Zaloguj się, aby obserwować  
Lukol1

Icewind Dale II

1960 postów w tym temacie

Dnia 04.10.2006 o 15:55, GanD napisał:

> teraz zaczolem grac
> w ID2 i mam taki problem, bo moje postacie chodza wolno i niewiem jak im wlonczyc bieg?
Bo
> w ID1 normalnie moglem dac ta ikone a tu nic niema

Nie ma czegoś takiego jak bieganie w IWD2, zresztą w IWD1 też nigdy nie było... Jedyne co możesz
poradzić, to korzystać ze specjalnych bytów z zaklęciem przyśpieszenia lub z samego zaklęcia
albo zwiększyć ilość klatek wyświetlanych na sekundę, to sprawia wrażenie ogólnego zwiększenia
szybkości gry.


no niewiem w 1 bylo na 100000000% postacie mi chodzily od poczatku 3 razy szybciej niz 2 to po co mam tyle czekac az sie rusza bezsensu! odrazu cos co mi sie nie podoba w id2 niemam co robic tylko patrzec jak sie slamazarnie poruszaja!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich mam kilka pytanek w sprawie Icewind Dale 2:
1) znalazłem 2 zniszczone tarcze i 1 zniszczoną zbroję czy dałoby się je jakoś naprawić?? jeśli tak to gdzie?? albo u kogo??
2) zabiłem śnieżnego wilka i zabrałem jego skórę komu ją dać??
3) w grze jest pełno tych różnych klejnotów jakie one mają zastosowanie? czy warto je zbeirać bo mają jakieś właściwości czy lepiej je sprzedawać??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.10.2006 o 16:47, Dutagamo napisał:

witam wszystkich mam kilka pytanek w sprawie Icewind Dale 2:
1) znalazłem 2 zniszczone tarcze i 1 zniszczoną zbroję czy dałoby się je jakoś naprawić?? jeśli
tak to gdzie?? albo u kogo??

Zniszczone bronie, zbroje i tarcze do niczego ci się nie przydadzą. Są tylko zbędnym obciążeniem - nie da się ich naprawić

Dnia 08.10.2006 o 16:47, Dutagamo napisał:

2) zabiłem śnieżnego wilka i zabrałem jego skórę komu ją dać??

Kiedy dotrzesz do Andorry, to gnom (właściciel latającego statku) będzie mógł zrobić z nich odzienie chroniące przed mrozem. W innym przypadku, można je po prostu sprzedać, obojętnie komu.

Dnia 08.10.2006 o 16:47, Dutagamo napisał:

3) w grze jest pełno tych różnych klejnotów jakie one mają zastosowanie? czy warto je zbeirać
bo mają jakieś właściwości czy lepiej je sprzedawać??

Na ogół kamienie są po to by je sprzedawać. Choć kilka z nich bierze udziała w misjach - czyli będą potrzebne. Ale to rzadko się zdaża. Jeżeli już są potrzebne, to pojawiają się przed misją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.10.2006 o 16:47, Dutagamo napisał:

(...) 2) zabiłem śnieżnego wilka i zabrałem jego skórę komu ją dać?? (...)


Skóra śnieżnego wilka przyda się też potem w jednym z questów w Wędrującej Wiosce, a dokładniej - można ją będzie oddać łowcy Jari''emu. Jest za to trochę XP. Ale śnieżne wilki spotkasz też w Upadłym Lesie, niedaleko Wioski, więc jeśli jesteś na początku gry nie ma sensu nosić tych skór, po prostu je sprzedaj :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.10.2006 o 15:02, lukaszenka napisał:

Fajnie by było gdyby można jeszcze z wilka robic jedzenie które by regenerowalo zycie jak miksturki;].
marzenia...;]


Nawet jeśli, to raczej zbyt dużo życia by to nie odnawiało, jest przecież w grze coś takiego jak "porcje żywnościowe" - do znalezienia/kupienia w kilku miejscach. Z tego co pamiętam odnawiają one 3 PŻ, więc ich użycie przez wysokopoziomowe postacie, posiadające 200 PŻ i więcej zupełnie mija się z celem :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.10.2006 o 14:01, lukaszenka napisał:

Tylko zauwaz ze napisałem wyraźnie REGENEROWAŁO ŻYCIE JAK MIKSTURKI:). Więc o to mi chodziło..nie
o porcje zywnosciowe bo tego nawet nie zbieralem:D


Czyli chodziło ci o regenerację taką jaką posiadają np. trolle, tak? Szczerze mówiąc wątpię, aby wilcze mięso miało takie właściwości :PPP No i byłoby to trochę przegięcie, bo "trochę" tych skór można znaleźć, a nie może być przecież za łatwo, chociaż kto wie... w świecie FR wiele rzeczy jest możliwych ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam kolejne pytanka:
1) jaki jest najlepszy sposób na zabicie trola??oczywiście tego takiego zielonego cyz niebieskiego :P bo znalzłem się w sytuacji gdzie wskoczyły na mnie2 trolle po obu stronach i jak by.ly na skraju śmierci to niemogłem ich zabić :/ co tobić??
2) zauważyłem że w interfejsie każdej postaci jest kilka miejsc na jakieś czary ale nie te podręczne tylko te wyuczone jak mozna tam włożyć te czary??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.10.2006 o 10:44, Dutagamo napisał:

jak mozna tam włożyć te czary??


Cały interfejs można przerobić wedle własnej woli. Zaczynasz od kliknięcia prawym przyciskiem w wybrane pole, powinna Ci się pojawić lista dostępnych do wyboru przycisków, a nawet opcja nie wstawiania tam żadnego (puste pole). Ponadto jeśli chcesz mieć od razu bezpośredni skrót do jakiegoś często używanego zaklęcia (wcześniej zapamiętanego), to najpierw prawym przyciskiem myszy wybierasz odpowiednie pole, potem znowu prawym przyciskiem myszy wybierasz pole z czarami, wówczas powinna pojawić się Twoja zapamiętana lista czarów. Wybrany czar zatwierdzasz lewym przyciskiem muszy. Tak to mniej więcej wygląda. Pobaw się trochę, to nie jest trudne, a po kilku minutach zabawy można sobie naprawdę usprawnić interfejs.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kolejne pytania :) :
1) jeśli poleciałem z oswaldem balonem rozbiliśmy się i musze teraz znaleźć tylko bellaton i drgi diament (bo resztę składników już mam) to jaki jest dobry sposób na zabicie tej druidki która jest przemieniona jak się nie mylę w panterę?? bo ona ma tam niezłą obstawę druidów :P
2) potem w andorze są takie "kociołki" które najlepiej jest rozbroić. w jaki sposób usuwa się pułapki z danej lokacji??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.10.2006 o 09:26, Dutagamo napisał:

kolejne pytania :) :
1) jaki jest dobry sposób na zabicie tej druidki która jest przemieniona jak się nie mylę w panterę??


Konwencjonalny, ten przeciwnik nie wyróżnia się w żaden istotny sposób. Jeśli nie radzisz sobie ze zmasowanym atakiem wroga, to wydaj mu walkę na własnych zasadach. Wyciągnij przeciwników z wioski i wciągnij ich w pułapkę np. użyj czarów utrudniających poruszanie się (śliskość, oplątanie), rozmieść na drodze do swojej drużyny summony (wilki, żuki), które zatrzymają przeciwników na tyle długo byś zdążył zgotować im małe piekło magami, a dodatkowo będą służyły za żywe tarcze dla wojowników.

Dnia 15.10.2006 o 09:26, Dutagamo napisał:

2) w jaki sposób usuwa się pułapki z danej lokacji??


Umiejętnością łotrzyka wykrywanie, a następnie rozbrajanie pułapek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

Mam duzy problem w wiezy kapłana, posiadam tylko 5 symboli xvima (6 osób w drużynie) i nie mogę przeniesc sie na wyższy poziom wiezy: jeden znalazlem w Odciętej Dłoni, 4 w wieży mnicha posiadali przeciwnicy.
Na Insimilionie w solucji znalazłem następującą poradę:

"Święte Symbole Xvima:
- Trzecie piętro Dłoni: pokój Isair''a (1)
- Drugie piętro: Garuk i jego kamraci (ok. 3)
- Czwarte piętro: drugi poziom Wieży Kapłanów - obstawa Brutai Mara''a (2), trzeci poziom Wieży Kapłanów - Mayzol Col i jego towarzysze (ok. 2)"

Cały problem polega na tym, że nie wiem gdzie moge znalesc "Garuka i jego kamratów".

Słyszałem, również, że istnieją jakieś kody dzięki którym można dodawac przedmioty do ekwipunku, jednak w żadnym spisie nie znalazłem symboli xvima.

Jeżeli jest tu ktoś, kto byłby w stanie mi pomóc - byłbym baaardzo wdzięczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.10.2006 o 18:11, depro napisał:

(...) Cały problem polega na tym, że nie wiem gdzie moge znalesc "Garuka i jego kamratów".(...)


Garuk i jego banda stoją w prawym górnym rogu drugiego poziomu Dłoni, w pobliżu takiego "globusa", w zęwnętrznej części "pierścienia", na planie którego to piętro jest zbudowane. Z tym że oni sami cię nie zaatakują - pozostaną neutralni, dopóki sam ich nie zaczepisz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kolejne pytanko:
1) cyz macie jakiś dobry sposób na Shirencal?? chodzi mi o tego demona z Andory który broni wejścia do światyni Auruli??
2) po oc jest potrzebna umiejętnosć przeszukiwania??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować