Zaloguj się, aby obserwować  
modestvermin

Wiedźmin (The Witcher) - temat ogólny

31506 postów w tym temacie

Dnia 14.12.2006 o 15:23, flymar napisał:

Trochę wątpię, żeby rodzimym programistom udało się zrobić coś takiego (obym się
mylił).


Pracownikom Techlandu na pewno nie ale w CDP Red jest zebrana cała śmietanka programistów z polski i widać że to sa ludzie którzy naprawdę znają się na rzeczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Techland też szykuje kilka nowinek. Chrome 2, Dead Island... mam nadzieję, że wyjdą lepiej niż ich poprzednie gry. Ale dla mnie i tak nie pobiją Witchera :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.12.2006 o 17:40, jaceloth napisał:

bardzo chciałbym zobaczyc w grze Regisa - to moja ulubiona postać. Dodał by grze smaku i humoru.


Przeciez Regis zginal w sadze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.12.2006 o 14:46, Fum4R napisał:

Przeciez Regis zginal w sadze...

Geralt niby też :P
A tak poza tym, to mogliby już zrobić tego Wiedźmina, a ciągle tylko działania marketingowe od kilku lat i w sumie na podstawie silnika Aurora CDP Red Studio aby się utrzymać w czołówce graficznej, to pewnie silnik graficzny zmodyfikowała do granic możliwości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sami twórcy wypowiadają się, że z Aurory został sam "rdzeń". Reszta została zrobiona przez nich od podstaw. Grafika powala (jak dla mnie), jest ładna, dość szczegółowa, co jest zasługą programistów z CDP Red.

@Araziel77: Szczerze powiedziawszy wolałbym, żeby swoje dzieło dopieścili do granic możliwości. Wolę poczekać jeszcze trochę, niż dostać wybrakowany i słaby towar, uzupełniany potem taczkami patchy. A przez ich kampanię reklamową coraz bardziej chce mi się zagrać w Witchera, bo przecież o to chodzi w kampaniach: nakłonić jak największą ilość konsumentów na nabycie produktu. W moim przypadku muszę stwierdzić, że im się udało :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.12.2006 o 14:51, Araziel77 napisał:

> Przeciez Regis zginal w sadze...
Geralt niby też :P
A tak poza tym, to mogliby już zrobić tego Wiedźmina, a ciągle tylko działania marketingowe
od kilku lat i w sumie na podstawie silnika Aurora CDP Red Studio aby się utrzymać w czołówce
graficznej, to pewnie silnik graficzny zmodyfikowała do granic możliwości.


A komu w tym przypadku zależy na grafice. Chodzi o grywalność i fabułę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Grafika, nie grafika, ale o fabułę się boję, mimo że Mistrz Sapkowski stwierdził, że nie jest zła (Geralt - zabili go i uciekł). Tylko że jest taki problem - Andrzej Sapkowski dosyć pozytywnie wypowiadał się na temat filmu "Wiedźmin", który niestety dobty już nie był (dla mnie zbrodnia kinematograficzna). Jeśli już fabuła będzie znośna (o ile nie świetna), to dopiero będę rozpatrywał grywalność - taki jest mój schemat postępowania w przypadku jakichkolwiek ekranizacji i im podobnych dzieł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Grafika na pewno wpływa w jakimś stopniu na to, jak odbieramy grę. Jednak bardziej liczy się właśnie fabuła, grywalność... O grafikę się nie boję - jeśli będzie taka jak na filmikach to już jest dobrze. Grunt, żeby resztę doszlifowali na max. No, ale z filmików nie dowiemy się wiele. Trzeba nam czekać przynajmniej do jakiegoś przedpremierowego dema albo do samej premiery :D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy też zauważyliście to co ja? --> strzyga, wyzima, Ostrit (przecież on umarł), Triss, Foltest. To mi wygląda na czas akcji odpowiadający mniej więcej "Ostatniemu życzeniu".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem, na stronce jest napisane co innego: scenariusz ma być nieznany czytelnikom książki. Może wydarzenia przedstawione w grze będą jakąś retrospekcją? Co o tym myślicie? bo z tego co pamiętam jak czytałem na stronce to historia ma być nowiusieńka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.12.2006 o 14:51, Araziel77 napisał:

> Przeciez Regis zginal w sadze...
Geralt niby też :P

Nie. Autor nigdy nie przyznał się do zabicia Geralta tylko do przeniesienia go do innego świata .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cholernie mi Regisa żal. Najfajniejsza postać z całej grupki...

A Geralt po prostu poszedł za Ciri, niekoniecznie umarł (polecam obejrzenie Cowboy Bebop, takiego anime, szczególnie 2 ostatnich odcinków The Real Folk Blues - podobny motyw, ładnie przedstawiony)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.12.2006 o 18:04, Sephirath napisał:

Cholernie mi Regisa żal. Najfajniejsza postać z całej grupki...

Fakt. Też lubiłem tego irytujacego, odwykłego od krwi intelektualistę;]

Dnia 21.12.2006 o 18:04, Sephirath napisał:

A Geralt po prostu poszedł za Ciri,

Będę upierdliwy, ale tak sie ma jak się przeczytało Sagę kilkanaście razy ;] Nie poszedł za Ciri tylko Ciri wysłała go do innego świata. Sama Ciri udała się do jeszcze innego ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.12.2006 o 18:06, tread71 napisał:

> Cholernie mi Regisa żal. Najfajniejsza postać z całej grupki...
Fakt. Też lubiłem tego irytujacego, odwykłego od krwi intelektualistę;]

Nom :D

Dnia 21.12.2006 o 18:06, tread71 napisał:

> A Geralt po prostu poszedł za Ciri,
Będę upierdliwy, ale tak sie ma jak się przeczytało Sagę kilkanaście razy ;] Nie poszedł za
Ciri tylko Ciri wysłała go do innego świata. Sama Ciri udała się do jeszcze innego ;]

Hmm... Śmierdzi Tolkienem jak zbój :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.12.2006 o 16:15, Araziel77 napisał:

Tylko że jest taki problem - Andrzej Sapkowski dosyć pozytywnie
wypowiadał się na temat filmu "Wiedźmin", który niestety dobty już nie był (dla mnie zbrodnia
kinematograficzna).


Gdzie widziałeś jakąś informacje w której Andrzej Sapkowski wypowiadałby się na temat filmu. No chyba że scenariusza do filmu bo nie widział on go w czasie produkcji, a grę już widział kilkakrotnie, a możliwe że nawet grał w nią. Więc jeśli po prezentacjach gra mu się podoba to świetnie. Zresztą sam powiedział że tworzenie gier zostawia specjalistą od tego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Filmu nie oglądałem i nie zamierzam. Wolę książki. Zawsze można sobie wszystko wyobrazić po swojemu, a nie tak, jak wyobraził sobie scenarzysta. Poza tym książka jest zawsze lepsza od filmu, jeśli film powstaje na podstawie książki. A co do gry: ja czekam na nią z niecierpliwością. Grafika już mi się podoba, storyboard jaki będzie, taki będzie, nie czytałem sagi do końca, nie wiem, co powinno być (jestem na 3 tomie), ale jeśli piecze nad tym sprawuje Andrzej Sapkowski to moim zdaniem możemy być spokojni. Silnik BioWare''u , w sumie nie byle jakiej firmy, sam silnik też jeden z lepszych, w dodatku usprawniony do granic możliwości przez naszych programistów... Nie wiem, o co wam w ogóle chodzi :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować