Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Nie umiesz się zachować w sieci? Graj z podobnymi sobie - system reputacji w Xboksie One

43 postów w tym temacie

Piotr Bajda

Nowa konsola to idealna okazja do przemodelowania Xbox Live. Zwłaszcza tych aspektów usługi, które nie działają idealnie. Jest wśród nich zostawiający internetowych prostaków bezkarnymi system reputacji. Ma się to zmienić.

Przeczytaj cały tekst "Nie umiesz się zachować w sieci? Graj z podobnymi sobie - system reputacji w Xboksie One" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Ciekawe... tylko, że z normalnego człowieka można bez problemu zrobić kozła ofiarnego...

Bardzo trzeba by sie uprzec. Powinni zrobic jak w LOLu, ze logi takich delikwentow sa publikowane i kazdy widzi co gadal i robil.

Takie zachowania trzeba publicznie pietnowac to i mniej ludzi bedzie sie tak zachowywac.

Z ciekawosci dodam, ze w guild wars 2 przez to jak dzialaja eventy, lootowanie, zabijanie mobkow to nie mialem od bety zadnych nieprzyjemnosci z graczami :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

oczywiście ze można, wystarczy że ktoś nie umie przegrywać i w nagrodę za przegranie da wygrywającemu graczowi złą ocenę że np wył wulgarny pomimo że nie był

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.07.2013 o 10:13, slizgi napisał:

oczywiście ze można, wystarczy że ktoś nie umie przegrywać i w nagrodę za przegranie
da wygrywającemu graczowi złą ocenę że np wył wulgarny pomimo że nie był

Po jednej ocenie nie obniżą mu reputacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.07.2013 o 10:13, slizgi napisał:

oczywiście ze można, wystarczy że ktoś nie umie przegrywać i w nagrodę za przegranie
da wygrywającemu graczowi złą ocenę że np wył wulgarny pomimo że nie był


To musialaby robic cala masa osob. Zawsze mozna zazadac interwencji i przegladniecia logow jesli cos takiego sie stanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.07.2013 o 09:44, Chopek napisał:

Ciekawe... tylko, że z normalnego człowieka można bez problemu zrobić kozła ofiarnego...


Cóż, nie ma systemów idealnych. Istnieje takie ryzyko, jak zawsze. Ale trzeba mieć wielkiego pecha, aby spotkało to właśnie Ciebie. Uważam jednak, iż w ogólności sposób jest ten dobry, i jeżeli Microsoft go dopracuje- skala błędu może być bardzo mała. A do tego nawet, jeżeli zdarzy się taka pomyłka, to i tak owa "kara" z pewnością nie ma od razu charakteru wiecznej- prędzej czy później taka osoba zacznie znowu grać z "normalnymi" graczami. A jej "wrogowie", którzy zapewnili jej ową radość przez swoje reporty, z pewnością do tego momentu zdążą się już znudzić wysyłaniem zgłoszeń, których realnego efektu i tak i tak nie widzą...

Zresztą, właśnie ten brak informacji o owym zesłaniu będzie zniechęcał osoby, które chcą kogoś prześladować. Bo to nie będzie w żadnej mierze spektakularne. Nie dowiedzą się nawet, czy ich zabiegi przyniosły efekt. Myślę, że nawet jeżeli taki problem się pojawi, to będzie miał znaczenie marginalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To już słyszeliśmy, nie sprawdziło się i teraz się też nie sprawdzi. Swoją drogą ciekawe czy jak by jednak to działało to czy tych "normalnych" graczy było by na tyle by zapełnić serwery :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam obecnie problem z reputacją na XLive.
Mam takiego "potężnego" neta, że wywala mnie z Live podczas gry i z tego powodu teraz mam reputacje na 2 gwiazdki, bo 100% uważa, że przedwcześnie wychodzę z gry...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się, że to jednak może działać w drugą stronę - normalna osoba oleje krzykacza, a taki bachor będzie walił minusami lepszym od siebie etc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Ja mam obecnie problem z reputacją na XLive.
> Mam takiego "potężnego" neta, że wywala mnie z Live podczas gry i z tego powodu teraz
> mam reputacje na 2 gwiazdki, bo 100% uważa, że przedwcześnie wychodzę z gry...
no to dobrze uwazaja,to jest tylko twoj problem a czasem jest spory problem gdy ktos wyjdzie z gry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.07.2013 o 09:44, Chopek napisał:

Ciekawe... tylko, że z normalnego człowieka można bez problemu zrobić kozła ofiarnego...


to dziala tak w jednym meczu 5 osob wystawi ci negatywa,ale ty zagrasz kolejnych 10 meczach i mozesz nadrobic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Ja mam obecnie problem z reputacją na XLive.
> Mam takiego "potężnego" neta, że wywala mnie z Live podczas gry i z tego powodu teraz
> mam reputacje na 2 gwiazdki, bo 100% uważa, że przedwcześnie wychodzę z gry...

No tak ale efekt zawsze jest taki sam, psujesz komuś grę i nie ważne czy celowo. Jeśli net bardzo często ci szwankuje to powinieneś coś z tym zrobić albo przyzwyczaić się do niskiej reputacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.07.2013 o 11:19, Alehor napisał:

Tiaa i masa ścierwa będzie zakładać konta tylko po to żeby reportować kogopopadnie

Tiaaa, bo Microsoft jest taki durny, że tego nie przewidział.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Tiaa i masa ścierwa będzie zakładać konta tylko po to żeby reportować kogopopadnie

Ja już widzę jak tysięcy graczy zakładają tysiące kont i donoszą na niczego nie spodziewających się graczy, czyści geniusze zła... Bądźmy poważni, kto ma na to czas i chęci na taką bzdurę. A zresztą po IP bądź po numerze seryjnym boxa można dojść że raport poszedł z 10 kont ale z tej samej maszyny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.07.2013 o 10:17, Killyox napisał:

To musialaby robic cala masa osob. Zawsze mozna zazadac interwencji i przegladniecia
logow jesli cos takiego sie stanie.


Jak masz zamiar to zrobić, skoro system ma działać w tle? Wątpię, żeby miał informować o tym, że ktoś zaraportował, wtedy każdy mógłby uniknąć kary po prostu się "uspokajając" na kilka dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.07.2013 o 09:52, Patrolololololololo napisał:

Wreszcie koniec z trollami, to jeden z niewielu dobrych pomysłów M$.


Ostrzeżenie za przekręcanie nazwy firmy Microsoft.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować