poiuytrewq

Obywatel... a co wyżej? Czyli tytuły / stopnie / statusy / rangi na forum

56494 postów w tym temacie

Dnia 23.02.2007 o 09:48, tykus napisał:

Gratki, widzę, że jesteś delegat ;) Spoko spoko, a ja cały czas w brygadzie ;)


Gratki awansu w takim razie , żeś wykrakał sobie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.02.2007 o 10:06, skaybay napisał:

Gratki awansu w takim razie , żeś wykrakał sobie ;)


Lol, faktycznie wykrakałem ;) Sprawdziłem, awans był wczoraj na quizie Lost, dałem odpowiedź na pytanie i od razu pieca wyłączyłem bo trzeba się było spieszyć na 4400 ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Eh a ja nawet nie zauwazylem jak z robotnika stalem sie przodownikiem :P. A ja mam takie pytanie zdobyl juz ktos 7 poziom "forumowej hierarchi" ;0 ??? tj czy ktos ma juz wlasny tytul

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.02.2007 o 10:52, pan m. napisał:

Tak z ciekawości pytam:a czego w liście zestawienia miesięcznego w liście awansów i degradów,niema
degradów na Wroga Ludu?

Ponieważ tytuł Wróg Ludu to po prostu ban.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje Awansu.Jeszcze nikt nie ma Własnego tytułu,możesz to sprawdzić w statystykach.Jednak najbliżej chyba tego statusu jest Sekretarz Human Ghost.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Destro napisał:

"obecny system naliczania punktów jest analogiczny jak na starym forum i powoduje, że wszelkie spamowanie nie ma wpływu na status. Ogólnie większe znaczenie ma czas spędzany na forum niż ilość postów :).
[UPDATE]: Proszę się jednak nie martwić - całość jest dobrze wyważona i sprawdziła się przez kilka lat na poprzednim forum. Dodaliśmy tylko kilka małych ulepszeń ;)."

Oznacza to, że najpewniejszym kandydatem na Własny Tytuł będzie A-cis;) To on pierwszy miał status przewodniczącego i jako pierwszy status sekretarza, także pewnie pierwszy będzie także postował z własnym tytułem:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Jednak najbliżej chyba tego statusu jest Sekretarz Human Ghost.
>
Nie powiedziałbym ma on dużą liczbę postów, ale może ktoś za nim "wskoczy" na +7 ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To że Humanghost ma największą ilośćpostów nie znaczy że najdłużej siedzi na forum. A sami czytacie "obecny system naliczania punktów jest analogiczny jak na starym forum i powoduje, że wszelkie spamowanie nie ma wpływu na status. Ogólnie większe znaczenie ma czas spędzany na forum niż ilość postów :).". Więc może nim zostać nawet "spider88".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No niby tak ale on ma najmniej postów,a przecież posty się i tak liczą.Ja go widuję raz na miesiąc na forum a Humana Ghost codziennie,więc sprawiedliwość musi być,nie?Bo Human się stara,a A-Cis sobie ot tak wejdzie na godzinkę raz w miesiącu,więc to chyba nie jest sprawiedliwe,żeby A-Cis dostał awans wcześniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.02.2007 o 11:27, pan m. napisał:

No niby tak ale on ma najmniej postów,a przecież posty się i tak liczą.Ja go widuję raz na
miesiąc na forum a Humana Ghost codziennie,więc sprawiedliwość musi być,nie?Bo Human się stara,a
A-Cis sobie ot tak wejdzie na godzinkę raz w miesiącu,więc to chyba nie jest sprawiedliwe,żeby
A-Cis dostał awans wcześniej.


Hmmm... a ty ile czekałeś na awans z Przodownika na Brygadzistę?
A-Cis pisze sobie jak chce, najczęściej jest aktywny w temacie o Ogame. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.02.2007 o 11:27, pan m. napisał:

No niby tak ale on ma najmniej postów,a przecież posty się i tak liczą.Ja go widuję raz na
miesiąc na forum a Humana Ghost codziennie,więc sprawiedliwość musi być,nie?Bo Human się stara,a
A-Cis sobie ot tak wejdzie na godzinkę raz w miesiącu,więc to chyba nie jest sprawiedliwe,żeby
A-Cis dostał awans wcześniej.

System nie kieruje się liczbą postów, a na pewno nie sprawiedliwością, tylko ilością punktów, które są naliczane za posty zamieszczone w odstępach czasowych. A-cis korzysta z forum nieregularnie, wypowiada się w wąskiej liczbie tematów i awansuje najszybciej. Co w tym złego? Skoro lepiej rozpracował system... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, to , że nie widzisz prawie w ogóle A-cisa, to nie znaczy, że on się w ogóle nie wypowiada lub bardzo rzadko. Kilka tych samych wątków figuruje u nich na czele, lecz kiedy A-cis napisze jednego posta, a potem tak jeszcze kilkanaście/kilkadziesiąt czyichś postów poleci, to już jego wypowiedź jest zasypana gradem innych. Może Ty tego nie zauważasz, może po prostu nie udzielasz się w tych wątkach co on, albo nie sprawdzasz poprzedniej strony, jeżeli dopiero co jest nowa. A HumanGhost może i napisać te 20 postów w powiedzmy 4 godziny, a A-cis napisze 5 postów w 4 godziny - to się liczy tak samo, sugerując się różnymi teoriami użytkowników, które nieraz się sprawdziły.
A jak już zacytowałem wypowiedź Destro - większe znaczenie na forum ma czas spędzany, a nie ilość postów. To jest tylko czytanie ze zrozumieniem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.02.2007 o 11:33, pan m. napisał:

No ja czekałem ponad miesiąc na awans.Ale mój kolega pisał mniej i dostał go dopiero po 3 miesiącach.

Ja czekam 3 miesiące a napisałem tylko 240 :/
Także jaką trzeba mieć średnią na Brygada?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla niektórych może być to 400 napisanych postów, a dla niektórych 1000. Zależy od tego, ile czasu spędzili na forum - na tej podstawie sam siebie możesz ocenić:] Jeżeli dziennie piszesz powiedzmy 10 postów, a zrobisz to w niecałą godzinę, to będzie to porównywalne do jednego napisanego posta w przeciągu godziny. Limit dzienny punktów to bodajże 4, ale niektórzy specjalnie sprawdzali tą metodę 1 post co równą godzinę - awans przyszedł im znacznie szybciej, aniżeli mieliby pisać normalnie, np. przez 2 godziny 15 postów. Ale to mija się z celem tego forum - nie wiem, dla kogo głównym priorytetem miałby być status, skoro obywatel i własny tytuł są traktowani na równi, z tym, że własno-tytułowiec ma większy staż i częściej może poradzić, jest bardziej znany itd. Ale ogólnie - nie ma tu jakiegoś wywyższania się. Jeżeli jakiś delegat myśli, że jest taki świetny, a obywatele to gnioty, to po prostu jest jakimś rasistą, bo status nie powinien mieć większego wpływu na postrzeganie danej osoby [jeżeli mówimy o statusach pozytywnych, a nie ujemnych].

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No teraz się zgadzam.Ja na przykład czekając na brygadę będąc przodownikiem napisałem ponad 1100 postów,ale w szybkim czasie je pisałem i awans szybko nie przyszedł.Dopiero po miesiącu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak już napisałem - to mija się z sensem, bo dla przeciętnego użytkownika awansowanie na wyższy szczebel tejże społeczności nie powinno być priorytetem, bo przecież statusy mają wyrażać to, ile jesteśmy na forum, czy jesteśmy doświadczonymi użytkownikami, a nie to, jacy jesteśmy "lepsi" od innych, bo to nie jest prawda. Moim zdaniem to dobrze, że limit dzienny punktów to 4 (?) [jeżeli tak jest], bo gdyby limit był powiedzmy 12-punktowy, to jacyś zagorzali hardkorowcy napisaliby te 12 postów godzina po godzinie, mieliby ten wysoki status, ale co z tego, bo forum nie polega w końcu na tylko wspinaniu się po szczeblach kariery [bo to tylko dodatek], tylko dowiadywać się różnych rzeczy, uczestniczyć w różnego rodzaju dyskusjach na wysokim poziomie, uczestniczyć w życiu forum, rozrywka to też dobry powód na spędzanie czasu na forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się