TYHE

Damska Szowinistyczna Loża Szyderczyń

33421 postów w tym temacie

Dnia 28.11.2008 o 14:58, spider88 napisał:

> /.../ > Ehh , ja to chyba jestem w jakieś mniejszości . /.../

De gustibus...
Rozumiem, ale z czym jesz golonkę?
Ja z kolei lubię czystą zmrożoną wódkę ale tylko w jednym przypadku: do jeszcze ciepłego wędzonego węgorza. Do innych potraw pasuje mi wino, z wyjatkiem golonki. Do golonki wolę piwo, czerwone wytrawne wino tylko wtedy, jak nie ma piwa. No cóż, de gustibus...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.11.2008 o 15:36, KrzysztofMarek napisał:

Rozumiem, ale z czym jesz golonkę?


Z sosikiem spod golonki i pieczywem ( fajnie jak jest też skarmelizowana cebulka ). Rozumiem jednak że chodziło o picie . Tu nie mam jakichś większych wymagań , jednak piwo mi nie pasuje .

Dnia 28.11.2008 o 15:36, KrzysztofMarek napisał:

Ja z kolei lubię czystą zmrożoną wódkę ale tylko w jednym przypadku: do jeszcze ciepłego
wędzonego węgorza. Do innych potraw pasuje mi wino, z wyjatkiem golonki. Do golonki wolę
piwo, czerwone wytrawne wino tylko wtedy, jak nie ma piwa. No cóż, de gustibus...


Ja po prostu do jedzenia nie lubię alkoholu . Wino dodaję zazwyczaj do sosów , ewentualnie jakiś inny szlachetny trunek dla podkreślenia nutki smaku .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.11.2008 o 15:54, spider88 napisał:

> /.../ Wino dodaję zazwyczaj do sosów , ewentualnie
jakiś inny szlachetny trunek dla podkreślenia nutki smaku .

Aaaa, to też dobre. Białe wino do sosów, o tyle dobre, ze może być tanie, które do wypicia nie bardzo się nadaje, ale w sosie swoja rolę spełni. Czerwone do bigosu albo do gulaszu, bez dodatku wina zauważalnie gorsze w smaku. No i tak dalej, nawet gin, którego nie mógłbym przełknać, do wielu potraw sie nada...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.11.2008 o 16:00, KrzysztofMarek napisał:

Czerwone do bigosu albo do gulaszu,


Jest jeszcze jeden trunek który się nadaje świetnie do bigosu . Polecam Śliwowicę , warto spróbować ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.11.2008 o 16:09, spider88 napisał:

>/.../ > Jest jeszcze jeden trunek który się nadaje świetnie do bigosu . Polecam Śliwowicę , warto
spróbować ;)

No cóż, skoro dodaję do bigosu sliwki suszone, to mógłbym i śliwowicę. Tylko gdyby nie przyniosło to dobrych rezultatów, to reszta śliwowicy stałaby i stała, aż przyszliby goście i wypili. Pod bigos ;-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.11.2008 o 20:04, minimysz napisał:

Wszyscy są na zabawach andrzejkowych czy jak?

Eeee, nie. Ogladam filmy w telewizji i piszę w innych wątkach. Albo czytam. Nie mogę zmęczyć książki o Wałęsie. Nie będę się z historykami sprzeczał, ale z tego, co pamiętam, to Wałesa był najbardziej znienawidzonym człowiekiem przez władze i służby jawne, tajne i poufne. Może drugim był Pinior, bo podjął w przeddzień stanu wojennego pieniadze i długo nie dał się złapać. Chyba, że mam już sklerozę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tam nie wiem. Wałęsą się nie interesuję. "Dzienniki gwiazdowe" Lema męczę. Ogólnie bardzo mnie się podobają, tylko nadmiar filozofowania i nowych, dziwnych słów w niektórych opowiadaniach powoduje w moim mózgu jakieś dziwne przeskoki >_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.11.2008 o 20:04, minimysz napisał:

Wszyscy są na zabawach andrzejkowych czy jak?


Hm, ja nawet zapomniałem, że coś takiego istnieje (mimo że byłem u Andrzeja na imieninach, zmiłuj się Panie nad mą duszą...). Jak się święta nie obchodzi to tak bywa, że o tych tak zwanych "ostatkach" czy jak to się zwało wiedza się ulatnia. W zasadzie i tak nie miałbym gdzie iść, mieszkam w strasznie "rozrywkowej" mieścinie, więc odpada. Tak przynajmniej mogę skończyć "Carrie" Kinga, wreszcie nie będzie się kurzyć i wróci do kolegi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.11.2008 o 16:42, minimysz napisał:

/.../ "Dzienniki gwiazdowe" Lema męczę. Ogólnie
bardzo mnie się podobają, /.../

A Bajki Robotów znasz?
Też mi sie podobały, zwłaszcza zawołanie bitewne "awruk". Uśmiałem się, jak to spotkałem (parę innych też), dałem do poczytania siostre a ta nic nie zauważyła...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.11.2008 o 20:04, minimysz napisał:

Wszyscy są na zabawach andrzejkowych czy jak?

niekoniecznie, niektórzy na przykład pracują i to ciężko, a potem nie ma co się dziwić że odpoczynku potrzebują, a też zauważyłem że po ostatnich zdarzeniach w loży trochę się zmieniło, trudno myślę że nie tym razem można z sensem podzielić się opiniami czy poglądami :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.11.2008 o 22:04, kindziukxxx napisał:

> /.../ że nie tym razem można z sensem podzielić się opiniami czy
poglądami :)

Zawsze możesz wymienić się swoimi opiniami z szefem. Tylko nie narzekaj potem, że masz pustke w głowie ;-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich w poniedziałek ( znów ) .

Słoneczko sobie świeci , tylko roboty kupę i nie ma jak się nim nacieszyć . Tym bardziej iż zapowiadają że pogoda ma się zepsuć . Miałem dziś takie marzenie , że wezmę sobie urlopik i pojadę gdzieś do lasu na spacer . Oczywiście nic z tego . Nawał roboty i tylko marzenia mi pozostały . Jak weekend to szaro-buro , wietrznie i zimno , jak do roboty to i pogoda się robi .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.12.2008 o 10:41, spider88 napisał:

Witam wszystkich w poniedziałek ( znów ) .


Witaj w poniedziałek :)

Dnia 01.12.2008 o 10:41, spider88 napisał:

Słoneczko sobie świeci , /.../


No a u mnie świeci słoneczko ale wieje zimny wiatr i do tego bardzo silny aż wszędzie huczy... W dodatku dzień mam wolny od pracy więc sobie siedzę w domku i czytam książkę swoją ulubioną. Od czasu do czasu zaglądam na forum ale wracam do czytania chciałbym pierwszy tom zakończyć jeszcze dzisiaj a zostało mi 250 stron dam chyba radę o ile coś mnie nie zniechęci do tego. Ogólnie postanowiłem sobie odświeżyć Władcę pierścieni i gry z serii gothic a nawet Baldur''s Gate. W tym tygodniu będę miał już Football Manager 2009 więc pewnie i ta gra mnie zajmie. Co do spaceru to chętnie bym poszedł no ale o tej porze nie mam z kim a po południu to pewnie już za zimno będzie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale "ostatki" to raczej przed Wielkim Postem są...

KrzysztofMarek
Jasne, że "Bajki robotów" znam :) Do niedawna byłam przekonana, że z twórczości Lema tylko "Bajki..." czytałam, ale ku memu zdziwieniu wyszło na to, że dużą część opowiadań o Tichym znałam, tylko zapomniałam.

kindziukxxx
Czemu nie można?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.12.2008 o 10:41, spider88 napisał:

Słoneczko sobie świeci ,


Cały dzień mgła... dwóch kumpli (jeden w ciężkim stanie) w szpitalu po wypadku (z auta zostały koła) :(

Zajebisty dzień...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.12.2008 o 15:11, hunter22 napisał:

Zajebisty dzień...


Wiesz , gdyby to nie Twoi kumple to bym to odpowiednio podsumował . Jednak tak , to się powstrzymam . Mogę jedynie życzyć szybkiego powrotu do zdrowia . Uważaj bo dostaniesz degrada , za propagowanie alkoholu .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 01.12.2008 o 14:38, minimysz napisał:

kindziukxxx
Czemu nie można?

znaczy się można bo po tym nie miał być przecinek teraz zostałem uświadomiony że sens zdania został zmieniony :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.12.2008 o 15:48, spider88 napisał:

Wiesz , gdyby to nie Twoi kumple to bym to odpowiednio podsumował . Jednak tak , to się
powstrzymam . Mogę jedynie życzyć szybkiego powrotu do zdrowia .


Byłem w szpitalu zaraz po pracy, jeden już do domu jutro wróci, na obserwacji go zostawili... drugi już się trochę lepiej ma, młody, silny to przeżyje ;) Choć praktycznie nie można go rozpoznać, oglądałem zdjęcia auta, cud, że przeżyli... praktycznie ma już auta... zdjęć nie dam na forum z wiadomych przyczyn.

Jak na moje to możesz podsumować, nie zależnie od treści tej konkluzji ;)

Dnia 01.12.2008 o 15:48, spider88 napisał:

Uważaj bo dostaniesz
degrada , za propagowanie alkoholu .


To już wolę bana dożywotniego... bo co to jest degrad? Tyle co nic...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się