Zaloguj się, aby obserwować  
Lukol1

Icewind Dale II

1960 postów w tym temacie

Dnia 07.01.2007 o 23:26, TYHE napisał:

Wie ktoś jak zabić żelaznego golema?
Np. kwas na niego nie działa. Oszustwo! ;D

No to masz nielichy problem;-)
Działa na niego tylko broń +3 i wyżej, nie wal w niego ogniem bo to chyba powoduje u niego leczenie xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2007 o 21:42, TYHE napisał:

Nie cierpię łowców :P chociaż ostatnio myślę nad daniem 1 lvlu łowcy kapłance lub wojodruidce.
Tak mam same baby:
TYHE czarodziej
Płomień łotrzyk/iluzjonista
Kidagakash wojowink/druid
Żmija kapłan

Sory za drugiego z rzędu ;-)
Trochę mało tankująca ta drużyna więc zabierz sporo dopalaczy hp, chyba że kapłanka nie jest tylko z pod znaku czerwonego krzyża ale potrafi też nieźle wymiatać młotem ;-), a wojownik ma tylko domierzkę druida ;-)
No ale co by to nie było broń w dłoń i za Polskę ehm za Forgotten Realms x)

PS. z tym łowcą chodziło mi o to, że zło nie zawsze popłaca upadły już nie może awansować ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z grafiką w ID2.Pojawiają się na ekranie kwadraty wyglądające jak dodatkowe okna w grze , migające i świecace.Najczęściej zdarza się to w przypadku napisów pojawiających się przy postaciach , oraz przy leżących na ziemi przedmiotach.Często jeszcze nie odkryta część mapy zamiast mieć czarne tło , miga kolorami.Używam karty GF8800GTX i zastanawiam się , czy ID2 nie jest już za stare na tak nowy sprzęt , chociaż z drugiej strony , obydwa Fallouty działają bez problemów.Może ktoś ma jakieś pomysły?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli w konfiguracji gry masz ustwioną akcelerację 3D, to spróbuj ją wyłączyć. Kiedyś miałem trochę podobny problem i wyłączenie tej opcji pomogło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.01.2007 o 10:57, Xanax napisał:

Jeśli w konfiguracji gry masz ustwioną akcelerację 3D, to spróbuj ją wyłączyć. Kiedyś miałem
trochę podobny problem i wyłączenie tej opcji pomogło.

Niestety w tym przypadku nic to nie zmienia.Pokombinuję z ustawieniami , a jak nic nie wyjdzie , to najwyżej na starszym sprzęcie będę grał w ID2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.01.2007 o 10:07, KrzychW napisał:

Mam problem z grafiką w ID2 (......).Używam karty GF8800GTX i zastanawiam się , czy
ID2 nie jest już za stare na tak nowy sprzęt , chociaż z drugiej strony , obydwa Fallouty działają
bez problemów.Może ktoś ma jakieś pomysły?

sorry ze pytam ale nie moge sie powstrzymac - kupiles GF8800GTX zaraz po premierze za jakies 2 kafle zeby grac w ID2 i Fallouta ??? tez uwielbiam te gry ale one chodza doskonale na kompie sprzed 7 lat :)
co do id2 to wylaczenie akceleracji powinno pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2007 o 23:26, TYHE napisał:

Wie ktoś jak zabić żelaznego golema?
Np. kwas na niego nie działa. Oszustwo! ;D

Gdzie spotkałaś tego żelaznego golema?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.01.2007 o 18:00, kamiln napisał:

> Wie ktoś jak zabić żelaznego golema?
> Np. kwas na niego nie działa. Oszustwo! ;D
Gdzie spotkałaś tego żelaznego golema?

Są bodaj dwa po przejściu klasztoru obok jakiegoś grobowca. Na normalnym poziomie trudności nie udało mi sie ich załatwić. Wziąłem to czego pilnowały i nawiałem im :D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.01.2007 o 18:02, hans olo napisał:

Są bodaj dwa po przejściu klasztoru obok jakiegoś grobowca. Na normalnym poziomie trudności

Wiem (a przy okazji nie 2 tylko 4), po prostu chciałem upewnic się, że chodzi o te. Jest szansa na ich załatwienie: po wykończeniu duergarów odpoczywasz(czary ofensywne nic nie dadzą, radzę zapamiętac przywołania i wzmacniające) i ustawiasz całą drużynkę (poza wojem) za bramą (tą dalszą) w następującym szyku: mag ztyłu z jakąś bronią odległościową, kapłan i łotrzyk obok siebie przy bramie. Woj wyciąga skarby i zwiewa do reszty drużyny, a golemki za nim. Ustawiasz woja razem z pozostałą dwójką w jednej lini, tak aby zablokowac zejście na schody, mag rzuca najsłabsze przywołanie tuż przed nimi - stworzenie idzie na golema, który automatycznie rzuca trującą chmurę(z dala od naszej drużyny) czekamy cierpliwie a kiedy podejdzie bijemy(pozostałe- czejkące w kolejce mag zajmuje innymi przywołaniami, by nie zaczęły zionąc akurat wtedy kiedy się dopchają do pierwszej linji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.01.2007 o 18:59, IceTower napisał:

A ja tam mam 4 postacie i niemoge przejsc tam w pierwszym rozdziale na moście są tacy orkowie..jak
ich pokonać.skutecznie.....

Chodzi ci o most shanegar(czy jakoś tak). po prostu, idziesz cały czas w na pn i przy rozmowie z wysłanniczką legiony( jej imię zaczyna się na x) nie dajesz się przekonac. zabijasz ją i dwa ogry, a dalej możesz już spokojnie bez obawy oczas usiec całą resztę.
ps. Jak chcesz dokładniejszych porad to podaj takie rzeczy jak rasy, klasy, bronie członków drużyny dobra?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do starych wyjadaczy:

Prowadze postać barbarzyńcy, jest na 6 levelu.... Niestety nie jest on biegły w cieżkich zbrojach i nie moze osiągać mistrzostwa w broniach. Dlatego zamierzam dać mu kilka poziomow wojownika, dolozyc atuty o ktorych wspomnialem, a nastepnie wrocic do rozwijania barbarzyncy. W finale taka postac na 20 poziomie wygladalaby tak:

16 poziomow Barbarzyncy
4 poziomy wojownika

Moje pytanie brzmi,
1.Czy jest to mozliwe aby w trakcie rowoju jakiejkolwiek postaci (bo barbarzynca byl tu tylko przykladem), zrobic dwuklasowca - dodac pare poziomow innej klasy, a nastepnie dalej rozwijac tylko glowna klase (od ktorej sie zaczelo gre).

2.Gdzie mozna znalesc mod likwidujacy bariere doswiadczenia?


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi sie ze nie mozne zrobic dwuklasowca ale mozesz spróbować ale moze i nie bedzie to wideczne na ekranie za amsz dwie klasy ale bedziesz posiadal takie umiejetnosci:D:D:D:)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.01.2007 o 09:37, karczmiarz napisał:

1.Czy jest to mozliwe aby w trakcie rowoju jakiejkolwiek postaci (bo barbarzynca byl tu tylko
przykladem), zrobic dwuklasowca - dodac pare poziomow innej klasy, a nastepnie dalej rozwijac
tylko glowna klase (od ktorej sie zaczelo gre).
2.Gdzie mozna znalesc mod likwidujacy bariere doswiadczenia?

1)Twoja postać może rozwijać się w max 3 klasach tak jak chcesz, możesz dodać po kilku poziomach jakiejś klasy i dalej rozwijać tylko poprzednią (poza paladynami i mnichami - oni w podklasach mają zaznaczone z jakimi innymi klasami mogą egzystować, jeżeli wybierzesz poziom innej to nie będziesz mógł już podnieść poziomu paladyna/mnicha). Musisz też pamiętać o karach za wieloklasowość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.01.2007 o 12:47, kamiln napisał:

> 1.Czy jest to mozliwe aby w trakcie rowoju jakiejkolwiek postaci (bo barbarzynca byl tu
tylko
> przykladem), zrobic dwuklasowca - dodac pare poziomow innej klasy, a nastepnie dalej rozwijac

> tylko glowna klase (od ktorej sie zaczelo gre).
> 2.Gdzie mozna znalesc mod likwidujacy bariere doswiadczenia?
1)Twoja postać może rozwijać się w max 3 klasach tak jak chcesz, możesz dodać po kilku poziomach
jakiejś klasy i dalej rozwijać tylko poprzednią (poza paladynami i mnichami - oni w podklasach
mają zaznaczone z jakimi innymi klasami mogą egzystować, jeżeli wybierzesz poziom innej to
nie będziesz mógł już podnieść poziomu paladyna/mnicha). Musisz też pamiętać o karach za wieloklasowość.


Dziekuje za odp. Mam jeszcze pytanie odnosnie kar za doswiadczenie w przypadku gdy jaka druga klase nie wybiore ulubionej klasy.
Jakie dotkliwa jest to kara w doswiadczeniu? I czy dotyczy ona tylko tej drugiej klasy, czy moze rowniez tej ktora zaczalem gre?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.01.2007 o 14:32, karczmiarz napisał:

Dziekuje za odp. Mam jeszcze pytanie odnosnie kar za doswiadczenie w przypadku gdy jaka druga
klase nie wybiore ulubionej klasy.
Jakie dotkliwa jest to kara w doswiadczeniu? I czy dotyczy ona tylko tej drugiej klasy, czy
moze rowniez tej ktora zaczalem gre?

Doświadczenie jest jedno, to ty decydujesz o tym której klasie "kupisz" za nie poziom. kara to 20% ( za zabicie potworka za którego normalnie dostałbyś 100xp dostaniesz 80) na każdą klasę różniącą się poziomem o więcej niż jeden poza ulubionymi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.01.2007 o 14:45, kamiln napisał:

Doświadczenie jest jedno, to ty decydujesz o tym której klasie "kupisz" za nie poziom. kara
to 20% ( za zabicie potworka za którego normalnie dostałbyś 100xp dostaniesz 80) na każdą klasę
różniącą się poziomem o więcej niż jeden poza ulubionymi.



Jezeli w takm razie hipotetycznie; zacząłbym gre drowem kobieta (ulubiona klasa kaplan). I na starcie bylaby to wojowniczka/zlodziej. To nie odnotowalbym kary 20% dosw., bo roznica miedzy poziomami nie bylaby wieksza od jednego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować