Zaloguj się, aby obserwować  
modestvermin

Wiedźmin (The Witcher) - temat ogólny

31506 postów w tym temacie

Dnia 11.02.2007 o 17:25, JayC napisał:

[ciach!]

Hehehe, widzę, że ktoś w końcu poszedł w moje ślady :). Również wyczytałem na stronce wszystko,
co możliwe, analizowałem dniami i nocami i doszedłem do tego samego wniosku :). Co do Edycji
Kolekcjonerskiej zarysu ani nawet pomysłu nie mam, ale wiem jedno: na pewno kupię, jak nie
za swoje pieniądze, to za pieniądze rodziców, a nawet siostry. A że nie pójdzie, bo sprzęt
przecież nie najnowszy... cóż, gimnazjum zbliża się ku końcowi, jeszcze rok, a rodzice mówili
coś o nowym sprzęcie za dobre sprawowanie w szkole... :D. Póki co powiedziałem im, że nawet
nie chcę nowego komputera (wejście Visty i DX 10, drogie karty obsługujące DX 10, drogie procesory
C2D, ogólny przewrót na rynku), ale żeby na EK Wiedźmina się szykowali. Chyba wzięli sobie
to do serca... :D.


Według mnie jak chcesz grać na komputerze to stanowczo odradzam kupna nowego. Do gier są konsole, w nich nie trzeba wymieniać procesorów, kart graficznych. Szkoda, że Wiedźmin najprawdopodobniej nie pójdzie na moim PCcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.02.2007 o 17:28, master matrox napisał:

Według mnie jak chcesz grać na komputerze to stanowczo odradzam kupna nowego. Do gier są konsole,
w nich nie trzeba wymieniać procesorów, kart graficznych. Szkoda, że Wiedźmin najprawdopodobniej
nie pójdzie na moim PCcie.


Wziąłem to pod uwagę. Rozważałem wszelkie "plusy dodatnie i plusy ujemne" konsoli i komputera, doszedłem, że konsola jest bardziej opłacalna, ale do komputera się bardziej przywiązałem, poza tym moim staruszkom wystarcza jeden sprzęt do grania w domu. No, ale nie o tym nam tutaj prawić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.02.2007 o 17:28, master matrox napisał:

Do gier są konsole,
w nich nie trzeba wymieniać procesorów, kart graficznych. Szkoda, że Wiedźmin najprawdopodobniej
nie pójdzie na moim PCcie.


Widac ze 8 milionow subskriberow WoW nie zgadza sie z twoja opinia. nie mowiac juz o tych co graja w bardziej wymagajace gry.
Tak do gry na komputerze musisz wydac wiecej kasy niz w gry na konsole. ale to jest oczywiste i bylo juz od paru ladnych lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam dwa komentarze, a w zasadzie jeden dotyczacy faktu ze wydawca na rynek amerykanski jest Atari.

Atari wydawalo Gothic3 w Stanach i Gothic3 byl o wiele bardziej znana gra od Witcher''a z uwagi na wzgledna slawe wczesniejszych czesci tej gry. Komercyjnie G3 to porazka w Stanach. Nie dosyc ze gra byla zbugowana to jeszcze do tego nie miala zadnego marketingu, i mowie tutaj o takich prostych rzeczach jak reklamy na gaming sites w sieci. Atari to jest wydawca do dupy i ma zero zainteresowania grami ktore wydaje.

Oczywiscie jak ktos w US chce miec wczesniej gre ktora ma byc wydana pol roku pozniej od wersji europejskich to zamawia ja juz przed premiera europejska wysylkowo z UK (Anglii) i ma ja dostarczona praktycznie juz w czasie tej premiery. Tak jednak robi mniejszosc. wiekszosc bedzie nazekac na opoznienie w wydaniu amerykanskim sluchac opinii ludzi z europy i tych w Stanach ktorzy zamowili z UK i graja. Jesli tylko beda takie problemy z tą gra jakie mial Gothic3 to ci ludzie sie zniecheca i kupia se inne gry, ktorych jak zwykle nie zabraknie na rynku.

...wiec najlepsza rzecza jaka CD Project moze zrobic to wydac gre na rynek Europejski w jak najbardziej stabilnym stanie i z jak najmniejsza iloscia bug''ow nawet jesli cos ma poswięcic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

[ciach!]

Co do Atari to się zgodzę: nie był to najlepszy wybór, jakiego dokonało CDP. No, ale nie chwalmy dnia przed zachodem słońca: może panowie z Atari się zmienili? A poza tym, w Europie wiadomo, kto wyda grę, a skoro zajmie się tym CDP to jestem pewny i spokojny o jakość Witchera. A że mieszkam w Polsce, która jest na terytorium Europy, co więcej, należy do Unii Europejskiej, to co mnie obchodzą Stany. Fakt, takie Atari jakością wydania może nam popsuć opinię, ale, jak sam zauważyłeś, część chce mieć grę wcześniej i zamawia ją z Europy, więc ta część, co będzie miała The Witchera z Europy będzie wiedziała, na co nas stać i nie będzie znała tego "dark sajda" Witchera, o którym mówią ludzie, którzy kupili grę wydaną przez Atari. Zresztą, ja się na tym nie znam, to tylko moje domysły...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze Atari rzeczywiście się zmieniło. Po drogie, na porażkę Gothica w Stanach wpłynęła też współpraca JoWooDu (Piranhii) z Atari. To nie jest tak, że tylko wydawca odpowiada za porażkę bądź sukces produkcji. My jesteśmy bardzo z tej współpracy zadowoleni :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.02.2007 o 11:11, Jay Z napisał:

Po pierwsze Atari rzeczywiście się zmieniło. Po drogie, na porażkę Gothica w Stanach wpłynęła
też współpraca JoWooDu (Piranhii) z Atari. To nie jest tak, że tylko wydawca odpowiada za porażkę
bądź sukces produkcji. My jesteśmy bardzo z tej współpracy zadowoleni :)


Co będzie to będzie, ja i tak jestem dobrej myśli. Oglądając te wszystkie filmy i screeny, czytając te całe artykuły, zapowiedzi w prasie (czyt. w CDA), w Internecie jestem pewien jakości The Witchera. Co wydawca może takiego zrobić? Zmienić pudełko, nadruk na płycie, zmienić zawartość instrukcji, dodatków...? Na samą grę wiele nie wpłynie. Podsumowując: trzymam kciuki za CDP Red i The Witchera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.02.2007 o 11:32, JayC napisał:

Co będzie to będzie, ja i tak jestem dobrej myśli. Oglądając te wszystkie filmy i screeny,
czytając te całe artykuły, zapowiedzi w prasie (czyt. w CDA), w Internecie jestem pewien jakości
The Witchera. Co wydawca może takiego zrobić? Zmienić pudełko, nadruk na płycie, zmienić zawartość
instrukcji, dodatków...? Na samą grę wiele nie wpłynie. Podsumowując: trzymam kciuki za CDP
Red i The Witchera.


Nie, nie, słaba sprzedaż Gothiców w US to też słaby marketing tej gry, nie trafiający do przeciętnego amerykańskiego gracza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja nie lubię Atari. Przez nich są same problemy. Pamiętacie co było z RollerCoaster Tycoon 3? CDP zrobił już spolszczenie wszystko było gotowe. I premiera z miesiąca na miesiąc przesuwana, aż w końcu gra się nie ukazała. Potem to przeszło do LEMu i oni też tego nie wydali o.O

Pozdrawiam,
sferis

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.02.2007 o 13:18, sferis napisał:

A ja nie lubię Atari. Przez nich są same problemy. Pamiętacie co było z RollerCoaster Tycoon
3? CDP zrobił już spolszczenie wszystko było gotowe. I premiera z miesiąca na miesiąc przesuwana,
aż w końcu gra się nie ukazała. Potem to przeszło do LEMu i oni też tego nie wydali o.O

Pozdrawiam,
sferis


Zupełnie inni ludzie już pracują w Atari. Problemy z wydawaniem ich gier wiązały się też ze zmianami w ich zespole, restrukturyzacją etc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.02.2007 o 13:39, Jay Z napisał:

> A ja nie lubię Atari. Przez nich są same problemy. Pamiętacie co było z RollerCoaster
Tycoon
> 3? CDP zrobił już spolszczenie wszystko było gotowe. I premiera z miesiąca na miesiąc
przesuwana,
> aż w końcu gra się nie ukazała. Potem to przeszło do LEMu i oni też tego nie wydali o.O

>
> Pozdrawiam,
> sferis

Zupełnie inni ludzie już pracują w Atari. Problemy z wydawaniem ich gier wiązały się też ze
zmianami w ich zespole, restrukturyzacją etc.


Aaaa. Chyba, że tak :-) To miło słyszeć ;-) Zobaczymy jak będzie.

Pozdrawiam,
sferis

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.02.2007 o 17:28, Lord Aragorn napisał:

CD Projekt jak idą prace na tą grą i na jakim jesteście etapie tworzenia?? Bo czekam na tą
grę,bo może być ciekawa.


Nie wiem, na jakim etapie są, ale mogę powiedzieć, że kończą, skoro premiera ma być mniej-więcej w połowie marca... Jak się nie wyrobią to stawiam na kwiecień, najpóźniej maj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.02.2007 o 13:53, JayC napisał:

> CD Projekt jak idą prace na tą grą i na jakim jesteście etapie tworzenia?? Bo czekam
na tą
> grę,bo może być ciekawa.

Nie wiem, na jakim etapie są, ale mogę powiedzieć, że kończą, skoro premiera ma być mniej-więcej
w połowie marca... Jak się nie wyrobią to stawiam na kwiecień, najpóźniej maj.


ja czytałem że przed wakacjami...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.02.2007 o 20:55, gabrielgoluszek napisał:

Orientujecie się jakie będą wymagania Wiedźmina?
pozdrawiam


Ty raczej o to nie musisz się martwić, masz naprawdę wypasionego kompa, na 100% Ci pójdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.02.2007 o 20:56, gabrielgoluszek napisał:

ja czytałem że przed wakacjami...


W końcu marzec JEST przed wakacjami, czyż nie :D?

W każdym razie doszły do mnie nie za miłe wieści, jeśli chodzi o Wiedźmina. Otóż do CDP Red dzwonił mój kumpel. Dzisiaj podzielił się ze mną tym, czego się dowiedział o Wiedźminie u samego źródła. Okazało się, że aktor podkładający głos jednej z postaci (prawdopodobnie jednej z ważniejszych) ma anginę. No cóż, choroba nie wybiera, a już zwłaszcza w obecnym okresie... Ale dowiedział się, że gdzieś koło kwietnia sprawa powinna się rozwiązać i najpóźniej na początku maja Wiedźmin ma spocząć na półkach naszych sklepów z grami.

Zaznaczam, że to nie ja dzwoniłem (w każdym razie kumpel by mnie nie oszukał...), że nie mam 100% pewności, że to pewne informacje i że premiera będzie później ze względu na chorobę jednego z aktorów. Jeśli chcecie potwierdzić powyższą informację, radzę samemu zadzwonić i wybadać, co i jak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować