TYHE

Damska Szowinistyczna Loża Szyderczyń

33421 postów w tym temacie

Dnia 22.11.2008 o 20:11, KrzysztofMarek napisał:

....zebyś przypadkiem zamkął się w lodówce...

Fakt o tym nie pomyślałem xD
No ale w pokoju zawsze mam temperaturę plusową i nie jest zimno no chyba, że okno otwieram by przewietrzyć swój pokój to wtedy temperatura się zmniejsza ale jeszcze nie miałem sytuacji takiej by było poniżej zera :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W sobotę około 23:10 zaczęło sypać, w niedzielę rano było już kilka centymetrów śniegu... pół dnia jeszcze sypało i jest zima... mróz niezbyt mocny, ale jest :P

Pan Śnieg z Panem Wiatrem... razem i były zawieje/zamiecie śnieżne :)

Pani zima wróciła ;D


P.S. zdjęcia po południu, mogłem dać wczoraj, ale grałem w Dead Space naprzemiennie z Fable :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.11.2008 o 07:56, hunter22 napisał:

W sobotę około 23:10 zaczęło sypać, w niedzielę rano było już kilka centymetrów śniegu...
pół dnia jeszcze sypało i jest zima... mróz niezbyt mocny, ale jest :P

Już niedługo . Zapowiadają już ocieplenie , w dodatku klimat nam się robi taki " wyspiarski " . Zimy mamy mieć łagodne z temperaturami oscylującymi w granicach + 10 stopni .

Przy okazji , witam wszystkich w mroźny poranek .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.11.2008 o 09:18, spider88 napisał:

Już niedługo . Zapowiadają już ocieplenie , w dodatku klimat nam się robi taki " wyspiarski
" . Zimy mamy mieć łagodne z temperaturami oscylującymi w granicach + 10 stopni .


Zaiste, wyspiarski się robi... jakoś nie widać tego na razie, to po co o tym pisac? Polska zaśnieżona, zaśniegowana, zawiana śniegiem... itp :)

Dnia 24.11.2008 o 09:18, spider88 napisał:

Przy okazji , witam wszystkich w mroźny poranek .


Tak, mroźny... witam cię spajder, pajęczyny ci pomarzły? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.11.2008 o 09:25, hunter22 napisał:

Zaiste, wyspiarski się robi... jakoś nie widać tego na razie, to po co o tym pisac? Polska
zaśnieżona, zaśniegowana, zawiana śniegiem... itp :)


Co widać ?? Trzy dni śnieg leży a Ty już płaczesz ?
W zeszłym roku przez całą zimę śnieg mieliśmy przez tydzień , jeśli weźmiemy pod uwagę jak było dwa lata temu to już razem można naliczyć z dwa tygodnie .

Dnia 24.11.2008 o 09:25, hunter22 napisał:

Tak, mroźny... witam cię spajder, pajęczyny ci pomarzły? :P


Ja mam wersję Lux , z podgrzewaniem ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.11.2008 o 09:39, spider88 napisał:

Co widać ?? Trzy dni śnieg leży a Ty już płaczesz ?


Płaczę?

Dnia 24.11.2008 o 09:39, spider88 napisał:

W zeszłym roku przez całą zimę śnieg mieliśmy przez tydzień , jeśli weźmiemy pod uwagę
jak było dwa lata temu to już razem można naliczyć z dwa tygodnie .


No i?

Dnia 24.11.2008 o 09:39, spider88 napisał:

Ja mam wersję Lux , z podgrzewaniem ;p


Podgrzewane pajęczyny? Po co ci takie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.11.2008 o 09:51, hunter22 napisał:

No i?


No i to , że śnieg powoli robi się u nas dziwnym zjawiskiem . Coś na kształt Grecji czy Hiszpanii .

Dnia 24.11.2008 o 09:51, hunter22 napisał:

Podgrzewane pajęczyny? Po co ci takie?


Żeby mi nóżki nie marzły ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.11.2008 o 10:04, spider88 napisał:

No i to , że śnieg powoli robi się u nas dziwnym zjawiskiem . Coś na kształt Grecji czy
Hiszpanii .


Do w/w krajów to nam daleko... daleko ;P

Dnia 24.11.2008 o 10:04, spider88 napisał:

Żeby mi nóżki nie marzły ;p


Skarpetek nie masz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.11.2008 o 10:10, hunter22 napisał:

Do w/w krajów to nam daleko... daleko ;P


Nie chodzi mi o średnie temperatury , tylko o zjawisko zwane śniegiem . Pamiętam gdy jak śnieg spadał na początku Listopada to topniał dopiero w Kwietniu a było go tyle że chodziło się w tunelach wydrążonych w śniegu . Naukowcy zapowiadają że to już za naszego życia raczej nie wróci , co więcej średnia temperatura zimy ma u nas rosnąć . Poczekajmy jeszcze trochę a zobaczymy jak to będzie , kto wie ale może jeszcze zobaczymy właśnie takie zimy jak tam . Hiszpanii , Grecji czy Włochom grozi natomiast aura jak na północy Afryki . Pożyjemy zobaczymy .

Dnia 24.11.2008 o 10:10, hunter22 napisał:

Skarpetek nie masz?


Jeśli dziś pójdziesz do pracy ( ewentualnie wrócisz jeśli już jesteś ) w skarpetkach , to wtedy pogadamy ;p
W domy też wyłącz ogrzewanie i chodź tylko w skarpetkach .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.11.2008 o 10:26, spider88 napisał:

Nie chodzi mi o średnie temperatury , tylko o zjawisko zwane śniegiem . Pamiętam gdy
jak śnieg spadał na początku Listopada to topniał dopiero w Kwietniu a było go tyle że
chodziło się w tunelach wydrążonych w śniegu . Naukowcy zapowiadają że to już za naszego
życia raczej nie wróci , co więcej średnia temperatura zimy ma u nas rosnąć .


Ja będę dłużej niż ty żyć... ;)

No chyba, że chodzi tu o setki lat :P

Dnia 24.11.2008 o 10:26, spider88 napisał:

Poczekajmy
jeszcze trochę a zobaczymy jak to będzie , kto wie ale może jeszcze zobaczymy właśnie
takie zimy jak tam . Hiszpanii , Grecji czy Włochom grozi natomiast aura jak na północy
Afryki . Pożyjemy zobaczymy .


Mnie to kila co w innych krajach... :P

Dnia 24.11.2008 o 10:26, spider88 napisał:

Jeśli dziś pójdziesz do pracy ( ewentualnie wrócisz jeśli już jesteś ) w skarpetkach
, to wtedy pogadamy ;p


Po co w skarpetkach? Wolę w butach, jak cywilizowany człowiek... ;P

Dnia 24.11.2008 o 10:26, spider88 napisał:

W domy też wyłącz ogrzewanie i chodź tylko w skarpetkach .


Akurat chodzę w skarpetkach i bez ogrzewania, i co? Żyje ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.11.2008 o 10:26, spider88 napisał:

> co więcej średnia temperatura zimy ma u nas rosnąć . Poczekajmy
jeszcze trochę a zobaczymy jak to będzie , kto wie ale może jeszcze zobaczymy właśnie
takie zimy jak tam . /.../

No to może w końcu i w Polsce zaczniemy uprawiać winorośl tak, jak w Średniowieczu. Toż nazwa Zielona Góra pochodzi właśnie od krzków winogron! Na szczęście wtedy nie było ekologów, bo pewnie zakazaliby palić w piecach. Teraz już trochę winogron sie uprawia, ale to jeszcze żałośnie mało.
Co do śniegu - to mam przegląd opadów i trwania śniegu "nieco" dłuższy, niż Ty. Różnie to w różnych latach bywało. Pamiętam, jak padał śnieg w maju i pamietam, jak sniegu niemal wcale nie było. Tunele w śniegu to były raz, w czasie "zimy stulecia", chyba, ze chodziło Ci o Mazury i tereny górskie. Zwłaszcza w górach śnieg lubi padać i bywa tam zimno nawet latem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.11.2008 o 11:27, KrzysztofMarek napisał:

No to może w końcu i w Polsce zaczniemy uprawiać winorośl tak, jak w Średniowieczu. Toż
nazwa Zielona Góra pochodzi właśnie od krzków winogron! Na szczęście wtedy nie było ekologów,
bo pewnie zakazaliby palić w piecach. Teraz już trochę winogron sie uprawia, ale to jeszcze
żałośnie mało.


Nie tylko winorośl , zapowiadane także są owoce cytrusowe i oliwki . Oczywiście jeszcze sporo czasu upłynie , ale raczej tego dożyjemy ;)

Dnia 24.11.2008 o 11:27, KrzysztofMarek napisał:

Co do śniegu - to mam przegląd opadów i trwania śniegu "nieco" dłuższy, niż Ty. Różnie
to w różnych latach bywało. Pamiętam, jak padał śnieg w maju i pamietam, jak sniegu niemal
wcale nie było. Tunele w śniegu to były raz, w czasie "zimy stulecia", chyba, ze chodziło
Ci o Mazury i tereny górskie. Zwłaszcza w górach śnieg lubi padać i bywa tam zimno nawet
latem.

Ja żyję prawie w górach , tunele to pamiętam chyba z osiem , dziewięć lat temu . Wracałem wtedy ze Słowacji i śniegu było na tyle dużo że tam ogłoszono klęskę żywiołową , ale i u nas go nie brakowało . Śnieg w maju także pamiętam .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.11.2008 o 14:07, spider88 napisał:

>/.../ > Nie tylko winorośl , zapowiadane także są owoce cytrusowe i oliwki . Oczywiście jeszcze
sporo czasu upłynie , ale raczej tego dożyjemy ;) /.../

Podobno na Grenlandii (Zielonym Lądzie) rosły nawet cytryny. Tak, mniej więcej, 1000 lat temu. Ciekawe, czy teraz też będą rosły. Kiolka stopni poniżej zera drzewom cytrusowym nie szkodzi - sam widziałem w Algerii takie drzewka pokryte śniegiem. Zresztą był to pierwszy śnieg od 10 lat. Tam śnieg pada raczej rzadko...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gdyby nie znajoma marsjańska twarz KMa i nasz czarny wdowiec to pomyślałbym,że trafiłem do złego wątku. Gdzieś kojot zniknął :( A generalnie to wpadłem zapytać co tam u was, jak wam leci itp. Dawno mnie tu nie było, tęsknić ( chyba ) nie tęskniłem, wy pewnie też :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.11.2008 o 17:51, dawidos170 napisał:

/.../generalnie to wpadłem zapytać co tam u was,
jak wam leci itp. /.../

Rozpracowujemy ten straszny zamach na Naszego Prezydenta. Usiłujemy się dowiedzieć, po co tam jechał, kto strzelał, do kogo, dlaczego nie trafił no i takie tam szczegóły. Co prawda główne hipotezy są przedstawiane w innym wątku, ale chyba nie wątpisz, że to właśnie tutaj, w Loży, dowiemy się pierwsi. Nawet Prokuraturę uruchomiliśmy, zeby śledztwo zrobiła ;-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.11.2008 o 18:55, Piterus_Von_Drackus napisał:

Witajcie!
Nawet nie wiecie jak ciężko jest pracować na monitorku 24" z rozdziałką 640x480 przy
4 bitowej palecie kolorów. Teraz nawet nie bardzo widzę co pisze... :P


Witaj :)
Swego czasu się zastanawiałem nad kupnem tego małego notebooka ale brat mi odradził bo stwierdził. że mi sie to raczej nie przyda i raczej miał racje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.11.2008 o 10:17, minimysz napisał:

Witajcie!


Witaj minimyszko ;)

Dnia 25.11.2008 o 10:17, minimysz napisał:

Mam nadzieję, że tym razem komp nie zdechnie tak zniecka znacka...


Masz kłopoty z komputerem?
Co sie dzieje? Ja właśnie zmieniłem komputer na nowy znaczy dzisiaj jadę po odbiór więc siedzę w domku jak na szpilkach bo się doczekać nie mogę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się