta nie pamietam ale chyba wystarczyło 58kb . Operator np. w necie radiowym zawala i brak neta przez kilka sekund, wyrzuca Cię z gry i czy to było by nie denerwujące ? Albo padł serwer tak jak było w przypadku tej gry i o graniu sobie pomaż.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.05.2010 o 15:30, Karol44 napisał:

Wiedzmina 2 nie zrobią zdubbingowanego a arcanie zrobią;-D


Wiedźmin 2 bedzie dubbingowany, a w dubbingu wezmą udział te same osoby co w 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.05.2010 o 17:40, karolekx23x napisał:

> Dobra ale w czym ten DRM przeszkadza?

Masz wymóg aby w trakcie rozgrywki było łącze neta nie pamietam ale chyba wystarczyło
58kb . Operator np. w necie radiowym zawala i brak neta przez kilka sekund, wyrzuca Cię
z gry i czy to było by nie denerwujące ? Albo padł serwer tak jak było w przypadku tej
gry i o graniu sobie pomaż.

Ja mam neta, który raczej nie pada więc mi to nie będzie przeszkadzać, jednak zabezpieczenie samo w sobie bezsensu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować