Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Xbox One kontra PlayStation 4 - która konsola robi lepsze wrażenie po E3?

101 postów w tym temacie

Oglądałem E3 na twitchu i muszę przyznać, że co do show Sony wygrało i to z przytupem.

Skupiając się na konsolach, to mam X360, lecz wymieniłbym go na PS3, gdybym mógł. Wszystko kwestią gustu, lecz do mnie bardziej przemawia PS niż Xbox. Głównym powodem tego jest traktowanie polskiego rynku. MS ma nas jakby za 3ci świat, a Sony traktuje na równi z Europą, z tego co widzę.. może zdarzają się jakieś wyjątki w obu sytuacjach, ale piszę tylko tyle co wiem i całkiem możliwe, że wiem niewiele odnośnie tej sytuacji z polityką zagraniczną wliczającą Polskę.
Ogólnie rzecz ujmując, jeśli biorąc pod uwagę show na E3, Sony kupiło mnie całkowicie.
Jestem pewny, że kupię PS4, ale nie hejcę X1. Każdy ma swoje ustalone priorytety przy wyborze konsoli, dla mnie jednak Sony won this battle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Xbox plusuje jedynie wygodniejszym (przynajmniej dla mnie) kontrolerem, Kinectem w cenie
> zestawu (umówmy się - jeżeli kupimy roczny PS+ i PS Camera to cena będzie owszem mniejsza
> od ceny xklocka, ale niewiele, z tym, że tu mamy wybór - możemy to kupić lub nie. Xbox
> wciska nam Kinecta na siłę) i ciekawymi tytułami exc. (Ryse i Titanfall choćby). Reszta
> natomiast (hardware, polityka odsprzedawania gier, zaufanie do gracza, itd, itp) należy
> w całości do PS4 i tą konsolę właśnie kupię. Z resztą lwia część "wspaniałych opcji"
> nowego Xboxa w Polsce będzie niedostępna bo M$ sra na nasz rynek, także wybór staje się
> jeszcze prostszy.

zgadzam się ze wszystkim z tym że ja jednak kupie xboxa, niemniej jednak nie mogę zaprzeczyć tej wypowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sony ma dużą przewagę sprzętową i będzie to widoczne w grach na wyłączność obie konsole będą podobne procki ale roznic sie będą jednostkami obliczeniowymi Xbox będzie miał 12 jednostek a PS4 18 kolejną. Różnicą na korzyść. Sony jest pamięć Ram w Ps4 8GB Gddr 5 (176 GB/s) a Xbox 8GB (67 GB/s) do tego Xbox będzie miał 3 systemy operacyjne jeden od gier drugi Windows a trzecim jest wyszukiwarka i wszystkie 3 systemy rezerwują sobie 3GB ramu wiec Xbox będzie znacznie słabszy patrząc. Z technicznego punktu widzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie póki co Sony bardzo mocno prowadzi - może kiedyś się to zmieni, ale jakoś nie mogę sobie tego wyobrazić, M$ musiałby mieć na prawdę dobry plan długoterminowy.
Co do pada - wole asymetryczne ułożenie gałek, jak w padzie od X''a, ale nowy Dualshock nie wygląda na niewygodnego czy coś w tym stylu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czytając ten news miałem wrażenie, że autor bardzo usilnie próbuje nam wcisnąć "Xbox w cale nie jest taki zły, może nawet lepszy od PS4, więc nie skreślajcie go z listy". PS4 rozwala XBO pod każdym względem i nie ma na to żadnego wytłumaczenia. Tą konsolę kupią tylko i wyłącznie niedzielni gracze z dziećmi podjaranymi kinecktem i jacyś mega fanboye. Btw, nie mam konsoli tylko dwa PC, ale już wiem, że dzieło Sony zawita po świętach w moi domu :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.06.2013 o 16:41, Janek_Izdebski napisał:

"Let the Mortal Kombat begin." :D

Nie powiem, że to ci się udało :D idę po chipsy . chcesz trochę ? ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.06.2013 o 17:16, Kafar napisał:

wypełniony w środku powietrzem i pokryte tanim japońskim plastikiem ;P

A myślałem, że najtańszy plastik to ten z Chin... ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gry na Xbox One są w takiej samej cenie w tym sklepie do którego podałeś link.
Pozostaje poczekać na jakieś obniżki, albo kupować gry używane od innych graczy na PS4 (Xbox One nie będzie miał możliwości sprzedaży używanych gier)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Microsoft - Red Ring of Death
- po ilu prośbach i latach wprowadzili Xbox Live????
- wypuszczanie drastycznego redesignu konsoli? (nowy Xbox z SSD wcześniej)

Tym razem dla mnie sprawa jest jasna jak słonce combo PC + PS4 Exclusivy. PS$ zamówiłem już na amazon.com i mam nadzieje ze wogole dostane.

Jedyne co microsoftowi dobrze wyszło do joypad.... reszta to masakra!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o politykę i podejście do klienta to wygrało Sony. Jeśli chodzi o gry to wygrał Microsoft i to właśnie na tą konsolę pada mój wzrok. Pady oba są ok, tylko cały czas pomija się informacje ze w padzie do x1 trigery mają swój własny Force feedback ;) w nowej forzie będzie fajnie trzęsło i reali wciskając hamulec. Poza tym Microsoft choć spóźniony to oferuje 2 gru miesięcznie za darmo na zawsze. Nie trzeba będzie stale opłacać golda by grać w nie miesiąc po zakupie.YES :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Pierwsze starcie to remis ze wskazaniem na Sony."

xD

Autor widocznie bardzo chciał zachować neutralność i obiektywność, ale remis to remis - zdanie powinno brzmieć "pierwsze starcie wygrywa Sony".

Wystarczy spojrzeć na wyniki dowolnej ankiety czy ilości preorderów żeby wiedzieć kto odnosi druzgocące zwycięstwo. Na takim Amazon choćby na PS4 zagłosowało ok. 39000 ludzi, na X1 nieco ponad 2000. Ciekawe jak przełoży się to na wynik sprzedaży - tzn. wiadomo już, że PS4 wygrało nokautem, nie wiadomo tylko czy nokaut okazał się śmiertelny. ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.06.2013 o 18:27, F23 napisał:

Gry na Xbox One są w takiej samej cenie w tym sklepie do którego podałeś link.
Pozostaje poczekać na jakieś obniżki, albo kupować gry używane od innych graczy na PS4
(Xbox One nie będzie miał możliwości sprzedaży używanych gier)


W ogóle to z cenami gier lepiej się wstrzymać. Xbox w USA ogłosił gry za 59$, czyli ceny obecnej generacji. A jak będzie u nas? To kwestia przyszłości i to dalekiej. Nie wiemy ile przyjdzie nam zapłacić za gry na Xbox One i PS4. Wszystko to domysły i strzały sklepów. Obie konsole były droższe przed E3 na różnych stronach sklepów niz podane później oficjalne ceny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Gry na Xbox One są w takiej samej cenie w tym sklepie do którego podałeś link.
> Pozostaje poczekać na jakieś obniżki, albo kupować gry używane od innych graczy na PS4
> (Xbox One nie będzie miał możliwości sprzedaży używanych gier)
W takim razie zostaję przy PC , bo używki będą pewnie kosztować tyle co nowe gry na PS3 , a ok. 300zł za grę to grube przegięcie za to można wyrwać juz ciekawy edycje kolekcjonerskie , aż boję się zapytać ile będą kosztować edycje kolekcjonerskie na PS4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować