Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Twórcy Destiny chcą wyplenić z gry toksyczne zachowania

26 postów w tym temacie

Póki co puste słowa - konkretne rozwiązania, a nie takie teoretyzowanie. "Dymanie" zwłok przeciwnika to akurat nic w porównaniu do tego, co się dzieje na czacie i to on powinien być głównym obszarem zainteresowania dev''ów.

Ja bym dał na wstępie do trybu multi: "jeśli napiszesz cokolwiek obraźliwego w grze, zostaniesz pernamentnie zbanowany bez drugiej szansy - Akceptujesz: Tak/Nie". Następnie banować jak leci dzieciarnię mając elegancką podkładkę w postaci akceptacji ww. warunków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kiedy widzę takie zachowania w grze, to sobie myślę "co za matoł" albo "kto by się tak poniżał?" ale jeszcze nigdy nie pomyślałem, że są to zachowania w jakikolwiek sposób toksyczne czy krzywdzące dla jakichkolwiek graczy poza tym, który je przejawia.
Anyway, taka interwencja devów nic nie pomoże - takie zachowania to objaw choroby, a nie jej istota. Skoro takie zachowania są częste, to znaczy, że idioci są w danej grze zjawiskiem powszechnym, a to z kolei świadczy o tym, że gra przyciąga idiotów. Trzeba by więc zmienić grę tak, żeby nie przyciągała idiotów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Póki co puste słowa - konkretne rozwiązania, a nie takie teoretyzowanie. "Dymanie" zwłok
> przeciwnika to akurat nic w porównaniu do tego, co się dzieje na czacie i to on powinien
> być głównym obszarem zainteresowania dev''ów.
>
> Ja bym dał na wstępie do trybu multi: "jeśli napiszesz cokolwiek obraźliwego w grze,
> zostaniesz pernamentnie zbanowany bez drugiej szansy - Akceptujesz: Tak/Nie". Następnie
> banować jak leci dzieciarnię mając elegancką podkładkę w postaci akceptacji ww. warunków.
>
>
>

pora wziasc przykład z konsol i porozumiewajac sie tylko glosowo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.08.2013 o 12:24, CepNaPysk napisał:

pora wziasc przykład z konsol i porozumiewajac sie tylko glosowo

Tak, bo to pomaga.

Hint: to nie pomaga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.08.2013 o 12:24, CepNaPysk napisał:

pora wziasc przykład z konsol i porozumiewajac sie tylko glosowo


Skoro ludzi tak strasznie krzywdzi to, że ktoś ich zbluzga w grze, to jak ktoś ich zbluzga "głosowo", od razu chyba pójdą popełnić samobójstwo.
BTW: wziąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"- Trzeba dać graczom narzędzia zachęcające ich do pozytywnych interakcji. Jeśli jednak ktoś postępuje inaczej, nie oznacza to zepsucia dobrej zabawy pozostałym - dodaje."

Guild Wars 2 ma wiele grzeszków ale muszę przyznać że właśnie pod tym względem została zaprojektowana idealnie. Z nich powinni brać przykład jak zaprojektować interakcję między graczami i światem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niech wyplenią cziterów i buraków oraz dzieci nie umiejących przegrywać najlepiej zakazując sprzedaży jeśli nie osiągnął wieku jaki wymaga gra, gry na dowodzik jak alkohol czy papierosy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak chcą wyplenić toksyczne zachowania, to niech w grze uczestniczą wyłącznie poprawnie zaprogramowane boty.

Tam, gdzie są ludzie, rodzi się chaos. Tak było, jest i będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A mnie zawsze śmeiszyło zachowanie sieciowych napinaczy i "pro" graczy jacy oni to cudowni i w ogóle :)
Zajeliby się cheaterami i hakerami, bo to jest największa zmora gier online.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z wypowiedzi wnioskuję, ...że w grze nie będzie można kucać;)

Co do tematu: niech się chłopaki zdecydują, albo gra społecznościowa albo kinderbal.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.08.2013 o 15:55, zadymek napisał:

Z wypowiedzi wnioskuję, ...że w grze nie będzie można kucać;)


W Age of Conan była emota z oddawaniem moczu. Zgadnij, do czego ludzie jej używali. I tak, wycofano ją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Kiedy widzę takie zachowania w grze, to sobie myślę "co za matoł" albo "kto by się tak
> poniżał?" ale jeszcze nigdy nie pomyślałem, że są to zachowania w jakikolwiek sposób
> toksyczne czy krzywdzące dla jakichkolwiek graczy poza tym, który je przejawia.
> Anyway, taka interwencja devów nic nie pomoże - takie zachowania to objaw choroby, a
> nie jej istota. Skoro takie zachowania są częste, to znaczy, że idioci są w danej grze
> zjawiskiem powszechnym, a to z kolei świadczy o tym, że gra przyciąga idiotów. Trzeba
> by więc zmienić grę tak, żeby nie przyciągała idiotów.

ktoś kuca nad zwłokami przeciwnika = idiota? ciekawe...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.08.2013 o 18:23, czopor napisał:

ktoś kuca nad zwłokami przeciwnika = idiota? ciekawe...


Ktoś nagminnie kuca nad zwłokami przeciwnika celem poniżenia go - prawdopodobnie idiota.
Sorry, jeśli trafiłem w czuły punkt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.08.2013 o 18:25, Zajanski napisał:

Ktoś nagminnie kuca nad zwłokami przeciwnika celem poniżenia go - prawdopodobnie idiota.

Okej, wyrzucamy z gry wszystkie taunty, bo istnieją w celu poniżenia przeciwnika.
Wyrzucamy chat, bo można przez niego poniżyć przeciwnika.
Wyrzucamy pistolety i bronie melee, bo to strasznie poniżające zginąć od takich popierdółek.
Wyrzucamy snajperki, bo ktoś się może poniżyć, nie trafiając headów.
Wyrzucamy w ogóle całą broń, bo ależ to poniżenie, gdy w trakcie strzelaniny zabraknie nam amunicji.
Wyrzucamy skakanie, bo to obciach, jak gdzieś nie doskoczysz, a inny doskoczył.
Wyrzucamy sprint, bo wyglądasz jak idiota, gdy zjeżdża ci palec z przycisku i się zatrzymujesz.

GOTY.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Heuheuuehue
Ale jednak uznanie czegoś za idiotyzm a postulowanie wyrzucenia wszystkiego, co może potencjalnie doprowadzić do idiotycznych zachowań, to trochę co innego, więc proszę nie cytować mnie w taki sposób, jakbym sugerował co innego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować