Zaloguj się, aby obserwować  
modestvermin

Wiedźmin (The Witcher) - temat ogólny

31506 postów w tym temacie

Czytałem o tym w którymś czasopiśmie o grach, bodajże Clicku. Pisali o tym w nawiązaniu do zapowiedzi gry, opisywali fabułę gry i komentarz do niej Spakowskiego. Nie wiem dokładnie który to był numer, więc chwilowo możesz mi nie wierzyć, ale jeśli byłbyś sceptyczny co do tego, to daj mi trochę czasu i odszukam ten numer.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O fabule i innych zagadnieniach gry można poczytać na oficjalnej stronie - www.thewitcher.com. Tam jest sporo napisane, na tyle dużo, żeby wiedzieć, o co chodzi, i na tyle mało, żeby nie wiedzieć wszystkiego przed odpaleniem gry. Polecam zagłębienie się w lekturze stronki, można się sporo doczytać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.12.2006 o 10:37, Araziel77 napisał:

Czytałem o tym w którymś czasopiśmie o grach, bodajże Clicku.


Często redaktorzy wymyślają sobie różne rzeczy więc i to mogli wymyślić. Chociaż szczerze mówiąc Sapkowski mógł myśleć początkowo, że film/serial będzie udany. W sumie pomysł na serial nie był zły, aczkolwiek wykonanie było złe.
Serial oglądałem zanim przeczytałem całą Sagę więc dokładnie nie wiem już jakie były błędy odnośnie scenariusza.
Jeśli chodzi o zmyślanie różnych rzeczy to była tez informacja odnośnie premiery Wiedźmina na luty 2004 rok, a wiadomym jest że był on dopiero w początkowej fazie produkcji. Więc ja nigdy zbytnio nie wierzę w informacje na temat premiery jak i wymagań sprzętowych.

PS. Szukać nie musisz bo ci jak najbardziej wierzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.12.2006 o 08:49, Kocis1524 napisał:

Często redaktorzy wymyślają sobie różne rzeczy więc i to mogli wymyślić. Chociaż szczerze mówiąc
Sapkowski mógł myśleć początkowo, że film/serial będzie udany. W sumie pomysł na serial nie
był zły, aczkolwiek wykonanie było złe.
Serial oglądałem zanim przeczytałem całą Sagę więc dokładnie nie wiem już jakie były błędy
odnośnie scenariusza.
Jeśli chodzi o zmyślanie różnych rzeczy to była tez informacja odnośnie premiery Wiedźmina
na luty 2004 rok, a wiadomym jest że był on dopiero w początkowej fazie produkcji. Więc ja
nigdy zbytnio nie wierzę w informacje na temat premiery jak i wymagań sprzętowych.

PS. Szukać nie musisz bo ci jak najbardziej wierzę.


Podobno serial był lepszy niż jego wersja kinowa. Nie wiem, nie oglądałem ani jednego, ani drugiego, to stwierdzenie mojego kumpla, który oglądał obydwa filmy i przeczytał książki. Mówi, że serial można oglądać równocześnie czytając książkę... nie wiem, nie próbowałem, ale mu wierzę :D.

No cóż, trzeba by sprawdzić, czy te oskarżenia co do jakości filmu są prawdziwe, czy nie. Tylko jak teraz skombinować Wiedźmina na VHS (odtwarzacza DVD jeszcze nie mam, a na komputerze nie lubię oglądać)? Może w wypożyczalni jeszcze mają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.12.2006 o 11:14, PJ MW napisał:

Ciekawe kiedy ona w ogóle wyjdzie.


Są wieści, że na wiosnę przyszłego roku. Tak napisało CDP Red, a potem CDA :D. Czekam z niecierpliwością na przyszłoroczną wiosnę, nie tylko z powodu The Witchera...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na Wiedzmina czekaj z niecierpliwością, mam nadzieje,że gra będzie super i powtórzy sukces polskiego painkillera.
Oby tylko Cdproject nie przesadził z premierą... I oby Wiedzmin wytrzymał próbę czasu, bo przecież gra pojawić ma się za rok, więc grafa nie bedzie już tak olśniewająca... Ale tak czy siak mam nadzieje,że Wiedzmin będzie taką grą za którą polacy nie będą się wstydzić.A zyczę żeby w Cdactionie dostał 10/10.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.12.2006 o 11:37, qweta napisał:

Na Wiedzmina czekaj z niecierpliwością, mam nadzieje,że gra będzie super i powtórzy sukces
polskiego painkillera.
Oby tylko Cdproject nie przesadził z premierą... I oby Wiedzmin wytrzymał próbę czasu, bo przecież
gra pojawić ma się za rok, więc grafa nie bedzie już tak olśniewająca... Ale tak czy siak mam
nadzieje,że Wiedzmin będzie taką grą za którą polacy nie będą się wstydzić.A zyczę żeby w Cdactionie
dostał 10/10.


+ Znak Jakości :D. Mi grafika się podoba, no ale możesz mieć rację. Wyjdzie taki Crysis i na każdą inną grafikę w grze będzie się patrzyło z niesmakiem. Ale na mnie grafika The Witchera robi wrażenie: wyciągnąć coś takiego od Aurory... gratulacje, CDP Red! Mi się podoba i tyle, wszelkie filtry, woda, słońce, szczegóły, efekty Znaków... ja nie jestem za bardzo wybredny, jeśli chodzi o grafikę w grach, więc mi nie będzie przeszkadzało, jeśli okaże się, że grafika jest porównywalna do osiągnięć trzy lata temu :D. Ale z pewnością taka nie jest: obejrzałem wszystkie filmy z produkcji, wszystkie screeny i mi się podoba. A co do premiery: wierzę w CDP Red, a oni wierzą w nas, graczy, więc uważam, że nie pozwolą sobie na kolejny "obsuw" w premierze. Co do sukcesu Painkillera: żeby The WItcher odniósł CHOCIAŻ taki sukces, życzę mu o wiele większego... Tak mu dopomóż Bóg!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do grafiki w Witcherze, to fakt, Aurory już to nie przypomina. Jestem także pewny na 100%, że jak wyjdzie to napewno mój obecny sprzęt go nie uciągnie. Ja jednak nie jestem tak wymagające jeżeli chodzi o grafikę jak niektórzy. Dal mnie np. Prince of Persia Piaski Czasu, nadal ma wspaniałą grafikę choć gra nie jest już nowa, chociaż właśnie jeżeli chodzi o Prince''a, to był wtedy pewnego rodzaju przełom jeżeli chodzi o wygląd.
W każdym bądź razie Wiedźmina kupię, nawet gdybym miał grać w niego u kumpla. Jak na razie gra zapowiada się świetnie i oby taki wyszedł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.12.2006 o 10:57, JayC napisał:

Podobno serial był lepszy niż jego wersja kinowa. Nie wiem, nie oglądałem ani jednego, ani
drugiego, to stwierdzenie mojego kumpla, który oglądał obydwa filmy i przeczytał książki. Mówi,
że serial można oglądać równocześnie czytając książkę... nie wiem, nie próbowałem, ale mu wierzę
:D.

No cóż, trzeba by sprawdzić, czy te oskarżenia co do jakości filmu są prawdziwe, czy nie. Tylko
jak teraz skombinować Wiedźmina na VHS (odtwarzacza DVD jeszcze nie mam, a na komputerze nie
lubię oglądać)? Może w wypożyczalni jeszcze mają.


Film o Wiedźminie w tej wersji nie ma sensu. Widziałem i jedno i drugie. Serial jeszcze jako tako przejdzie. Po prostu każdy odcinek to jedno z opowiadań z Ostatniego Życzenia i Miecza Przeznaczenia no i w całości przeplata się wątek opowiadania Ziarno Prawdy jak się nie mylę. Końcówka serialu to już początek Krwi Elfów do momentu kiedy Geralt znajduje Ciri na Zarzeczu. Więc jeśli chciałeś zobaczyć historie z głównej opowieści o Wiedźminie to się rozczarujesz. Z uwagi na jej długość nie dałoby sie tego przedstawić w jednym filmie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A nie wiesz może czy dałoby się gdzieś obejrzec te odcinki? Są w wyporzyczalniach lub gdzies w necie do obbejrzenia? Ew. gdzie i kiedy (i o ile) leci Wiedźmin w TV?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.12.2006 o 16:11, Igor FCBayern napisał:

A nie wiesz może czy dałoby się gdzieś obejrzec te odcinki? Są w wyporzyczalniach lub gdzies
w necie do obbejrzenia? Ew. gdzie i kiedy (i o ile) leci Wiedźmin w TV?


Leciały ostatnio na TVP 2 ale chyba o 1 w nocy. Bodajże w środę. Zobacz może jeszcze lecą ale nie jestem pewny. W wypożyczalni będzie ewentualnie film a jego nie ma sensu oglądać. Jak już coś zobacz w necie albo gdzieś. Może udostępnili za darmo tak jak Oficerów, albo ściągnij sobie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak już pisałem, wolę książki :D.

Co do gry: grę kupię, i to w EK (jeśli będzie, ale uważam, że będzie na pewno), ile by nie kosztowała. Co z tego, że nie pójdzie, mogę grać nawet u kumpeli (żaden z moich kumpli nie ma takiego kompa jak ona :D [ale chodzi tylko o sprzęt, jeśli chodzi o to co wiecie, to nie ona jest moją panią :D]) :D:D:D. Najwyżej pozbieram jeszcze trochę i zrobię jakiś mały upgrade komputera. Albo wyproszę u rodziców nowy sprzęt. Ale The Witchera kupię. A co. I muszę się jeszcze zaopatrzyć w swoje egzemplarze książek o Wiedźminie (na razie czytam książki kumpla). W sumie na moje zachcianki pójdzie ładne 400 zł (nie licząc upgrade''u :D).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.12.2006 o 10:44, JayC napisał:

Jak już pisałem, wolę książki :D.

Co do gry: grę kupię, i to w EK (jeśli będzie, ale uważam, że będzie na pewno), ile by nie
kosztowała. Co z tego, że nie pójdzie, mogę grać nawet u kumpeli (żaden z moich kumpli nie
ma takiego kompa jak ona :D [ale chodzi tylko o sprzęt, jeśli chodzi o to co wiecie, to nie
ona jest moją panią :D]) :D:D:D. Najwyżej pozbieram jeszcze trochę i zrobię jakiś mały upgrade
komputera. Albo wyproszę u rodziców nowy sprzęt. Ale The Witchera kupię. A co. I muszę się
jeszcze zaopatrzyć w swoje egzemplarze książek o Wiedźminie (na razie czytam książki kumpla).
W sumie na moje zachcianki pójdzie ładne 400 zł (nie licząc upgrade''u :D).

He he. Zupełnie jakbyś pisał o mnie :) Mi The Witcher też raczej nie pójdzie (choć rodzice coś tam mówią o nowym sprzęcie...) ale mimo to kupie i to w EK! Najwyzej gra postoi sobie na półce do upgrede''u. Jeść w sumie nie woła :)
A co do książek o Wiedźminie to ja również jestem w trakcie uzupełniania kolekcji. Przy okazji czytam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.12.2006 o 10:21, Igor FCBayern napisał:

He he. Zupełnie jakbyś pisał o mnie :) Mi The Witcher też raczej nie pójdzie (choć rodzice
coś tam mówią o nowym sprzęcie...) ale mimo to kupie i to w EK! Najwyzej gra postoi sobie na
półce do upgrede''u. Jeść w sumie nie woła :)
A co do książek o Wiedźminie to ja również jestem w trakcie uzupełniania kolekcji. Przy okazji
czytam.


Masz rację, zupełnie jak u mnie...

Moi rodzice też mówią o nowym sprzęcie, ale tyle go widzę, co gwiazdy w dzień (poza Słońcem ;]). A The Witcher, muszę powiedzieć, dołączy na półkę Czekających (mam już kilka gier na nowego kompa :D), ale w EK kupię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.12.2006 o 10:58, JayC napisał:

Moi rodzice też mówią o nowym sprzęcie, ale tyle go widzę, co gwiazdy w dzień (poza Słońcem
;]).

Czyli jest jednak jakaś szansa ;)

Dnia 29.12.2006 o 10:58, JayC napisał:

A The Witcher, muszę powiedzieć, dołączy na półkę Czekających (mam już kilka gier na nowego
kompa :D), ale w EK kupię.

Zupełnie jak u mnie. Juz nawet mam specjalną szafkę w moim pokoju, w której trzymam gry, które bez upgrade''u kompa nawet mi nie pójdą... Trzeba czekać... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.12.2006 o 13:16, Igor FCBayern napisał:

Czyli jest jednak jakaś szansa ;)


Jakaś tam jest. Mogę nawet sam podać specyfikację dobrego komputera w rozsądnej cenie, sam mogę go potem złożyć, podłączyć (ile razy ja już to robiłem...), wszystko zrobię sam, dajcie tylko kasę (coś ok. 4000 mi wyjdzie). Może jak skończę gimnazjum (za rok) z niezłym wynikiem (o to boję się najbardziej... :D), to może wtedy się zdecydują. Ale jak na razie wszystkie znaki na ziemi i niebie wskazują na to, że jeszcze trochę się na starym sprzęcie
"pomęczę".

Dnia 29.12.2006 o 13:16, Igor FCBayern napisał:

Zupełnie jak u mnie. Juz nawet mam specjalną szafkę w moim pokoju, w której trzymam gry, które
bez upgrade''u kompa nawet mi nie pójdą... Trzeba czekać... ;)


Ja swoje układam razem z resztą, dla niepoznaki :D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.12.2006 o 16:00, Kocis1524 napisał:

Film o Wiedźminie w tej wersji nie ma sensu. Widziałem i jedno i drugie. Serial jeszcze jako
tako przejdzie. Po prostu każdy odcinek to jedno z opowiadań z Ostatniego Życzenia i Miecza
Przeznaczenia no i w całości przeplata się wątek opowiadania Ziarno Prawdy jak się nie mylę.
Końcówka serialu to już początek Krwi Elfów do momentu kiedy Geralt znajduje Ciri na Zarzeczu.

Każdą próbę oglądania wiedźmina kończę po ok. 15 minutach, bo albo zarzynana jest oryginalna fabuła, albo świetne dialogi:) Geralt odnajduje Ciri (po raz drugi) na końcu Miecza Przeznaczenia. Ogólnie komuś kto filmów nie oglądał radzę najpierw jakieś dwukrotne przeczytanie całej historii wiedźmina, a potem - z dużą dozą rezerwy - ew. oglądanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować